• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Mám autistické dieťa. Cesta a výzva zároveň

22. augusta 2017 
autor
nikto nic? :unamused:
16. dec 2009 o 18:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
jáááááá ja si ta stale chodim mrknut co noveho :dizzy_face: :dizzy_face: ,,,boze to bude hrozne byt doma bez maleho sama ja by som to neprezila...este ze mas to male vlasate chlapciatko .. :wink:
16. dec 2009 o 18:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
autor
ahoj buba. :slight_smile: no, on tam pojde len rano, na 9 rano a rde o 18 vecer , ni ena cely den, mame stastie ze kde byvam je to od nac 4 km; takz epohoda j eto obrovsky komplex ale vyzera to tam super.; mala som normlane strach, ale ako mi hovorili zabudnite na stare casy, tachychto zariadeni, je to ako , skolka super zariadena, cela velka budova, len pre male deti, druha , je pre , deti od 6 rokova potom pre , velke deti, no super.. :wink:
16. dec 2009 o 19:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahoj erika tak to je myslim super ked tam mate blízko take zariadenie vidis my by sme ho museli dat 400km daleko a ty to mas o dve nuly blizsie :grinning:
16. dec 2009 o 23:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
marianka ahoj :slight_smile: no tak to mame stastie tak to je fakt, ale mala si ma vcera vidiet, moja mala dusicka, dost som stresovala;.
tak ako s amate, ako patrick??
16. dec 2009 o 23:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
uz tam aj chodí?a ako?

Ja som pata nevidela od pondelka je u otca tak neviem len som mu volala poznamku nedostal tak super :stuck_out_tongue_closed_eyes:
16. dec 2009 o 23:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
jaj az teraz citam jaku debilinu som napisala takze nie ze museli sme ho dat ale mali sme ho dat 400km daleko keddze nikam nesiel :confused:
16. dec 2009 o 23:42  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
ahoj marianka,a vsetci.. :slight_smile:

nie este nie, len sme s aboli pozriet a boli na pohovor teda na spoznavanie..
a je to na nas ci ano alebo nie;.

no on by tam mal zacat byt od januara , ale len ked bude miesto, ak nie tak az v marci mozno. uvidime.. zatial nic neviem je toho uz vela...

jej tak to je super ze patko nedostal poznamku nech mu to vydrzi.. :slight_smile:
17. dec 2009 o 10:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte no dnes mi doniesol dve :unamused: a to nemal ucebnicu na hudobnu no to by sa dalo omluvit lebo som ho neskontrolovala kedze som sla na nocnu no a ta druha NESPOLUPRACOVAL na prirodovede odvovodnil mi to tak ze sa mu nechcelo pìsat ale aj tak si to nakonec dopìsal ja uz neviem ako nanho :confounded:
18. dec 2009 o 17:48  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
mariankka ahoj, no aspon ze si ty vinna :angry: :grinning: no a ta druha, no nerobi to kazdy den.. ze, tak, mu odpust..
ja mam prekvapenie teda moj syn ho dnes spravil mne, otazka pozerame nase videa so svadby a s dovolenky po svadbe a pato otazka a pato je kde mama v skolke??? :sweat_smile:

pre mna je to po prvy krat ze dal taku otazku povazujem to za super krok..
18. dec 2009 o 18:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
jej to je super tak si zacina uvedomovat seba to je dobry krok pre teba bola by som stasstna jak blcha normal sa tesim s tebou

No a to nebolo po prvy krat aj na rodicku mi to vravela ucitelka viackrak proste je unaveny a nechce sa mu :confused:
18. dec 2009 o 18:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
erika a co kupujes patovi na jeziska? Co ho take bavi?
18. dec 2009 o 18:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
si zlata, dakujem, mne tiekli normlane slzy , ale ked uz som chela vysvetolit ze vtedy tu este nebol , tak otazka bola a stale, to uz je nad jeho chapanie cakal som autobus ?? alebo som bol v skolke??
a stae to iste, ale aj tak je to super...

no , aspon vies kde je patkova achylova pata... ale viem si predstavit tvoje nervy , ak s ato opakuje; no nemoz ebyt dokonaly.. :wink:
18. dec 2009 o 18:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
no ked sa to tak vezme nam sa tiez nechce upratovat stale nie? :wink:
18. dec 2009 o 18:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
no vidis jasne , nie, ani my sme neboli svatice v skole.. tiez sa namm nehelo a tiez sme nosili poznamky.. :grinning:
18. dec 2009 o 18:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
no to hej ja som furt nieco nemala ale spravanie som mala slusne to aspon vravievala ucitelka mojej mame takze pato v tomto po mne neni :grinning: :grinning: :grinning: ale to neva je taky aky je a nedala bych ho za nic na svete aj ked ma obcas serie a vytaca :angry: :grinning:
18. dec 2009 o 18:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
teraz sa ale snazi musim uznat lebo veri na jeziska a stale mu hovorim ze nepride aj on sam si to tak smutno povie ze"mne neprinesie asi nic lebo neposlucham"jáááj to budu asi posledne Vianoce co v neho verì :cry:
18. dec 2009 o 18:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
moj zlaty.. :cry: :grinning:
tak ja som bola cislo a moje deti maju byt po kom. :grinning:

pato si este ani neuvedomuje, kto nosi darceky nechce doteraz o tom ani pocut ani ho to nezaujimalo, dareky boli , aj problem lebo on nechel aby sme ich otvarali ani on nechcem bolo to vzdy komplikovane, ale teraz uz zaina, ved uz je na case; :wink:
18. dec 2009 o 18:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
no vsetko ma svoj cas ono to bude vzdy ine tak ako prechadzame etapami zivota tak aj nase deti to musia podstupit aj my sa menime a ucime a hlavne pomahame tym na ktorích nam najviac zalezi a to su nasi Patovci :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Ak sa pozriem o také3 roky dozadu tak si poviem ze to usilie nevyslo nazmar je o hodny kusisko vpred i ked ma rozum ako 4 rocny v niektorych veciach samozrejme .uvidis aj tvoj Patko sa vzdy posunie vpred ved ma skvelu mamu no nie? :wink:
18. dec 2009 o 18:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
no tak ja idem za tym mojim zbojnikom pojdeme sa hrat monopoly jaaaj zase prehram a z pata bude milionar :grinning:
18. dec 2009 o 19:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
prave som hovorila ze by bolo dobre kupit monopoly :grinning:

tak chod hrat a neprehraj :wink:
18. dec 2009 o 19:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahoj no tak nakoniec z monopolov nebolo nic pozerali sme mini talent show pato ma rad šaša čekiho :wink:
18. dec 2009 o 22:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
no vidis, :slight_smile: nepoznam kedze nie som na slovensku.. ale je to fajn z eho nieco bavi, pao tiez len pred telkou by sedel stale to iste, alebo hral playstation.. :angry: vzdy ho musim krotit..
19. dec 2009 o 14:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fúha padli sme na 4.stranu :unamused:
27. dec 2009 o 00:12  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahoj eri tak ako Patko?tešil sa darčekom?alebo skor to bral samozrejmost bežný den že?moj trhal o dušu. :grinning:
27. dec 2009 o 00:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
ahojte.......

vidim ze vsetci sviatkujete....

tak , vianoce mame za sebou, pato , aspon zacal chapat, ze vianoce su darceky, .. :slight_smile: to je dobra sprava.; ine mu uz asi nevysvetlim zatial preco slavime vianoce...

no ale jedno mu ostalo , nechce rozbalovat darceky , je to vzdy na silu.. :angry: ale potom je rad co si najde.. v krabici, ale to rozbalovanie, je bitka..
ako vy??? :slight_smile:
28. dec 2009 o 10:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
ahojte... no tem apomaly zapadla tak s ahlasim, patrick zajtra zacina , 3 tyzdnove pozorovanie ak nam drzte palce..
17. jan 2010 o 21:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojky jsem maminka mam zdravou dceru a 5leteho chlapecka ktery je autysta ma stredne tezky autysmus a bohuzel take neznam nikoho kdo by mi poradil nebo si semnou otom popovidal. Bohuzel musim rict ze je to opravdu velmi tezke se starat o takove dite neni to zadna sranda uz kolikrat jsem plakala ze to proste nezvladnu. U meho syna se to zaclo projevovat tak okolo druheho roku zivota jinak byl krasne zdrave miminko normalne se vyvijel rikal jako kazde dite mama, tata, baba, auto atd. a zniceho nic se zastavyl uzavrel se dosebe a nepromluvil ani slovicko. jen si sam hral nevsimal si ani dcery. dokrorka mne ujistovala ze kluci byvaji takovy a ze se mi rozmluvi ve skolce ale nestalo se tak tak po 3 roce jsem snim zacala chodit po ruznych vysetrenich na vlastni pest protoze doktorka mne nikam neposlala a mne se to zdalo porad divne ze se chova uplne jinak nez druhe deti. tet je mu 5 let a stale nemluvi zajima ho jen pocitac. kdyz neni po jeho tak si ublizuje boucha se do hlavy a triska sebou o zem. bneumi mluvit takze kdyz ma hlad tak but place nebo si sam vytahne zlednicka napr. jogurt atd. venku mne neposlechne proste utika a nezna nebezpeci musim ho hlidat jako oko v hlave nezustane stat ani pred cestou a doma jsem musela vysroubovat vsechny kliky prtoze mi otvyral okna tak aby nevypadl. Take ma rad strasne vodu je to vodni zivel tak 20 dene je ve vane jo a chodi porad jen po spickach no nic uz musim do prace tak vam vsem drzim pesti a hlavne pevne nerviky je to tezke ahojky Kornelie
18. jan 2010 o 06:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
Ahoj Kornelka, to je mi luto, musis mat dost pevne nervy a vela trpezlivosti, ze to vsetko zvladas. A nechodis s malym na nejake komunikacne kurzy a podobne? Tam ucia rodicov, ako taketo deticky co najlepsie zvladat a aj detom pomahaju,aby sa skludnili a vedeli akotak s okolim komunikovat (system kariet).
Ja mam syna,2r.3mes. a tiez nerozprava(on ale ani nikdy auto,mama,tato.. nehovoril) a dost sa bojim autizmu. Chodime na komunikacny kurz a zatial to ´nastastie´ vyzera,ze ide ´iba´o komunikacnu poruchu, diagnozu stanovia az v 3 rokoch. Napisala by si mi, ako sa tvoj syncek prejavoval,ked mal tak 2 -2,5 roka? Uz vtedy nedbal na nebezpecenstvo, alebo to prislo az neskor?
18. jan 2010 o 13:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
ahojte kornelia prid sem a vyrozpravaj sa.; kedykolvek ulavy sa ti..

ja utekam s patom na to pozorovanie drzte nam palce za hodinu to zacina;. :wink:
18. jan 2010 o 13:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok