Mám autistické dieťa. Cesta a výzva zároveň

erikasadek
13. nov 2009

otvaram tuto temu kedze podobnu som nikde nenasla....

u nas to vyzera , ze asi ano. len cakam na vysledok je to ako cakanie ,ako na kata ☹

velmi sa trapim kvoli tomu uz dlho a bola by som rada , ak by s atu nasli mamicky ktore maju podobny problem...
myslim si ze by sa dalo o tom vela rozpravat a mne osobne dobre robi ak mozem o tom rozpravat a hlavne s niekym kto uz ma doma podobny problem alebo poznal niekoho...

bude to ako skupinova terapia, inak to ani nazvat neviem ale myslim ze sa tu snad niekto najde.. a budem esi mat co povedat...

myslim si ze je to tema, novodoba , ktora zacina trapit mnohe rodiny a nasu spolocnost...
nehovori s ao tom lahko , ani medzi partnermi alebo v rodine, tak uvitam , dobru diskusiu na tuto temu..

dakuejm Vam , vopred ak sa zapojite.. 🙂

sidus
14. máj 2010

Zuz,no mne bude stacit,ked sa bude vediet obliect,najest,zbavi sa plienok.A hlavne,nech je stastny.Ale clovek nikdy nevie...A na to,ze maly sa bude hrat len s maketami ozajstnych aut som prisla pred tyzdnom.Dedo mu kupil fiatika krasneho,no maly sa siel pominut od radosti.🙂

erikasadek
autor
14. máj 2010

ahojte vidm ze tu vladne pozitivna nalada som rada lebo ja som nasrata s prepacenim...
Prave som si precitala jedno upozernenie na facebooku .znikla skuoina debilov s nazvom jeden mozne bude svet patrit autikom ale z dovtedy nananina nina....... Bola som sa nahlasit u fb tuto skupinu ma 8000 clenov..
Ktory si davaju za srandu ze autisti su debili a moznypsychopati a schizofrenici.. O proste ked to citate je vam na vrazdenie okolo.....

sidus
14. máj 2010

Erika,je to des.☹Len aby sa ti chytri nedosmiali...

sidus
14. máj 2010

To su ti nadrzanci,co si myslia,ze su pupkom sveta a im sa nieco take nemoze stat...

erikasadek
autor
14. máj 2010

no debili na entu nechapu tak si robia blbu nechutnu srandu...

sidus
14. máj 2010

Erika,najhorsie,ze takym blbcom to ani nevysvetlis.

marianka79
14. máj 2010

ahojte baby som tu dáááávno nebola ani sa nesnažím vás dočítat 😅 nám sa nič moc nedialo až teraz v utorok ideme do ŠPP koli škole na rediagnostiku tak uvidíme ako dopadneme Patko sa tam teší dlho tam nebol a ked sme tam boli prednedávnom tak si spomenul ako sa tam hrával 🙂

v škole inak v pohode len tie poznámky stále sú ☹ a kolkokrát nespravodlivo zase to pojdem v pondelok riešit predsa si zastanem svoje dieta ked viem že nebol na vine 😔

marianka79
14. máj 2010

erika klud aj na nich príde uvidíš nikomu to neprajem ale taký človek velmi rýchlo narazí na múr a rozbije si hlavu 😉 sú to fakt debili 😒 kto nezažije nevie.

karin74
16. máj 2010

Ahojte, Erika, nepochopila jsem to "nanania nina", jak zní dovětek na trom FB. Tak kdybych o tomto "sdružení" věděla, napsala bych jim takovou mordu, že by je to přes hlavu praštilo, a možná by i pár členů skupinu opustilo, i když já si myslím, že lidé, co jsou v tom spolku, jsou jen namachrovaní puberťáci, kteří absolutně neví, co je to život, život s postižením, kteří nemají asi ani nikoho takového v rodině, a možná dost dobře vůbec nevědí, co je to autismus, prostě na to kliknou, aby byli zajímaví, a fertig.
U nás je změna akorát ta, že tadík začíná koukat i na pohádky, které mají děj, ne jen na fotky z Matějova tábora, nebo na přírodu... Například shlédl se zaujetím Garfilda, a Polární expres, a ted fičí na Oggim a švábech a Patovi a Matovi, to už pozeral kedysi (jééé, já mluvím slovensky!), ale pak všechny dvd rozbil (jako minulý týden, sousedi, malí kluci, mu půjčili originál dvd Oggi, a ještě než se na to stačil podívat, hodil s tím dvd na zem a ono se ulomilo, tak jsem kupovala nové....), no a pak už nic takové pouštět nechtěl, jen fotky, fotky a zase fotky...
Můj partner tvrdí, že ho málo zapil, a že je to tím, že je "jiný", tak prej se to ted snaží dohnat, a každý den pije na jeho zdraví alespon štamprli slivovice, aprej: "Vidíš, je lepší a lepší, já tedy obětuji svoje játra, ale hlavně, že se vyléčí!" 😕
No co k tomu dodat 😠

erikasadek
autor
16. máj 2010

marianka ahojjjjjjjjjj.. T zijes konecne ze si sa ukazala.. Jasne zastav sa si sboje dieta mam pocit zeto prehabaju.. Tam esteze tu nie su poznamky....
Karin no je to fr stranka takze nenajdes tak lahko mna na nu upozornili s autistickych stranok ludia cez vnutornu pistu ked bude oc hodim link ako vtzera
No tvoj priatel sa skor stane alkoholikom tak a malemu niako.nepomoze... Verim ze si nastvana..

berika
16. máj 2010

Ahojte všetci, chcela by som napísať k vašej tém len pár viet. Mám 2 ročnú zdravú dcéru, len má možno viac energie a menej spí ako ostatné deti, a priznám sa, je to fuška ju celý deň ustirehnuť, nezastaví sa ani na minútu, vymýšla a provokuje, asi to nemusím rozoberať. Mám čo robiť celý deň a večer som z nej už úplne unavená, preto nezávidím mamičkám čo majú autistické deti, pretože nájsť toľko energie a trpezlivosti, čo tieto deti vyžadujú nie je určite jednoduché a asi by som týmto mamičkám čo sa takto usilovne starajú a snažia, udelila vyznamenanie. Prajem Vám vela šťastia a úspechov, držím Vám palce

zuzanada
17. máj 2010

Ahoj Karin74,
tak ten tvoj priateľ ma fakt pobavil. 🙂 Je naozaj zlatý a asi má fajn zmysel pre humor, čo je dobré. Ja by som tiež také niečo doma brala na odľahčenie situácií. Môj Maťo ma tiež rád fotky, ale chvalabohu dokáže pozerať aj rozprávky na DVD. Mám pri tom akurát len problém, že nevie ako na ne reagovať. Hlavne mal problém pri Vlkovi a zajacovi "No počkaj!!". To vôbec nevedel, či sa má smiať, alebo sa má báť. Včera večer som mu čítala jednu knižku (po česky) bez obrázkov a strašne sa mu to zdalo smiešne. Knižka síce vôbec nebola smiešna, on si ale asi myslel, že to čo rozprávam si vymýšľam a dobre sa na tom bavil. 🙂 Inak ak mu čítam jeho knižky, vždy mi ukáže len obrázok. On si fakt myslí, že sa čítajú len obrázky................. 😒

erikasadek
autor
17. máj 2010

berika dakujeme..... 🙂

marianka79
17. máj 2010

ahojte takže vyšetrenie sa odkladá mali sme íst zajtra a pojdeme neskor 😖

karin tak to má dobré alibi ten tvoj dobrý dovod na to aby sa stal zavislí na alkohole a to každý den štamprlík si dá??? 😕 to teda sranda neni 😖

berika moj od roka bol velmi živý hyperkinet aspon máme na čo spomínat sme sa teda nenudili 😀 a ešte aj autistický syndróm k tomu 😒 aj ja ti prajem vela trpezlivosti a energie 🙂 a dakujeme 😉

karin74
20. máj 2010

Ano, Berika, děkuji, jsi zlatá.
Můj partner je podivín celým svým já, někdy je sice zlatý, jak píšeš, Zuzanda, ale někdy je to s ním opravdu katastrofa 😖
Včera jsem byla u paní homeopatky až v Praze (docela síla na otočku, v 6.30 ráno jsme vyrazili, dojeli v 19.30 večer, je to asi 300 km od nás, tedy celkem 600), dostali jsme další dva detoxy pro každého kluka, a opět nám naordinovala bezlepkovou a bezmléčnou dietu.... ☹
Jak já to nemám ráda!!! Můj malej fičí na rohlíčkách, jak už jsem psala, je na nich závislý, což ale dle doktorky může znamenat jediné, a to to, že jeeho mozek je závislý na lepku, a ten mu může stabilně poškozovat mozek....
Pan Tinus Smits, který tuto metodu léčby propagoval (myslím léčbu autismu pomocí antivakcín očkovacích látek) taky propagoval minerály a vitamány. Takže, holky, pište si:
Hodně vitamínu C (1000 mg na kg váhy, od 6-ti let pak už jen 6000 mg), omega 3, dát pozor na omega 6, ty eliminovat, dávat navíc řadu vitamínu B, zinek, selen.... Nemám u sebe poznámky, dkyž tak dopíšu, co ještě dávat, jo a moc bych chtěla ten vitamín methyl B12 v tom spreji, nevíte některá, kde bych ho mohla sehnat? Moc děkuji a papa, jdu si nechávat předělávat tetování, které mám na pravé paži, mám už jej 8 let a vypadá děsně, takže vám to nafotím, jak tovypadalo předím a jak po té, tedy jestli to vůbec sem dají 😉

erikasadek
autor
20. máj 2010

karin tak uz to mas za sebou..ja som predvcerom v cakarni nasla lekarsky mgazin a tam clanok v vr robili pokusi a mozno je novy liek ba autizmus?.. Je to ocytocine.. Hormon ktoryvraj chyba u autistov q je sekretlvany mozgom...
Reaguje
Cntru¨ neurosience cognitive de lyon(cnrs/univerzite claude bernard) vyskum vedeny Angela sirigu...
Jej vydkum j e na hypoteze ze staci il dat oxytocin aby zacali znova nreagovat a ich capacita reagovat na inych teda vnimat toho druheho...

Vyskusane..
Zmena spravania....
Spolu profesorkou marion leboyer.. Nemocnica chenevier de creteil dali inhalivat ocytocin 13 pacientom ktory su autisticki alebo syndrom asperger

Hned pozorovanie zacalo ich spravanie hra s loptou test poznanie tvare a spiznanie emocnych znakov na tvary..
Vysledok¨ ukazuju aze hormon im po¨aha sa adaptovat na v socialnom kontexte.. Maju viac dovery v samych seba a inych ktory dobre reaguju a zariven znizuje radikalne ich strach s inych

Takze vysledky dali ze dalej pokracuje v tojto studii aby teraz vedeli ake su basledky dlhodobeho uzivania a ako davkovatna kepsie vysledky....
Davam vam to ako nadej do buducnosti a mate tam aj mena takze nie je to nivinarska kacica.....
Blo to v aprilovom cisle tohorocnom....drzte sa mi vsetky..

sidus
20. máj 2010

Ahojte.Baby,ako to funguje u homeopata?On robi nejake vstupne vysetrenie a podla coho urcuje davkovanie?Ja by som rada za niekym zasla,ale nemam ani sajnu,za akym.Ten detox,ci robia vsetci,neviete?

mon25
20. máj 2010

Sidus,
podla mna detox robi velmi malo homeopatov, ak u nas vobec nejaky
ja mam termin u dobrej homeopatky akupunkturistky na 7.7., tak uvidim, dala si na vstupne vysetrenie 1,5 hodiny
co som s nou hovorila po telefone, tak som mala pocit, ze vie o com hovorim ( ockovanie/autizmus/detox )
Ja planujem nasadit aj tu chlorellu na detoxikaciu
Na omega3 mastne kyseliny je dobry detsky sirup ESKIMO KIDS, ten ma vyvazene 3-6-9, je to vlastne rybi tuk
Tiez je vyborny lanovy olej, ale najlepsi je cerstvo lisovany a to robia len na jednom mieste v CR a v Blave jeden pan, ktory sa zaobera cinskou medicinou. Ale lanove semienka su bezne dostat, maju velmi vela Omega3.
Ja som nasadila bezlepkovu dietu, Omega3, C vitamin, vela zeleniny ovocia, ziadne sladkosti, doma odstavene dzusy
a vidim zlepsenie vyrazne.
Idealna je ovsem GFCF dieta, detox, prip. protiplesnova dieta, vela vitaminov, mineralov, probiotik....
a hlavne lubit svoje dieta a pochopit, ze nikto iny vasmu dietatu nepomoze viac ako vy. 🙂

mon25
20. máj 2010

Karin,
presne to som niekde citala, ze dieta vyzaduje najviac to, co mu skodi
ked lepok tak rohliky, ked casein tak mlieko.... vysvetluje to, ze na nich to posobi toxicky ako droga
s tou MB 12, by som Ti mozno vedela pomoct, napis mi IP.

erikasadek
autor
20. máj 2010

mon posledna veta je je najkrajsia co si napisala.......
Inak ja sa mozno dal na predaj homeopatik zaujem je velky ale na slovensku skoro nic nie je dostat....tak budem posielat s fr.. Tu je vsetko..
nak super je cisty repkovy olej velmy bohaty na .omega 3 len sa o nom tolko nehovori je lacnejsii ako zvysok...

slavkadamko
20. máj 2010

Ahojte,tak po dlhšej dobe opäť píšem-ale čítam vás pravidelne 🙂 my sme s Damkom boli prvý krát v utorok u homeopatky v Ke...a musím konštatovať,že je jednoducho skvelá...vstupné vyšetrenie trvalo cca 3hod.,kde potrebovala vedieť všetko o malom-od narodenia,choroby v rodine atd...lieči metodou Tinusa Smitsa-takže zajtra si ideme pre prvú dávku detoxu...takže uvidíme ako to bude pokračovať,ale som nesmierne šťastná,že sme ju našli 🙂
Karin čo sa týka tej MB12 tak nám práve dnes prišla,objednávala mi to jedna pani z BA...objednávala to pre viacerých,nakoľko poštovne z IT stojí 30eur tak sme sa poskladali...mám www na tu tal.lekáren kde sa to objednáva ak by vás bolo z CZ viac tak sa Vám to oplatí...jeden spray stojí 9eur a má záruku len 3mes,takže sa neoplatí obj.do zásoby...
Erika s tými homeopatikami to je dobrý nápad,už len na tejto stránke máš kopec stálych odberatoľov 🙂
...všetkým prajem veľa energie,trpezlivosti ale hlavne veľa,veľa lásky ,ktorú naši anjeli najviac potrebuju 🙂

erikasadek
autor
20. máj 2010

slavka ahoj . Som rada ze ste basli dobru homeo..
Dik no dostala som napad jedze cez ip vela ludi ma pyta a par jrat som aj pislala lydo¨ zadarmo nikdy som nic bechcela ale ked uz heich viac a casto tak yz je to financna zataz
Tak aspon nech si zaplatia ludia bolo li blbe oytat pred tym ale vsetko nieco stoji..
A na slovensku toho fakt vela nie len zakladne vevi..
Len zatial musim premysliet ako ako technicky to spravit ak late neaky napd hodte mi budem rada ja musim zistit ci tu funguje system dobierka s francuzska alebo cez paypal len cez beho je to drahsie nie?

slavkadamko
20. máj 2010

ahoj erika,niektore tvoje slova sa tahsie čitaju,tak som len dedukovala-asi ešte stále píšeš cez telefon,alebo už máš PC opravené?
...neviem či sa da zaslať dobierka na SK,no napriklad prevod zo Slov.sporitelne do krajin EHP(europsky hospodarsky priestor) kde je aj FR stoji 0,13eur čo je myslim vyhodnejšie ako dobierka a tým ani ty nič neriskuješ že sa ti to vráti späť...ja som napr.teraz objednavala malemu vitaminy,chlorelu a fosfoser memory z finskej lekárne kde ma to vyslo o jednu tretinu lacnejsie ako u nás,aj ked poštovne je 9eur aj tak sa to oplati...napr.ten fosfoser stoji u nás 113eur a tam 35eur 😕 a pritom ich SK dováža práve z Fínska takže pekne na tom zarábaju...
...myslim si že ak niekto chce niečo čo u nás na Slovensku nekupíš tak si ochotne zaplatí aj prevod aj poštovné ... a pokliaľ by si mala viac záujemcov zo slovenska tak sa dohodnu a objednaju si to spoločne a potom si to tu rozpošlu...
...takže držim palce a dufam že tie homeo budeš zasielať,mna to teraz tak chytilo že som sa k tej našej dr. prihlasila na kurz "domáca homeopatia" 🙂
...mrzí ma že si prišla o fotky svojich anjelov v PC a snád ti to niekto dokáže z toho disku "vydolovať"

erikasadek
autor
20. máj 2010

slavka este nie mozno zajtra uz konecne bude ospravedlnujem sa za bkbe pismo.. dik za radu...
No vyhoda homeo je ze je lahucke az na tinktury alebo kremy takze pistovne moze byt aj menej.. Ieco vymyslim vam aspon to pomoze zarabat na tom ale nechcem na slovensku je drahe homeo aspon co som oar veci kupila nerovnake ceny a presahujuce 2euro.. Tu je jednotna cena... Dik za radu..

erikasadek
autor
20. máj 2010

prepac mobil co sa tyka pc dakujem no dufam ze byvaly spoluziak nieco dokaze s neho nieco vydolovat... dufam lebo tie fotky je to cast mojho zivota mojivh deti....

slavkadamko
20. máj 2010

...dufam že to vydoluje ,lebo tu časť života už nikdy nedokážeme vratiť späť...tak ako očkovania atd... ja po tvojej skusenosti zálohujem na cd už aj recepty 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂
...držte sa a hlavne patuľko...

erikasadek
autor
20. máj 2010

slavka dakujem vidis vela ludi mi to pise po tvojej skusenosti zalohujem aspon na nieco som dobra... 😵

slavkadamko
20. máj 2010

... takže heslo: "erika záloha" 🙂 🙂 🙂

karin74
21. máj 2010

Ahoj děvčátka, jejda, tolik úžasných rad jsem zde získala!!
Pro mon25: co je ti IP? Já jsem asi PC analfabet, že to nevím, ale pokud je to email, tak ten zní: karin.pet@seznam.cz
Budu moc ráda, když mi někdo s tou B12 pomůže, ale blbé je to, že to vydrží jen 3 měsíce. Kdesi jsem četla, že nějaká paní objednala rovnou 6 ks na celý rok, pochopila jsem, že by to ty dva měsíce otevřené mohlo vydržet, ono se asi myslí, že to vydrží 3 měsíce otevřené, že? a neotevřené musí vydržet určitě alespon 2 roky, jako každý jiný lék, ne?
S tím oxytocinem jsi mne, Eriko, úplně dostala. Není to onen hormon, který je potřeba, aby se vytvářelo mateřské mléko?
Určitě ano, tvoří se někde v hypotalamu?
Moment, kouknu se do vikipedie, a tady je přesné znění:
Oxytocin je peptidický hormon savců, který se syntetizuje v hypothalamickém v jádru nucleus paraventricularis. Do krevního oběhu je uvolňován z neurohypofýzy. Uvolňuje se u žen po stimulaci prsu, dělohy a vagíny. Má vliv na porod i na kojení. Je možné, že u mužů zvyšuje kontrakce hladké svaloviny semenného provazce (vas deferens), které vystřikují sperma do močové trubice (urethry), a má vliv na budování vztahu mezi matkou a potomky (tzv. mateřská láska). Bývá také nazýván hormonem důvěry či lásky.
Takže tento hormon by měl našim autíkům chybět?
Bože, at už někdo něco vymyslí!!!!!
Protože ty naše zlatíčka jsou tak krásné!!! Zaslouží si vylézt ven z té své izolace, a ukázat nám všem, jaký potenciál v nich dřímá!!!!
S tím, že by se braly homeopatika od Eriky, souhlasím, já v nejhorším případě dojedu do žiliny, mám tam rodinu a vyzvednu si to osobně u nich, resp. tatínek Matěje je Slovák, takže bychom si to u něj mohli vyzvednout.
Možná nebude až tak drahé poštovné ze Slovensska do čech, uvidíme.
A o jaká homeopatika by se jednalo? Eriko, přesně jak říká Slávka, moc špatně se to po tobě čte 😅 , tak se nezlob, a já ještě Češka, tak mnohdy nevím ani hlavu, ani patu, ale lecos si vydedukuju.
Jinak tetování mám přes celé rameno, bolí bolí, a partner o tom ještě neví.... tak to je síla 😅

zuzanada
21. máj 2010

Ahojte dievčatá,
možno so mnou nebudete súhlasiť, ale zdá sa mi čudné, že na jednej strane napchávame deti všelijakými liekmi, ktoré prácne a za drahé peniaze zháňame (ja nie som výnimka) a potom ich chodíme zase prácne a za drahé peniaze detoxikovať a zase len liekmi. Ja neviem, mne to pripadá, že sa tak obrazne škrabeme pravou rukou za ľavým uchom. Sú naozaj pravdivé všetky tie štúdie o diétach a detoxikáciách?! Nie je jednoduchšie sa riadiť vlastným rozumom a hlavne intuíciou svojou a svojich detí? Mne sa zdá, že výrok "telo si pýta, čo potrebuje" je strašne pravdivý. Je samozrejme, že sa jedná o pýtanie základných potravín a nie sladkostí a iných somarín, ktoré vlastne ani k životu nepotrebujeme. Možno by stálo za pokus aspoň doma odstrániť všetky civilizačné lákadlá a nech si dieťa s tých základných potravín vyberať samo. Ja neviem, ja to idem skúsiť. My máme metabolické testy ešte pred sebou takže som zvedavá ako dopadnú a či idem správnou cestou. 😒

No, čo vy na to? 😉