Mám autistické dieťa. Cesta a výzva zároveň

erikasadek
13. nov 2009

otvaram tuto temu kedze podobnu som nikde nenasla....

u nas to vyzera , ze asi ano. len cakam na vysledok je to ako cakanie ,ako na kata ☹

velmi sa trapim kvoli tomu uz dlho a bola by som rada , ak by s atu nasli mamicky ktore maju podobny problem...
myslim si ze by sa dalo o tom vela rozpravat a mne osobne dobre robi ak mozem o tom rozpravat a hlavne s niekym kto uz ma doma podobny problem alebo poznal niekoho...

bude to ako skupinova terapia, inak to ani nazvat neviem ale myslim ze sa tu snad niekto najde.. a budem esi mat co povedat...

myslim si ze je to tema, novodoba , ktora zacina trapit mnohe rodiny a nasu spolocnost...
nehovori s ao tom lahko , ani medzi partnermi alebo v rodine, tak uvitam , dobru diskusiu na tuto temu..

dakuejm Vam , vopred ak sa zapojite.. 🙂

erika2312
23. jan 2012

Máš pravdu,môj syn je možno VFA ale má také amoky že mi je z toho až do plaču,dnes napríklad chcel mixovať umelohmotné ovocie,dal to do malej nádoby,samozrejme že mu to padalo z nej.pochytil ho stršný amok,trval asi 30 min,až mi bolo do zúfania z toho

valika_val
24. jan 2012

@erika2312 zaujalo ma - pises, ze raz sa ide do aply s dietatom a raz bez??? to som nevedela... v akej postupnosti?

prosim vas, niekto, kto vie vsetko o vysetreni v Aple... (lebo to ABSOLVOVAL)
ako to prebieha? zaujima ma vsetko do bodky, do detailov, pripadne uvitam aj rady a skusenosti o doprave, ubytovani, skratka uplne vsetko, ako to tam bolo. mozte aj do IP.
dakujem!

albertka
24. jan 2012

@erika2312 Držím šikulkovi palce a uvidíš, ten vás ešte riadne prekvapí 😉 Tešíme sa s tebou 🙂

albertka
24. jan 2012

@marhav Neviem jednoznačne povedať, či nastali zmeny dietou alebo vhodnou terapiou, terapia urobila veľľľmi veľa 🙂 , tiež malému varím už rok čajíky z čínskych byliniek (už som to tu spomínala), po nich sa začal v priebehu mesiaca na nás "pozerať". Po GFCG som si výraznú zmenu nevšimla(len negatívum, že mi prestal jesť mnohé potraviny a vzdor z toho, čo iný môžu papať a on nie), pekne pomáhajú problitiká- po nich sa zlepšila koncentrácia pozornosti a porozumenie.

marhav
24. jan 2012

@albertka môžem sa opýtať na tie probiotiká ,konkrétne ktoré používate? môžete mi napísat aký to je čajik a kde ho zoženiem ,dakujem

nensyke
24. jan 2012

Dnes... 🙂 Vydržali sme 30min... len farby nechcel triedit.....

maruskaaa
24. jan 2012

@nensyke mas aj videjko?

lucka261177
24. jan 2012

@nensyke sikulka.len tak dalej 🙂

nensyke
24. jan 2012

....a aby som nezabudla Igorko a logico... velmi sa mu to páčilo... 😉

alikaa
24. jan 2012

Ahojte, dnes alebo zajtra bude vo vecernych spravach Markizy reportaz o rodine s 2 autistami. Obaja rodicia nepracuju, aby sa starali o svoje deti a stat im odmieta platit ako opatrovatelom, pritom obaja maju opatrovatelsky kurz. Vraj ked su rodicia, nemaju na tento prispevok narok a odporucili im deti dat do ustavu. Oni sa obratili na sud. O tom bude reportaz. A bolo by fajn, keby sa k nim pripojili rodiny s podobnym problemom. Teda ze stat im odmieta vyplacat opatrovatelsky prispevok. Oni kvoli tomuto ledva prezivaju a keby sa na ten sud obratili hromadne s viacerymi takto postihnutymi rodinami, urcite by to pomohlo. Ak viete o niekom, ozvite sa.

erikasadek
autor
24. jan 2012

@alikaa drzim palce tymto rodinam! v boji .. o nieco co je uplne normalne v inych krajinach!!

erikasadek
autor
24. jan 2012

toto mi prislo cez fb prave tak zdielam;; 🙂 http://www.jkp.com/catalogue/book/9781849052382

nensyke
24. jan 2012

@erikasadek škoda že nerozumiem... ☹

dendulka999
24. jan 2012

Babulky prosím Vás pomôžte , robím prieskum , ktorý sa týka rodičov autistických detí, nezaberie ani minutku,veľmi mi pomôžete. Dakujem vopred

http://dotaznicek.sk/dotazniknd/?idDot=0000002457

dendulka999
24. jan 2012

http://dotaznicek.sk/dotazniknd/?idDot=0000002457

Poprosím Vás o vyplnenie dotazníka, je určený pre rodičov, Veľmi mi tým pomôžete. Dakujem

erikasadek
autor
25. jan 2012

@nensyke daj si to cez google prekladac.. 🙂
http://translate.google.fr/ 🙂 enbude to dokonale ale blby preklad hned ti dojde o com tocia;. 😉 jednoduche a rychle.. 😉

erikasadek
autor
25. jan 2012

@dendulka999 odpovedane;; 😉

erikasadek
autor
25. jan 2012

tak ja idem do prace a pato je v nemocke rano prisiel transport pre neho, dnes sa nam vsetkym tazko vstavalo;; je blbe pocasie...
streda je najnarocnejsi den pre pata cely den nemocka a vecer este psychoterapia pekny dne vsetkym...

miawa
25. jan 2012

Zdravím všechny maminky autistických dětí. 🙂 Mám e-shop s didaktickými pomůckami a nabízím mimo jiné komunikační knížky, komunikační kartičky a strukturované úkoly.

Příští týden vyjdou nové kartičky s piktogramy, jejich ukázky si můžete prohlédnout zde na koníkovi:
https://www.modrykonik.cz/katalog/firma/miawa/b...

Všimla jsem si, že je tady plno maminek ze Slovenska, tak vás snad potěším zprávou, že piktogramy snad budou během několika měsíců také ve Slovenštině. 😉

magimary
25. jan 2012

@miawa perfektné!
keď budú v slovenčine, dajte nám vedieť 😉
inak, to sa predáva celá tá sada, čo je nafotená v linku?
aká je cena?
ďakujem za odpovede 🙂

miawa
25. jan 2012

@magimary Kartičky budou tématicky rozdělené, lze zakoupit jedno téma nebo i jednotlivé kartičky. Jednotlivé kartičky stojí 4,5 Kč malé (4x4 cm), 6 Kč velké (6x6 cm). Jedno ze stávajících témat je Jídlo - sada 24 kartiček. Malé kartičky stojí 85 Kč, velké stojí 119 Kč, viz. zde:
http://www.oskola.cz/oskola/eshop/14-1-Alternat...

Co se týče slovenských kartiček, sháním vlastně někoho, kdo by měl zájem kartičky nabízet na Slovensku nebo alespoň rozesílat dál po SR, alespoň kvůli ušetření poštovného.

Takže se zkouším zeptat rovnou zde - Neměl by někdo zájem o spolupráci? 🙂

nensyke
25. jan 2012

@miawa super...

nensyke
25. jan 2012

@magimary jéj..aj mna by to zaujímalo...a kolko je asi poštovné??

magimary
25. jan 2012

@nensyke z čiech je dosť drahé poštovné 😝
preto chce @miawa "spolupracovníka" tu na SK...
ja by som sa aj na to možno dala, ale ja som v takýchto (predajných) veciach taký analfabet,
že keby sa našiel niekto skúsenejší, určite by to bolo lepšie 😅 😉

erikasadek
autor
25. jan 2012

@magimary vsimla som si ze nasi zbojnici maju rovnaku diagnozu v preklade... 😉 😢 ten napad je super
@miawa skoda ja ti nepomozem nezijem v nasich koncinach..

inak jedna vec asi som asi si odvykla od slovenskyh pomerov, ked som vam do sukromenje dala poznamku aby ste reagovali na ten dotaznik ja som zvyknuta ci na fb ci v inych temach alebo inych hlavne zahranicnych weboch ze ludia sa ozvu neskor proste jednoducho len napisu odpisu spravene a a podobne proste je reakcia takto to vyzera v mojich ociach alebo tu vonku ze ludia ignoruju takze len poznamka na tuto temu.. nechcem vam pisat do sukromnej nie je tam moje miesto..

asi trie roky vonku zo mna spravili cuzdinca a mam niekedy co robit aby som vam rozumela myslim to vazne, sposoby a aj jazyk sa zmenil .; a ja mam co dobiehat. 😀

magimary
25. jan 2012

@erikasadek ja osobne som dendulke (ospravedlňujem sa, ak som pomýlila nick) napísala do IP, že to má vybavené, teda napísané... a asi aj ostatné baby tak isto 😉

no, asi veru majú 😉 , len teda u nás sa táto "nešpecifikovaná verzia" diagnozy považuje sa neukončenú, takže nás čaká v dohľadnej dobe rediagnostika a uvidíme, kam nás nakoniec zaradia 😕 😉
no a už sme objednaní aj na diagnostiku mentálneho vývinového profilu,
aby sme vedeli, ako na tom Tady je a podľa toho aj hľadali škôlky (a neskôr školy) 🙂
tvoj Patrick je na tom intelektovo výborne však? (podľa tých známok a hodnotení v škole určite)
a ako rozpráva? viem, že jemu sa aj reč rozbiehala, ale že ako je na tom aktuálne, ma zaujíma 😉

erikasadek
autor
25. jan 2012

@magimary to bolo len na margo .. 😉
je to neukoncene nikdy nevies akym smerom sa to pohne totizto....

my sme mali dokonalu diagnostiku ked mal 4 roky a odvtedy mu opakuju kazdy rok na konci roka v nemocke presne podla tabuliek ako dobieha teda ako je na tom...
intelektualne je na tom dobre ano , nie je to vysoka IQ ako u asperger ale neda sa presne zatial urobit dokonaly IQ kedze komunikacia nie je dokonala!! takze neskor, ale ano vysledky v skole zatial drzia.....
rozprva ovela lepsie ako pred rokom , a ovela ovela ako pred 2 a 3 rokmi nai nehovorim mozme mat urcitu diskusiu kde s apyta na urcite veci rozumie vela veci svojsky treba par krat opakovat nopve veci tie absolutne nechape pokial nevidi aj v zivote ako to bezi ako to myslim , ale aj tak je to uzasny pokrok oproti roku a dva!!!!! neda sa porovnat vie pekne citat!!! teda franina je tazka pretoze inak sa pise a inak vyslovuje je sakramentsky tazka ako slovencina ver mi!!!

vela veci opakujemale nevadi niektore veci uplne banalne uz nemusim uz nepozera na mna ze nerozumie.. uz sa via sam obleict a obut!!! este pred rokom nemyslitelne!!!
jedina vec co ostava je velka potreba, ani panovy nepoutiera si s prepacenim prdel j eto nieco co mu asi vadi stiti sa toho no hroza!!! uz som skusila vel aveci zatial nic dnes som mu kupila toaletny pre deti!! maly specialny strasne sa radoval a slubil ze skusi !! prva otazka bola ze nie je mokry!! asi specialne detsky papier mokry do zachodu mu vadi ako mnohym autikom....

alikaa
25. jan 2012

Prave som volala s mamickou tychto dvoch postihnutych deti a oznamila mi, ze reportaz bud posunu alebo neodvysielaju vobec, lebo taketo tazke temy sa nehodia pred volbami.... Ale stale plati, ze ak poznate niekto rodinu s podobnym problemom, tak sa mi mozte ozvat.

nensyke
25. jan 2012

@erikasadek .. čo keby sme sa ozaj starali o to aby sme si pomáhali na vzájom a nie takéto diskusie/ dat niečo do vernej alebo neverejnej/ a že kde máme svoje miesto... 😕
ja som tu rada či na verejnej alebo sukromnej...rada vypočujem názory...aj ked mi to niekedy padne zle..ale to ma posune...niekedy sa mi zdá že tu tá diskusia je o tom aby sme sa tu navzájom urážali atd...
mrzí ma to že takto to cítim..ale tíka sa to len pár ludí tu...a možno že som aj ja malá rybka aby som takto tu písala...

nensyke
25. jan 2012

@alikaa ahoj prepáč ale asi s tým nepomožem...zatial len ja asi stratím robotu, lebo musím s Dadkom zostat doma..a to asi neni až také zaujímavé ..