Mám autistické dieťa. Cesta a výzva zároveň

erikasadek
13. nov 2009

otvaram tuto temu kedze podobnu som nikde nenasla....

u nas to vyzera , ze asi ano. len cakam na vysledok je to ako cakanie ,ako na kata ☹

velmi sa trapim kvoli tomu uz dlho a bola by som rada , ak by s atu nasli mamicky ktore maju podobny problem...
myslim si ze by sa dalo o tom vela rozpravat a mne osobne dobre robi ak mozem o tom rozpravat a hlavne s niekym kto uz ma doma podobny problem alebo poznal niekoho...

bude to ako skupinova terapia, inak to ani nazvat neviem ale myslim ze sa tu snad niekto najde.. a budem esi mat co povedat...

myslim si ze je to tema, novodoba , ktora zacina trapit mnohe rodiny a nasu spolocnost...
nehovori s ao tom lahko , ani medzi partnermi alebo v rodine, tak uvitam , dobru diskusiu na tuto temu..

dakuejm Vam , vopred ak sa zapojite.. 🙂

erikasadek
autor
24. máj 2010

verim ti mala som tu cest v lete teda minule leto.. dakujem nikdy viac.;
ano robi velke pokroky ale aj ine veci sa vyplavuju na povrch. ale to uz je dost komlikovane;. ☹

marianka79
24. máj 2010

tak to je super 🙂 🙂 patko je šikovný a uvidíš že to nie je až také zlé 😉

erikasadek
autor
24. máj 2010

mairianka tazko povedat ze to nie je zle pato nie je autista ako vase deti..
ale mam autisticke sklony.. u neho je to ine ovela ine ako u vasich... nechcem tu o tom hovorit verejne. 😉

marianka79
24. máj 2010

uhm chápem 😔

beka_s
24. máj 2010

@marianka79 ani moje skúsenosti s hospitalizáciou dobré, ale aj tak sa niekedy zadarí. Já som mala niekoľko dobrých skúseností, kde mi pani doktorky odporúčali pomoc formou diét a canisterapie. To bolo ked sme dostali prvý epi záchvat. Canisterapiu už máme a celkom funguje. Maroško začal najprv dávať príkazy, a niekedy keď zavelím sadni, sadnú si všetci, dcéra, manžel, pes a maroško,

marianka79
24. máj 2010

@beka_s s tými psami je to super patkovi som kúpila yorkšíra a teší sa ked ho počúvne 😉

marianka79
24. máj 2010

íha tak to dobre poslúchajú ked si všetci pred tebou sadnú 😀

beka_s
24. máj 2010

posielam pár fotiek na predstavenie, toto je naša rodina, a pri koníku náš dobrodinec Dáška Fridrichová. Vďaka nej máme našu Corku, psíka ktorý už niekoľko krát pomohol pred blížiacim sa epi záchvatom, a pomáha pri zlepšovaní motoriky

beka_s
24. máj 2010

Toto je môj Maroško v plnej kráse pri návšteve vojakov Kfor v našej špeciálne súkr. škole pre autistov v nových zámkoch

marianka79
24. máj 2010

jééj cora je krásna a maroško vojak jak lusk 😉

beka_s
24. máj 2010

však. a keby si ešte zažila ako behajú a lúbia sa je to dojemné až k slzám. Corka bola od malička prítulná a hned pri prvej návšteve sa upäla na mariánka a teraz sú skoro nerozlučný. Jeho prvá samostatne vytvorená veta bola Cora ideme von. a následne príkaz smerom na mna - "Vodítko". Nepovedal to síce úplne čisto ale skoro dokonale.

marianka79
24. máj 2010

tak to je super zvieratká velmi pomáhajú či koníky či psíci je to super

idem ja hajat lebo k nám ide búrka super to milujem 😵 papa

beka_s
24. máj 2010

Každému rodičovi, ktorý má aspon trošku možnosť mať zvieratko pri týchto deťoch je to fakt absolútna jednička. Nemusí to byť pes. Treba sa vždy prispôsobiť dieťaťu, aby sa ho nebálo. videla som už autistov s mačkami, fretkami, morčatami. Menšie veľmi neodporúčam. Môžu ich tieto deti pripučiť a to by bolo citovo náročne aj pre súrodencov a všetkých milovníkov zvierat. A samozrejme je mi ľúto aj zvieratka. Já by som mohla mať zverinec ale teraz má prím Cora. A ona to trpí, niekedy ju beriem len samu na prechádzky a potom sa jej spovedám. A verte že aj počúva. Je taký malý ale výkonný psychoanalitik

beka_s
24. máj 2010

dobrú noc, já ešte popozerám internet, som rada že som vás našla, lebo je radosť vymienať si skúsenosti

slavkadamko
24. máj 2010

...waw dnes sa to tu pekne rozpísalo 🙂
Erika vitaj už s PC 🙂
Karkulka obj.z tej lekarne -anglicky,ano fosfoser 90tbl za 34eur a ked objenáš viac máš zľavu,napr.100eur-zlava cca 10eur a máš na poštovné 🙂 chlorella 290tbl stoji 14,90 a unás 40-dobre nie? ... malý je úžastny ked to vie takto vyjadriť,dufam že aj ja to raz budem počuť od nášho anjelika...homeo maš v IP 🙂
Mon ohladom C v IP...od podania prvej detox MMR si denne píšem akúkoľvek zmenu alebo pokrok tak potom môžme porovnávať,v sobotu nas čaká druhá a o další týžden posledná tak uvidíme...držím vám palce nech sa tie naše detičky aspon trošičku posunú o čosi vpred...je to presne tá lekáren bonel,finklub ma tie veci dovážane z Fínska (myslím) len v novom obale,neviem prečo,no na MMB to jedna babenka predáva z finklubu a mala tam foto povodného balenia (ako v bonely) a noveho ako maju teraz-takže je to to isté...
Karin ta kniha je super, človek sa ta dozvie veľa poučného...mám doma dosť knih o autizme ale táto je naj...všetkým maminkám vrelo odporúčam...

erikasadek
autor
24. máj 2010

u nas zabral detox homeo s vakciny MMR

slavka ahoj.. 😉

slavkadamko
24. máj 2010

Erika dúfam že to zaberie aj u nás ,viem že zázraky sa niekedy deju a na Damiankovi už badať isté zlepšenia-sem tam sa už otoči na zavolanie,vie sa na par sekund zapozerať do očí a je neskutočne kľudný,na čo niesme zvyknutý lebo doteraz dokazal nabehať po byte doslova kilometre 🙂 hoc mi homeopatka vravela že niekedy je zlepšenie až po pár mesiacoch no dúfam že Damko je vínimka 🙂 Erika a vy ste ten detox podstupili ked mal Patko kolko rokov?

erikasadek
autor
24. máj 2010

slavka nemozme pôvedat ze detox, ale dala mi to moja lekarka, lebo ona tomu veri... 😉
a pred rokom.. 😉 na slovenbsku nekupis bohuzial slovensko neregistruje tento bioron homeo.; asi vazne sa dam na posielanie postou..

slavkadamko
24. máj 2010

Erika vidim že si užívaš PC aj po polnoci 😀
...ja som ti už vravela že by to bolo skvelé...dojdeš v lete do Prešova s 2 kuframi homeo a obchod je na svete 😀 😀 😀
...tu nemáš žiadnu poriadnu homeo lekaren,jedna je vraj v nitre ale aj tá už asi nemá internet.stránku,lebo mi ju nechce otvoriť...takže myslím že je to skvelý napad...ja otvorím lekáren a ty budeš díler 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

slavkadamko
24. máj 2010

...skus pozriet ešte tu MB12... možem malemu objednať toto
http://nutri.com/index.cfm/product/11_5/vitamin...
ale pozri či u vás tie tabl.niesu lacnejšie...

erikasadek
autor
24. máj 2010

ja avam do poriadku pc stahujem uz ma skype a ine programy a este idem na piccsu teraz..
no s tym homeo mozme tu kupovat a posielat , za ceny ako v lekari tu je stala cena 1,8 az a vynimky. 😉

idme mrknut;; 😉

slavkadamko
24. máj 2010

Erika tu je 1,8 za vrchnak na fľaštičke 🙂

erikasadek
autor
24. máj 2010

myslis ironicky??
ja som si vsimla ze ceny bli vseliake a treb aobednavat , nepoznaju v klekarni vzdy som musela cez 2 euro platit.. 😠

erikasadek
autor
24. máj 2010

BEZkonkurencna cena;a aj na fb maju link vraj je to dobra znacka je tam vraj dobre vstrebavanie;;
http://www.healthsuperstore.com/p-jarrow-methyl...

erikasadek
autor
24. máj 2010
erikasadek
autor
24. máj 2010

o tom nosnom tocite stale?? alebo ich je viac asi budem musiet popozerat ze,
http://www.nascobal.com/?utm_source=google&utm_...

erikasadek
autor
24. máj 2010

idem spat odporucam vam tuto stranku

http://www.autismcanada.org/methylb12.htm

karin74
25. máj 2010

Eriko, ahoj, prosím tě, so to je za methyl B12 ta v tom spreji? To je nějaká jiná forma než ta, kterou má na mysli Slávka? Co, Slávko, nebo jak se jmenuješ 😀 , je to ona B12, o které jsi psala, že ji máš doma?
Já mám velký problém, neumím anglicky, nikdy jsem ji nestudovala, jen na základní škole pár základů, studovala jsem němčinu, ael ani tomto jazyce nejsem schopna číst odborné věci, takže kdybych si to vše chtěla přeložit, strávila bych na překladu moře času, nechcete to některé přeložit? Myslím konkrétně poslední odkaz od Eriky na MB12.
Jsem z toho všeho volaká zmetená 🙂)))))
Jinak vítej Beko, asi už ti byl poslán odkaz na homeopata, já sjem z čech, a já jezdívám sama 300 km za homeopatkou dělající detox až do prahy.
MMR zatím detoxikované nemáme, ted detoxikuji prevenar...
Nemá skoro žádnou reakci, jen více kaká a má špinavej zadek stále...
Ale zatím máme pouze pouze první dávku, ještě nás čekají 3, tak uvidíme, jak to bude dál.

karin74
25. máj 2010

Ne, opravdu se v tom už nevyznám, kdo mi doporučujete jakou MB12 prozatím v těch tbl.? Nebo co ten sprej? Kdyby byla MB12 co nejvíce zbavena chemie, a stála i málo, tak do toho jdu hned 😀
Taky ester C beru určitě.