Mám autistické dieťa. Cesta a výzva zároveň

erikasadek
13. nov 2009

otvaram tuto temu kedze podobnu som nikde nenasla....

u nas to vyzera , ze asi ano. len cakam na vysledok je to ako cakanie ,ako na kata ☹

velmi sa trapim kvoli tomu uz dlho a bola by som rada , ak by s atu nasli mamicky ktore maju podobny problem...
myslim si ze by sa dalo o tom vela rozpravat a mne osobne dobre robi ak mozem o tom rozpravat a hlavne s niekym kto uz ma doma podobny problem alebo poznal niekoho...

bude to ako skupinova terapia, inak to ani nazvat neviem ale myslim ze sa tu snad niekto najde.. a budem esi mat co povedat...

myslim si ze je to tema, novodoba , ktora zacina trapit mnohe rodiny a nasu spolocnost...
nehovori s ao tom lahko , ani medzi partnermi alebo v rodine, tak uvitam , dobru diskusiu na tuto temu..

dakuejm Vam , vopred ak sa zapojite.. 🙂

magimary
4. jan 2012

@anka912 môžem si to u Teba mrknúť? 😕 😉
@maruskaaa tak, tak je... 😅
len akonáhle zbadá ten čierny "toč" v tej stavebnici, tak sme skončili s cvičením, nechce to tam vložiť, nechce mi to dať... len to drží schované v ruke 😝 😅,
dávam mu preto robiť najmä tie obrázky bez "točov" 😅

anka912
4. jan 2012

@magimary jasne

ally285
4. jan 2012

@maruskaaa Ako sa vam dari s dietou? My mame za sebou prvy vyvarovy den. Rudy je zatial v pohode. Som zvedava ,ako jej zajtra bude chutit vyvar zo sliepocky, dnes mala hovadzi. Rano probiotika, potom akurat dojedla vyzivu za malou, ale uz som jej ju nedriapala z ruky, aby sa nerozplakala.
A mame este jeden uspech. Probiotika som nenasadila len Rudy, ale aj malej a predstav si, mame po ekzeme. Ked si predstavim, ze este v decembri nas kvoli tomu chceli zavtriet do nemocnice, som v soku.

nensyke
4. jan 2012

Naše nové učenie.... pexesso krtko ho aj zaujalo... ale tie zapichovačky 😕 ... skor sme to len ochutnávali... 😔

maruskaaa
4. jan 2012

@ally285 ok, den 8, dnes sme uz dali taky gulas na husto a gaps chlieb, vyvar ani polievky zatial nechce...

ak rudy nema hnacku, mozes hned davat aj masko uvarene v polievke a aj zeleninu ako mrkva, petrzlen apod...nemusi zase cely den hladovat...

a ake probiotika si zacala davat ak sa mozem opytat?

maruskaaa
4. jan 2012

@nensyke aj my mame presne to iste pexeso, je z takeho dobreho tvrdeho papiera ;)

nensyke
4. jan 2012

@maruskaaa hej aj ja som s tým spokojná cena tuším okolo 7 eur bolo... a malého to baví?

maruskaaa
4. jan 2012

@nensyke celkom ano, ja mu vzdy popisuje co tam krtko robi, a my to hrame ako kalsicke pexeso, ze najprv on obrati 2 karticky a potom zase ja, az ky niekto neanjde prvy par....

takto s nim cvicim Taking turns (ze musis cakat kym si na rade)...ale moj bude mat uz vo februari 5 rokov, vo veku dadka sme o tomto ani nechyrovali...

zatial mu mozes davat len priradovanie k rovnakemu obrazku...

ally285
4. jan 2012

@maruskaaa Zatial nekakala, snad zajtra. Davam jej 2x denne Infants Dophilus / prasok / a malej davam biogaia 1xdenne 5 kvapiek.
Ten mozu ich deticky od 3 meciaca, to su kvapky.

maruskaaa
4. jan 2012

@ally285 poznam biogaiu, sme davali kym som neobjednala take viackmenove od kirkmana...a normalne z tej biogaie jej presiel ekzem??...

hej, aj nas mal stolicu az na 3ti den tusim...lebo sak ked sa vyluci vlaknina, tak ich to skor zapecie

ally285
4. jan 2012

@maruskaaa biogaia je jedine nove, co som jej zaviedla ,, do jedalnicka,, .Ani ja nic specialne neuzivam.
Niekto odporucal bio kult probiotika z amazonu. Ale dakujem za typ nieco si vyberiem.
Studujem 3 fazu diety, kde sa zavadzaju mandle. Rudy ma alergiu na orechy. Rozmyslam ako otestujem tie mandle. Asi si ich rozdrvim do vody a natriem ju 😕. Neviem. Mozno radsej pouzijem kokos.

maruskaaa
4. jan 2012

@ally285 skus ten hypesensitivity test, to s tym rozmrvenim do vody to znie celkom dobre...

magimary
4. jan 2012

@maruskaaa to je aký test v ponímaní tejto diéty?

maruskaaa
4. jan 2012

@magimary ze ak si nie si ista, das trosku novejpotraviny na vnutoenu stranu lakta...a nechas to tam na noc, ak do rana misto scervena, tak este nemozes davat tu potravinu

magimary
5. jan 2012

pomôcka pri vyberaní Ipad-u pre naše deťuchy
/sponzori sú vítaní 😀/ :
http://www.i-sen.cz/2012/01/vyber-ipadu.html

nensyke
5. jan 2012

Dnes bude v rádii ,, rádio slovensku...jedna terapeutka tam bude rozprávat o detoch sa autizmem.. o 17: tej hodine...

nensyke
5. jan 2012

@maruskaaa vydela som tiež v bloku Valerik to cvičenie Taking turns... zaujímavé... a ide vám to?

nensyke
5. jan 2012

Vonku strašne počasie... 😒 a tuším to aj náš Dado cíti, dnes očný kontakt 0, učenie tak na 3 ku... @magimary pojdem na budúci týžden vyskúšat vybavit aby aj toho Igorka aj Adama vyšetrili ale asi zatial im nasadím tie probiotika.....

holesov
5. jan 2012

zdravim prosím jak je to tedka s RD pro nemocné dá se ještě prodloužit jak to bylo až na těch 7 let věku dítěte? berete někde příspěvek na péči i ten rodičák? děkuji nevim si rady o co zažádat každý říká něco jiného :-/

maruskaaa
5. jan 2012

@nensyke celkom hej...uz sme ale dlhsie to nerobili teraz...ma ale problem prestat otacat karticky, ale uz sme si par krat normalne zahrali (jasne ze ho nechavam vyhrat)

magimary
5. jan 2012

@maruskaaa a @nensyke , čo je to "Taking turns"? 😕
pozerám aj valerijkov blog a nikde tam nevidím ani zmienku 😕

maruskaaa
5. jan 2012

@magimary taking turns znamena doslova cakat kym si na rade...to znamena ze hras napriklad pexeso a dieta musi pockat kym si vsetci neodkryju karticky a az potom ide ono..

ako ked si davala Tadymu ryby chytat tak ze on musel cakat kym si ty chytila rybicku...to si robila Taking turns...ani si o tom mozno nevedela 🙂

magimary
5. jan 2012

@maruskaaa 😅
no, to že sa to tak volalo, som nevedela,
ale robila som to presne s tým cieľom 😅 😉

maruskaaa
5. jan 2012

@magimary ked ono je to taky dobry nazov po anglicky, u nas to musis dost popisovat, aby si to vysvetlila..ci uz len neovladam materinsky jazyk?

kaja73
5. jan 2012

Baby chcem sa opytat,tie ktore davate probiotika-davate aj niektora colon dophylus-su ozaj silne,ale pisu tam, že su až od 3 rokov-maly ma 2-, tak ci s tym mate niektora skusenost.
Ja teraz davam infant dophylus plus-1 a pol gramu za den-to je cca množstvom to iste ako 1 tableta colonu,len ten colon ma viac druhov bakterii a vyslo by to lacnejsie-infant mi vydrži tak 15 dni-za 13,5 eura a ten colon by vydrzal 30 dni za 15,5 eura.

magimary
5. jan 2012

@maruskaaa podľa mňa si to vysvetlila presne
a ak by to malo byť kratšie, tak možno: "čakaj, kým prídeš na rad" 😕 😅 😉

magimary
5. jan 2012

@kaja73 ja som sa konkrétne na "colon" pýtala magistry v lekárni a neodporúčala mi to pre nášho Krpca, že to ešte nie je preňho... 😕 , že to je pre dospelých...
tak som napokon vzala to Children 😕

maruskaaa
5. jan 2012

@kaja73 ja nedavam tieto, ale z krkmana...

ako ja probiotikam rozumiem, je ze je lepsie davat tie ktore maju viac kmenov...ale cim mensie dieta, tym mensiu davku...ze na tvojom mieste by som presla na colon al zo zaciatku mozno dala polovicnu davku len aby si telicko zvyklo...

kaja73
5. jan 2012

@magimary Children je slabe-to davaj radsej infant dophylus plus-myslim, že to je silnejsie a je to aj pre krpcov.
No opytam sa v lekarni

magimary
5. jan 2012

@kaja73 na tom Children je napísané, že od 5 rokov, tak asi to až také "najslabšie" nebude...
a tiež to máme len ako dočasné riešenie a predchádzame na iné 😉