• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Mám autistické dieťa. Cesta a výzva zároveň

12. októbra 2017 
Ahoj, u dr. sme boli pred týždňom a hovorila, že všetkým to takto zaúčinkovalo :wink: .Tiež je malý viac "in" , zlepšila sa pozornosť, viac opakuje slová, číta si knižku- pozerá a k veci komentuje, viac sa snaží komunikovať .... a ochutnal 5 nových jedál :wink: a to je zaujímavé, lebo dr. hovorila, že z tejto MB12 bola zložka podporujúca chuť do jedla vyextrahovaná, aby sa deti neprejedali :wink: .... inak sa nám upravila stolica, tak som skúšobne vysadila probiotiká. No, nič, váš drobec sa musí naučiť, že dosť.... alebo mu daj papať menšie množstvá. A hnevanie sa pri chladničke či skrini s jedlom dôverne poznáme a asi pol roka s tým bojujeme :wink: ... mama nedá , tiež sa naučil otvárať chladničku, :wink: , chce to pevné nervy - on mi odtiaľ vyťahuje vajcia a kečup :wink:
7. mar 2012 o 16:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@anka912 Ďakujem :wink:
7. mar 2012 o 16:16  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@anka912 Anka, ktoré by si (ste vy, ktoré ho používate) mi odporučila, je tam toho viac... to 3+ by stačilo, hádam?
7. mar 2012 o 16:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@albertka ja by som ti odporúčila toho Čima v materskej škôlke, mne v 3 ročných ukazuje len toto jedno???potom zo 4 ročných Farby a tvary a Takto sa obliekame- to máme aj doma a celkom mu to ide. Zo 4 ročných mám ešte Všetko čo mám vedieť, tam je tak polovica super, polka nie je vhodná preňho ako autíka. Ročné obdobia sú hrozne spravené- malé a nezáživné, aspoň môj názor. A to isté aj ľudské telo, niektoré veci dobré a niektoré úplne mimo- napr. je tam kostra ako rtg a má určovať čo je čo, alebo prirovnávať orgány k veciam- pľúca kyslíkový prístroj, srdca pumpa....
Neviem koľko chceš kúpiť- ja som kupovala tú akciu, že 5 súborov a rámik za 49 +poštovné okolo 5 eur.
7. mar 2012 o 16:42  •  3 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
kočky, kde sa dajú zakúpiť didaktické pomôcky LOGICO Primo a LOGICO Piccolo? dík
7. mar 2012 o 19:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mardenad už som našla, je to tu? iba tu sa dá kúpiť? alebo aj niekde inde?

http://www.pspublishing.sk/didakticke-pomocky-logico/c-1125/
7. mar 2012 o 19:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
http://www.youtube.com/watch?v=lRqYYgOnnsg&feature=youtu.be
@magimary tak ako som slubila, kreslenie a trhanie papiera
7. mar 2012 o 20:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (4)
@nensyke krasne fotky....to kreslenie ho evidentne nebavi....tak skus ponukat ceruzky ale nenutit...
7. mar 2012 o 20:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@mardenad ahoj, ja som kúpila rám v mimibazare..a ulohy si možeš stiahnut odtialto

7. mar 2012 o 21:48  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
7. mar 2012 o 21:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
@nensyke ďakujem, to je super... pomohla si mi, aspoň ich nemusím kupovať a vytlačím si ich, len dúfam, že sa trafím s rozmermi :slight_smile: a rámik si objednám... a kde prosím ťa zoženiem takú orámovanú dosku (neviem ako sa to volá) , na ktorej robia úlohy? A ešte tú drevenú hračku, čo má tvoj synček na fotke, kde tie útvary vkladá, kde sa dá kúpiť, znáňam kadečo , aby sme mohli začať cvičiť :slight_smile: dakujem
8. mar 2012 o 10:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
dnešné (inšpirácie):
8. mar 2012 o 12:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (4)
@mardenad ahoj, je to obyčajný ikeacký stol, asi za 5 eur a tam len manžel primontoval tie okrajové lišty :grinning: a tú drevennú hračku sme dostali od kamarátov,ktorý chodia do Rakuska na burzu, dá sa aj dost veci nakupit aj v Dráčiku..
8. mar 2012 o 13:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
ahojte baby,ja som tu nova este som nepridavala ziadny prispevok,ale na modry konik a konkretne vasu stranku sledujem uz dlho a cerpam informacie a uzitocne rady.Mam doma tiez 5rocneho autistu dg.stanovena u Dr.Janosikovej.Chem sa opytat daju sa kombinovat karty do piccola a prima navzajom alebo musim kupit oba ramiky dakujem za odpoved.
8. mar 2012 o 13:58  •  1 dieťa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
@zuzka208 asi nebudeš môcť kombinovať, lebo v primo je napr. fialový gombík a v piccole fialová farba nie je. Jedine, že by si si premaľovala obrázok.
8. mar 2012 o 14:04  •  3 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
dakujem za odpoved tak nakupime obydva ramiky.Dufam,ze bude chciet pracovat bude to zas nieco nove.
8. mar 2012 o 14:12  •  1 dieťa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Dávam vám sem ako inšpiráciu dve stránky- obrazok a jeho tieň. Ak by niketo chcel, pošlem mailom. Môžte si vytlačiť
a buď postrihať ako pexeso, alebo dať do fólie a fixkou spájať obrázky
Vidím, že som ten druhý naskenovala naopak, prepáčte
8. mar 2012 o 14:18  •  3 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (3)
@zuzka208 ja by som skúsila najprv len primo, môj má 8 a do piccola sa ani neponáhľam. Závisí to aj od toho ako na tom je rozumovo.
8. mar 2012 o 14:20  •  3 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
tiez si myslim ze najprv zacneme s primo lebo trenujeme stale pozornost a vysledky idu ale pomaly stale sa nedokaze tak sustredit a to pracujeme denne,ale che to trpezlivost ved vy to poznate najlepsie.Prave na tu sustredenost a pozornost sme zajtra mali nabehnut na MB12 ale akosi nam to nevychadza z coho som fakt nanic.
8. mar 2012 o 14:29  •  1 dieťa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
@zuzka208 ak sa smiem spýtať-odkiaľ ste a kam chodí malý do škôlky?
8. mar 2012 o 14:35  •  3 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@alikaa ahoje dlho som tu nebola a pozerám ,že sa tu rozpútala diskusia ohladom očkovania , ja som konkrétne odmietla očkovanie ,u pediatričky som pedpísala papier a nemám doteraz žiadne problémy. Našla som organizáciu ,ktorá bojuje proti plošnému očkovaniu , sú tam aj lekári a tý povedali ,že ak by boli nejaké problémy , že ich treba kontaktovať , pani Vránska povedala, že teraz velmi narastá detska cukrovka po očkovaní . ich stránka je www.rizikaockovania.sk
8. mar 2012 o 14:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@anka912 aj ja poprosím...
8. mar 2012 o 14:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@nensyke tiež som pozerala niekolko videi pred tým ,ale tu na posledom sa drobec super zlepšil
8. mar 2012 o 14:58  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@nensyke myslíš, že by to bolo fakt tým MB12? To zlepšenie?
8. mar 2012 o 15:04  •  3 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@marhav ano, rozputala sa tu diskusia ohladom ockovania, ale viacerym ludom sa to tu nepacilo, niekto navrhol vymazat 3 moje prispevky ohladom ockovania. Takze sem uz o ockovani pisat nebudem. Ak chces, mozes sa popytat ludi v teme "Nesuhlas s povinnym ockovanim". Ludia si tam radia ohladne odmietnutia, lebo viacero z nich si uz preslo tou peripetiou s RUVZ. Tiez tam radi petot, ktory je clenom Iniciativy pre uvedomiene si rizik ockovania (IURO), ich stranka je ta co si napisala www.rizikaockovania.sk. A tiez tam radi manof, ktory zalozil peticiu za slobodnu volbu v ockovani, jeho stranka je www.slobodavockovani.sk. Jemu sa tiez mozes ozvat, ak potrebujes poradit, dokonca chodi s ludmi aj na priestupkove konania RUVZ, ak ho niekto poziada. O autizme spojenom s ockovanim sa vela pise aj na stranke www.ockovanie.org
8. mar 2012 o 15:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@alikaa fiiiiiiiiiiiiiha, ale ze az vymazane??? :confused:
no kto to dal vymazat? priznajte sa!
:grinning: :grinning: :wink:
8. mar 2012 o 15:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@valika_val tak trochu ma to nastvalo, kedze som informacie do tych prispevkoch hladala dlhsie, napisanie prispevku mi trvalo aj pol hodinu a niekto to potom vymaze. Takze ja vas rada budem citat dalej, ale pisat uz nebudem. Zaujimaju ma pokroky vasich deticiek, pretoze poznam par rodin s autistami a zbieram tu pre nich rady.
8. mar 2012 o 15:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@alikaa
joj ved ja chapem. ono to az tak celkom mimo temy nie je (to ockovanie) a hlavne sa vela mamiciek autisov na to tu pytalo... ale vidis, asi to subjektivne hodnotil admin, ktory si povedal, ze to JE mimo temy... :rolling_eyes: :rolling_eyes:
8. mar 2012 o 15:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@anka912 hej myslím si že ano, že to zlepšenie má z tej methyl B12/mám na mysli, že je vnímavejší/.... a vám to nedoporučili?
8. mar 2012 o 15:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok