Mám autistické dieťa. Cesta a výzva zároveň

erikasadek
13. nov 2009

otvaram tuto temu kedze podobnu som nikde nenasla....

u nas to vyzera , ze asi ano. len cakam na vysledok je to ako cakanie ,ako na kata ☹

velmi sa trapim kvoli tomu uz dlho a bola by som rada , ak by s atu nasli mamicky ktore maju podobny problem...
myslim si ze by sa dalo o tom vela rozpravat a mne osobne dobre robi ak mozem o tom rozpravat a hlavne s niekym kto uz ma doma podobny problem alebo poznal niekoho...

bude to ako skupinova terapia, inak to ani nazvat neviem ale myslim ze sa tu snad niekto najde.. a budem esi mat co povedat...

myslim si ze je to tema, novodoba , ktora zacina trapit mnohe rodiny a nasu spolocnost...
nehovori s ao tom lahko , ani medzi partnermi alebo v rodine, tak uvitam , dobru diskusiu na tuto temu..

dakuejm Vam , vopred ak sa zapojite.. 🙂

anka912
8. jan 2012

Aj tento prípravok je vraj dobrý
http://www.mojalekaren.sk/acutil-30cps/

alikaa
8. jan 2012

@nensyke @maruskaaa ja som kupila presne ten co odporuca Strunecka - Glukavin s hlivou ustricovou a echinaceou - http://www.mojalekaren.sk/pangamin-glukavin-200...

valika_val
8. jan 2012

tak my sme si uz kupili pangamin glukavin 🙂
T. to nezje, tak budem musiet nieco vymysliet - bud to rozdrobit do jedla, alebo skusit kupit to farebne draze.

alikaa
8. jan 2012

@valika_val ja som tiez zozaciatku tapala ako to malemu podat, bude mat 2 roky. To co som ja kupila sa ma davat 3x denne po 2 tablety. Nakoniec som vymyslela, ze mu to rozdrvim do mlieka. Ma sa to jest po jedle a zapit tekutinou. Moj maly velmi malo pije, niekedy jedine co za cely den vypije je iba mlieko. Tak pred kazdym mliekom mu dam nieco zajest a potom to pekne vypije 😉

nensyke
8. jan 2012

@valika_val ahoj aj si pozerala či nemá stopy soju... ja som tiež minule kupila vitamíny a že obsahuje stopy soji.... keby to nebolo pojdem aj ja asi kúpit....

valika_val
8. jan 2012

@alikaa moj ma mlieko iba rano a vecer, z toho rano ma mlieko pred jedlom... tak neviem, nakolko je dolezite to jedlo pred tabletkami. a 3x2 je dost vela, ach jaj... do toho este probiotika, tebokan, nejake vitaminy... 😀 a este keby bol chory, tak cely den donho budem pchat len zamaskovane lieky 😀

@nensyke
Extrakty echinacey a hlivy ústričnej 😀 😀 😀 (mimochodom prečo nie ustricovej?) s obsahom beta-glukanu posobi ako imunostimulator proti virusovym a infekcnym ochoreniam, ekzemom, pliesnovym ochoreniam.
Zlozenie: susene pivovarske kvasnice, sladovy extrakt, extrakt hlivy ústričnej 😀 extrakt echinacea purpurea.

erika2312
8. jan 2012

@valika_val Ahoj Valika,beriem tvoj názor,ja sa rada bavím otvorene a narovinu,môj syn tam predviedol katastrofálny amok,niečo chcel po ceste čo sme mu nevedeli splniť,prišiel tam v strese,začal tam revať,chcel odísť,potom sa podarilo ho ukľudniť a hral sa na koberci,zle si ma pochopila,je mi do zúfania z toho aké starosti majú rodiačia s autistickými deťmi,keď ich vidím pokope je mi z toho nanič,stále sa pýtam prečo?čo je na príčine že sa rodia takéto deti?
Obdivujem ich a skláňam sa nad nimi ako to vedia vydržať a zvládnuť,ja som slabá,už teraz to nezvládam,neviem kde je môj syn v tom spektre,ale len ten názov aký mu dala že ČISTY AUTISTA ma privádza do šialenstva.
Pýtaš sa či je pre mňa lepšie ak by bol VFA,moja odpoveď je ANO,niektorí chodia aj do normálnej školy.
Pre mňa je dôležité že má hygienu a že sa s ním dá celkom porozprávať,keby nerozprával neviem čo by som robila,je to ťažké pre každého,možno si vravíš že sme na tom super,ale aj som si užila svoje,strašné scény,amoky,revy,vresky,bil ma,hrýzol,štípal,nevedela som čo sa deje.
S autistami som sa ešte nestretla takže neviem ako niekedy reagovať,čo robiť.
myslela som že má obdobie vzdoru a že to prejde,túto diagnozu nikto nečakal a je to tre mňa obrovská rana a šok.
Ináč skoro všetci rodičia nechápu že máme diagnozu DA,on je tam s jedným dievčatkom najšikovnejší,sami učiteľky povedali,že to dievčatko nie je autistka,ale skor ADHD

erika2312
8. jan 2012

@maruskaaa Ja som sa nechcela nikoho dotknúť,zle ste ma pochopili,je to hrôza táto diagnoza,ešte som nevidela autistov nikdy,takto ich vidieť pokope, je silná káva aj pre mňa,každému rodičovi želám zdravé dieťatko,môj syn rozpráva čo je super u autistu ale prečítaj si čo som písala VALIKE,prežila som si katastrofu a nevedela čo sa s ním deje,pripadala som si ako hlupaňa ktorá nevie zvládnuť vlastné dieťa.
Na ulici na mňa pozerali ako na blázna,každý deň na prechádzke som mala stres už vo výťahu,že čo to zas dnes bude vonku.

alikaa
8. jan 2012

@valika_val ked sa ma nieco jest po jedle, tak to ma svoj vyznam. A to asi taky, ze ked clovek nieco zje, zacnu sa vylucovat rozne zaludkove stavy, keby si to zjedla nalacno, tak sa to nerozlozi tak ako ma. Moj maly pije mlieko rano, naobed, vecer a doteraz pred mliekom nejedaval, ale zacala som mu nejaku drobnost davat, napr. jablko, kusok chlebika a pod.

alikaa
8. jan 2012

@erika2312 pytas sa co je na pricine ze sa rodia taketo deti? 95% deti sa nerodia ako autisti. Uz je davno dokazane, ze to nie je geneticka porucha, ale zatazenie mozgu tazkymi kovmi a jedmi. Preto tu vela bab pise o detoxikacii a o dietach, lebo tym sa stav dietata lepsi. A moj nazor je taky, ze tieto vsetky svinstva sa v mozgu postupne nahromaduju hlavne vdaka ockovaniu. Ale vela bab tu ma iny nazor. Mam precitanu celu vasu temu, isty cas som sa o autizmus intenzivne zaujimala a aj o jeho liecenie. A po rocnom studovani som dosla k takemuto zaveru.

maruskaaa
8. jan 2012

@erika2312 ved ja viem ze si nechcela, len ked si to tak napisala, tak si sa mozno nechtiac niekoho dotkla...llebo tu mamicky maju deti vselijake...

viem presne aj pochopit preco ti to nejde do hlavy...aj moj sa u J. predviedol v uplne najhorsom svetle, aj ju za vlasy potahal...a tak..a tiez mame diagnozu DA...a tiez by som mohla povedat ze je oproti inym detom v jeho auti triede trosku ina kategoria...ja som sa uz objednala do Aply, ale tam to trva asi rok...co mi aj vyhovuje, aspon budem vediet ze aku skolu mu budu odporucat...(on bude mat teraz vo februari 5 rokov)...

maruskaaa
8. jan 2012

@alikaa podla mna je to kombinaciou faktorov, vplyvy prostredia, ale niekde su aj napriklad organicke poskodenia mozgu komplikaciami pri porode...a pod..

takze je to jednoznacne multifaktorialna pricina....

alikaa
8. jan 2012

@maruskaaa preto som napisala ze 95% deti sa nerodi autistami. Tych 5% beriem ako komplikacie pri porode. A ake vplyvy prostredia mas namysli?

maruskaaa
8. jan 2012

@alikaa no ved kvalita zivotneho prostredia a stravy....

alikaa
8. jan 2012

@maruskaaa ale povedz konkretne, detailnejsie. Lebo mne pride najvacsi zasah do organizmu nie strava ani prostredie, ale ked ked malemu babatku napichas do telicka, ktore este nema vyvinutu imunitu, ani hematoencefalicku barieru mozgu, ktora brani tazkym kovom sa dostat do mozgu, take zaujimavosti ako hlinnik, ortut, nervove jedy, bunky z potreteneho babatka, antibiotika, nemrznucu zmes, ktora sa dava do motorov, formaldehyd a kopec inych svinstiev. Co moze predcit obsah vakcin??? Ktore su vstrekovane do svalu a odtial idu priamo do krvneho obehu a do celeho tela.

erika2312
8. jan 2012

@maruskaaa A aké má tvoj syn autistické prejavy?Myslím reč,zvyky atď

erika2312
8. jan 2012

Ahojte moj syn sa narodil v 40 týždni,sekciou,bolúplne v poriadku,okolo 3 rokov som si všimla zaostávanie v reči ,čo si vyčítam najviac že som ho dala očkovať aj nepovinné očkovanie,v tedy bol veľký boom v každom mamičkovskom časopise-Dajte zaočkovať dieťa,ochránite ho.
len som chcela byť vzorná matka,netušila som že vakcína by mohla spôsobiť autizmus.
Ešte podotknem že po 3 rokoch mu robili magnetickú rezonanciu,našli mu 4 malé nedokrvené miesta na mozgu,najvačšie má priemer len 2 milimetre,môže byť toto príčina?

maruskaaa
8. jan 2012

@erika2312 donedavna vobec nerozpraval zrozumielen, skor takym svojim vlastnym jazykom (my sme dvojjazycna rodina, muz je z USA), ovladal od 2, 5 roka pismena a abecedu...

hadzal veci, skakal na gauci ako na trampoline, zacal echolachicky opakovat pred nedavnom
nepyta sa na zachod...

nereaguje na otazky, ako sa mas, ako sa volas a podobne...

ale zase na druhej strane ma velmi dobru graformotoriku, pocitac ovlada bez problemov, vie sa hrat na raz na jedno pocitaci v slovencine, na druhom v anglictine, vie ako sa pisu slova, je schopny sa hrat hru, ze dostanes pismena a mas z nich poskladat slovo....

celkom pekne maluje a vymaluvava...

spolupracuje s ucitelkami, aj s logopedkou...

ally285
8. jan 2012

@maruskaaa Ahoj, nerada vam vstupujem do debaty, ale potrebovala, by som poradit. Mame za sebou uz 5 den diety, Rudy pije caj, vodu a vyvar zje aspon 3-4x za den.Uz mala aj husty zeleninovy vyvar. Mozes jej podat uz chlieb resp. nuffiny? Mam pocit ze zacina ,,zgunat,, nieco pod zub.

maruskaaa
8. jan 2012

@alikaa ale nie u kazdeho maleho dietata sa autizmus prejavi...takze len to nemoze byt pricina...

u mojho syna napriklad vela priznakov (agresivita, utocenie, hadzanie sa) vymizlo po vysadeni mlieka...

maruskaaa
8. jan 2012

@ally285 v pohode mozes vstupit, kludne mozes dat zeleninu z polievky a aj maso z polievky...

ja som pred chlbomz acala davat vajicka...podla knihy by mali byt surove zltka do polievky. ale to som nerobila, neverim nasim vajciam az tak...ja som zacala robit hned prazenicu...

este pred chlebom by si mohla robit palacinky z vajec, cukety, alebo tekvice a mandloveho masla..

a tiez avokado...

erika2312
8. jan 2012

@maruskaaa Aj môj si tvoril svoje slová,hádzal tiež veci,skákal po všetkom ako na trampolíne,grafomotoriku má strašnú-dlaňový úchop,od 2 rokov vedel farby písmená,bavia ho knihy,hovorí aj echolálie aj funkčne,strihá nožnicami,hrá sa pekne imaginárne ale keď ho pochytí amok-utekajme všetci do myšacej dieri sa skryť.

alikaa
8. jan 2012

@maruskaaa to iste mozem povedat, ze nie kazdy fajciar umrie na rakovinu pluc. Proste kazdy dostane do vienka inu imunitu a geneticky zaklad a kazdy je nachylny na nieco ine. V tomto clanku http://www.ockovanie.org/autizmus.html mas nakresleny aj graf, ako rapidne stupol pocet autistov po zavedeni MMR vakciny, zaroven stupa stale pocet povinnych ockovani a tiez sa zaroven stale meni zlozenie vakcin. Sucasne vakciny sa nedaju ani porovnat s obsahom vakcin pred 30 rokmi, navyse sa vtedy ockovalo monovakcinami, cize ovela mensia zataz pre organizmus.
Ked pises o netolerancii mlieka, tak k tomu ti mozem napisat, ze zlozka cierneho kasla v hexa vakcine obsahuje bielkovinu kravskeho mlieka. Hexavakcina sa zacala pouzivat v roku 2005, odvtedy takmer kazde druhe dieta netoleruje mlieko a mliecne vyrobky.

ally285
8. jan 2012

@maruskaaa z tych vajec mam trochu strach. Ma na ne alergiu. Natrela som jej ruky, skvrny nemala, ale nejak neviem najst odvahu. Posledne dva dni spala asi 20 hod denne, bola ako matoha. Dnes bola taka zivsia. Bojim sa ci ju vajcia nedorazia.

alikaa
8. jan 2012

@maruskaaa a este som zabudla dodat jednu statistiku. Na SR v 80tych rokoch boli autisticke (myslim v celej skale autistickych znakov) cca 4-5 deti z 10 000. V sucasnosti sa odhaduje autizmus u kazdeho 100. dietata a v autistickom spektre len kazde 86. dieta. V USA, kde maju najvacsi pocet povinnych ockovani je kazde 38. dieta v autistickom spektre.

maruskaaa
8. jan 2012

@ally285 to je typoicky prejav die off, ked odumieraju bakterie, davas uz aj probiotika ? ajdo toho chelba idu vajcia inak..

maruskaaa
8. jan 2012

@alikaa ja sa s tebou nehadam...nemam statistiky nastudovane..,

ale presne ako pises s rakovinou...je tam nieco aj vo vienku, ktore sa napriklad tou MMr vakcinou spusti...

ally285
8. jan 2012

@maruskaaa probiotika je davam. Na webe som nasla naffiny bez vajec. Ma alergiu aj na orechy, madle su tiez alergen, / aj tie som testovala, nemala fliacik / ale pouzijem kokosovu musku. kokos by mal byt v pohode.

maruskaaa
8. jan 2012

@ally285 ok..ved urob ako myslis a uvidis, len skus vsetko po malych kuskoch najprv...ze len jeden mafin, nie hned 3...aby si vyskusala aka bude reakcia...

alikaa
8. jan 2012

@maruskaaa no ked sme uz nacrtli tu rakovinu. Kedze vakciny obsahuju formaldehyd, ktory je rakovinotvorny, tak od zavedenia povinneho ockovania proti pneumokokom od roku 2009 sa zdvojnasobil pocet babatiek s leukemiou 😒