Mám autistické dieťa. Cesta a výzva zároveň

erikasadek
13. nov 2009

otvaram tuto temu kedze podobnu som nikde nenasla....

u nas to vyzera , ze asi ano. len cakam na vysledok je to ako cakanie ,ako na kata ☹

velmi sa trapim kvoli tomu uz dlho a bola by som rada , ak by s atu nasli mamicky ktore maju podobny problem...
myslim si ze by sa dalo o tom vela rozpravat a mne osobne dobre robi ak mozem o tom rozpravat a hlavne s niekym kto uz ma doma podobny problem alebo poznal niekoho...

bude to ako skupinova terapia, inak to ani nazvat neviem ale myslim ze sa tu snad niekto najde.. a budem esi mat co povedat...

myslim si ze je to tema, novodoba , ktora zacina trapit mnohe rodiny a nasu spolocnost...
nehovori s ao tom lahko , ani medzi partnermi alebo v rodine, tak uvitam , dobru diskusiu na tuto temu..

dakuejm Vam , vopred ak sa zapojite.. 🙂

anka912
28. nov 2011

@magimary presne ako u nás, na 4. narodeniny začal z ničoho nič poletovať, predtým bol ako normálne dieťa.

magimary
28. nov 2011

@misicka2207 vyššie som pridala link, čo som objednala môjmu, lebo aktuálne ho bavia geometrické tvary 😉
anička, ja som s tým už akosi nerátala, ale ako čítam, ešte nás to môže postretnúť 😝 😉

misicka2207
28. nov 2011

@magimary no on velmi rad sklada puzzle alebo kocky klasicke obrazkove ale zass nie hocijake

anka912
28. nov 2011

@magimary aj alaska spomínala to isté s tými pohybmi, že mu začali tiež neskôr

misicka2207
28. nov 2011

@magimary toto presne robi aj nas malicky a stale sa vyzlieka a pobehuje poskakuje

magimary
28. nov 2011

a ešte ma napadlo, keď @misicka2207 napísala o tom televízore, že náš Tady, keď niečo svoje (najčastejšie samozrejme "TOČ") zbadá na videu v počítači (keď ho natáčam a púšťam si to a on to vidí), tak ide z kože vyskočiť, čo to tak veľmi chce späť (!), totálne sa "dobíja" do kompu, priamo to vyškrabuje z monitoru, aby získal svoju hračku...
absolútne nechápe, že to je nedosiahnuteľné a úplne mimo dosahu... 😒 😕
robia to aj vaše deťuchy? 😕 😅

kocko
28. nov 2011

@misicka2207 Tak aj nás chytilo oblizovanie televízora. Neviem čo na tom Lucka a tvoj synovec vidia.
Ako keby to bola vynikajúca lízanka. A najhoršie na tom, je že ju nemôžem nechat pri tv sama. Bude
vylízaný... 😉 😉 a nebude sa dat nan dívať.... 😒 😒

magimary
28. nov 2011

@misicka2207 ešte ti nájdem aj linky na také náučné a zaujímavé (pre autíkov) puzzle, počkaj 😉

misicka2207
28. nov 2011

no nas maly presne to oiste ale aj zoberie si telefon da mi ho do ruk a pozera si fotky nas vsetkych ukazuje na nich prstom a musim mu povedat meno osoby ktora na nej je

misicka2207
28. nov 2011

@kocko presne presne a stale sa ten nas adulko vyzlieka aj ked je brutalna zima

anka912
28. nov 2011

@kocko nechaj ju a nech sa presúva, nemusíš potom utierať prach v obývačke 😀 😀 😀

misicka2207
28. nov 2011

@magimary dakujem urcite mi to pomoze

kocko
28. nov 2011

@anka912 Aj mna to už napadlo.

lucka261177
28. nov 2011

@misicka2207 ahoj.u nas je top vlacik take tie drevenne kolajnice.ale asi ho uz mate 😉

misicka2207
28. nov 2011

@lucka261177 mali sme ten stale rozoberal a polamal 😢

nensyke
28. nov 2011

@magimary aj my sa dobíjame do televízora...

nensyke
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
nensyke
28. nov 2011

@magimary asi z toho aj ja niečo vyberem...

anka912
28. nov 2011

@nensyke napíš sem link, lebo ja ináč neviem, ako to pohľadať.

nensyke
28. nov 2011

@anka912 a to ako sa to robí? zadala som na you tobe že ,, ipolakovicova,, a tam vyskočila výber a tam bolo že abcd 173

kocko
28. nov 2011

@nensyke A ja ju od toho neviem a neviem odnaučiť. Ten televízor je ale poriadny magnet... 🙂

nensyke
28. nov 2011

@nensyke alebo tam bolo 005.

nensyke
28. nov 2011

@anka912 dalo sa to nájst?

magimary
28. nov 2011

@nensyke konečne som ho videla aspoň na pár sekúnd 😅 😉 🙂
podarený je 😉 😵
a máte krásnu sedačku a stenu namaľovanú 😅 😎

nensyke
28. nov 2011

@magimary no, brata mám maliara....tak je to len za material.. 😎 .

nensyke
28. nov 2011

@magimary to ako sa dá dat takto? Ja som na to neprišla... ☹

magimary
28. nov 2011

@nensyke myslíš link z YT?
jednoducho - pustíš si to svoje videjko a skopíruješ "zadanie linku" v bielej lište hore, kde sa ti vždy zobrazujú všetky adresy a webové zadania 🙂

nensyke
28. nov 2011

@magimary ano, dík, zajtra dám to naše učenie skusim to sem dat cez ten link. Už sa dokonalujem 😀