Mám autistické dieťa. Cesta a výzva zároveň

Otvaram tuto temu kedze podobnu som nikde nenasla....

u nas to vyzera , ze asi ano. len cakam na vysledok je to ako cakanie ,ako na kata 😞

velmi sa trapim kvoli tomu uz dlho a bola by som rada , ak by s atu nasli mamicky ktore maju podobny problem...
myslim si ze by sa dalo o tom vela rozpravat a mne osobne dobre robi ak mozem o tom rozpravat a hlavne s niekym kto uz ma doma podobny problem alebo poznal niekoho...

bude to ako skupinova terapia, inak to ani nazvat neviem ale myslim ze sa tu snad niekto najde.. a budem esi mat co povedat...

myslim si ze je to tema, novodoba , ktora zacina trapit mnohe rodiny a nasu spolocnost...
nehovori s ao tom lahko , ani medzi partnermi alebo v rodine, tak uvitam , dobru diskusiu na tuto temu..

dakuejm Vam , vopred ak sa zapojite.. 🙂
nensyke
3. dec 2011
super, už to chápem, krv som pri tom potila 😃
nensyke
3. dec 2011
super recept, len ja to robím z čerstvého kokosa...
lucka261177
3. dec 2011
@nensyke 😃 tak sa tesim s tebou 😉
nensyke
3. dec 2011
i
nensyke
3. dec 2011
naša som stránku cez google.... gapsaustralia.... je to tam dobre rozpísané v preklade...
nensyke
3. dec 2011
dokonca sú tam aj Gaps recepty....
nensyke
3. dec 2011
chcela som odtial aj objednat vitamíny ale neide mi to... už niekdo objadnal z Austrálii lieky?
helga1
4. dec 2011
Krásne ránko všetkým 🙂
@nensyke tu je podobné ako s tým Mickeymousom http://hracky.babybazar.sk/clementoni-nauc-sa-p...
helga1
4. dec 2011
Ja uvažujem, že objednám malej toto: http://hracky.babybazar.sk/elektronicka-hra-sko... nemáte to niekto doma, či je to dobré??
maruskaaa
4. dec 2011
@nensyke co ches kupovat, mozno sa nieco obdobne bude dat objednat cez puresto.eu a to ide len z holandska...
maruskaaa
4. dec 2011
@nensyke mozno kazdy tvar inak chuti 🙂
nensyke
4. dec 2011
Omega Twin 3-6, Bio kult-14 kmenov /čo som kúpila má len 6 kmenov 😞 /,Blue Ice kyslá olej z tresčej pečene vit A a D, ProEfa rybí olej, tráviací enzím Betaín HCL s prídavkom pepsín: Bio-Care, no a ešte vitamíny z morských rias Seagrenns......
nensyke
4. dec 2011
@maruskaaa tieto lieky doporúča tá gaps dieta....
maruskaaa
4. dec 2011
@nensyke ano, olej z trescej pecene kupujeme cez to puresto od znacky kirkmann labs...je mam probiotika culturelle (laktobacily) a probiodefense (tam je tych kmenov 😎...co sa tyka tych traviacich enzymov, tie by som davala ak by naozaj boli nejake traviace tazkosti ktore sa vacsinou nahromadia za roky nezdraveho stravovania...
olej nejaky obdobny urcite kupis aj u nas, resp v europe...podla mna starsne prepaltis postovne, plus lieky cez hranice EU pustaju velmi tazko...mozu ti ich zadrzat na hraniciach a tak.

pisem ti len moj osobny nazor, nie som doktor ani nic...ale podla mna je treba tei creva Gapsom vyliecit a az po tom davat do nich akekolvek vitaminy co nie su v prirodnej forme...napriklad v oleji z trescej pecene mas vitamin A a D...

ale urcite skus pohladat tie vyrobky an europskych strankach...
nensyke
4. dec 2011
@maruskaaa mne to puresto otvorilo prázdnu stránku....
nensyke
4. dec 2011
ja kupujem konzervu: tresčia pečen vo vlastnom oleji. Nepíšu tam žiadne kon. látky, že je to sterilizované.Dávaš aj ti niečo také?
nensyke
5. dec 2011
Ahojte, tak dnes bol u nás aj Mikuláš aj čert, všetci naši plakali, len Dado tam chodil okolo nich bez emocia.... :-S škoda, jemu to nič nehovorilo, len bol z toho nervozný, že všetci tam hučíme... 😢
magimary
5. dec 2011
naše dnešné fotečky (dnes sme skúsili aj grafomotoriku-viď slniečko s mojou pomocou):

/inak, u nás Mikuláš nechodí, naši si nájdu zajtra ráno v čižmičkách sladkosti 🙂 , takže Tady nemá žiaden stres/
nensyke
5. dec 2011
@magimary slniečko je krásný... 😉
nensyke
5. dec 2011
@magimary aj som pozerala to video, neviem či som tomu porozumela, on má tam tu nástenku a tam mu ukazuješ akú ulohu budete robit? A to máš len na nástenku nalepené alebo všade v dome? Je to zaujímavé... no a hlavne musím malého pochválit, krásne spolupracoval, a nebol tam žiadny ,, nechcem,,... 😉
nensyke
6. dec 2011
@magimary čítala som, zaujímavé...
nensyke
6. dec 2011
chcem zase dat do you tobe video a zase mi to nebere a má to len 5 minut, trašné.... :-p
magimary
6. dec 2011
@nensyke dnes to ani neskúšaj 8-( ]-(
dnes ma na celom YT najedovali!
vyše štyroch hodín sa mi tam ukladalo video a aj uložilo a keĎ som stlačila "uložiť nastavenia", vypísalo mi to toto:
"Při ukládání nastavení videa došlo k chybě.: V současnosti provádíme údržbu webových stránke a vaše nastavení nebudeme moci uložit. Zkuste to prosím znovu později."

takže nič sa nedeje, v ukladaní majú oni chybu (a ja nervy),
toto je výsledok vyše štvrhodinového sťahovania:
http://www.youtube.com/watch?v=VB_JUg9eptc

/len popis je tam vidno 8-( ]-( /
nahnevalo ma to...
lucka261177
6. dec 2011
@magimary podla toho clanku odmeraju nase deti a bude jasne ci su autisti? 😃 😃 waw to by bol problem vyriesenyneviem ako osmajlikovat ironiu 🙂.keby to bolo ozaj take jednoduche.....
kocko
7. dec 2011
@magimary väčšiu hlúpost som jakživ nepočula, to len v amerike majú peniaze na takéto novoty.... 🙂 🙂
alinocka
7. dec 2011
http://www.oautizme.sk/zdruenie-rodin-s-autisti...

Toto ma zaujalo počuli ste už o tom niekto,alebo je tu niekto členom??????????
nensyke
7. dec 2011
@alinocka Konečne niečo normálne na Slovensku, asi sa dám zaregistrovat, podla mna nič nestratím...