Mám autistické dieťa. Cesta a výzva zároveň

erikasadek
13. nov 2009

otvaram tuto temu kedze podobnu som nikde nenasla....

u nas to vyzera , ze asi ano. len cakam na vysledok je to ako cakanie ,ako na kata ☹

velmi sa trapim kvoli tomu uz dlho a bola by som rada , ak by s atu nasli mamicky ktore maju podobny problem...
myslim si ze by sa dalo o tom vela rozpravat a mne osobne dobre robi ak mozem o tom rozpravat a hlavne s niekym kto uz ma doma podobny problem alebo poznal niekoho...

bude to ako skupinova terapia, inak to ani nazvat neviem ale myslim ze sa tu snad niekto najde.. a budem esi mat co povedat...

myslim si ze je to tema, novodoba , ktora zacina trapit mnohe rodiny a nasu spolocnost...
nehovori s ao tom lahko , ani medzi partnermi alebo v rodine, tak uvitam , dobru diskusiu na tuto temu..

dakuejm Vam , vopred ak sa zapojite.. 🙂

maruskaaa
9. nov 2011

@anka912 ved preto som aj ja kupila uz ten vacsi ramik, lebo 6 je dost malo...ale zatial sa tda vobec nechytal na tie pismena co si mi poslala....zatial ho este tie gombiky prilis fascinovali...tak skusime opat zajtra....

mne sa na prime pacili niektore ulohy, ale niektore zas boli take o nicom...ale nie je to az take vyrobit ten list do toho...

hlavne ja mu nemozem ukazat, ze vzadu su spravne odpovede on by to potom hned otocil a dal tie gombiky podla vysledku 🙂

anka912
9. nov 2011

@maruskaaa no, to je šikovný!!! maťovi by nepomohlo ani keby tie správne výsledky mal zavesené pred očami. Niekedy mi je tak smutno, že keď už je taký celý popletený, že aspoň tá hlavička by mu mohla fungovať lepšie 😢

maruskaaa
9. nov 2011

@anka912 ale este nepochopil princip...myslim ze to budem musiet trosku zjednodusit..

yukki
10. nov 2011

My stále ešte nezvládame ani to PRIMO-ale napokon Piccolo je až pre 6 a viac rokov, tak kam sa mám ponáhľať...žiadny šialený vedec z nej nikdy nebude tak načo predbiehať ešte aj normy pre zdravé deti- na PRIME je písané vek 4+, 5+...a to je podľa mňa 5 a viac rokov 😝 a teda ešte nerobím paniku z jeho nezvládania 😅

didla
10. nov 2011

@nensyke bože, ked to tu čítam, , nechcem ťa vobec nekao traumatizovať, ked o moje malej napísala také veci,, Magi ma pravdu, ona je už strašia,a zo začiatku to nebolo také ružové,, ja som mala pocit, že sa nikdy nerozbehne, ony, tie deti naozaj dozrievajú a každé inak v niečom inom... neboj, ked pojdeme dr. J. mi hrebienok sklapne, tám mi trocha viac otvorí oči,,ja to možno vidím veľmi ružovo,, ale tak dúfam, že uvidí tie malé zmeny.. Ako somuž písala moja malá má veľký problém s tymi psami s plačucimi deťmi, hmm chuda malé, keby siju videla vtedy, no tak vtedy som ja v koncoch... &Hore hlavu, ideme dalej, .. určite aj vy budete na tom časom stále lepšie

magimary
10. nov 2011

babky z PK a okolia (bližšieho i vzdialenejšieho) - @duro952 , @lucka261177 a ostatné, ktoré napr. len čítate 😉,
mám termín na návštevu a nezáväzný "okuk" našej špeciálnej materskej škôlky, bude sa nám venovať aj riaditeľ, aj zástupkyňa a ukážu nám aj chod zariadenia (vraj)...
takže, kto by chcel, tak v utorok 15.11.11 o 8,15hod pri špeciálnej škole/škôlke na Komenského ulici 😉

nensyke
10. nov 2011

@didla ahoj, tak dnes ma už Dado vytočil, vobec nechcel učit a začal mat zlozvik, obe dva ruky pchá do pusinky, tak potom čím sa má učit? Len sme celú dobu bojovali. Aj som mu pozerala do pusinky či tam niečo nemá......Nič, ani zuby mu už neidú, má všetky vonku. No dúfam že sa odnaučí od to ho....Uvidím po obede ako to pojde s ním.

maruskaaa
10. nov 2011

@yukki mna sa pacia ulohy na prime, ale andrej by zvladol tych 10 gombikov, on ma na to vydrz...len ja budem musiet tie zosity trosku pomenit...aby pochopil princip...

zaklad teraz je, ze sa mu tie gombiky pacia a si ich pekne podla farieb roztriedil...

didla
10. nov 2011

@nensyke koľko má tvoj malý rokov,šak už neviem, nestíham to sledovať všetko,, . neboj odnaučí, , moja malá si v kuse okusuje pery, potom ich má červenéé, no hroznéé

nensyke
10. nov 2011

@didla no bude mat 3 mesiace 3roky, ale ja už píšem že má tri roky. Niekedy mám pocit, že sa mu málo venujem, ale zas jeho dvojča brat si sadne vedla nás, ani mu nemusím ukazovat ako sa má hrat skladačkami, on na nás kukne ako sa trápime a sám od seba si to začne skladat bez pomoci. 🙂 Ešte naštastie že on je zdravý, neviem ako by som zvládla keby boli oby dvaja iný.....

nensyke
10. nov 2011

🙂

nensyke
10. nov 2011

@didla za tri mesiace bude mat tri roky...

didla
10. nov 2011

@nensyke uuuu, tak moja v troch rokoch bola uplne dole..neboj uvidíš, že sa to polepší, ja som tomu tiež neverila. a ide dopredu ,pomaly, ale iste.

nensyke
10. nov 2011

@didla aaaaaale tiež pomali začíname mat zlozviky ☹ Napríklad vyplazuje jazyk, len tak....ani si to podla mna neuvedomuje... 😒

didla
10. nov 2011

@nensyke neboj toho ešte bude,,,, naša malá napr, onanuje, ale fakt, bože to neviem , či sa niekedy odnaučí, ona proste si lahne na kraj stoličky, a .. no, je mito trápne, al eje to toak, hmmza to sa hanbím

nensyke
10. nov 2011

aj som sa pítala na to doktora, že vraj to robia aj zdravé deti, no a ked ja mám doma troch chlapcov bude veselo 🙂

alaska28
10. nov 2011

@maruskaaa žiadna veda len sa tá kačka nasolí a narascuje, nechá cez noc v chladničke a potom sa pečie 5 hodín na 125 stupnoch. Vraj v tom je celá veda a robili to tak už staré matere.. No a potom to treba otvoriť, zliať tú masť, potrieť kačku medovou vodou a ešte 10 minút nechať dopiecť otvorené..

alaska28
10. nov 2011

Nensyke- ja by som tú metaboliku odložila až po diéte.. ale nie som lekár, len mi to príde škoda prerušovať a potom začínať zase odznova.. Nám metaboliku nikto ani nerobil.. Podľa mňa to kolísanie cukru môže byť aj z diéty,kedže tam cukry moc nie sú. Keď ju má nízku ona radí med s maslom mu dať to stabilizuje glukózu v krvi. Alebo pomerančový džús, jablkový a pod..
S kozím jogurtom neviem, v knihe sa píše, že kupované až k 2 rokom na diéte, ja som zatial hotový nedávala.

magi sucháč beriem zo stoklasy hod si do google nemám teraz čas hladať adresu :(( ak nenájdeš, tak pohladám ja. A aj v hrebenovke môžeš meniť úlohy ak máš hrebenovač, normálne to dáš dole,prehodíš, zhrebenuješ

Magi čo sa týka úloh prosím prosím sprav si účet na picase stačí mať na googli mail a je to priamo v ponuke (možno to ide aj bez toho) tam nahádž tie foto ak ide tak nascenované a potom každému len link. dá sa to aj zamknúť, že to uvidí len človek z linkom.. Je to úplne jednoduché nahrávajú sa tam tie foto v celom súbore, nie po jednej ako sem.. takže nezaberie to veľa času a ostatným pomôže.. (aj ostatné holky skúste to).. a odtial sa to dá krásne stiahnuť do PC a nemusíš nič nikomu mailom posielať.. Musím utekať..

maruskaaa
10. nov 2011

@alaska28 znie to ako turkey na den vdakyvzdania, hlavne s tymi hodinami...len este mi napis ze co sa otvori, akoze mas tu kazcku prikrytu niecim ked je v pekaci?

didla
10. nov 2011

@alaska28 ahoj, ja sa chcem spýtať teba na ten melatonín,, dnes somho chcela v lekárni kupiť a lekárnička mi povedala, že to možu jesť iba od 18 rokov . hmmm tak som zostala len stáť, , ty to dávaš malému , bože, toto su veci ,, ja už nemožem z toho

nensyke
10. nov 2011

ja sa chcem zas sa opítat či nikto dáva Teebokan,?

magimary
10. nov 2011

@nensyke , ja nedávam

@alaska28 , našla som, dík! :
http://www.stoklasa-sk.sk/suchy-zips-komplet-sa...

@valika_val , ako dnes???

naše dnešné cvičenia:

magimary
10. nov 2011

tak som čekla ten sucháč a predstavte si, že je o 50 centov (!!!!) lacnejší (na meter) ako ten, čo ja kupujem v galanatérke (!!!), 15korún na meter!!! veď to je vyše 10€ na tých 25 metrov, čo je v balení... 😨 😠 🙄
takže, jednoznačne objednávam cez net...
teraz ešte mám, ale keď sa minie

anka912
10. nov 2011

@magimary nie že by som sa chcela dohadovať ohľadne zipsov 😀 , ja len že som včera kupovala - ale 50mm, a ten bol 2.47EUR za meter, takže to bolo v prepočte lacnejšie než ten 20mm aj mi príde praktickejší na odstrihovanie. A kúpiť 25m za 33EUR?? naraz. Ja som si kúpila 1m napr. včera (ako 2.5m tej dvadsiatky)

maruskaaa
10. nov 2011

@anka912 to mas ale nejaku dobru galanterku...u nas mame jednu a vcera mi predala poslednych 25 cm 20 mm, a ze tovar az v pondelok...no jak navrat v case o 20 rokov...

magimary
10. nov 2011

@anka912 no, ja som si to overovala na bločiku, čo som si kupovala v našej (inak najlacnejšej galantérke na okolí) zips v sobotu a tam je suma za meter 1,80€ (20mm) a tuto (v tej stoklase) to vychádza na meter za 1,33€ (v rovnakom rozmere). takže, ja sa môžem orientovať, resp. vyberať si iba tu (u nás) a teda na nete (nie niekde v PE 😉)

anka912
10. nov 2011

@magimary ja viem, to má možno nejaké dvojročné zásoby, asi to veľa ľudí nekupuje, už ma pozná a keď ich minie, tak tiež zdvihne ceny 😠

anka912
10. nov 2011

@nensyke čo ja viem, tak to je to isté ako ginkgo, na prekrvenie mozgu, nie? také kvapky sme kedysi dávali, ale bez účinku.

nensyke
10. nov 2011

@anka912 ano je to niečo také, manžel stále hovorí že máme to vyskúšat, ale ja zas nechcem moc vymýšlat na malom. Už aj tak má tu GPSA dietu a neviem ked ešte aj toto nasadila čo by spravilo.

maruskaaa
10. nov 2011

@nensyke ahoj a davate aj probiotika a rybi olej? ak ano, tak nevime ze ci este treba aj nieco take, ale vobec to nepoznam...