Mám autistické dieťa. Cesta a výzva zároveň

erikasadek
13. nov 2009

otvaram tuto temu kedze podobnu som nikde nenasla....

u nas to vyzera , ze asi ano. len cakam na vysledok je to ako cakanie ,ako na kata ☹

velmi sa trapim kvoli tomu uz dlho a bola by som rada , ak by s atu nasli mamicky ktore maju podobny problem...
myslim si ze by sa dalo o tom vela rozpravat a mne osobne dobre robi ak mozem o tom rozpravat a hlavne s niekym kto uz ma doma podobny problem alebo poznal niekoho...

bude to ako skupinova terapia, inak to ani nazvat neviem ale myslim ze sa tu snad niekto najde.. a budem esi mat co povedat...

myslim si ze je to tema, novodoba , ktora zacina trapit mnohe rodiny a nasu spolocnost...
nehovori s ao tom lahko , ani medzi partnermi alebo v rodine, tak uvitam , dobru diskusiu na tuto temu..

dakuejm Vam , vopred ak sa zapojite.. 🙂

magimary
31. jan 2012

@dana19 tak to teda netuším, skús pogoogliť 😅
článok som si prebehla, a skopírovala 😉

@narantuja , tak to je OZAJ úplne super! klobúk dolu!
a ešte stále je malý na diéte? koľko ešte bude? pri GAPSe je to tak, že postupne sa môžu zavádzať pokrmy, keď je už telo zdravé, že to nie je celoživotná diéta (ako napr. GFCF)? takže vy ešte pokračujete?
aké to boli "prírodné protikvasinkové prostriedky"?

magimary
31. jan 2012
mon25
31. jan 2012

@karin74 , rada Ta tu vidim 😉 😵

dana19
31. jan 2012

@anka912 Kolik je tvému klučíkovi?já mám 3-letého kluka,tak ti můžu dát akorát tipy jak si hrajem my a doporučuju knihu Hry a zábavné činnosti pro děti s autismem,tam je hodně nápadů 😉

dana19
31. jan 2012

@magimary Díky 🙂 zkusím najít u nás.

jankaw
31. jan 2012

@dana19 Matko zacal robit velke pokroky od septembra, co zacal chodil do autistickej skolky. Hlavne to porozumenie sa zlepsilo. Do vtedy reagoval akurat tak na meno a aj to iba niekedy a to bolo vsetko. Teraz zacina postupne rozumiet, prve co zacal chapat bolo ze som mu podala plienku a povedala nech ju odnesie do kosa a on to spravil.
Teraz uz vie davat pa pa, posle pusinku, da pusu na usta. Tancuje kolo kolo mlynske a aj napodobnuje ked je urobilo bac, tak si čupne a ked sa spieva vezmeme si hoblik pilku tak napodobnuje rukami akoze píli 😀
Ked mu poviem kde je cica (mame doma mačku) tak ju zacne hladat.
Pred tym bol tak ze aj niekolko mesiacov ziaden pokrok a teraz nas kazdy den niecim prekvapi.
V poslednej dobe som si vsimla ze najlepsie sa "uci" ked sa kupe vo vani, tam asi nema kam utiect a nema tam tolko podnetov.
Napriklad dnes sme si vo vani hadzali lopticku a vzdy ked Matko hodil tak som zakricala Gól a zatlieskala mu a za chvilku zacal matko ked hodil loptu kricat ÓÓÓL, tak potesia aj taketo malickosti. Inac nerozprava nic, tak pri kazdom takomto prejave dufam ze by sa mohla rozbehnut uz aj rec.

mon25
31. jan 2012

@anka912 , http://www.drevene-hracky-dekorace.cz/produkty/..., niektore dostat aj u nas v Draciku

nensyke
31. jan 2012

@jankaw ahoj a kam chodí do školky? Ja malého tiež chcem dávat od septemnra, aj sa teším, ale ozaj sa tam naučí vela veci?

dana19
31. jan 2012

@jankaw To je úplně super že se to porozumění zlepšilo 🙂 nám se daří poslední dny,nestačím se divit...začíná rozumět slovům....dětským hříčkám jako pacipaci,jak se máš,motymoty doroboty atd...do autistické školky se chystáme taky asi od září,je zapsanej v pořadači. Jak píšeš o těch podnětech,tak to my máme taky tak,že když má kolem sebe hodně podnětů tak se hůř soustředí....kolik je malému? já sem strašně ráda za to,že mě vnímá a že se snaží chápat a že je snaží poslouchat a že se naučil hrát si 🙂

dana19
31. jan 2012

@nensyke Ahoj,jak se máte? minule sme si chvilku psaly. Jak to máte vy s porozuměním a jak si hrajete?

jankaw
31. jan 2012

@nensyke Matko chodi v Bratislave do devinskej. Ta skolka spada pod Andreas, je sukromna tak ze sa za nu plati, ale ako tam napreduje tak ja to vidim ako zazrak 😀 On chodil len do tejto skolky tak ze to neviem porovnat s inymi skolkami.
Ja ked som sa tam bola pozriet asi po mesiaci co tam zacal chodit, tak som si myslela ze mam doma genia 😀 on ako tam pobehoval s tymi znackami a presne vedel co kam patri, pekne robil ulohy, naucili ho vyzlect sa, obut, vyzut a vela inych veci.

anka912
31. jan 2012

@mon25 dík, popozerám nápady aj hry.
@dana19 Môj má už 8 rokov, ale dosiaľ sa nebol schopný tak cieľavedomejšie hrať. Skôr len také bláznenie a točenie.....

jankaw
31. jan 2012

@dana19 Matko ma 2 roky a 5 mesiacov a velmi sa tesim zlepseniu porozumenia a hlavne ze stale napreduje.

dana19
31. jan 2012

@jankaw A to už takto brzo chodí do školky?to u nás sou školky totálně plný,co vím tak v Brně máme 2 speciální školky pro autisty. Co si já pamatuju,tak Kája v jeho věku nereagoval skoro na nic,jen na jméno a víc nic. Myslím,že vy tu diagnozu budete mít lepší 100%,my sme měli v 2,5roce středně těžkou formu a sem zvědavá teda na další vyšetření za 14dní

dana19
31. jan 2012

Holky zajímalo by mě jestli děláváte nějaké srazy nebo tak?chtěla bych se poznat s více maminkama z Brna nebo z okolí,znám jen jednu maminku ze stejným problémem a vždycky si super pokecáme 🙂 budu ráda když se někdo ozve.

maruskaaa
31. jan 2012

@jankaw aj u nas to slo najlepsie vo vani...cez piesen ked si statsny som ho naucila casti tela...tam sa to dobre ukazuje, ked nie su zakryte satami...

a tesim sa z vasich pokrokov!

maruskaaa
31. jan 2012

@narantuja mozno si to uz pisala, ale kedy ste zacali dietovat, mslim kolko mal vtedy maly rokov?..a ked si pisala, ze si s nim nerobila strukturovky, tak co presne si robila?.....

karin74
1. feb 2012

@nensyke děkuji,ano, já vím,snažím se, ale jsem ráda,když do něj vejde jedna porce....

nensyke
1. feb 2012

@dana19 Ahoj, náš vobec nerozpráva a to už máji bude mat 3 roky 😔 ... pracuje rád za stolom..ale hrat sa nechce.... na vianoce dostal velké legá+ stol k tomu, kde može stavat, moc ho to nebaví..ale ked to staváme spolu, tak sa dá, chvílku sa chytí aj sám..ale potom to zabalí 😖 ... a porozumenie tiež nič moc, ked volám na neho pár krát sa už otočil ale to len teraz sa to stava... ale zase ked chce spat, chytí ma za ruku a dovezie ma k postielke a ruky si dá hore, tak viem že mám ho zdvihnut a dat spat.. ked chce rozprávku pozerat chytí ma za ruku a postaví sa pred TV a ukazuje s prščekom na TV, že chce rozprávku....tak sme len uplne na začiatkoch 😔 ...a tvojmu malému ako sa darí...aké pokroky máte za sebou?

miawa
1. feb 2012

Ahoj všem, dovolím si vložit ukázku nových strukturovaných úkolů, které budou od zítra v e-shopu.

A zároveň se omlouvám všem z vás, kteří mi poslali zprávu nebo mail a zatím jsem nestačila reagovat. Určitě to brzy napravím. 🙂

wsmoulinkaa
1. feb 2012

ahojky všichni...chtěla jsem vás pozdravit a zároven napsat,že už sem nepatříme....Nelča byla opožděná a už to dohání...tak vám chci popřát hodně sil s vašimi prcky 🙂)))

jankaw
1. feb 2012

@dana19 Aj u nas su statne skolky plne, preto musi chodit do sukromnej, sice nas to stoji ako keby sme platili hypoteku a to chodi iba na tri hodiny denne, ale ten vysledok stoji za to. My sme pred tym chodili na terapie iba raz za tyzden na hodinu, aj aj vtedy robil pokroky, ale islo to pomalsie.
Matko je v skolke najmladsi a som rada ze sme ho tam dali tak skoro, cim skor sa to podchyti tym lepsie.

jankaw
1. feb 2012

@maruskaaa Si mi pripomenula ako som minule Matka ucila kde je nos, oci, usta... a ukazovala som mu to na mne a potom on prstekom ukazoval a tak sa mu to zapacilo, ze som skoro prisla o oko a taku mi capol do nosa ze som vsetkych svätých videla 😀

karin74
1. feb 2012

@jankaw To mně zas Tadeášek jednou měřil teplotu. Místo pod paži mi ale teploměr (ted digitální) vrazil do ucha, vůbec jsem to nečekala, byl rychlý jak blesk, a protrhl mi bubínek :D

karin74
1. feb 2012

@miawa Posíláte zboží i na dobírku?

miawa
1. feb 2012

@karin74 Ano, posíláme zboží i na dobírku. 🙂

karin74
1. feb 2012

Tak to je krásné, já si určitě něco vyberu! jen musím počkat na penízky 😅

albertka
1. feb 2012

@alikaa Nepomohlo by kontaktovať nejaký týždenník, aj v Živote sa objavujú články, na základe ktorých sa mnohým ľuďom "dá pomôcť", ak uniesti poblicitu, stálo by to za to! Všetko je o ľuďoch, len hľadanie tých správnych je niekedy veľmi ťažké.

magimary
1. feb 2012

ahojme 🙂
docvičené 😉
len sa nám počas cvičení vybil foťák, tak záberov je len pár 😅 😉