Mám autistické dieťa. Cesta a výzva zároveň

erikasadek
13. nov 2009

otvaram tuto temu kedze podobnu som nikde nenasla....

u nas to vyzera , ze asi ano. len cakam na vysledok je to ako cakanie ,ako na kata ☹

velmi sa trapim kvoli tomu uz dlho a bola by som rada , ak by s atu nasli mamicky ktore maju podobny problem...
myslim si ze by sa dalo o tom vela rozpravat a mne osobne dobre robi ak mozem o tom rozpravat a hlavne s niekym kto uz ma doma podobny problem alebo poznal niekoho...

bude to ako skupinova terapia, inak to ani nazvat neviem ale myslim ze sa tu snad niekto najde.. a budem esi mat co povedat...

myslim si ze je to tema, novodoba , ktora zacina trapit mnohe rodiny a nasu spolocnost...
nehovori s ao tom lahko , ani medzi partnermi alebo v rodine, tak uvitam , dobru diskusiu na tuto temu..

dakuejm Vam , vopred ak sa zapojite.. 🙂

amanta5
8. feb 2018

@lienka142142 my sa k nej snazime tiez dostat. Ale nie je to lahke. Vela stastia 😉

lienka142142
8. feb 2018

@amanta5 no do kelu,neberie novych pacientov? Lebo to uz je tusim vsade

marteenka
8. feb 2018

@amanta5 ved v sobotu oslavi 3 roky. neboj tvoja v jeho veku uz bude diktaty pisat 🙂

narayan
8. feb 2018

@marteenka a prečo ho to učíte tak skoro? Veď stačí, že to bude vedieť ako predškoláčik cca v 5 r. a aj to je skoro, či?

marteenka
8. feb 2018

@narayan jeho to proste bavi, on nic ine nechce len cisla a pismena. preto sme sa toho chytili a jeho zalubu podporujeme. nevie rozpravat, ale vie na prstoch ukazat, kolko je hodin, vie ukazat kolko mame rokov... proste vsetko, co sa tyka pismej, cisel vie, pozna znacky aut, niektore vie povedat, ale va tokom style, ze Volvo je VOVO, Audi je Aui, .... a tak....ale vela maminiek, ktore maju taketo deticky ma urcite chape a tiez to dobre a doverne pozna tieto zaluby 🙂

amanta5
8. feb 2018

@lienka142142 moc nechce brat...nema kedy sa im venovat 😕
Ona je klinicka logopedicka a robi v nemocnici najma s predcasne narodenymi detickami, teda rizikovymi. Robila aj v centre vcasnej intervencie, ktore navstevujeme...ale akurat tento rok to nechala tak, lebo nestihala
Skus volat rano medzi 7:30 a 8:00, potom ma uz terapie 😉

amanta5
8. feb 2018

@marteenka 😂😂😂 no to som zvedava
Ale je pravda, ze ju velmi zaujimaju pismena. Mame doma na stene take velke farebne...moja praca...a ona sa o to stale zaujima. Jedna z mala veci kde ukazuje a caka, ze jej poviem ake to je pismenko. A ked hovorim abecedu, to odo mna ani oci neodtrhne 😊

vargatomas1
8. feb 2018

dobrý den mate niekto skusenosti s psychiatrickou mudr. Činčurovou? Ďakujem

martakar
8. feb 2018

Mamicky, prisla som si po radu. Chcem si poziadat o predlzenu platenu RD na syna a myslim, ze tu je viac mamiciek, ktore na nej su. Prosim vas, to tlacivo z UPSVaR so ziadostou ste davali akemu lekarovi vyplnit? Pedopsychiater, neurolog, imunoalergolog, ci vseobecny? Prikladali ste aj nejake psychologicke alebo logopedicke posudky? Vobec neviem, u koho by som mala zacat. Velmi pekne dakujem za kazdu radu! 🙂

sofiass
8. feb 2018

@martakar no ja som dávala pediatricke plus dokladá všetky správy od ostatných...

vargatomas1
8. feb 2018

@martakar ahoj. staci dat pediatrovi.

lienka142142
8. feb 2018

@amanta5 dakujem

andrejka1974
8. feb 2018

@lienka142142 kludne si k nej zavolaj aj zajtra

lili1985
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
sisula969911
8. feb 2018

@martakar k pediatrovi das vypisat tlacivo aj so spravami,ktore budes mat od ostatnych ,aby vedela co ma vypisat,aspon u nas to tak bolo

lullu86
9. feb 2018

@marteenka presne viem.o com hovoris, mal dva a pol a vedel abecedu a aj po anglicky, aj cisla. A presne vsetky znacky aut a to aj take o akych sa nam.nesnivalo 😀. Teraz dovrsil 5 a plynule cita a nikto z nas ho to nikdy neucil. Je to presne oblast jeho zaujmu. Teraz narata uz do 30 s prehladom. A tiez nam povedali aby sme unho rozvijali to co ho najviac bavi. Ale zasa zo bsetkeho najviac nenávidí pisanie a kreslenie co ma velmi hneva lebo nevieme ako bude v skole fungovat.

narayan
9. feb 2018

@marteenka aha tak to áno, ak ho to baví, to je iné 👍..... ja som to asi len zle pochopila, myslela som, že vy sa ho to snažíte naučiť ..... inak vy máte nejakú dg?

sanny01
9. feb 2018

Ahojte prosim Vas, nema teraz niekto kontakt na doktorku Jánošíkovú? Uz 2mesiace sa jej nevieme dovolat a na mail tiez neodpoveda? Alebo keby mal niekto cestu k doktorke?

amanta5
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lullu86
9. feb 2018

@sanny01 ani neodpoveda. Chceli sme rediagnostiku, uz sme u nej boli. Ona uz nie je v TT? Sa prestahovala ci ako? Dakujem.za info.

sanny01
10. feb 2018

@lullu86 Ahoj neviem, ale uz 2tyzdne ma vypnuty tel., my sme tam este neboli...Takze nevieme nic, chceli sme ist na diagnostiku, su na pani doktorku dobre recenzie...Takze sme to chceli skusit u nej objednat, ale nevieme sa s nou skontaktovat.

lulanka
12. feb 2018

Ahojte. Neviete mi prosim Vas poradit. Mate niekto skusenost ze po chorobe sa autizmus na nejaky cas zhorsil? Syn bol chory, mal teplotu 38,5, boli sme aj v nemocnici lebo upadol do bezvedomia a zmodrel. Teraz je uz ok bez priznakov ale hrozne sa zhorsilo spravanie. Dufam ze sa to vrati do normalu ako pred chorobou.

ematko29
12. feb 2018

@lulanka moja dcéra má detskú mozgovú obrnu aj autizmus,zatiaľ presne neurčený a tiež vždy po chorobe sa zhorší správanie,ale zistila som,že ani nie choroba ,ale antibiotiká mi u nej spôsobia regres.potom sa to zlepší no stále nám niečo skočí do cesty

zuzada29
12. feb 2018

Mamicky, synovec ma diagnostikovany aspergerov syndrom a aj problemy so srdieckom, ma zakazane vela chodit a robit namahave veci. V septembri ma isto do skoly. Mali ste nieco podobne a ako ste to riesili?

adka31
12. feb 2018

Ja mam zasa strach z narkozy. Mame ist vyberat mandle, ja len dufam, ze mu narkoza nejak neuskodi, pretoze problemy s pozornostou mame dost velke, taktiez rec - vyrazne sa zlepsuje, aby sa nieco nepokazilo.

lenko
12. feb 2018

@lulanka ano a to uz viem ze bud sa nieco stalo alebo predzvest choroby

jenny333
18. feb 2018

@sanny01 Dobry vecer. Volala som jej od 8.1 a dovolala sa az 14.2. Ked sa jej snazite dovolat tak zrejme mate cislo ci? Treba volat kazdy den urcite raz zdvihne.

jenny333
18. feb 2018

@sanny01 pisala som tiez spravu aj sms neragovala casto je vypnuta treba volat kazdy den aj par krat do dna

lea_c
18. feb 2018

@jenny333 Dobry vecer, mohla by som sa opytat na kedy Vas nakoniec objednala? Zaujima ma to len pre informaciu, ze ake su u nej dlhe cakacie doby...Dakujem za odpoved 🙂

sanny01
19. feb 2018

@jenny333 Dakujem, budem skusat teda dalej...Prosim Vas a na aky datum Vas objednala? Idete cez poistovnu, ci si hradite?