Mám autistické dieťa. Cesta a výzva zároveň

erikasadek
13. nov 2009

otvaram tuto temu kedze podobnu som nikde nenasla....

u nas to vyzera , ze asi ano. len cakam na vysledok je to ako cakanie ,ako na kata ☹

velmi sa trapim kvoli tomu uz dlho a bola by som rada , ak by s atu nasli mamicky ktore maju podobny problem...
myslim si ze by sa dalo o tom vela rozpravat a mne osobne dobre robi ak mozem o tom rozpravat a hlavne s niekym kto uz ma doma podobny problem alebo poznal niekoho...

bude to ako skupinova terapia, inak to ani nazvat neviem ale myslim ze sa tu snad niekto najde.. a budem esi mat co povedat...

myslim si ze je to tema, novodoba , ktora zacina trapit mnohe rodiny a nasu spolocnost...
nehovori s ao tom lahko , ani medzi partnermi alebo v rodine, tak uvitam , dobru diskusiu na tuto temu..

dakuejm Vam , vopred ak sa zapojite.. 🙂

anka912
14. feb 2012

Chcela by som poprosiť, kto máte kontakt na nejakú dobrú hipoterapiu, alebo jednoducho. kam by sme mohli chodiť s malým na koníka- okres TO, BN,PE, PD. Kedysi sme chodievali a páčilo sa mu, ale nič pravidelné. veľmi rada by som začala od jari pravidelne a podľa možnosti pod nejakým odborným vedením. Ďakujem za každú odpoveď

nensyke
14. feb 2012

@anka912 škoda že si neni od nás...moja švagrina má koníkov, dokonca tam maju tuším terap. kona... 😉 Ja tam nechodím, bojím sa konov 🙂

anka912
14. feb 2012

@nensyke Pozerám a páčia sa mi Dvorany nad Nitrou- Klaudia Krchňavá, skúsim tam zavolať. Pozná to niekto?

nensyke
14. feb 2012

@anka912 Opítam sa švagrinu, oni su uplný koníčkari, oni sa medzi sebou poznaju...

maznacik007
15. feb 2012

@nensyke prosim odkial je svagrina my by sme tiez mozno skusili hipoterapiu....

tin007
15. feb 2012

Ahojte, kopirujem pre info, mohlo by vas to zaujimat, v BA bude prednaska o autizme Dr. DeMia:
Phillip C. DeMio, MD
Executive Director, American Medical Autism Board
http://www.drdemio.com/
C. Phillip Demio, MD, dostal najvyššie lekárske uznanie Cenu Autism One na Prvom výročnom gala večere a slávnostnom
odovzdávaní cien v Chicagu Sobotu 28. mája 2011. Dr. DeMio je lekár biomedicíny, a je aj rodičom dieťaťa s autizmom. Dr.
Demio je tiež zakladateľ a výkonný riaditeľ Americkej lekárskej rady pre autizmus a bol nominovaný pre túto kategóriu za
vynikajúcu prácu v oblasti biomedicíny, ako lekár ktorý lieči poruchy autistického spektra. Na cenu bolo nominovaných 20
doktorov.
Harmonogram ● 30.marec 2011 : prednáška
Čas prednášky ● 17:00 -18:30
Miesto konania ● Bratislava
● Kongresové a vzdelávacie centrum UVS
BÁRDOŠOVA 33
83312 Bratislava
Cena prednášky ● 33 €
kontaktná osoba organizácie prednášky Bratislava:
Borislav Benedek,
tel.: + 421 918 389 748
email: bbenedek@gmail.com

lomax
15. feb 2012

@lucka261177 Ahoj,mohla bych se tě zeptat,kde je možné sehnat,takové zajímavé programy pro děti na tablet?Jde to z někama stáhnout nebo se to kupuje? Ráda bych synovi pořídila taky tablet,ale nějak se v tom vůbec nevyznám...Jaký typ je potřeba,aby na něm šly pouštět podobné úkoly (jaký máte třeba konkrétně vy)?Jste s ním spokojení?Syn si s ním vyhraje? Předem děkuju za tvoji odpověď.

maria1610
15. feb 2012

@anka912 http://www.montyranc.sk/ - aj tu je krásne, len asi finančne náročnejšie a asi aj vzdialenosť 😒 - či Vyšehradné by bolo v pohode?

anka912
15. feb 2012

@maria1610 je to ďalej, ako som pozerala, a vyzerá to, že tam ide hlavne o výcvik jazdenia- takých zdravých detí a dospelých.ale mne ide skôr o terapiu, ak mi rozumieš.

lucka261177
15. feb 2012

@lomax odpisala som do IP odpoved ktoru som skopirovala pretoze mi pise strasne vela mamiciek.Teraz som si vsimla ze mas aj ine otazky.
Spokojny sme velmi maly by pri tom bol aj cely den.Ulohy sa nakupuju kliknutim na okienko priamo v Ipade ked si napojena na WIFi doma alebo kdekolvek inde.Ak nemas wifi staci skocit ku kamoske a natahat si hry jednorazovo.su to sekundove zalezitosti.Mnozstvo hier je zadarmo clovek si s nimi vystaci.Ak chces nieco speci ceny sa zacinaju od 79centov to je v podstate najcastejsia cena.Aplikacie byvaju v akcii zlavnene alebo aj zadarmo niekolko dni.

holesov
15. feb 2012

@anka912 EEG nám dělaly,ale v dubnu to bude už rok, a předtim takové stav neměla,nevšimla jsme si ničeho ,ona prostě z ničeho nic začne strašně brečet a pobíhá histericky po místnosti nedá se utěšit ani chováním v náruči,máme jít na kontrolu EEG tak uvydíem pro jistotu to bud elepší,,, nebo když si maluje tak z ničehonic se jakkdyby zamislí a kouká do blba a pak zase třeba začne malovat,no uvydíme jak odpadnem,,,

lios
15. feb 2012

ahojte, kto by mal zaujem o zopar komunikacnych kariet z andreasu, rada preposlem emailom.

nensyke
15. feb 2012

@lios ahoj, ja by som mala určite záujem...a komu chodite v andrease?? 😉

lios
15. feb 2012

@nensyke jasne posielam. chodime kazdy piatok cca od septembra ku Karen...je vyborna.
inak pre mamicky, ktore by mali zaujem dat dieta na Iljusinovu..nemame vraj sancu, vcera som bola za p.riaditelkou a prijmaju 1 dieta..bohuzial uz je miesto obsadene...taka som bola vcera sklamana.

nensyke
15. feb 2012

@lios hej, počula som o nej samé dobré veci, ona je trošku staršia pani že? Kolko platíš za jedno posedenie...Rada by som ju aspon pár krát naštívila...Čo myslíš zobrala by nás? Máš moje e mail? mám poslat?

lios
15. feb 2012

@nensyke uz som ti to poslala, raz si mi tusim posielala pexeso. Je vyborna, treba tam zavolat, ale co ja viem tak sa tam caka, ale to nevadi budete aspon v poradi. Jedno sedenie 12€ Zaciatkom roka dostali prispevok takze sme mali 5 sedeni zadara. Chodime s pravidelnostou pokial nie sme chori kazdy piatok. Oskarko tam pracuje ako hodinky. 😉 Proste Karen to vie s nimi.

lios
15. feb 2012

@magimary reagujem na ten blog, ktory si zavesila. doplnas malemu nejakou formou vapnik?

magimary
15. feb 2012

@lios nie... zatiaľ nie, ale chystám sa nejakým calcivitom z lekárne 😒

nensyke
15. feb 2012

@lios dakujem prišlo mi to..aj keby som mohla poprosit, vysvetlenie ako to máme používat, chápem čo to znamena..ale predsa keby si mi to troška rozpísala v emailu budem rada..

ronia
16. feb 2012

Ahojte dievcata @magimary, neviete ci sa da niekde kupit takato didakticka pomocka: boli by to karticky s obrazkom nejakej emocie, napriklad dievcatko by sedelo na zemi s rozbitym kolenom a plakalo by. K tomu by bolo treba priradit spravnu reakciu z 3 moznosti ako 1. podat mu ruku a zdvihnut ho, 2. bezat prec od neho, 3. obliat ho vodou. Rozmyslam, ze nieco take spravim sama, len nejako nemam napady 😅 .

karin74
16. feb 2012

Jahodový dort bez pečení (vhodný proGAPS)

POTREBUJEME (na tortu s priemerom 15 cm):
Na korpus:
- 1,5 šálky para orechov (alebo iné orechy, mandle, vlašské orechy, atď)
- 1 šálka strúhaný kokos
- 8 datlí (alebo iné sladidlo)
Na plnku:
- 2 šálky kešu orechov - namočených cez noc
- 1 lyžica citrónovej šťavy
- ½ šálky medu (alebo iné sladidlo)
- ½ šálky kokosového oleja
- 1 lyžička vanilkového extraktu
- 500 g jahôd
Na ozdobu:
- 200g jahôd

CO ESTE POTREBUJEME:
- Robot s nozmi do tvaru S (Food Processor)
- Mixér
- Formu na tortu s priemerom 15 cm)

POSTUP:
1. V robote spracovat všetky prísady na korpus na taku konzistenciu, aby po stlaceni medzi prstami cesto ostalo zlepene.
Do formy dat papier na pecenie.
2. Rozdelit cesto na 2 rovnake casti.
Prvu cast natlacit do formy s papierom na pecenie. Formu rozobrat, vybrat prvu cast korpusu a odlozit.
Formu znova zlozit a natlacit do nej druhu cast cesta. Nechat ju vo forme. Odlozit obidve casti cesta do chladnicky.
3. Do mixera dat vsetky ingrediencie na plnku OKREM JAHOD. Spracovat na hladky krem.
4. Rozdelit plnku na dve rovnake casti.
5. 500g jahod rozdelit na dve casti. Prvu polovicu jahod nakrajat na male kusky. Zmiesat s prvou castou plnky. Dat do formy na prvu cast korpusu, zarovnat. Dat aj s formou do mrazaku.
6. Druhu polovicu jahod rozmixovat do hladka v mixeri. Pridat druhu polovicu plnky a rozmixovat spolu s jahodami.
7. Vybrat formu (idealne je, ak je plnka zmrnuta.. lepsie sa s tym robi) a na prvu plnku polozit (OPATRNE presunut z papiera na pecenie) druhu cast korpusu.
Ak sa zlomi, nevadi, pokusit sa ho nejak usporiadat. 🙂
8. Na druhu cast korpusu dat druhu polovicu plnky (s rozmixovanymi jahodami). Zarovnat do hladka.
9. Zakryt a nechat zmrazit v mrazaku.
10. Vybrat cca. 10 minut pred podavanim, ozdobit jahodami nakrajanymi na platky. Pre lepsie krajanie sa moze noz namocit do teplej vody.
Idealne nechat kazdu porciu mierne rozmrazit (staci 5-10 minut), je to dobre aj zmrazene... chuti ako zmrzlinova torta. Dobru chut.

Obrazkovy postup vidno na mojom blogu: http://www.masalladelgluten.com/2012/02/torta-c...
Blog je po spanielsky, fotkam to ale nevadi.. 🙂

karin74
16. feb 2012

@ronia to by bylo žůžo,kdyby takové kartičky existovaly....No a když ne,tak není nic jedoduřšího než si je vyrobit, a pokud neumíš kreslit, tak požádej nějakého malíře 🙂 Mimochodem když už zmiňuji kreslení, tak já maluji dětské obrázky (i jiné, abstraktní, nebo lépe řečeno "duchovní), možná někoho z vás zaujmou, maluju i na zakázku, formát A3, pastelky....
https://www.facebook.com/media/set/?set=a.33491...

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.30727...

mon25
16. feb 2012

@karin74 , dik za tortu 😉

magimary
16. feb 2012

@ronia neviem, o tom, že by také kartičky boli, ale viem, kto ich vie vyrobiť na želanie a následne predávať vo svojom eshope pomôcok aj pre naše deti... 😉 @miawa 😉
myslím, že ona sama zháňala námety na to, čo by kto potreboval...potom to už "len" zrealizuje a predáva 😉
nech sa vyjadrí sama 😉

magimary
16. feb 2012

@karin74 krásne kreslíš 😉 😎

miawa
16. feb 2012

@ronia @magimary Díky za skvělý námět 🙂 Budu ráda, pokud napíšete a nebo kdokoliv z této diskuze, návrhy na další emoční situace, které by sada kartiček mohla obsahovat.

Za všechny náměty jsem ráda, protože já sama nemám nápady do nekonečna. A ještě teda upozorním, že realizace takového námětu není jen tak a trvá zhruba dva měsíce. Takže pište nápady, klidně i na jiné sady kartiček. 😉