Mám autistické dieťa. Cesta a výzva zároveň

erikasadek
13. nov 2009

otvaram tuto temu kedze podobnu som nikde nenasla....

u nas to vyzera , ze asi ano. len cakam na vysledok je to ako cakanie ,ako na kata ☹

velmi sa trapim kvoli tomu uz dlho a bola by som rada , ak by s atu nasli mamicky ktore maju podobny problem...
myslim si ze by sa dalo o tom vela rozpravat a mne osobne dobre robi ak mozem o tom rozpravat a hlavne s niekym kto uz ma doma podobny problem alebo poznal niekoho...

bude to ako skupinova terapia, inak to ani nazvat neviem ale myslim ze sa tu snad niekto najde.. a budem esi mat co povedat...

myslim si ze je to tema, novodoba , ktora zacina trapit mnohe rodiny a nasu spolocnost...
nehovori s ao tom lahko , ani medzi partnermi alebo v rodine, tak uvitam , dobru diskusiu na tuto temu..

dakuejm Vam , vopred ak sa zapojite.. 🙂

slavkadamko
28. jún 2010

a ešte chcem podotknuť,že malému nedavam žiadne chem.lieky,hlavne nie paralen,lebo ten vraj najviac skodi autikom,vravela mi naša homeopatka a už to tu tuším spomínala aj Karin-len homeopatika

slavkadamko
28. jún 2010

spominala aj mon str.33 🙂

mon25
28. jún 2010

Slavi, krvne testy mi robila len Dr. Sustrova, aj 8 skumaviek to bolo tusim... 🤐
Davam ti do IP tel na Dr. Urgeho.... hlavne mu povedz, ze uz si vysadila mlieko, neviem ci nebudes musiet znovu nasadit, lebo casein telo odbura uz po 3 tyzdnoch, lepok za 3-4 mesiace ....
Po Paralene sa mi maly velmi zhorsil - apatia, vyhybal sa ocnemu kontaktu, nechcel jest, pit, aj ked uz predtym chodil na serblik znovu sa zacal pocikavat.... dala som si to do suvislosti az neskor vsetko, ale vtedy sa mi fakt otvorili oci, ze nieco nie je v poriadku 😕 bolo to pred necelymi 3 mesiacmi ....

slavkadamko
28. jún 2010

mon ako vravim si poklad 🙂 ja som taka happy že tato stranka existuje tu si maminky poradíme viac ako 100 lekarov dokopy 🙂 no ved nejde o ich deti ☹
s tym paralenom by som sa teraz bila po hlave 😠 Damko mal kiahne s vysokou teplotou a ja automatisky-puder,alpa a paralen...po troch dnoch agresivita ako byč,so všetkym plieskal o zem,nejedol, nepil, ignoroval každeho a všetko a dovtedy čo sme boli bezplienkovy potom sa v kuse pocikaval ☹ kiežby sa dal čas vrátiť späť ☹ alebo keby sme mali aspon tie vedomosti predtým čo teraz

erikasadek
autor
28. jún 2010

@slavkadamko ja som rada ze sme s atu zisli vsetky , ja som zalozila tuto temu lebo som sa potrebovala vyrozpravat s ludmi a co maju podobny problem ako ja, len tak ta moze niekto pochopitt. 😒 ☹

inak ja s apriznam ze malo davam paracetamol to musi byt fakt cez 39°C aby som dala, ale zeby neako ovplyvnovalo patove spravanie tak to nemozem povedat 😕

slavkadamko
30. jún 2010

...tak takéto "vysvedčenie" urobil Dominik pre Damianka 🙂 🙂 🙂

https://www.youtube.com/watch?v=mT709zQFFS0

...pus obom 🙂

erikasadek
autor
1. júl 2010

@slavkadamko super videoko. 😉 kto spieva tu pesnicku??

maly je zlatucky. 😉 🙂

beka_s
1. júl 2010

Ahoj. pripájam sa k erikesadek naozaj to bolo veľmi zlaté úplne naj 🙂 . My sme boli v utorok u dr. Urgeho. Je naozaj milý a vyšiel nám v ústrety, takže 2 týždne a budeme mať výsledky. Zároveň sme začali brať MB12, a troško nám pridal na hyperaktivite. Začali sme v pondelok zatial jedným fuknutím do oboch nosných dierok , pondelok bol zvládnuteľný, utorok trochu pridal na aktivite ale streda už bola lepšia. Dokonca včera na opečka (rozlúčka so školou) si začal pospevovať. Tak dúfam že budeme takto pokračovať, a ďalšie zlepšenia uvidíme po detoxikácii.

slavkadamko
1. júl 2010

erika dakujem 🙂 pesnička by mala byť na CD so skladbami o autizme ,spieva Otto Kollmann
beka taktiež dakujem a držim palce pri tých výsledkoch...je super že Maroškovi ten spray asi zaberá 🙂 tá hyperaktivita časom ustúpi, no u našho trvá stale 🙂 sice prvé tri dni bol ako baránok tak asi to teraz doháňa 🙂 ale aspon sa mu rozviazal jazýček 🙂 no počkaj,možno ti Maroško bude doma ešte spievať ako božský Kája 🙂 🙂 🙂

erikasadek
autor
2. júl 2010

@slavkadamko a nevies kde by som to mohla najst stiahnut pekne je to.. 😉

karin74
2. júl 2010

Ahoj dámy, tak se tu opět objevuji po delší době...
Nevím, čím začít, třeba tím, že malej v noci asi 5x zvracel, a měl vysokou horečku, určitě přes 39, ale já mu nedala nic, jen napít... Já už bych horečkunesnižovala jinak než zábaly...
Dnes (možná) se mám sejít s moni, měla by mi dát ten MB12 sprej, i když my teď už druhý týden začínáme s plodovým mázkem v homeopatikách, a ted, když to budu mixovat i s MB12, nebudu vědět, co mu zabralo... Nejraadši bych s MB12 počkala, ale to nemůžu, je tam nějaká doba spotřeby a tu musím dodržet, že... Jinak Tadeášek víc mluví, víc komunikuje (to právě má způsobit ten plodový mázek, latinský název je nějak verenx..., nemám to u sebe), je takový ted víc jakoby "normálnější", rozumější, nevím.
Možná jen chci, aby to tak bylo, ale i tak je lepší.
Až na to, že je víc ufňukaný a víc si vše vynucuje pláčem...
Slipky už máme skoro čisté, když je večer sundává, do nedávné doby jsem jej i 5x za den převlékala, jak je měl špinavé na zadku.
Přeji vám krásné prázdniny a slibuji že už tady zas budu chodit na pokec 🙂

beka_s
2. júl 2010

@slavkadamko bodaj by si mala pravdu. Už ledva čakám na prvú otázku prečo? Ozaj ako sa volá do CD a kde si ho kúpila?

beka_s
2. júl 2010

@karin74 gratulujem a prajem veľa trpezlivosti. I my začínam s MB12 a hoci krátko malý sa mení. Či k dobrému to ešte uvidíme ale toľko ako teraz sme sa asi nemodlili ešte nikdy. 😅

erikasadek
autor
2. júl 2010

@karin74 ahoj no konecne;. ty si sa ukazala.. 😉

no viem si predstavit na jednje strane pozitivny vysledok , ktory so sebou nesie aj nieco nove;. 😵 😅 poznam moja; ale som rada ze idete v pred a hlav 😅 ne gatkami to bolo dobre... len tak dalej;. 😉

erikasadek
autor
2. júl 2010

karin ja som zabudla dodat , je mi luto ze tadeasko vracal.. ☹ dufam ze to nie je nic vazne, ; mozno len gastro a rychlo prejde, alebo jedol nieco studene, a reaguje;. 😉

tak ci tak, cim skor aby mu bolo dobre;. 😉

jarka82
2. júl 2010

Ahojte vsetky 🙂 Baby co to je to MB12? este som o tom nepocula to vypisuje lekar? Ao to posobi? Nas nali sice hovori uz ovela viac ako za posledne mesiace uz sa aj opyta ako co robis? kde si bola ako bolo? uz len keby daval dokopy vety a komunikoval nie vzdy sa mu podari pekne odpovedat ale on je velmi zivy tvor ci by nebol stoho este viac 😅
Dnes uz nam prisla pozvanka na autisticke vysetrenie na august tak dovtedy budem ako na ihlach ze ako to dopadne 😕 Ako take vysetrenie prebieha? je pisane ze trva az 3 hod... 🙂 dakujem.
Karin74 Tadeaskovi skore uzdravenie 🙂)))

andreabe
6. júl 2010

ahoj Jarka, MB12 je sprey, da sa objednat iba v Milane, u nas je zial nedostupny - viac ti v pripade zaujmu povie Mon 😉 Ma povzbudzuji ucinok, dieta po nom akoby ´´ozije´´, v podstate som citala iba dobre referencie 🙂

Martinko je velmi zlaty, zaujimalo by ma, na zaklade coho u vas vyslovili podozrenie na autizmus 😕 Tie otazky, ktore popisujes, ze maly dava, tak tie mi pridu dost dobre, netusim, ci by sa vedel takto pytat, keby bol autik. Ja som uz z toho trochu paf, tak mozno pisem blbost, ale mi pride, ze autika moc nezaujima, kde mama bola, a ako sa tam mala...

My ideme na vysetrenie az v otobri, takze budem na ihlach este dlhsie. Ked sme boli pred 3/4 rokom, tak sa dr. rozpravala vecsinou so mnou, davala mi rozne otazky ohladom maleho spravania sa, najlepsie, ked si vopred urobis poznamky, aby si na nic nezabudla 😉 Skusala malemu dat hracku, pozorovala, ako s nou nalozi, ci si vie vypytat pomoc a tak.. Ale Martinko je uz starsi, tak to mozno bude prebiehat trochu inak, daj potom vediet,ako ste dopadli

jarka82
6. júl 2010

@andreabe ahoj aha iba v milane? 😕 U nas preco? no ze nekomunikuje ako ine deti v jeho veku,vie abecedu,pozna farby nieco aj precita nejake slova,puzzle sklada na prvy raz. Rozumie sa technickym veciam a tak. Sklada auticka za radom ale ved to aj ine dieta 😠 a ze ma oblubenu cervenu farbu ved to aj ine deti. Mozno aj ked bude myslim si ze len uplne slaby autizmus teda pevne dufam 🙄 No tieto otazky dava len nedavno napriklad rano ked vstane povie ako bolo spinkat? on hovori v druhej osobe vlastne tak ako hovorim na nho ja ale sa pytam. Nerozozna ja a ty. Proste mal problemy po zime s letom nechcel pochopit ze je teplo ze musi mat kratke veci on chcel este aj na jar sal a hrubu capicu 😖 ale uz je to ok. Uz sa zlepsuje aj v inom uz si vyberie oblecenie co chce si obliect ake topanky chce a tak akurat sam sa moc oblieat nechce a ked sa oblecie tak vecsinou na opak aspon jednu ponozku musi mat na ruby. Mal 3 a este vobec nehovril. A mozno aj preto si myslia lebo on je niekedy tazska povaha mozem mu 100x zakazat nemackaj ten laptop aj tak to bude robit aj ked dostane po ruke vie ze robi zle aj tak to spravy. Niekdy je ako med a niekedy je ako by ho vymenili. A reklamy vie naspamet,Matko je ako chodiaca reklama. Vraj ma rysi autistu tak neviem uvidime co bude 😕 Vies nas maly bol od mala iny,on nikdy nechcel sa tulit,nebavili ho knizky proste len auticka a pocitac,televizor atd a to ho neviem odnaucit od 1.roka. Teraz je to uz ine teraz sa prituli povie ze ma lubi hlavne ked nieco hcce alebo vyparati 😀,stale by sa tulil,teraz ho uz zaujimaju aj knizky proste uz je to uplne ine.
A Lukasko ako sa chova a co si spozorovala pri hrani?

marianka79
6. júl 2010

@erikasadek všetko najlepšie Patkovi k meninám i ked vo francúzsku dnes nie je patrika tu na slovensku je 😀 😀 😀 😝 😵 😉

erikasadek
autor
6. júl 2010

@marianka79 jezisi dakujem..... si zlata ze si si spomenula; 🙂

marianka79
6. júl 2010

@erikasadek 😉 ahooj my už máme konečne pokoj s poznámkami 😀 😀 😝 na dva mesiace a potom nás čaká piaty ročník tak si užívame prázdniny volnost žiadne školské povinnosti huráááááá 😀 😀 😀

erikasadek
autor
6. júl 2010

@marianka79 ahoj moja;. nop super pato nema este prazdniny cely jul pokracuje kazdy den v nemocnici, a az v auguste bude mat prazdniny. 😉
juj zavidim ze mate uz pokoj .. 🙂 v dobrom..

andreabe
7. júl 2010

jarka: tak nejake tie rysy tam mozno su, ale to socialno, co popisujes, do aut,az tak nezapada 😉 z inych diskusii poznam min.2 deti, ktore mali teda ovela viac autiznakov a potom okolo 4-5 roka vymizli, deti sa zlepsuju v reci a su zatial iba trosku zvlastnejsie, urcite nie autisticke. Ale to tazko povedat, vela zavisi na venovani a na nahode 🤐
U nas doteraz neviem, co to bude, ci aut.alebo kom.problem. Lukaska tiez nebavia knizky, max knizkou prelistuje, potom sa do nej zahryzne a odhodi ju, taktiez este nerozprava, vie povedat ucelovo papa,ked sa lucime,bebe,ked pozera al.chce pozerat bebe tv,mama a tati, ale nepouziva to tak ako by mal,a par citoslovc, teda v podstate vobec nerozprava. Bolo obdobie,ked ho nezaujimalo nic, len si nieco prekladal,trhal..potom ho zaujimalo chvilocku nieco,odbiehal od hracky k hracke a teraz ho zacali zaujimat auticka, konecne sa s nimi spravne hraje,vydrzi aj polhodinu jazdit s oblub. autobusom..Najradsej pozera tv (bebe tv a program o realitach 😕 ), chvilu ho bavi teletubies,pocuvanie pesniciek,hadzanie veci o zem,to su momentalne zabavky. Tulivy bol v podstate od mala,dost na mne visel a este stale visi. Take tie technicke veci ako Martinka ho moc nebavia, puzzle jednoduchsie vie zlozit,ale moc ho to nebavi.
ale ma par cudnosti, rad chodi okolo stolov,murov..a pozera pritom stale ocami doboku 😕 a niekedy si vymysli hovadinu typu-sme na namesti s lavickami, ja si na jednu sadnem,vyzenie ma, mozem sediet len na mure a on tie prazdne lavicky potom obchadza 😕 Ked pride niekto cudzi a sadne si, tak vidno,ze je nespokojny, ale nedovoli si ho vyhnat ako mna 😀
Nam jedna dr.spomenula, ze by mohlo ist o pragmaticko-semanticky syndrom (SPD). Az tak moc mi to na Lukaska nesedi ale na Martinka skor. Info o SPD mam len v anglictine,ak by si chcela. 😉
A kedy zacal Martinko komunikovat,resp,hovorit nejake normalne slovicka? Do 3 nepovedal naozaj nic? A do skolky chodi?

erikasadek
autor
7. júl 2010

@andreabe ahoj , jaj spomienky moje, presla som tym co ppopisujes. 😀 😠

aj moja len zobal knizku a zahryzol do nej , kazda nova kniha vydrzala asi tak 10 minut , a bola objedena. 🙂 😠

steny to iste. oci na bok cudne a idesssssssss 😒

no a miesta tak to ho drzi do teraz, minule si brata do vzduchu vyhodil , kvoli jednemu volnemu miestu!!!!!!! no isla som ho zabit 😠 😠

maju nase deti yolko spolocneho a zase tolko odlisneho.

andreabe
7. júl 2010

erika: ahoj 😉 tak tak..vela maju spolocneho, ktovie, mozno nakoniec aj diagnozu, uvidime...Lukasko by ale nedokonazal niekoho vyhodit, lebo je hypotonicky, cize slaby ako muska 😅 ´

su tie nase pribehy podobne,to je fakt, pametam, ako ti odlahlo, ked Patka prijali do toho ps.centra, mne idu maleho prijat do dss, tiez super vybavenie,celodenna starostlivost,vlastny terapeut, no odlahlo mi asi ako vtedy tebe, tiez som po nociach nespala, rozmyslala, co mozem este urobit pre neho a tak..

Pocuj, a dokedy Patrik robil to s tymi ocami, vymizlo to? Ma najviac stve, ze ked si ideme niekde sadnut, su tam aj hracky, hojdacka, ihrisko oplotene, ze si dame pivo, tak vsetky decka beru utokom to ihrisko, ale Lukas obchadza vsetky stoly hore-dolu, oci doboku..no des ☹
inak tiez vsetko naj k meninam, aj ked vo fr asi meniny neoslavuju 😵

zuzanada
7. júl 2010

Ahojte dievčatá,
tak ten môj drobec tiež dáva tie oči doboku. Napríklad, keď hádže kamienky do vody občas sa pozerá tak čudne dohora, vôbec nie tým smerom ako hádže kamienky. Inak s tou rečou napreduje. Stále nehovorí vety, ale už vie viac slovíčok správne použiť. Len niekedy hlavne, keď je v strese opakuje to, čo sa ho pýtam. Napríklad včera ma zase kdesi ťahal a mala som robotu v kuchyni, tak som sa ho spýtala "čo chceš?" a on len "ceš? ceš?. Zase opakoval koniec vety.

zuzanada
7. júl 2010

Ešte som sa zabudla pochváliť, už konečne vie správne odpovedať na otázku "ako sa voláš?". To je riadny pokrok. Už hádam nemusí nosiť na ruksačiku svoju menovku, už hádam bude stačiť len adresa, pre prípad žeby sa stratil. 🙂 Vidíte somarina, ale mňa hrozne potešilo, keď sa to naučil. 😉

andreabe
7. júl 2010

zuzi, to je superpokrok 😉 ja to inak oslavim, ked raz bude vediet moj povedat, ako sa vola 😵

lucec
7. júl 2010

ahojte všetky
tak aj my sme už absolvovali vyšetrenie u Dr.Jánošíkovej zatiaľ je to len narušená komunikácia ale ktovie čo sa z toho vykľuje no pochválila Jakubka že je veľmi šikovný pekne sa hral s hračkami ale asi preto že to bolo pre neho nové dokonca keď prišli iní pacienti a Dr. vyšla vonku tak ju malý vyšiel za ňou :- 😀 mala som taký pocit že viacej reaguje na ňu ako na mňa ale keď ona asi vie ako na takéto detičky 🙂 to čo tu popisujete mi veľmi pripomína môjho Jakubka aj on rád chodí okolo stola oči zatiaľ nevykrúca, rád číta knižky ale samozrejme ho zaujímajú len autíčka keď mu chcem ukázať niečo iné tak vždy obracia na strany kde sú autá 😠 tiež ho neviem odlepiť od telky minule pol hodinu vrieskal že nejde rozprávka o autíčku 😒 no a najoblúbenejšia činnosť je šoférovanie by ste mali vidieť ten cirkus ked ho vyberáme z auta 😕 s rečou je to u nás zatiaľ tak že jakubko vie niekoľko slov ale strašne skomolene väčšinou sú to len prvé slabiky alebo písmenká no ja už viem čo chce povedať on vie povedať aj mama ale nikdy mi to nepovedal že by dačo odo mna chcel ☹ len ked pri nom nie som a je s niekým iným tak vtedy to opakuje dookola snažíme sa zlepšovať očný kontakt no zatiaľ nám nedarí chcela by som mu pomôcť ale neviem ako objednali sme sa k tomu homeopatovi no a možno by som vyskúšala aj GFCF diétu ale neviem či sa to môže len tak alebo treba ísť najprv niekde na vyšetrenie či to vôbec má význam cítim sa tak mizerne že neviem čo mám robiť

zuzanada
7. júl 2010

Ahoj lucec,
prosím ťa a padi Dr.Jánošíková ťa objednala ešte na nejaké ďalšie kontrolné vyšetrenie?