Májovky 2008 opäť tehulkujú

slnyecko
11. máj 2009

Tak baby sem sa,uz sa nam to nejak rozbehlo 😉

moni1412
24. jan 2010

aha.... ja mam ist az od 6.2., ale tiez ma uz asi teraz vo stvrtok vypise.... 🙂 no tie ich papierovacky zbytocne.... ani nehovor 🤐

yanqua
25. jan 2010

ahojte baby, chcem sa vas opytat, tych co uz mate za sebou porod. Prisli vas deticky kuknut do porodnice? a ako to zvladali, ak boli? Bo ja mam termin teraz vo stvrtok, a sa zacinam zamyslat ze ako bude reagovat starsi Misko na to ze mama tam ostava a on musi ist s tatkom domov. ze ci neni lepsie ho do porodnice ani nebrat... neviem.

moni1412
25. jan 2010

yanqua ja este teda porod za sebou nemam, ale ak sa bude dat, chcela by som aby ma prisli pozriet, aj maly.... ono asi zalezi aj do toho ako zvlada to dietatko odlucenie od maminky.... 😒

galanta
25. jan 2010

yanqua...no aj ja mam porod este len pred sebou,ale uz teraz viem,ze ani mala ani ja by sme to bez seba nezvladli.no aasi by mi to prislo aj tak trochu dive,ze odidem na par dni prec a potom pridem s inym dietatkom.no jednoznacne by som chcela malu tam co najcasstejsie.jedine keby bol ajnejaky problem by so sa podla toho zariadila.ale to clovekzisti az vtedy,ked sa to stane.a asi ti nikto hodnoverne neporadi,doma mame totiz kazda ine dietatko.a este jedna vec...mala bude za mnou plakat tak ci tak.minimalne vecer a ked jej budem chybat.vobec si neviem predstavit,ze by som ju uplne odsekla na niekolko dni.teba tolen vyskusat a mozno budes sam prekvapena zo svojho miska,aky je uz velky. 😉

mirka20
25. jan 2010

aj my sme sa uz doma o tom rozpravali a jednoznacne sme sa zhodli, ze rebeka pride spolu s muzom do porodnice. ja si to neviem predstavit, ze skoro 2 roky sme dennodenne spolu a zrazu 4-5 dni by sme boli bez seba. urcite to bude tazke aj pre nu aj pre mna, ale my to zvladneme 😉 teda dufam 😒

strasska
25. jan 2010

Ahoj, vidim, ze tu rozoberate navstevy porodnice...ked sme tam boli my s Miskom, tak sestricky boli na navstevy surodencov velmi citlive, Dokonca ani v case navstev nechceli povolit, lebo ze deti prinesu najskor nejaku tu chorobu. 😠 Tak potom mamicky vychadzali za nimi na chodbu...
ja len, ze by ste boli pripravene aj na taku alternativu

galanta
26. jan 2010

strasska...jasne,ze keby sme boli chori,tak sa podla tho zaridime.noa le ja si pamatam,ze u nas v porodke bolo jedno kto tam prisiel.nikto to nesledoval.no ja som bola trochu najedovana na svagrovcov,ekd tam poslali za mnou neterku,hoci boli doma vsetci chori a nasa mala mala len dve kila a nesmela ochoriet a to nehovoorim o tom,ze hned v prvy den ako sme prisli domov,nas taki chori prisli pozriet.nemusim hovorit,ako som trpla.vsak tam ani enslo to to,ze ochorie,ale doslova,ci by to potom vobec zvladla. 😝
ael este jedno by nam mohlo preakzit plany...a to,chripkova epidemia a karantena.ze vraj do tyzdna ju tu mame. 😝 tak sa tesime.to je to posledne,co by sme potrebovali.ale verim,ze aj teraz ,tak ako doteraz sa nam ju podari obist.

mirka20
26. jan 2010

ahojte 🙂
tak my sa pridavame k tehulkam s kludovym rezimom 😖 matusko je hlavickou velmi dole, tak musime oddychovat a zvysil mi aj davku magnezka. ale nastastie sa neotvaram, tak to je hlavne.
gal, v piatok ideme k nasim a sme tam s rebekou cely vikend kvoli mojmu klud.rezimu, tak by sme sa mohli stretnut, ak budete vy aj my ok 😉
v lc, kde ja idem rodit je to tak, ze dietatko nemozete zobrat so sebou na chodbu, len ho mozete ukazat cez sklo, tak aspon takto je chranene. na chodbu mozu ist len mamicky.

ludka_r
26. jan 2010

Ja tiež často krát myslím na to, aké to bude, keď budem v pôrodnici. Ale toho môjho drobca to vôbec trápiť nebude. Veď aj teraz: ako náhle uvidí babku, deda a tata, tak je šťastím celý bez seba. Ale keď som niekde ja a vrátim sa, tak len povie mama a hrá sa ďalej.. Snáď nikdy za mnou neplakal, tak niekedy by mu neuškodilo...
Ja, kde som rodila prvý krát, tak tam na chodbe boli v pohode aj novorodeniatka, aj staršie deti, všetci.... Bolo to fayn. Aj teraz by som tam chcela ísť, ale je to od nás trochu ďalej, tak sa bojím, či to stihnem.. A v pôrodnici, čo mám kúsok od seba ukazujú dieťa tiež len cez sklo, čo sa mi osobne nepáči. Ale viac sa mi nepáči, že druhorodičky nemajú dieťa pri sebe.. som zvedavá, ako to malé začnem takto kojíť...

kats
26. jan 2010

miri pekne oddychuj 🙂

u nas to funguje tiez tak ze babatka su za sklom a mamicky mozu ist za navstevou na chodbu. Nikoho nepustaju na 600nedelie. Beriem to ako ochrana babatiek pred chorobami, lebo ludia su nezodpovedni 😝

gal kebyze k nam niekto pride chory tak ho vykopnem aj teraz a nieto este cerstvo po a s takym rizikom 😝

chcem aby martin vzdy vzal matuska pozriet babo a mamu, ved doteraz bol stale so mnou, aj ked s babkou je stastny a nema problem, urcte mu budem chybat. Neviem ako bude reagovat ze ma odist, ale je lepsie ked vidi kde som a preco - to sa mu budeme snazit vysvetlit 😅 a nie ze mama prec a hups este aj konkurenciu prinesie 😀 na babo budeme chodit trenovat teraz k segre na maleho miska, tak snad vsetko zmakneme 😉
a verulka radila ze mame nachystat daku hracku co si vezmeme do porodnice... akoze babo mu prinieslo 🙂

kats
26. jan 2010

ludka preco 2horodicky nemozu mat babo pri sebe? to co je za diskriminacny vymysle? kto to a kde vymyslel? preco 2 uz nema narok byt s mamou????? 😠

galanta
26. jan 2010

miri... 😀 zatial sme ok,len dufam,ze nam to vydrzi.my totiz ochorieme len vtedy,ked mate prist vy.iank sme fakt ok. 😀

miri no tak sa drzte,hlavne koli tomu kludovemu rezimu....a aj si neico citila,ked bol maly dole? lebomne sa obcas vidi,ze uz nizsie ani nemoze byt.

no ludka...to s stym kojenim mipripada ako v stredoveku. 😝 a ukazka cez sklo?to akoze aj doma budem izolovana?no ale co sa zas men nepcilo a nikdy som nepochopila,je ten smrad v navstevnej miestnosti.uplne vydychcany vzduch. 😝 nokoho ani nenapadne vyvetrat,tak strasne sa vsetci boja prievanu,ale ze potom sa tam dria virusy nikoho nenapadne.my sme vzdy najskor vyvetrali a potom sme mali navstevu.ale musim uznat,ze tato navstevna miestnost je fakt super....pohodlne si clovek uzije navstevu aj s babatkami. 😵

yanqua
26. jan 2010

diky baby za odpovede. ja som to brala tiez automaticky ze ma pridu kuk s manzelom aj syncek, len mi potom kamoska vnukla taku myslienku, ked sme to rozoberali ci by nebolo pre maleho lahsie ostat s babkou a dedkom, kedze s tym problem nema.... A som bola zvedava ako sa s tym vyrovnavali ostatne deticky majoviek. uvidime, ako to vsetko dopadne. hlavne aby porod dobre dopadol... 😅

ludka_r
26. jan 2010

Kats, druhorodičky tam nemávajú pri sebe bábätká preto, lebo vraj už vedia, ako sa starať o deti... 😠 Nosia im ich len každé tri hodiny na kojenie a ak bábätko práve spí a nechce papať, tak sa nič nedeje, dajú mu neskôr glukózu... ☹ je mi zle z tohto systému... Dúfam,že sa mi podarí ísť radšej rodiť do tej vzdialenejšej pôrodnice...
V niektorých nemocniciach sú ozaj ako v stredoveku... Ešteže tam spravidla bývame len štyri dni..Teda dúfam, že dlhšie nebude žiadna z nás...

galanta
26. jan 2010

yanqua...ja som sa rozhodla takto najma preto,lebo moja mamina stale spomina nato,ze ked som ju prvy raz uvidela v porodnici po par dnoch,stala som ako stlp a aj doma trvalo dost dlho,kym som ju neprestala akoby ignorovat.takze tomu by som fakt chcela predist.asi by som to neprezila.... ☹ 😉

moni1412
26. jan 2010

mirka tak sa setri 😒 vymysla ten malicky 😒

strasska
26. jan 2010

Ahoj, super napad s tym darcekom, dufam, ze nezabudnem 🤐
Inak ja som bola na nadstandarde a tam nebola ziadna navstevna miestnost, navstevy chodili na izbu k Vam. Vyhoda bola, ze mohli prist hocikedy, nevyhoda bola, kedze sme boli na izbe tri, ze Vam tam nabehli pre Vas aj cudzi ludia. A tak som sa hocikedy zahalovala, lebo som sa chystala kojit.
gal: tak chore deti, dospeli...to uz je teda riadna drzost...ale u nasi nechceli pustat ani zdrave deti a na chodbu ste deticky nesmeli brat.
Ja som asi podobny pripad ako Ludka, nas Misko je ocinov, mamka mu nechyba nikdy, mozem hocikedy odist...ale urcite by som chcela, aby ma prisli pozriet a podla mna s odchodom nebude problem. Manzel povie, ze sa idu pozriet na traktor, bager, auto ci ine monstrum a ako Miska poznam posle mi okamzite pusu a odide 😀

slnyecko
autor
26. jan 2010

yanqua,za mnou manza s malym chodili každy den.Nebol problem,teda z jeho strany vobec,uplne ma ignoroval,len tato a tato.Nechcel ist za mnou ani na ruky.Ale mne to nebolo luto,bola som rada ze mu nieje smutno za mnou...Ked sme prisli domov z porodnice sa to do dvoch dni znormalizovalo...takze pohodaaa 😉

galanta
26. jan 2010

strasska..no to mas pravdu s tou drzostou.hlavne,ekd si rpedstavim,ze my sme k nim nemohli prist po narodeni ich malej len tak hned po prichode z nemocnice a to mali este pre nas pripravene ruska na usta.tak potom mi to od nich prislo fakt dost divne.

strasska
26. jan 2010

ja som mozno niekedy az precitlivela na chore deti v nasej blizkosti, pretoze my sme kvoli problemom s dychanim skoncili v 8 mesiacoch v nemocke. ☹
Takze ja som teraz taka poctivka, ze ak mame hoc aj iba obycajne sopliky, tak sa uz k ziadnym detom nepriblizujeme, pripadne uz z dialky kricim, ze mame sople... a uz to nechavam na posudeni druhej strany.
Co mna trochu viac zaraza (trochu odbocim od temy), kolko ludi je schopnych spokojne fajcit pri dietati. To sa mi stane casto, ze sa Miskovi na prechadzke v pohode prihovaraju ludia s cigaretou v hube... no hroza, brrrrrrr.
V tomto som riadne netolerantna osoba.

moni1412
27. jan 2010

tu hracku planujem aj ja. to verulka radila? ja som to aj niekde citala 🙂 len este neviem co 😅 uz by sa patrilo aj cosi zaobstarat 🤐

facovka
27. jan 2010

no,ja som mm povedala ked som bola v porodke,nech s malym nechodi, bo bude revat, bol vtedy dost namotany na mna, ale ked som dosla z porodky tak chuda ani ku mne nechcel ist, len tato, ale to sa do takych dvoch dni spravilo,ale olutovala som to,aj som si porevala, teraz by som dovolila mm nech kludne dojdu obaja 😉

mirka20
27. jan 2010

aj my planujeme darcek pre rebeku, len tiez stale nevieme co 😒
fajciarov pri detoch tiez nemam rada. u nas doma sa nefajci, tak je to pre mna neprijemne, ked len citim dym a nie to, ked by mal niekto fajcit pri malej 😖
ludka, fakt divna porodnica 😠 . neboj, stihnes do tej lepsej 😉

mirka20
27. jan 2010

este som zabudla. gal, nic som necitila. teda sem tam mam tlak tam dole, ale to som si myslela, ze patri k tehu.

ninka123
27. jan 2010

Tak my sa hlasime po vcerajsej poradni 🙂 obaja vazia 5,3kgtakze pekne priberame 😵
Pri Lucke som to nezazila, bola som rada, ked pribrala 120g za tyzden 😔
inak soplikujeme cela rodina, ja uz nie, Lucka dnes uz tiez prestala, tak dufam, ze aj malych to prejde... najhorsie je na tom manzel a mamina 😒
Tak sa majte krasne a pekny zimny dnik prajeme 😵

moni1412
28. jan 2010

ja sa hlasim po dnesnej 😀 okrem toho zaciatku rana ked som nenastartovala auto, to celkom slo 😅 esteze ma Milos sluzobne 😅
drzime este pekne pokope, akurat zeleza mam malo, tak ideme na aktiferin 😖 ale inak ok 😉

galanta
28. jan 2010

ninka...no super ze tak priberate....teda...alee budes mat co nosit....

no vidis....moni,vsak to tentokrat pekne dotiahens dokonca.... 😉

moni1412
28. jan 2010

ninka inak fakt pekne priberaju drobci 😉 ako papaju? adekvatne k tomu? 🙂

gal hmm, len dufam ze potom ked uz pojdem do finisu, to pekne zacne. aby som sa vobec zacala otvarat 😀 ideme z extremu do extremu... sice teraz pri tom mojom uzasnom kasli, neviem, neviem 😖

som tak myslela na tu MD a dnes robila u mojho dr. jeho dcera (uz sa striedaju 3) - zabudli sme na to. 6. mam ist na MD a az 11. na poradnu 😒 som volala sestricke a mam prist 4.,5. , len socialku nestiham, u nas robia pondelky a stredy, UPSVaR stihnem v piatok, len ta socka neviem co... myslite ze vadi ked to tam donesiem az po tom 6.2.? 😒

galanta
28. jan 2010

no moni.asi ti s tou socialkou neporadim,ale niekto tu tusim spominal,ze maju 11. uzavierku,tka mozno sa to vsetko stihne vybavit a ty dostanes matersku nacas.

no a snad sa ti potom porod rozbehne,hoci som pocula tisic pripadov,kedy udrziavali a udrziavali a nakoniec nie a nie porodit. 😀 ale neboj ty enbudes ten pripad.noa ten princip lietat z extremu do extremu poznam.sarlot bola najmensie cislo a filipko sa zatial javy poridne velky. 😀 😎 takze uvidime,kolko bude mat on.

moni1412
28. jan 2010

gal hmm, ako sa vravi - kazde tehu ine, aj u jednej mamicky 😀

mne neudrziavaju,(toto tehu je zatial ok - klop,klop ) mozno to este ucinkuje z prveho tehu 😅