Mám autistické dieťa. Cesta a výzva zároveň

erikasadek
13. nov 2009

otvaram tuto temu kedze podobnu som nikde nenasla....

u nas to vyzera , ze asi ano. len cakam na vysledok je to ako cakanie ,ako na kata ☹

velmi sa trapim kvoli tomu uz dlho a bola by som rada , ak by s atu nasli mamicky ktore maju podobny problem...
myslim si ze by sa dalo o tom vela rozpravat a mne osobne dobre robi ak mozem o tom rozpravat a hlavne s niekym kto uz ma doma podobny problem alebo poznal niekoho...

bude to ako skupinova terapia, inak to ani nazvat neviem ale myslim ze sa tu snad niekto najde.. a budem esi mat co povedat...

myslim si ze je to tema, novodoba , ktora zacina trapit mnohe rodiny a nasu spolocnost...
nehovori s ao tom lahko , ani medzi partnermi alebo v rodine, tak uvitam , dobru diskusiu na tuto temu..

dakuejm Vam , vopred ak sa zapojite.. 🙂

anka912
12. dec 2011

@magimary 30 kapsúl cca 15Eur, teda na mesiac, pre vás asi na dva mesiace

lucka261177
12. dec 2011

kocky a neboli najlepsie tie probiotika z toho kirkmanu?co spomina alaska?keby sme sa nejako poskladali na postovne.?mohlo by to celkom dobre lacno vyjst nie?

magimary
12. dec 2011

@lucka261177 ak sa niekto do toho pustí (objedná), tak ja by som sa pridala...
ale sama si netrúfam na takéto "obchody do zahraničia"-v tom som ja úplny analfabet 😝
a teda, nejako ani netuším, či je to tam lacnejšie a či je nejaké presné dávkovanie 😕

anka912
12. dec 2011

@lucka261177 asi hej, ale ja s tým vôbec nemám skúsenosti, s kupovaním z takej diaľky a ako to prevážajú? keď napr. ten dophillus musí byť v chladničke. V nejakom chlad. boxe?
Ale pridám sa, teda priživím, ak to niekto vybaví.

my sme napísali úplne to isté!!! a naraz!!!- magi

maruskaaa
12. dec 2011

@anka912
@magimary ja mam doma pro bio defense a Culturellu, obe su v tobolkach, ktore sa otvora a vysype sa davka do dzusu, alebo nejakeho chladneho napoja...ja zatila davam po polovici tobolky, normalna terapeuticka davka je cela tobolka

pride to v krabici zabalene v nepriesvtnej folii a drzane v clade takymi ladovymi vankusikmi....

ja som platila embosovanou kartou.....postovne bolo 12,90 Eur. (ked sa objedna nad 100 eur, ak potom je 5 eur zlava na postovnom, ale mozno zase vacsia krabica stoji viac...)

ceny:

Product # Product Name Price Quantity Total Price
0026-016
Cod Liver Oil Liquid from Kirkman Labs 480 ml €21,35
€21,35
CLTR-30
Culturelle Lactobacillus GG from New Beginnings 30 ks €21,99

0463-090
Pro-Bio Defense from Kirkman Labs 90ks €46,80
1

magimary
12. dec 2011

@maruskaaa no, doooosť... 😖 ak sa to má kúpiť naraz (lebo postupne sa neoplatí 😒 )...
kedy nám to dá niekto na predpis? 🙄 😔

anka912
12. dec 2011

@maruskaaa ty dávaš jedno aj druhé probiotikum? prečo? nestačí napr. od toho kirkmana, to je cenovo na úrovni dophilusu, teda okrem cesty.

maruskaaa
12. dec 2011

@magimary dost su tie sumy..ale zase na tobolku to vychadza s tym probio defense podobne ako dophilus...0.5 eura...plus postovne ....

maruskaaa
12. dec 2011

@anka912 to mi alaska tak radila, ten probiodefense nema tie unikatne laktobacilli ktore ma ta culturella...

a prave som to pozrela, ta Culurelle ma 10 mld zivych org a probiodefense 20 mld zivych organizmov

anka912
12. dec 2011

@maruskaaa ach jaj 😝

maruskaaa
12. dec 2011

ono na gapse je original bio-kult, ten ma tych kmenov az 16...
http://www.gutandpsychologysyndrome.com/bio-kult/
ten stoji ze 120 kapsul 45 dolacov...nevime kolko stoji tu u nas v europe..

anka912
12. dec 2011

@maruskaaa dophillus colon ma 10mld

toto berte s veľkou nadsázkou, ale niekedy, keď mám depku, tak rozmýšľam nad tým, že ja sa tak o toho Maťa starám, že je najzdravší člen našej rodiny a kto sa bude oňho starať do tých jeho 120 rokov života? Hlavne keď ja čoskoro odkväcnem od všetkých tých nervov.

maruskaaa
12. dec 2011

@anka912 neviem ake a kolko je tam kmenov, to je este dolezitejsie ako cislo organizmov...

ale neblazni ze do 120 rokov...myslis ze tie probiotika su take zazracne?...ale viem ako to myslis...

anka912
12. dec 2011

@maruskaaa dávala som kúsok dozadu link, tam sú zloženia tých dophilusov, pozri si to, je tam 10 nejakých kmeňov

maruskaaa
12. dec 2011

@anka912 skusim to porovnat....

lucka261177
12. dec 2011

kokos ja som uplne popletena.tak ktore su najlepsie a najvyhodnejsie a najlahsie davkovatelne?nazov jeden prosim 😀

maruskaaa
12. dec 2011

@lucka261177 ja by som na tvojom mieste zacala davat ten dophilus colon, najprv pol tobolky a postupne zvysit na jednu tobolku denne....

a ptoom uvidis, ze ako sa vyvinie situacia s objednavanim z Holandska

lios
13. dec 2011

Ahojte, mam 3 rocneho syna Oskara a taktiez sme absolovovali vsetky vysetrenia v andrease a chodime na tam na terapie. Diagnoza este nejasna...Chcem sa spytat ci ste dali niekto vysetrit detickam opioidne peptidy, pretoze idem objednat vystrenie. Chceme zacat s GAPSKOU...Ake mate skusenosti s dietou? Ďakujem

lucka261177
13. dec 2011

@lios ahoj.vitaj medzi nami.vsetky tvoje ptazky su zodpovedane na tomto fore tak vycerpavajuco ze sa nebudes stacit divit len treba trosku poklikat spat-na dietete GAPS je tu s detickami dost maminiek a dalsie asi 3 sa na nu chystaju.na peptidy boli tak isto testovane s vysledkami roznymi.mozno napisu konkretnejsie kocky 😉 kedy vas caka diagnostika?

lios
13. dec 2011

@lucka261177 ahoj, my sme na diagnostike boli v andrease a chodime tam aj na terapie. Diagnoza zatial autizmus alebo komunikaca porucha, tak uvidime. Dakujem skusim nieco vyhladat. Na peptidy sa parave snazim objednat, ale akosi tam nedvihaju...tak skusam.

albertka
13. dec 2011

@magimary Ale nekupuj Dophilus Infants (ten je pre malého slabý - ja som ho dávala deťom do 2 r.) Kúp "pokračovací" Dophilus children - nechápem, prečo ti ho lekárnička neponúkla, ten je v kapsuliach, teda nadávkovaný a len vysýpaš :o)

albertka
13. dec 2011

@lios skús volať okolo 7:15 - 7:30, lebo od pol 8 mávajú rannú poradu 🙂 ja som sa Dr Urgemu dovola aj poobede okolo jednej hod. 🙂 Držím palce.

albertka
13. dec 2011

Baby ja sa ospravedlňujem, ja už nestíham s dychom 😉 oproti vám. Ja vás nestíham čítať a potom reagujem po funuse 🙂 . Odkedy náš pánko trojročný nespáva poobede, nemám čas si ani sadnúť na riť, nieto ešte niečo hľadať na nete. Večer, keď ho uspím, sadnem k telke a zaspím v sede 😒 Náš babuliak začal viac rozprávať, očný kontak super, obliekame sa pekne, porozumenie sa výrazne zlepšilo.... ale - nespíme, skáčeme všade, vyliezame na nábytok (čím vyššie tým lepšie), neexistuje aktivita, pri ktorej by som počas dňa vypla. Ak ho na pár minút stratím z očí, hneď počut, buch, tresk.... rozbité sklo na dverách.... len tak-tak mu to minulo hlavu a podobné veselé historky ... a samozrejme haluze s telefónmi - za telefon, skutočný dospelácky by aj život dal....vie, že nesmie (lebo sa potom, keď ho treba vrátiť neuveriteľne hnevá, niekedy v materskom centre vyberie z cudzej tašky telefon a zašije sa s ním so strachom, že mu tú parádnu hračku zas niekto vezme ☹ )
Chcela som ešte niečo napísať o našich pokrokoch, ale nedá sa, lebo náš poklad púta pozornosť tým, že hádže ovládače zo stola na zem a utekám, kým neprídu na rad sklenené predmety 😉

nensyke
13. dec 2011

Ahojte, chcem sa vás opítat- tie mamičky ktoré máte nasadenu GAPS dietu- či ste už doma vyriešili odstránenie chem. čistiacie prostriedky......ja teraz zhánam tie guločky na pranie ale nedarí sa mi kúpit v obchodoch...Už ked mám nasadenu dietu tak nech už aj tie chem. prvky okolo domácnosti chcem vyriešit...

lios
13. dec 2011

@albertka dakujem, dovolala som...ideme na to.

maruskaaa
13. dec 2011

@lios ahoj, vitaj medz nami. Ja som bola s mojim malym na OP vysetrena v Septembri...s vysledkom slabo pozitivne...bez akehokolvek vysledku na papieri a tak len Dr U mi to do telefonu povedal, ze ine deti to mavaju aj vyssie a to bolo tak vsetko...

neviem odkial si, ale vacsiu vypovednu hodnotu by malo kompletne metabolicke vysetrenie u Dr Bzducha...na DFNSP.

magimary
13. dec 2011

@lios nám to takisto robil dr. Urge v septembri a výsledok-negatívny, ale z nekoncentrovaného moču, takže máme to dať vyšetriť znova, ale lekár mal do telefonu podobný komentár, ako pri maruške 😉 (pričom Malý mal totálne peptidové správanie 😝)
následne dva týždne po tom nám ale vyšli pozitívne výsledky z krvi (alergia na lepok, soju ai.) a premnoženie kvasinkami (4 kolonie) zo stolice 😝
tak sme včera boli na kontrolných odberoch, uvidíme, ako sme na tom teraz 😉

maruskaaa
13. dec 2011

@nensyke ja toto zatial neriesim nejak strasne, gulicku na pranie mam doma, ale nepozdava sa mi ako to vyperie..ja davam vseobecne malo prasku a avivaze detto...

tu najdes tie pracie gulicky ak ju ches:

http://www.praciegulicky.sk/

nensyke
13. dec 2011

@maruskaaa dik za link, no pekne...50 eur... ale ja dost nad tým rozmýšlam, lebo aj v tej knihe dost na to upozornuje...

maruskaaa
13. dec 2011

@nensyke mne to mama dala dostala to za ucast na nejakej prezentacii ako pozornost...