• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Mám autistické dieťa. Cesta a výzva zároveň

20. júla 2017 
@magimary no právě ten rozdíl je v tom, že dítě "jenom" opožděné bude na těch 15měsíců ve všech oblastech vývoje...ale dítě autistické to takhle vyrovnané mít nebude :wink: třeba v té motorice může být k věku, ale ta komunikace je na 15měsíců atd., tam jsou prostě pak velmi výrazné výkyvy :wink:
18. aug 2011 o 23:18  •  1 dieťa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@sisstin tak to teda urcite nie!!! tygr bol opozreny, ale bol sikovny na svoj vek a dokonca sikovnejsi, ako je teo teraz. taky mam z toho pocit, co si popisala. joj skoda, ze vas nemozem pozvat k nam na kavicku, toto lutujem uz dost dlho, aj v pripade anky a magi a ostatnych mamiciek... :rolling_eyes: :frowning2:
18. aug 2011 o 23:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@wandah nevidela som ťa tam, keď som minule hľadala "staré" tváre z tejto diskusie :confused:
či áno? dala som ti "zavináča"? :confused:
ale síce asi áno, len si nemala fotku...
a ako teda makáte?
asi máš hodne spolupracujúce dieťatko-asi ako Tygr, že?
18. aug 2011 o 23:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
no presne to som chcela napisat, ze teo je strasne nevyrovnany a stale aj bol - co sa tyka vyvoja v roznych oblastiach. takze toto je dost velke minus.
18. aug 2011 o 23:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@sisstin hej, je mi jasné...to Tady je motoricky reál k veku (+/- mesiac, dva; akurát tie schody, ale aj to by asi vedel, keby sme mali schody, ktoré by on používal, ale vie už aj vyliezť po rebríku, takže tá hrubá motorika je k veku-si myslím...)
aj keď jemná motorika rozhodne stojí, spolu s tým porozumením... (ale nie až tak ako porozumenie), jemnú môže mať tak k dvom rokom...
18. aug 2011 o 23:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@sisstin inak tebe nevadi, ked slovenky pisu bez diakritiky? v pohode to rozlustis, precitas, rozumies?
ja som leniva pisat s diakr., lebo bez pisem strasne rychlo :sweat_smile:
a Teo je bez H, len tak obycajne, Teo. ale dakujem ti, ze mu stale davas to vznesene "H" do mena :dizzy_face: :wink: :slight_smile:
18. aug 2011 o 23:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
asi v akom veku vie dieta hodit mincu do otvoru vyrezaneho pre mince? ze ju proste musi obratit na hranu a tak vhodit?
18. aug 2011 o 23:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@valika_val no tak víš jak, ono se to ještě mění..třeba v těch 15měsících zaostával "jenom" po té komunikační sránce...motoricky byl ještě ok....to opoždění se pak tak nějak srovnalo ve všem až dýl :wink: pak v těch přesně dvou letech už byla i ta motorika opožděná...tam se to pak srovnalo na toho tři čtvrtě roku ve všem..

u těch úplně malých dětí se to opoždění ještě blbě hodnotí, páč ta motorika nemusí zostávat vůbec...prostě na diagnostiku je takhle malé dítě fakt těžké...a hodně se to ještě mění :wink:
18. aug 2011 o 23:23  •  1 dieťa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@valika_val ináč som prekvapená že tu nie je nik z Košíc, veď to je také veľké mesto.
Ale pýtala som sa minule psych. či nie je v okolí nejaký ďalší malý autík a ona mi povedala, že niekttorí rodičia prídu až keď má isť dieťa do školy a pritom má problémy, už na prvý pohľad.
18. aug 2011 o 23:24  •  3 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
podle mě je "ideální" na diagnostiku dítě staré nejméně dva roky...do té doby se to fakt může strašně měnit ještě :wink:

@valika_val ja viem hovorit po slovensky...aj pisat... :stuck_out_tongue_closed_eyes: ocino je z Košic :grinning:
18. aug 2011 o 23:25  •  1 dieťa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@valika_val to je podľa mňa veľmi vysoký level, to je ťažké...ale neviem presne kedy...
nie sú na to presne vymedzenia, myslím (aspoň u nás v bežnej praxi nie)
ale rozhodne až oveľa neskôr (možno okolo 2r.)

sistin, vážne?!? ty si poloslovenka?!?
a žila si istý čas aj v seredi, nie? :sweat_smile:
18. aug 2011 o 23:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@magimary V 24 mes. Oli nespolupracoval vôbec, ale ono sa to v 2 rokoch nejako prelomilo, a vlastne celé sa to prelomilo v priebehu niekoľkých týždňov ako sme prešli zo dňa na deň na gfcf diet a po potom na gaps. Dnes je veľmi učenlivý, spolupracuje. Ale stále sme vo fáze naprísnejšej diéty akú si ja len viem predstaviť, nehooriac o tom že plánujeme každý týždeň dopredu jedálniček do najmenších detailov. Napr. porozumenie bolo v 24 m. na úrovni 9 mes. dieťaťa, dnes máme 32 mes. a v porozumení (neverbálna komunikácia) sme na úrovni 3,5 ročného dieťaťa :slight_smile: ale pozor, stále nerozpráva, máme gestá (aj keď sa posledný týždeň začal hovoriť dve slová, hurá :slight_smile:))
18. aug 2011 o 23:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@magimary Maťo má ešte vždy problém strčiť kľúč, tú fabku do zámku
18. aug 2011 o 23:27  •  3 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@magimary nežila, otec Tygra je ze Seredi...párkrát jsem tam byla :wink:
18. aug 2011 o 23:28  •  1 dieťa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@anka912 myslim, ze aj kosice citaju, ale asi sa nechcu prihlasit alebo strenut. mozno sa boja, ze budem otravovat so stretkom. ale nebudem, ja nenutim, len som sa pytala, haloooo :wink: :grinning: :grinning: :grinning:

a asi mas pravdu, ze niekedy si to rodicia nevsimnu, i ked pre mna je to dost nepochopitelne - prave preto, cim sme si my presli. a to este nebol ten najhorsi zaciatok.

a chcela som napisat este, ze teraz si v okoli ako blba vsimam deti, aj na ihrisku a pozeram, ci nemaju nejaky problem a hned sa chcem dat do reci :grinning: ale zatial som natrafila len na normalne deticky, aspon teda napohlad. aj kamosky co maju mladsie deticky, tak ich sledujem a porovnavam. nastastie to robim len v sebe, v ziadnom pripade nic nehovorim nahlas :grinning: niekedy si tak trpko povzdychnem, ze ake by to bolo fajn, keby aj nejaka moja kamoska mala nejaky problem (taky isty) a potom sa za tuto myslienku prefackam, ako ma to mohlo vobec napadnut... nemyslim to vazne, len mi je otupno tu u nas :pensive:
18. aug 2011 o 23:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@wandah wow!!!! :astonished: :fearful:
to porozumenie je iná pecka (!!!), to máš originál zdiagnostikované, keď to vieš tak presne?
inak je tak starý, ako môj Drobec :wink:
a vy ste mali akú dg. doteraz a od koho? :confused:

a ako teda pracujete, čo robíte? :confused:
a aké dve slová?
a akú diétu, teda konkrétne, čo papá, keď je tak extra prísna?

jáj, tak aj Tygr je poloslovák ?!? to je krásne :dizzy_face: vy ste obaja takí internacionálni :sweat_smile:
18. aug 2011 o 23:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@wandah to je skveleeee!!!!!!!!!!!!!!! tlieskam!
18. aug 2011 o 23:30  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@valika_val nemajú Košice SPOSU, určite, kukni sa, tam by si mohla niekoho spoznať k tebe
18. aug 2011 o 23:30  •  3 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@magimary já nejvíc znám Blavu :wink: MP tam pracuje, mám tam hodně známých :wink: třeba v Košicích jsem v životě nebyla, i když tam mám rodinu :wink:
18. aug 2011 o 23:31  •  1 dieťa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@anka912 ale kluc je este vyssi level, neboj, nauci sa! ja mu verim :slight_smile:
18. aug 2011 o 23:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@sisstin no prave som sa chcela opytat, ze kedy konecne navstivis otcove rodisko! ta tu cakam :wink: vies, tie dezerty a tak... :grinning:
18. aug 2011 o 23:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@magimary jo, jinak Tygr rozumí slovensky normálně...až teda na nějaká ta diametrálně odlišná slova, ale pokud je to v kontextu, tak si to odvodí....ale co se týče exprese, tak by to bylo krutý...proto já se do Ba stěhovat nechci... :wink:
18. aug 2011 o 23:32  •  1 dieťa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
18. aug 2011 o 23:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@sisstin ja taky tak...
najviac poznám BA :sweat_smile: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning: -mám ju tu "pod oknom"
a v KE som ešte jakživ nebola, hoci sa tam chystám už celý život a pravidelne každé prázdniny :sweat_smile: :grinning:
18. aug 2011 o 23:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@valika_val teda tým veľkým to vie, to sa už aj úspešne zamkol, šak som písala. Ináč ja som sa sťažovala psych, že Maťo má takú dobrú jemnú motoriku a nevie sa naučiť nič nakresliť a ona hovorí, že jemná motorika a grafomotorika sú dve rozdielne veci. Je to pravda? Tam asi musí viac veci spolu spolupracovať- oko, ruka, mozog.
18. aug 2011 o 23:34  •  3 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@anka912 jj, je to rozdíl.... Tygr má jemnou motoriku v normě..jako lehce neobratný je, ale žádná trága...a třeba grafo má na úrovni asi 2,5roku :wink:
18. aug 2011 o 23:35  •  1 dieťa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@anka912 a ucis ho kreslit? podla predlohy alebo nejake omalovanky?
a ako to je s predstavivostou? tej misky martinkovej matko, on nie je aspik, ci?
a ako krasne kresli!
18. aug 2011 o 23:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@sisstin môj asi na 1.5
18. aug 2011 o 23:36  •  3 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@anka912 pri oboch musí byť dokonalá koordinácia :wink:
grafo- je vyslovene o písaní, kreslení, držaní ceruzky
a jemná je (jej nadradený pojem) a zahŕňa všetku manipuláciu rukami,
ale ak sa odlišujú, tak len preto, aby sa vydelili písacie schopnosti

ale funkčne potrebujú obe prepojenie, oko-ruka-mozog :wink:
ale v rôznej miere
18. aug 2011 o 23:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@valika_val Ke je strašně daleko, a tu rodinu vůbec neznám....jsou to už nějaký starý lidi, takže bych se jim tam fakt nenasáčkovala :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: KE je odsud devět hodin, nehledě na to, kolik stojí ten lístek :confounded:
18. aug 2011 o 23:36  •  1 dieťa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok