Mám autistické dieťa. Cesta a výzva zároveň

erikasadek
13. nov 2009

otvaram tuto temu kedze podobnu som nikde nenasla....

u nas to vyzera , ze asi ano. len cakam na vysledok je to ako cakanie ,ako na kata ☹

velmi sa trapim kvoli tomu uz dlho a bola by som rada , ak by s atu nasli mamicky ktore maju podobny problem...
myslim si ze by sa dalo o tom vela rozpravat a mne osobne dobre robi ak mozem o tom rozpravat a hlavne s niekym kto uz ma doma podobny problem alebo poznal niekoho...

bude to ako skupinova terapia, inak to ani nazvat neviem ale myslim ze sa tu snad niekto najde.. a budem esi mat co povedat...

myslim si ze je to tema, novodoba , ktora zacina trapit mnohe rodiny a nasu spolocnost...
nehovori s ao tom lahko , ani medzi partnermi alebo v rodine, tak uvitam , dobru diskusiu na tuto temu..

dakuejm Vam , vopred ak sa zapojite.. 🙂

sidus
28. nov 2011

@maruskaaa mám mobil, už mi je to až trápne stále vyvolávať, buď mi povie, že zavolá neskôr, alebo mám ja zavolať neskôr, alebo nedvíha alebo ma zruší. Nemám už na to nervy.

maruskaaa
28. nov 2011

@sidus toto je divne.....to mi pripada ako jedna psycho tu u nas, co ma chcela na biofeedback lanarit, to bolo presne take iste, ze sa to nedalo s nou nejak dohodnut tak som sa na to vykaslala.

sidus
28. nov 2011

@maruskaaa, ani nevrav. Ešte jej skúsim ráno zavolať okolo tej 7.mej a uvidím.

maruskaaa
28. nov 2011

@sidus ved jej len povedz ze sa chces objednat na rediagnostiku...drzim palce nech to vyjde!

anka912
28. nov 2011

@maruskaaa Ono sa to ľahko píše- o tej Temple, ale ťažšie organizuje a určite to nefunguje u každého. Ona vlastne hovorila len o nácviku správania a sociálnych zručností. Ona je prípad vysokointeligentného autistu, tam sa dá tomu dieťaťu/človeku aj veľa vysvetliť.

katy1979
28. nov 2011

@sidus no v blave termin dostanes len to mas asi daleko

maruskaaa
28. nov 2011

@anka912 ja som to napisala lebo mi to v tom filme chybalo...ju tam ukazali raz na schodoch, ako jej mama ukazuje obrazky, o ktore on inak nema zaujem, a o 10 rokov uz isla na internatnu strednu skolu normalne rozpravajuca....

ono to nepomoze kazdemu to je jasne, ale som to dala na verejnu temu pre mamky malych deti aby necakali ze sa rec spusti sama a aj spravanie zlepsi samo od seba (ako napriklad ja), ale snazili sa s tym nieco robit....a cim skor tym lepsie..

anka912
28. nov 2011

@maruskaaa jasne, jasne, ja som sa len tak trocha podvedome bránila. Stále mi je tak smutno, keď niekde čítam alebo niekto píše, že s dieťaťom pracoval a preto je teraz také šikovné... Potom si pripadám ako úplne neschopná matka, ktorá nevie svojho syna naučiť to, čo má vedieť. Ja som na to citlivá, lebo ma to veľmi trápi.
Ten film som nevidela....

maruskaaa
28. nov 2011

@anka912 tak to sme dve...:(

sidus
28. nov 2011

@katy1979 mne by to už bolo jedno, keby aj v Blave bol termín. @anka912, @maruskaaa - sme tri, pridávam sa. Tiež ma trápi, že som Tomáška ešte dokopy nič nenaučila 😒

misicka2207
28. nov 2011

babusky ak sa smiem spytat mam synovceka 3 rocneho autistu a momentalne neviem co mu kupit na vianoce aku hracku minuly rok som mu kupila take tie penove kocky s pismenkami ale absolutne sa s tym nehra a chcem mu kupit konecne nieco s cim sa aj zahra co by ste mi poradili,,§

dakujem 🙂

nensyke
28. nov 2011

Tak u nás dnes bol Dadko úplne mimo. Učenie vobec neišlo a celý den len mrnčal. Zdá sa mi ako keby mal nejaké vlny. Raz je úplne super a inokedy to je niečo hrozné. A dnes ma skoro pokúsal. 😕 Tak toto sa mi už nestalo 3 mesiace... ☹

kocko
28. nov 2011

@nensyke Aj my sme začali v takom veku, a také stereotypné pohyby máme doteraz. A to už máme
11 rokov. Už nemusíme mať v rukách nejaký predmet, vystačíme si rukami.... 😉 😉 Aj my poznáme
detailne "vlny". Na striedačku máme dobré a zlé obdobia....Teraz máme zlé lebo máme laryngitídu.

nensyke
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
anka912
28. nov 2011

@misicka2207 závisí od toho s čím sa najradšej hrá. A či mu chceš kúpiť takú náučnú hračku alebo fakt na hranie. Ak chceš na hranie tak skús buď nejakú zvukovú, alebo svetelnú- sú také tie lampičky, čo keď sa zasvietia, tak začnú meniť farby, alebo idú hore bubliny, alebo sa točia
A práve teraz tu rozoberáme guličkovú dráhu- na predošlých stránkach nájdeš nejaké linky

kocko
28. nov 2011

@nensyke Ja bud capnem na zadok alebo s nou nekomunikujem. To je pre moju najväčší trest.

misicka2207
28. nov 2011

@anka912 ako si to najdem a to je aka hra to je taka ta logicka co si prevlieka tie gulicky

anka912
28. nov 2011

@nensyke no náš dostane, keď si to zaslúži, samozrejme skôr tak symbolicky, ale hlavne musí vedieť prečo dostal na zadok, musíš mu to nejak vysvetliť, lebo ináč to je zbytočné.

nensyke
28. nov 2011

@kocko no neviem ani ja ako na to 😒

anka912
28. nov 2011

@misicka2207 tu máš jeden link- ofotila som ti ho z predošlých stránok- pozri si aj stránky dozadu - 386 až 388
http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=12454407&tab=4

kocko
28. nov 2011

@nensyke Anka912 to napísala dobre. Ale skús mu niečo zakázať, čo mám veľmi rád....Možno
pomôže.

nensyke
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
magimary
28. nov 2011

inak, čo sa týka stereotypných pohybov (krútenie rúk, poskakovanie atd...aj keď teda pobehuje dokolečka, ale nie je to časté, tak raz-dvakrát za týždeň), tak to je to jediné, čo Tady /zatiaľ/ spomedzi všetkých ostatných (prítomných) autipríznakov nemá...
ale akurát dnes som sa dočítala, že u niektorých autíkov začínajú až po 4-tom roku, tak som zvedavá, čo nás čaká 😕

misicka2207
28. nov 2011

@anka912 dakujem velmi pekne vyskusame uvidime 🙂 🙂

misicka2207
28. nov 2011

@magimary moj malicky synovce zasa stale oblizuje televizor a a place pri rozpravkach

nensyke
28. nov 2011

ja by som mu aj zakázala, ale neviem či by to pochopil za čo mu to zakazujem. ... neviem či chápe pojem,, ,,nesmieš to robit, preto ti to zakazujem toto,,

anka912
28. nov 2011

@nensyke on možno je veľmi inteligentný, len nechápe náš svet, náš spôsob komunikácie a nevie to dať najavo. O to ide pri učení našich- aby pochopili, čo sa okolo nich deje a prečo.
A tvoj dnes možno len zareagoval na zvuk, zapáčil sa mu a nevedel, že to sa vlastne zlostíš.

magimary
28. nov 2011

@misicka2207 inak, pekné a dobré hry mi prídu byť aj v tom linku, čo som ja dávala dnes...
ja som tam tiež dnes objednala môjmu 3ročnému autíkovi toto:
http://www.granna.sk/detail-hry.php?hracka=17

misicka2207
28. nov 2011

@magimary heej skusim pokukat lebo som uz absolutne bola stratena

kocko
28. nov 2011

@nensyke Moja už v tomto veku konečne pozná rozdiel, ked jej niečo zakážem. 🙂 🙂