Mám autistické dieťa. Cesta a výzva zároveň

erikasadek
13. nov 2009

otvaram tuto temu kedze podobnu som nikde nenasla....

u nas to vyzera , ze asi ano. len cakam na vysledok je to ako cakanie ,ako na kata ☹

velmi sa trapim kvoli tomu uz dlho a bola by som rada , ak by s atu nasli mamicky ktore maju podobny problem...
myslim si ze by sa dalo o tom vela rozpravat a mne osobne dobre robi ak mozem o tom rozpravat a hlavne s niekym kto uz ma doma podobny problem alebo poznal niekoho...

bude to ako skupinova terapia, inak to ani nazvat neviem ale myslim ze sa tu snad niekto najde.. a budem esi mat co povedat...

myslim si ze je to tema, novodoba , ktora zacina trapit mnohe rodiny a nasu spolocnost...
nehovori s ao tom lahko , ani medzi partnermi alebo v rodine, tak uvitam , dobru diskusiu na tuto temu..

dakuejm Vam , vopred ak sa zapojite.. 🙂

sisstin
1. dec 2009

mari,to je teda zvláštní,že na něj neberou ohled ani ve speci škole.Asperger je právě o tom zvláštním chování,oni za to nemůžou,jim to nepřijde nevhodné.Co jsem četla na rodině,i tady na konikovi,tak v okolí Trnavy je ta diagnostika hodne špatná bohužel...

erikasadek
autor
2. dec 2009

ahojte baby.. 😉

sisitin je to oriesok.. aj pre detektiva babocku. 😀 moj syn..

marianka, to mi je luto a zaroven ma to stve ze to takto beru s patkom v skole.; 😠 poznamku dietatu, u ktoreho vieme v com je problem. 😅 😕 🙄

bubba
2. dec 2009

ja si myslim ze implementacia a rovnake jednanie( v niektorych veciach)utuzuje vztahy medzi spoluziakmi,mohli by ho deti nenavidiet zato ze je zvyhodnovany,deti to nechapu a nepochopia cize ja si myslim ze aj poznamka je na mieste...a mozno aj jemu to nieco da.to my vsak nevieme co mozme len dufat ze to ze si zapamata ze to nemoze robit,ani "ked mu prepne"erika ty co noveho?nist?stale cakam co a ako....dufam ze sa potvrdi to co som uz povedala,ze sa zbytocne obavs 😵

erikasadek
autor
3. dec 2009

ahoj bubba,, ty ma necitas.. 😀 😀 😀 napisalaa som na poredoslej strane.. ako je na tom...
poda autistickych testov , teraz este pojde na pozorovanie, do detskej psy nemocnice.; aby presne vedeli , ako na neho ako treb apostupovat.; a pojdeme na geneticke testy+ , neurologicke testy.. 😉 a bude to zatah.. zatial padla jedna diagoza, nevie ako ju formulovat , v slovenscine musim najst ale co som si citala, tak mi to nahana strach taketo deti , ak sa nedaju teraz do laty tak moze to byt vazne hlaven , v puberte a dospelosti.. 😒
to je jedna, diagnoza a ostatne ma so vsetkeho trosku.. ma autiskycke , slkony , syndromy ale nie je autista .. chybalo mu 5 bodov..
a sisitin nie je to disfazia , tiez pytala som sa, lekarky vcer aona mi povedala , dost tak , sikovne nechce do toho ist uplne so mnou , ze , ono dost sa vsetko podoba a, a oni , to nechcu prsne tiez definovat.. ide o to , aby mu pomohli..
je to vraj , vazne, dost a musi sa cim skor zacat.. nie je to , velmi , vazne ale dost nato aby s anieco robilo uz teraz..

bubba
3. dec 2009

erika prepac muselo mi cosi uniknut snazim sa ta citat pozorne a vidis 😅 😅 a ake slovicko to prekladas?nejde to cez prekladace alebo sak napis mozno sa nam to na daco bude podobat... 😀 a poradime

erikasadek
autor
3. dec 2009

vies co , ja zatial len studujem , o com to je..

troubles de comportement relationnelle
toto je , potvrdena uz davno diagnoza... a ni eje to , lahke;. a ostatne je taka zmes.. co sa pridala ma so vsetkeho trosku..

sisstin
3. dec 2009

bubba:nevím,kolik jsi toho četla o Asperger syndromu.Protože u téhle diagnózy je hlavní problém to,že oni mají v tom chování svůj svět,nechápou ten nás a proto nevědí,že jejich chování je nevhodné.To se nedá nijak naučit,musí se to prostě tolerovat,oni za to nemůžou.Poznámka je k ničemu,oni neví,proč ji dostali a hlavně jim to je uplne jedno.

sisstin
3. dec 2009

erika:není to pragmaticko-semanticka porucha?

erikasadek
autor
3. dec 2009

sistin, ja si musim pozriet co je to ta porucha co pise aby som Ti mohla odpovedat.; 😀 😀
no nezabi ma.. 😀 😀

bubba
4. dec 2009

sistin no,mas pravdu,moc nie 😅

sisstin
6. dec 2009

erika: já taky moc nevím, v čem ta porucha spočívá..ale je to též druh autismu 😉 ale je to docela výjimečné, takže o tomhle fakt vím vcelku prd 😉

bubba: v pohodě 😉 akorát takový názor má právě spousta lidí, bohužel i pedagogové..oni si myslí, že se to snad nějak vyléčí nebo co... 😕 prostě tohle se fakt musí tolerovat, oni nejsou drzý nebo nedělaj naschvály..jim to přijde normální..a nechápou, proč se tak divně chováme my 😝 hlavní by mělo být, že se Patrik dobře učí... 😉

erikasadek
autor
6. dec 2009

sisitin, ahoj; no jasne, je to take cudne, ale vies co kazdy den, robi, velke pokroky a to nam dava nadej, ale ostavaju urcite priznaky, kde nam je tazko na srdiecku ale verim ze to teraz pojde a bude len lepsie. 🙂

marianka79
6. dec 2009

caute tušim nikto tu.

erika to je dobre bude lepšie určite to čo mu dáš to sa ti vráti 😉

erikasadek
autor
6. dec 2009

marianka ahoj.. ja som tu. 🙂

marianka79
6. dec 2009

jéj sorry odbehla som si 😉

marianka79
6. dec 2009

no čo ako ste si užili mikuláša?

erika malý ako mikulášil?

moj bol s otcom až teraz mi prišiel domov a hned aj chaloval čokolády 😀

erikasadek
autor
6. dec 2009

ahoj, no po prvy krat si to lepsie uzil vdaka, aj jeho bratovy, tak dnes si po prvy krat tosku uzil mikulasa, ale kto je mikulas nevie a ani s anepyta.. 😒

takze vy ste sa ojedli cokolady.. 😀 ved raz za cas sa oplati.. 😉

co mate nove

marianka79
6. dec 2009

no my sme na bode mrazu len čakám ako sa situácia bude vyvíjat nič ié mi ani neostáva

to je dobre že si to trošku začína uvedomovat inak ani mojho to už netrkne že mikuláš došiel to nie jak my to sme si inak užívali patko to berie už ako samozrejmost tvoj sa pri bratovi naučí vela ja dobré že má súrodenca 🙂

erikasadek
autor
6. dec 2009

no neuvedomil velmi len sme im rano povedali chodte si pozriet cizmi, a patO cizmy?

A naco?? a preco a potom , hura, cokolada 😀 😀

marianka79
6. dec 2009

no hlavne že sa tešil 😉

erikasadek
autor
6. dec 2009

ja ti verim , z eje to tazke, ked je to na bode mrazu...

TAka neistota ta zabija 😒

erikasadek
autor
6. dec 2009

jasne 🙂 ani nevies aka som rada 🙂

erikasadek
autor
6. dec 2009

inak prepca moj amusim ist, pridem neskor.. mame necakanu navvstevu. 😒

marianka79
6. dec 2009

vieš my chodíme psychiatričke a ona sa mna pýta čo a ako s malým ale mne to nestačí ved tým sa nič nevyrieši ked budeme len diskutovat patove správanie sa neurovná a lieky mu už nechcem dávat tak...len čakám zamestnávam ho krúžkami 3x do týždna a kedže velmi rád spieva prihlásim ho na nejaký spev teraz začal nejak tancovat tak uvidíme

marianka79
6. dec 2009

oki tak zatim

marianka79
6. dec 2009

ale i tak mi nedá to čo písala sisstin o tom asperger syndróme len ked som to povedala psych. tak mi len povedala že ved to je tiež autistické že toho je vela --no to bola odpoved od vzdelanej ženy

tiež tažko znáša pato prehru ked sa mu niečo nepodarí tak je zúrivý a všetko chce mat tip top ale bordelár je teda riadny to zas autistické nemá

erikasadek
autor
6. dec 2009

marianka som tu na chvilku..

asperger je, autisticky. 😉

jaj atak to mame dvoich moj, hned hazde , krizu ak prehrava, nedokaze prehrat a pochopit. z emoze prehrat no horoza;.

mame spolocnych synov.. 😀

marianka79
6. dec 2009

no to robí asi to meno

erikasadek
autor
6. dec 2009

asi.. 😀 😀 😀

marianka79
6. dec 2009

a čo vám vlastne povedali doktori že čo mu je? spominala si tu že je na úrovni cca2oj ročného ale čo s tým majú niečo konkrétne?