Mám autistické dieťa. Cesta a výzva zároveň

erikasadek
13. nov 2009

otvaram tuto temu kedze podobnu som nikde nenasla....

u nas to vyzera , ze asi ano. len cakam na vysledok je to ako cakanie ,ako na kata ☹

velmi sa trapim kvoli tomu uz dlho a bola by som rada , ak by s atu nasli mamicky ktore maju podobny problem...
myslim si ze by sa dalo o tom vela rozpravat a mne osobne dobre robi ak mozem o tom rozpravat a hlavne s niekym kto uz ma doma podobny problem alebo poznal niekoho...

bude to ako skupinova terapia, inak to ani nazvat neviem ale myslim ze sa tu snad niekto najde.. a budem esi mat co povedat...

myslim si ze je to tema, novodoba , ktora zacina trapit mnohe rodiny a nasu spolocnost...
nehovori s ao tom lahko , ani medzi partnermi alebo v rodine, tak uvitam , dobru diskusiu na tuto temu..

dakuejm Vam , vopred ak sa zapojite.. 🙂

lios
19. feb 2012

@nensyke ano prosim daj vediet, nie neboli doma sme chori uz 3 tyzden 😢

alikaa
19. feb 2012

@marhav ten Pangamin odporuca dr. Strunecka vo svojej knihe Doba jedova. My mame presne to co ona odporuca Pangamin-Glukavin s hlivou ustricovou a echinaceou - http://www.docsimon.sk/tovar/pangamin-glukavin-... Maly to berie vyse mesiaca a tie obrovske pokroky co za ten cas urobil sa nedaju ani porovnat s predchadzajucimi pokrokmi. Zaciatkom januara sa maly vyjadroval jednoslovne, nedokazal povedat dlhsie slovo ako 2-slabicne a to mal v polke januara 2. roky. Jeho slovna zasoba bola mozno tak 70 slov, ak sme od neho chceli nejake zlozitejsie slovicko tak sa ani nepokusal ho zopakovat, rovno to vzdal. Teraz po vyse mesiaci sa maly vyjadruje v 2-3 slovnych vetach, nema problem aj so 4-slabicnymi slovickami, aj ked sa mu este pletie jazyk a snazi sa po nas zopakovat akekolvek slovicko. Tak isto som si vsimla velky pokrok v jeho vnimani okolia. Ma sa to uzivat 3x denne po 2 tablety, ja mu to drvim do mlieka, iba tak mi to vypije. Takze z mojej skusenosti mozem len odporucat 😉

marhav
19. feb 2012

@alikaa srdečná vdaka už som to hned objednala ,môj malý bude mať už 6 , povie pár slovíčok ,ale všetko ,čo za nami opakuje všetko hovorí do nosa. každá nová informácia ma poteší a dáva malú iskierku nádeje ,z ktorej sa velmi doma tešíme ,že nášho drobca to posunie dopredu.

narantuja
20. feb 2012

@alikaa krásný pokrok 🙂 Neodolala jsem a přeložila pár vět z knihy Karyn Seroussi, jak popisuje pokrok v řeči po zařazení DMG:

„Když jsme začali používat jednu tabletu denně, začal Miles téměř okamžitě spojovat dvě slova dohromady. Také vypadal, že je vnímavější a lépe naladěný, jakoby se z jeho mozku zvedla mlha. Když jsme se rozhodli zvýšit dávku DMG, záměrně jsme nic neřekli jeho terapeutům. Během dvou dní zaznamenali pokrok v řeči. Najednou tvořil věty o 3-4 slovech a zlepšil se oční kontakt. Počkali jsme 3 týdny a znovu zvýšili dávku, dva dny poté napsala terapeutka do poznámek:
Báječný oční kontakt, veliký rozvoj spontánního řečnického projevu, několikrát použil větu o 5-6 slovech. Také vymýšlel rošťárny, dobře jsme se bavili!“

Kéž by to takto převratně mohlo fungovat u všech. Já osobně bych volila DMG místo Pangaminu. Když jsem vyhledávala informace ke kvasinkám, narazila jsem na stránkách „kvasinkářů“ na několik příběhů, kde podezírají dlouhodobé užívání Pangaminu (spolu s nezdravým životním stylem) z rozvoje kandidozy.

maruskaaa
20. feb 2012

@narantuja ahoj aj my davame DMG asi od msiaca na GAPS (teraz sme skoro 2 mesiace) a jednoznacne sa zlepsilo zdielanie pozornosti...spontanny prejav je taky ale skor nauceny, ze opakujeme basnicky a riekanky ale uz si vyzaduje aby sme ho doplnali...

chcem sa spytat, ked sa akoze zvysi ta davka DMG, to potom na ako dlho? alebo zu dozivotne, alebo na par meaiscov...alebo ake ty mas s tymto skusenosti?

narantuja
20. feb 2012

@maruskaaa dobrá otázka, nad tím jsem nikdy nepřemýšlela. Většina rodičů, kteří tyto zkušenosti popisují uplatňovala biomedicínskou léčbu a věnovala velikou péči GI problémům, zrovna tento chlapec je měl nemalé. Je možné, že tak jak se lepší stav střeva, tak odpadá potřeba některých suplementů, ale zároveň nelze vyloučit, že některé věci v organismu jsou „neopravitelné“ anebo se nepodaří trefit příčinu a nezbývá než suplementovat dál a dál. Všechno ukáže čas a u každého je to nejspíš jinak. DAN doktoři uvádějí, že některé děti zůstávají nadále závislé na suplementaci a bez ní se jejich stav vrací k horšímu, říká se tomu „managed recovery“.

nensyke
20. feb 2012

...dnes som kupila Adamkovi nové ulohy, kto by chcel možem preposielat... tu je troška z toho:

marhav
20. feb 2012

@narantuja ahoj čo je to DMG a kde sa dá o tom niečo prečítať .,neviem ja som o týchto preparátoch ako aj o pangamine ,že sa používajú na rozvoj reči nepočula .,asi chodím na nesprávne stránky ,a preto som rada, ak sa dozviem niečo nové .Ja som niekedy chodila na Infodom ,ale odkedy vynovili stránku ,už to nieje zaujímave.

lios
20. feb 2012

@nensyke my si prosime, dakujem. prisla ti kniha? no a ako u Bzducha?

nensyke
20. feb 2012

@lios ok, večer pošlem,... neprišla ☹ a Bzduch dnes od rána nedvýhal.. ☹ .

alikaa
20. feb 2012

@marhav DMG = dimethylglycerin, je to vitamin B16, ale podla dr. Struneckej je zahrnuty vo vitamine B15 - Pangamine. Uz to tu davnejsie bolo odcitovane, ale mozem zopar uryvkov o tychto vitaminoch z knihy Doba jedova odcitovat. Je to na strankach 91-93:

"Susene pivovarske kvasnice, nazyvane Pangamin, jsou na nasem trhu po desitky let a predstavuji velice levny zdroj nejenom kyseliny pangamove, oznacovane take jako vitamin B 15 - Pangamin, ale i sirokeho spektra dalsich B vitaminu, vcetne B16 - dimethylglycinu (DMG). Vyroba Pangaminu byla v pivovaru Branik zahajena podle ceskoslovenskeho patentu jiz pred padesati lety a zahy si opravnene ziskal oblibu siroke verejnosti. Vzpominam si, ze Pangamin byl velmi levny a plechove krabice s tabletami se susenych pivovarskych kvasnic byly u nas v mnoha domacnostech.......
V tehdejsim SSSR se pangamin pouzival k leceni mnoha problemu, od alkoholovych a drogovych zavislosti pres mentalni poruchy a poskozeni mozku az po posilu sportovcu ke zvysovani jejich vykonnosti. V USA sice dodnes neuznali pangamin jako potravinovy odplnek, ale v 70. letech se tam na trhu objevil DMG vyrabeny podle originalniho ruskeho predpisu. DMG je aktivni slozkou molekuly kyseliny pangamove, kterou si tedy telo po konzumaci DMG musi teprve vytvorit. Bernard Rimland peclive sledoval po 25 let ucinky DMG podle svedectvi rodicu, kteri ho podavali svym autistickym detem.......
Ucinek DMG se projevoval predevsim ve zlepseni reci, a to bylo casto tak nahle, ze to rodice velmi prekvapovalo. Ucinky se projevi nekdy i za 24 hodin, vetsinou vsak v prubehu jednoho tydne, i kdyz podavan by mel byt alespon mesic. Na ukazku alespon jedna mala statistika. Pri podavani DMG skupine 39 autistickych deti ve stari 3-7 let po dobu 3 mesicu byly pozorovvany prospesne ucinky u 31 deti (80%) zadna zmena u 8 (20%). Zlepseni se projevovalo jako zdokonalena rec, lepsi sebeobsluzne ukony - jidlo, pouzivani WC, komunikace. Osm deti melo prvni dva tydny problemy se spanim, sest deti bylo v prvnich dvou tydnech aktivnejsich. U deti se zachvaty kreci byl v mnoha pripadech pozorovan vyrazny pokles zachvatu pouze pri uzivani DMG. Pri vysazeni DMG se vsak epilepticke zachvaty znovu objevily.
Rodice autistickych deti casto shaneji drahe zahranicni preparaty a levny Pangamin zustava stranou, vetsinou ho ani neznaji. Pangamin je vsak stale na nasem trhu dostupny. Je vylepseny prichuti malina a pomeranc, pupalkovym olejem, bifidobakteriemi a laktobacily. Pro dospele se nabizi Glukavin s hlivou ustricnou a Echinaceou. Tyto vyrobky zcela jiste obsahuji siroke spektrum vitaminu B, vcetne vitaminu B 12"

alikaa
20. feb 2012

@marhav mozno by vam okrem tychto vitaminov pomohlo aj precistenie od vakcin. Mojmu malemu pomohli homeopaticke potencovane vakciny. On mi prestal v 1. roku po ockovani uplne rozpravat/dzavotat, bol uplne ticho asi 3 mesiace. Az ked som si to spojila s ockovanim, zasla som za homeopatkou, ktora mi navrhla toto precistenie. Potencovane vakciny sa vyrabaju zo zvysku vakciny v ampulke, je to len informacia pre telo, aby vedelo co ma liecit, resp. lieci to co vakcina sposobila. Mne po tomto precisteni maly zacal znova dzavotat, v 1.5 roku sa dostal na uroven cca 1 roku po tom precisteni. No a kedze mi velmi pomaly napredoval s tou recou, tak som skusila este tento Pangamin-Glukavin. Bude ho brat 3 mesiace a dufam, ze dovtedy dobehne svojich rovesnikov. Teda ja mam dojem, ze uz teraz dobehol, niektorych nasich detskych kamosov aj predbehol 😀

Ak by ta zaujimali tie homeopaticke potencovane vakciny, tak si mozes precitat tu (citaj clanky odspodu nahor) - http://www.vilcakul.estranky.cz/clanky/homeopat...

A tu je liecenie autistov pomocou potencovanych vakcin - http://www.vilcakul.estranky.cz/clanky/homeopat...

lios
20. feb 2012

@nensyke je to velky subor, mozno mas plnu schranku...skus nieco stare nepotrebne povymazavat a urcite to prejde.

maruskaaa
20. feb 2012

@narantuja dakujem pekne za odpoved...🙂

marhav
20. feb 2012

@alikaa si zlata srdečná vdaka za info.

marhav
20. feb 2012

@alikaa jaj ja som asi nepochopila ty si myslela, že v tej knihe strana 91-93a ja som to čítala tu až potom som pochopila ,že je to v knihe a ja ju nemám , kde sa dá zohnať to DMG?Náš malý nieje očkovaný, lebo ja som očkovanie odmietla ,tak ho nieje potrebne prečisťovať od vakcín.

alikaa
20. feb 2012

@marhav ano myslela som knihu Doba jedova 😀 Ja neviem kde sa do zohnat DMG, lebo som ho nezhanala, ale podla mna v akejkolvek lekarni. My mame len ten Glukavin-Pangamin. Pangamin by mal obsahovat aj DMG. Preto som kupila toto, lebo tam je cely komplex B-ciek. A nemal tvoj maly nejaky problem pri porode alebo v tehotenstve? Vysvetlil ti niekto, preco ma tvoje dieta takyto problem?

didla
20. feb 2012

@nensyke ahoj,no takja by som mala záujem o poslanie, vyzerá to zaujímavoo

alikaa
20. feb 2012

@marhav este mi napadlo.... nemas nahodou vela amalgamovych plomb?

marhav
20. feb 2012

@alikaa nám to uzavreli ,tym ,že ja som prekonala v tehotenstve cytomegalovírus o ktorom som vôbec nevedela ,lebo že vraj stačí obyčajné kýchnutie .Malý sa narodil v termíne, neboli žiadne komplikácie v tehotenstve pôrod bol rýchly.ale prekvapilo ma ,že sa narodil mal iba 2150g a45 cm pričom mi lekár povedal predpoklad. váhu 3200,nebol ani v inkubátore,ani žltačku nemal ,ked sme išli domov tak pri kontrole mozgu mu našli nejake biele miesto ,no až sa začal celý proces vyšetrení ,išli sme domov ešte nemal 2500 tak ho neočkovali a povedali nám aby sme sa vrátili ,ale ja som odmietla lebo už vtedy som na stránke iniciatíva proti riziku očkovania čítala o tom ,tak som ho nedal. V tom čase tu bol aj ruský neurolog Samarin ,tak smr išli za nim a on nám povedal,aby sme ho nedali očkovať a ani nepichali celebrolýzin čo nám dali z nemocnice ,lebo je to zasaralý liek a vyvoláva epilepsiu. Mne sa zdá, že doktorka pri pôrode niečo zanedbala ,lebo sa mi vyhýbala celych 20 dni ,čo sme tam boli,ale ja už potom nepatram, lekár si chybu neprizná ,prve tri roky boli ťažké ,ale je to náš rodinný učiteľ, ktorý nás učí pozerať na svet inými očami ,tešiť sa z maličkostí a každého pokroku ,uči ma pokore a trpezlivosti . Len je mi luto ako som aj v skorších článkoch čítala ako sa ludia pozeraju na neho ked sa vonku hráme ako na mimozemšťana ,lebo určite to mnohe poznáte aj dnešne deti su dosť kruté .ale aj tak je to naš vynimočný Jakubko .

mpg
20. feb 2012

@alikaa Ja som tiež skúšala dávať synovi Pangamin s bifidobaktériami a pupalkovým olejom a trochu sa mu upravilo trávenie.
Teraz už asi dva mesiace mu to nedávam, ale ešte nám z neho zostalo, lebo tam bolo 250 kusov.
Ak bude brať teraz cez zimu nejaké lieky na chrípku, tak zase znovu začneme.

marhav
20. feb 2012

@alikaa zabudla som napísať my máme stanovenú dg.ako DMO so psychomotorickým zaostávaním , ale v škôlke učitelky rozprávaju ,že ešte nevideli male dieťa tak pracovať s počítačom ,ja nechápem čo sa stalo ked bolmaly dookola pozeral Teletubis ,vláčik Tomáš a teraz si do googlu napíše krimi noviny JOj alebo Ta3 a pozerá správy . neviem ako to dokaže ,alebo si na yutube najde Mhd napíše číslo supravy a jazdi po Bratislave , Prahe ,minule bol v číne , to sú veci čo ho zaujimaju , vlaky ,autobusi a električky. Sám sa naučil čisla do 100, tažke veci vie ,a niekedy jednoduche nepochopí , čo od neho chceme.

narantuja
20. feb 2012

@marhav přemýšlím, jestli může DMG pomoci s rozvojem řeči. Když uvážím, že tam, kde trefí cíl, se řeč dětí dostane během několika dní na úplně jinou úroveň, tak mi z toho logicky vyplývá, že tyto děti jsou schopné mluvit, jen kvůli nějaké překážce nemohou. A DMG je tím prostředkem, který překážku odstraní.

maruskaaa
20. feb 2012

@narantuja v tomto s tebou suhlasim, po DMG zacnu rozpravat len tie deti ktorym ten DMG chyba, teda maju nejaku metabolicku poruchu a nevedia si ho vytvorit z potravy....takze nemyslim, ze to zabera pausalne na vsetkych....

marhav
20. feb 2012

@maruskaaa ano ja uplne chápem ,že nie všetky lieky zaberaju paušále na každeho drobca, ale skúsť treba ,čo ak predsa, ak nie budeme hladať dalej , ale rada by som sa ťa spýtala odkiaľ máš to DMG, ked uvádzaš, že ho užívate

nensyke
20. feb 2012

@didla ahoj, pošli mi do IP e mailovu adresu... aby som mohla poslat...

alikaa
20. feb 2012

@marhav neviem aky mas vztah k homeopatii, ale keby ste zasli za nejakym homeopatom, mozno by vam pomohol. Ta nasa homeopatka ma dieta s DMO, lebo po narodeni jej syn nedychal, ozivovali ho pol hodinu. A potom jej povedali, ze nikdy nebude chodit ani rozpravat a uz vobec nie starat sa sam o seba. V tom case sa zacala zaujimat o homeopatiu, vystudovala ju nakoniec a vraj pomocou homeopatik syna postavila na nohy, rozprava, vraj tento rok ide maturovat 🙂 sice nie je uplne v poriadku, ale vraj sa vie sam o seba postarat a to je hlavne. Ja keby som mala dieta s nejakym mentalnym problemom, tak by som vyskusala rozne alternativne metody, napr. aj reiki, alebo skusila nejakych liecitelov. Wow ale citam, ze je velmi sikovny. Mozno ma narusenu len nejaku cast mozgu a tym padom sa vyzdvihli ine rozumove stranky.

@mpg a ty si zaznamenala vacsie napredovanie v reci? Ako dlho ste to davali?

@narantuja suhlasim s marhav, ze treba skusit. Ja som ochotna cokolvek skusit, hlavne ak to nie je nejaka hnusna chemia, ale iba vitaminovy doplnok.

maruskaaa
20. feb 2012

@marhav objednani www.puresto.eu a tam si zadas DMG do vyhladavaca

marhav
20. feb 2012

@maruskaaa joj ja sa tak teším 😉 dievčatá ,ked sa má niečo objednať zo zahraničia , ja a angličtina sa nemáme radi 🙂 , ale pomocou celej rodiny sa to možno podarí

marhav
20. feb 2012

@maruskaaa a ešte by som ťa prosila ktoré z tých ponúkaných DMG je najvhodnejšie ? ja som asi nejaká spomalená ,to sú asi tie probiotika, čo som si nestihla objednať ,lebo lucka povedala,že práve bola poslaná objednávka. jarná unava a spomalené reakcie sú už tu , takže DMG to sú vlastne probiotika 🙂