Mám autistické dieťa. Cesta a výzva zároveň

erikasadek
13. nov 2009

otvaram tuto temu kedze podobnu som nikde nenasla....

u nas to vyzera , ze asi ano. len cakam na vysledok je to ako cakanie ,ako na kata ☹

velmi sa trapim kvoli tomu uz dlho a bola by som rada , ak by s atu nasli mamicky ktore maju podobny problem...
myslim si ze by sa dalo o tom vela rozpravat a mne osobne dobre robi ak mozem o tom rozpravat a hlavne s niekym kto uz ma doma podobny problem alebo poznal niekoho...

bude to ako skupinova terapia, inak to ani nazvat neviem ale myslim ze sa tu snad niekto najde.. a budem esi mat co povedat...

myslim si ze je to tema, novodoba , ktora zacina trapit mnohe rodiny a nasu spolocnost...
nehovori s ao tom lahko , ani medzi partnermi alebo v rodine, tak uvitam , dobru diskusiu na tuto temu..

dakuejm Vam , vopred ak sa zapojite.. 🙂

sisstin
20. nov 2009

ahoj holky, tak dneska jsme byli u psycholožky...autismus máme opět úplně vyloučený, podezření na dysfázii...potvrdí Dr. Krejčířová, jiné psychické problémy u nás prý nejsou. Syn je spíš svéráz, co si dělá, co chce...nikdy nebude dítě, co na povel paci paci bude tleskat rukama...ale proto, že on to prostě dělat nechce a nebudem. To samé je to s tím jídlem, jí jenom kdy on chce..a co chce...

jinak vyšetření super, Tygr na ni skvěle reagoval, normálně si tam hrál, vylezl jim na gauč..pak si s doktorkou hrál s kostkama, a šli jsme domů 😎

lili91
20. nov 2009

baby, mna by zaujimalo, kde mozem najst tie testy, co si mozem urobit predbezne sama doma o malej. erika, ty si nejaky spominala...dik 😉

erikasadek
autor
20. nov 2009

lili, ahojte ja ich dam.... dajte mi tak hodinu.. dobre?? 😉

erikasadek
autor
20. nov 2009

pastuska , si zlata dakujem.. 😉 vazim si tvoije slova,..

zuzka aj tebe dakujem..

bebel, dakuje pozriem len teraz nestiham vratil sa mi muz s nemocnice.. 🙄

erikasadek
autor
20. nov 2009

http://www.autizmus.info/autizmus/?k=1&p=clanky...

tak tu je to slubene, u nas sedelo skoro vsetko mam pocit az na 3 veci, vsetko.. ☹

erikasadek
autor
20. nov 2009

V procese diagnostiky autizmu by malo byť zainteresovaných niekoľko rozličných odborníkov. Najčastejšie sú nimi detskí psychiatri, neurológovia, klinickí psychológovia, špeciálni pedagógovia. Ideálne je, ak je diagnostika realizovaná ako tímová práca všetkých odborníkov,

toto som skopirovala... 😉 len, takze vlastne je to dobre ako to robia tu , s patrockom z eich je viac , odborniciek kazda na nieco ine; ked robia testy.. 😉 a ni len jedn aosoba na jednom sedeni..

sisstin, tak to j edobra sprav ze vam nepotvrdila super.. 😉

roasha
20. nov 2009

erika stve ma,raz som nasla perfektny link o autizme,a odvtedy som sa k nemu uz nepreluskala 😒
ale bolo tam aj cosi take,ze letuskam sa rodilo vysoke %deticiek s touto diagnozou/o.i/

erikasadek
autor
20. nov 2009

nebioj mozno znova najdes... 😉 uz raz si mi dala;. 😉

roasha
20. nov 2009

nasla som aj...
http://www.autista.sk/

erikasadek
autor
20. nov 2009

roasha dik.. 😉 no podl atej tabulky sedi vsetko u nas; ☹ ale nemusi to nic zanmenat..

lili91
20. nov 2009

žienky ďakujem za tipy, pozriem sa na to

erikasadek
autor
21. nov 2009

no ahojte ja stresujem viac a viac do pondelka je casu , ese vela, je to ako cakanie, na popravu pre mna;.

blau
22. nov 2009

Aka je buducnost deti s autizmom?

Autizmus je vrodena porucha, na jeho vzniku sa podielaju geneticke faktory.
Presny mechanizmus jeho vzniku nieje znamy.
Autizmus je porucha celozivotna. Uroven fungovania v dospelem veku zalezi nielen na vrodenych faktoroch, ale i na kvalite vzdelavacieho a terapeutickeho programu a na ludoch, ktrory sa o dieta staraju.
Viac nez polovina ludi s autizmom ma vsak zaroven i mentalnu retardaciu, ktora v kombinacii s autizmom zasadne znizuje ich vyhliadky na samostatny zivot.
Mnohe deti byvaju povazovane kvolu svojmu hendikepu za nevychovane, u dospelych je zas podcenovany ich intelekt.
Aj napriek tomu maju sancu prezit spokojny a stastny zivot. Ludia s miernejsou variantou poruchy vedu samostatny zivot, mozu zalozit rodinu a plno sa realizuju vo svojom zamestnani.
Dobrou startovnou ciarou pre lepsiu prognozu je vcasna a spravna diagnoza, ktora zaisti pristup k informaciam a cielenu pomoc. Phdr. Katerina Thorova. Klinicka psychologicka a riaditelka metodickeho centra apla, Praha
Erika pozri.www.autismus.cz
www.praha.apla.cz
Zdruzenie okrem ineho ponuka aj odlahcovacie sluzby (pobyty, ci letne tabory pre deti a mladistves PAS)
behom nich si mozu rodicia trpiacich deti autizmom odpocinut a nabrat nove sily.

erikasadek
autor
22. nov 2009

blau ahoj. 🙂 dakujem, no tabory asi tazko, kedze nie som doma, ale popozeram dakujem.;
a tym ma pravdu mnohi ludia povazuju taketo deti za nevychovane, ked maju krizu.. 🙂

blau
22. nov 2009

Ja viem ale urcite taketo nieco existuje aj vo france.
ale tak ked pojdete niekedy raz na dovolenku...vies 😉

petot
22. nov 2009

blau: Predispozicia k autizmu je mozno vrodena, ale autizmus malokedy. Omnoho castejsi je dnes tzv. regresivny autizmus, ze deti sa normalne vyvijaju, dosahuju vsetky nalezite vyvojove milniky, a potom zrazu upadnu. A cisto nahodou velmi casto v "casovej suvislosti" s MMR vakcinou.

Niektore deti dokonca za enormneho usilia rodicov, pedagogov, lekarov, urobia ciastocne pokroky, zlepsia sa, aby znovu upadli este hlbsie po druhej davke MMR vakciny (v UK sa podava v 5r).

Sudy uznali tuto situaciu dvojiteho zasahu (challenge-rechallenge) ako dokaz pricinnej suvislosti.

Inymi slovami, opat raz medicina strka hlavu do piesku. Nevidim zlo, nepocujem zlo.

Oni sa nikdy nepoucia. Nestaci, ze nakazili stamiliony ludi rakovinotvornym virusom SV40 cez polio vakcinu. Nikdy to oficialne neuznali, nikdy sa oficialne neospravedlnili, a male deti zomierali na rakovinu. Tak isto nikdy neuznaju, ze milionom deti znicili zivoty.

A k vrodenemu autizmu, neurochirurg prof. Blaylock nedavno dokazal, ze vyvojove poskodenie mozgu dietata, s moznym nasledkom autizmu, moze sposobit aj nepriaznivy vyvoj virusoveho ochorenia u tehotnej matky, a rovnako aj OCKOVANIM TEHOTNEJ ZENY. Vyvolana cytokinova burka je totiz rovnaka ako pri ochoreni.

erikasadek
autor
22. nov 2009

petot chces, povedat ze autizmus , je dany geneticky.. ze?
, a vakcina moze byt len spustacom ako aj ine faktory.. 😉

petot
22. nov 2009

erikasadek: Myslim si, ze moze byt vrodena citlivost, ktora sposobi, ze niektore dieta sa nedokaze vysporiadat s vakcinovym utokom. Riziko moze byt vacsie v rodinach s poruchami imunity (alergie, astmy, ekzemy atd).

Ale podla mna, nemusi to tak byt vzdy. Citlivost by mohla byt dana jednoducho tym, ze dieta je momentalne oslabene, napriklad prekonava stres v rodine, alebo prekonalo nejake ochorenie, alebo ho lekar zaockoval hlava-nehlava aj napriek prebiehajucej infekcii (napr. nadche). Dieta bojuje? No tak bum ho este tri zive virusy! Aj take sialenosti sa zial deju. A dokonca ich prikazuje zakon - ani teplota 38 nie je prekazkou ockovaniu! Ziadny problem neexistuje, ani pred ockovanim, ani po ockovani, a keby hej, "noo, to mal urcite vrodene".
Som trochu rozhorceny.

sisstin
23. nov 2009

erika: už máš výsledky? 😕

blau
23. nov 2009

petot: to som len citovala z clanku v casopise. A dala som link na tabor v prahe pre deti autistov. Mne je jasne, ze ockovanie je svinstvo a podla mna aj blbost

sisstin
23. nov 2009

K. Thorová je super diagnostik autismu, opravdu odborník...hned vedle Dr. Krejčířové 🙂

erikasadek
autor
23. nov 2009

ahojte idem neskoro ale predsa..

takze, autista nie je.. ale ma autisticke sklony, ale , nemoze ho diagnistokovat, su veci ktore proste robi..
ale j etam , problem ktory s azacin ahned riesit pato je pozadu, amotionalne, ako necele 3 rocne dieta a vo vsetkom je , pozadu, proste asi 2 roky dolu aj tak s apsrava a chape, preto mnohym veciam nerozumie..
treb aho stale stimulovat a bude to tazke, a a naorcne ale verim mu a aj sebe som pripravena na vsetko..
budeme est erobit specialne neurologicke a geneticke testy..

teraz, odpoved co mu presne je nikto nevie, prost e, terajsie skusenosti a mozno za 20 rokov budu vediet viac hlavne (mozno vediet to si ich vlastne slova) nikto nevie, co to sposobilo , je to otazka..) teraz s abudem esustredit nato ako mu pomoct v stredu idem za jeho psy a tak budem viac vediet nieco mi uz , dnes povedali tak uvidime, ale urciet v tejto teme ostavam..

lindda
23. nov 2009

ericek vsetko bude oki uvidis 🙂 proste asi treba cas a trpezlivost aj ked je to tazke ale raz ti to oplati 😉

erikasadek
autor
23. nov 2009

ja viem zatial , uvidime, co bude pripravujem sa na tazky boj nebude to lahke, ale viem jedno z eto dokazem a musim.. aby mal normalny zivot, aby s anikto na neho nepozeral , ako sa na neho pozeraju teraz..

denisocka
23. nov 2009

erička, som rada že patrik nie je autista a verím,že čo zameškal čoskoro doženie , ludska mysel dokaže zazraky v akejkolvek podobe .... takže sa neboj,určite JE V PORIADKu aj ked teraz to vyzera trošku ináč

posielame pusinky

sisstin
23. nov 2009

erika: žádnou receptivu mu nediagnostikovali? Dysfatici taky bývají sociálně pozadu 😉

erikasadek
autor
23. nov 2009

nie, moja, toto nie.. je to zvlastne;. presne s ato ani neda diagnostikovat vraj, ale budu na nom makat, od teraz..

nikto nevie preco, proste my vysvetlili ze terajsia medicina dokaze diagnostikovat tak 1/10 presne zvysok je dost nepoznane;. takze asi tak.. , dam vediet v stredu..
deni , ahoj moja dakujem.; aj sa si myslim ze to zvladne za par rokov a budem pri nom stat..........

sisstin
23. nov 2009

já moc nevím, co bych si měla představit pod autistickýmy sklony totiž..bud je hraniční autismus...to teda asi budete vy...pak vysokofunkční, středněfukční a nízkofunkční....ten hraniční je právě to, že má dítě autistické rysy..ale není jich tolik, aby to bylo na diagnozu autismu 😕

erikasadek
autor
23. nov 2009

sisitin presne tak.. nestaci nato aby s adiagnostikovalo.. presne tak.. nestiham pisat.. 😀
on dokaze veci co , klasicky autisti nedokazu.. ale zase ma vel aznakov..

sisstin
23. nov 2009

erika: tak to je super ale, to máte velkou šanci, že se z toho dostane úplně 😉 🙂 my jedeme zítra na neurologii, tak mám docela nervy 😒