Mám autistické dieťa. Cesta a výzva zároveň

erikasadek
13. nov 2009

otvaram tuto temu kedze podobnu som nikde nenasla....

u nas to vyzera , ze asi ano. len cakam na vysledok je to ako cakanie ,ako na kata ☹

velmi sa trapim kvoli tomu uz dlho a bola by som rada , ak by s atu nasli mamicky ktore maju podobny problem...
myslim si ze by sa dalo o tom vela rozpravat a mne osobne dobre robi ak mozem o tom rozpravat a hlavne s niekym kto uz ma doma podobny problem alebo poznal niekoho...

bude to ako skupinova terapia, inak to ani nazvat neviem ale myslim ze sa tu snad niekto najde.. a budem esi mat co povedat...

myslim si ze je to tema, novodoba , ktora zacina trapit mnohe rodiny a nasu spolocnost...
nehovori s ao tom lahko , ani medzi partnermi alebo v rodine, tak uvitam , dobru diskusiu na tuto temu..

dakuejm Vam , vopred ak sa zapojite.. 🙂

karkulka1
14. dec 2011

@nensyke
ja s tým síce ešte skúsenosť nemám, no mám kamarátky, ktoré perú v mydlových orechoch a sú s tým spokojné. Ja mám doma ešte dosť veľké zásoby Persilu z Nemecka a ked sa mi ten minie, tak chcem skúsiť tie orechy. Skús k tomu posurfovať na internete, dajú sa kúpiť v bio-obchodoch.

nensyke
14. dec 2011

@karkulka1 super, dáš mi sem link potom, dakujem...

lios
14. dec 2011

@magimary ahojte, kde ste dali robit testy z krvi na lepok a soju? co znamena, ze z nekoncentrovaneho mocu? Pozerala som tvoje video s malym, je velmi sikovny. Moj maly ma zatial najvácsi problem s porozumenim...ale bojujeme kazdy den 😉

magimary
14. dec 2011

@lios normálne gastroenterologička mu naordinovala odber krvi a tam (na Kramároch) mu to aj urobili...
nekoncentrovaný moč znamená, že nebol prvý ranný (teda bol už "riedky")...
Tady má ešte plienky, takže sa stihol hodne vycikať do plienky, aj keď sme ho kvôli odberu budili pred piatou ráno, už to skrátka nebol hustý (koncentrovaný) moč, z ktorého sa OP majú vyšetrovať...

a ďakujem 🙂

magimary
14. dec 2011

babky, objednala som toto Tadykovi (k narodeninám) a dnes mi to prišlo,
je to fantastické na farby a stálo to pár "babiek"...
ale také jasné, presné a pre malého zaujímavé:
http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=2705176

odporúčam 🙂

maruskaaa
14. dec 2011

@magimary podla obrazkov je to fakt super, je normalne tazke najst taketo realisticke obrazky...

magimary
14. dec 2011

@maruskaaa hej, presne a ešte sú tie karty aj dosť veľké, nie ako niektoré "značkové" firmy vyrobia hru a na tie kartičky pomaly potrebuješ lupu (!) 😠
minule som tak kúpila od firmy Noris Protiklady a krabička pekná veľká a vo vnútri kartičky s rozmerom asi 3x3cm (!!!) 😲 😠 , pre malé deti a také pidi kartičky! ma to nahnevalo...,ale čo narobíš, dovnútra nevidíš a zistíš až doma po rozbalení 😝 🙄
toto sú oni 😝 : http://predskolak.eu/triedenie-a-priradovanie/4...
a podobne som tak kúpila aj geometrické tvary a vnútri boli tvar v priemere okolo 1cm (!!!)...

a toto ani nie je žiadna preslávená značka a kartičky sú fakt na úrovni, ešte si ich asi aj prelaminujem, nech vydržia "veky"

magimary
14. dec 2011
maruskaaa
14. dec 2011

@nensyke ahoj, tak som dnes uz aj ja robila kokosove mleiko a ved to je dobre...mnam...normalne prirodzene sladke...

inak som dnes kupila kokosove orechy v kauflande za 0.29 centa, su plne mlieka ked nimi potrasies a aj to vnutro je take stavnate...idem mu urobit pol na pol so sojovym najprv aby si zvykol na chut...ale mne to chuti velmi,...

nensyke
14. dec 2011

@maruskaaa super, ja tie placky som ešte stále nespravila, ale zajtra mu to aj ja vyskúšam.... to je fakt dobrá cena, pojdem aj ja zajtra do Kauflandu, pred včerom som tam bola a nevydela som ich, ale zas som mu kúpila mali v akcii, konzervu treščej pečene vo vlastnom štave-Island, malému to chutilo a dobre aj vyzeralo. Čo mu kupujem v jednote tak mu to nechutí...

maruskaaa
14. dec 2011

@nensyke musim to aj ja skusit s tou trescou pecenou, ale neviem ci by mi to zjedol...

inak ty co robis s tym zvyskom kokosu, ktory ti ostane po precedeni? lebo ved to je normlane skoda vyhodit...ja si to idem vysusit a normalne do kolacov pouzijem...alebo aj na tie placky...

nensyke
14. dec 2011

@maruskaaa no vyhodila som to, ako vysušuješ?

maruskaaa
14. dec 2011

@nensyke asi to normalne dam na plech v tenkej vrstve a necham do rana uschnut...ono sa to vraj v rure da nieco s tym robit, ze to skor vyschne..ale to sa mi nechce...

magimary
14. dec 2011

pozrite, toto vyzerá dobre 😅 :
https://www.modrykonik.sk/bazar/hracky/62by/cvi...
/ale zase tá cena 😝/

magimary
14. dec 2011

a toto raz dávnejšie @valika_val naháňala:
https://www.modrykonik.sk/bazar/hracky/enfr/kocky/
ale možno sa to bude pozdávať aj @nensyke
🙂

kocko
15. dec 2011

@magimary Uplne s tebou súhlasím. A mojej už 11 ročnej slečne by sa toto zišlo. Ale tá cena.
Zdá sa mi to veľa....

maruskaaa
15. dec 2011

@nensyke ta nasa mala maska si asi dvakrat odpila z toho mlieka a to bolo vsetko...vobec to dalej napil a to som to nechla len 1:1 k sojovemu mlieku...no nic, dnes da este trosku menej....ale nechapem to, lebo je to naoza chutovo dobre...
@magimary toto fakt super vyzera, ale tie sumy ma uz dorazaju...

nensyke
15. dec 2011

@maruskaaa mi máme výhodu alebo nevýhodu že pijeme ešte zflašky. keby som mu to dala do pohára tiež nevypije, už som to skúšala. Ale do flašky mu možem hocičo dat, vypije to. Kokos mu dávam večer pred spánkom, tak zatial vypil a mrkvovu štava hned ako ráno sa zobudí mu dám vypit, lebo potom cez den mi to tiež nevypije. @magimary to naše učenie už ide do extremov- tu ruku čím dál tým viac píta, dnes spravím video, no neviem. On najprv to tam položí tu skladačku kam patrí, potom si odtail zobere a píta moju ruku... a to niekedy aj agresivne vypíta...a stále píta... on to vie, ale no... neviem ako ho od toho od naučit...

magimary
15. dec 2011

@nensyke no, je to zaujímavé, že takto reaguje, hoci aj vie...
ale zase nevyvracia to teóriu, že si nie je istý...
som zvedavá na to videjko, potom sa budem možno lepšie vedieť vyjadriť...
len teraz mi to ozaj príde, ako keby celé to cvičenie vnímal ako nejaký extrémny tlak, ktorý ho zneisťuje natoľko, že si tak dôrazne pýta tú tvoju fyzickú pomoc... 😕
ale možno je to aj úplne inak...
no, uvidím, keď si to mrknem... 😉

maruskaaa
15. dec 2011

@nensyke ved on tiezt to pije z flase, ma tam taky zobacik z aventu pre najst deti ze to z toho tecie ako z pohara ...

ale aj tak to nevypil...on je strasne maska v tomto...

magimary
15. dec 2011

@maruskaaa no, to je to, že keď si tie naše detiská na niečo zvyknú, tak ľahko ich "nepreonačíme"... 😝 😒

inak, aj toto vyzerá super (nápad od @sisstin ):
http://www.obchodny-dom.sk/kartova-hra-albi-v-k...

nensyke
15. dec 2011

@maruskaaa tak to mi mám ozaj štastie, on je v tomto smere taký malý flegmoš, naše deti aj spolu papajú pri jednom stole a Dávidkovi vobec nevadí že oni maju niečo iné, niečo lepšie ako on, 😉 nech nám to vydrží, musím zaklopat...len keby tu huspeninu spapal, to jedine nechce... 😖

maruskaaa
15. dec 2011

@magimary ale som bola prekvaena ako lahko som s nim presla na sojove mileko...len ho stale sypem do krabice do toho pokracovacieho mlieka nestle co sme davali...

budem to musiet len po troske pridavat az kym si nezvykne na tu chut...resp. kedze to bude jedine sladke co bude mat na gapse (okrem medu) tak mozno mu to este raz zachuti...

@nensyke aj mojmu nevadi ze ma ine, v skolk mu naprklad bezne robia, ze mu daju ako prve zjest druhy chod...a polievku az ako druhu...a on neprotestuje...

nensyke
15. dec 2011

@magimary tak spravila som video, také kradšie. A stáva sa nám aj že napríklad na tej skladačke sa mu lúbi figurka opica a s tým dokáže dookoloa stále to tam skladat....vid potom na videi...dúfam že to stiahne ...

lucka261177
15. dec 2011

@nensyke ja teraz citam knizku ktora by ti velmi pomohla je presne pre tvojho chlapceka.Hry a zabavne cinnosti pro deti s autizmem.Julia Moor.pise tam aj o tom co spominas ze ked dietatko zaujme nejaka vec na konkretnej hracke treba ju odstranit aby sa dieta mohlo sustredit na nieco ine popripade tu danu vec davat dietatku potom za odmenu.keby si mala moznost okopirovania knizku ti rada zapoziciam rada by som ju vsak mala doma pre pripadne precitanie si este raz takze preto ti ju neponukam na stalo 🙂 si tam zaujimave veci.

nensyke
15. dec 2011

@lucka261177 idem kuknut kolko to stojí... sú tam aj obrázky?

lucka261177
15. dec 2011

@nensyke nie niesu su tam rady pre deticky ktore nemaju ocny kontakt nevedia sa sustredit su vo svojom svete.proste ako ich zaujat aby pracovali a posuvali sa dalej.ale logo mi poradila ze ked si do youtube.com dam vyhladat floortime tam su videa kde sa maminky hraju s detickami ze je tam vela napadov rovno natocenych .

magimary
15. dec 2011

naše dnešné cvičenia v zošite:
🙂

magimary
15. dec 2011

@nensyke pozerala som tvoje videjko...
no, vyzerá to ozaj zvláštne, ale vôbec to na mňa nepôsobí tak, ako som si myslela 😉
teda malý na mňa nepôsobí akoby bol v nejakej tenzii, či napätí...
skôr mi to príde ako taký motorický stereotyp malého (echopraxia),
že skrátka si zvykol na určitý druh pohybu a teraz si ho vyžaduje...