Mám autistické dieťa. Cesta a výzva zároveň

erikasadek
13. nov 2009

otvaram tuto temu kedze podobnu som nikde nenasla....

u nas to vyzera , ze asi ano. len cakam na vysledok je to ako cakanie ,ako na kata ☹

velmi sa trapim kvoli tomu uz dlho a bola by som rada , ak by s atu nasli mamicky ktore maju podobny problem...
myslim si ze by sa dalo o tom vela rozpravat a mne osobne dobre robi ak mozem o tom rozpravat a hlavne s niekym kto uz ma doma podobny problem alebo poznal niekoho...

bude to ako skupinova terapia, inak to ani nazvat neviem ale myslim ze sa tu snad niekto najde.. a budem esi mat co povedat...

myslim si ze je to tema, novodoba , ktora zacina trapit mnohe rodiny a nasu spolocnost...
nehovori s ao tom lahko , ani medzi partnermi alebo v rodine, tak uvitam , dobru diskusiu na tuto temu..

dakuejm Vam , vopred ak sa zapojite.. 🙂

anka912
9. mar 2012

@tin007 áno, tú knihu poznám.

nensyke
9. mar 2012

...Nootropil sme používali aj mi..a nič.....asi na každé dieta niečo iné zaberá...je to fakt zvláštne...až ,,mystické,, 😕

anka912
9. mar 2012

@nensyke a aj my a už po polovičnej dávke bol nervózny a agresívny. Síce sa mi zdalo, že o trocha lepšie hovoril, ale za takúto cenu nie- som mu to vysadila.

nensyke
9. mar 2012

@lios ahoj, tak som rada že konečne viete ako ste na tom, a chcem sa opíata, tu dietu musí mat na celý život? a aj nejaké lieky musí brat?

narantuja
9. mar 2012

@tin007 kniha prof Strunecke pro benthamscience je urcena odbornikum - vedci, lekari. Pro bezneho ctenare bez prislusneho vzdelani je tam prilis mnoho odborne terminologie a souvislosti.

@nensyke autiste jsou specificka skupina, reaguji na kdeco. Pred par mesici mi jedna maminka vykladala, jak ji dite po rybim tuku "lozilo po strope". Vyzkousela nekolik ruznych vyrobku a vzdycky se stejnym efektem. Vubec by me nenapadlo, ze mohou reagovat i na toto.

Tezko rict, proc malicky reaguje na Culturelle, mozna jde o die-off, mozna o neco uplne jineho. Napr u Saccharomyces boulardii se uvadi, ze mohou zpusobit velmi dramaticky die-off, provazeny valenim, bouchanim hlavou o zem, kopanim .... Kdyby to byl die-off, tak by pomohlo zacit na nizsi davce.

Na vitaminy skupiny B reaguje cast autistu hyperaktivitou, tj i na DMG i na kys. listovou. Je dobre koupit budto vzorkove baleni (napr. Kirkman je v nabidce ma) anebo objednat napul s kamaradkou, aby penize nevyletely oknem.

narantuja
9. mar 2012

@nensyke touto otázkou se ted zabývala jedna maminka na "postizenychdetech":

http://www.postizenedeti.cz/content/otazky-po-n...

nensyke
9. mar 2012

@narantuja dakujem, malých dám večer spat a prečítam..

mardenad
9. mar 2012

@anka912 Dííky, presne toto som potrebovala.. 🙂

lios
9. mar 2012

@nensyke rozpravala som s MUDr. Urgem a povedal, ze po 3 mesiacoch na kontrolu. Poradil mi GFCF, myslim, ze to by bolo na cely zivot. Uvazuejm ale o GAps a ta sa ma drzat zevraj min.18mesiacov. Tento tyzden sme uz zacali s GFCF, ale velmi ma laka Gaps... A vy kedy budete mat vysledky?

nensyke
9. mar 2012

@lios volala som dr. bzduch, že niečo nemal dobre...že 16 apríla ideme, len neviem či tie vysledky budu reálne ked sme už na GAPS diete asi 4 mesiace alebo viac... 😒

tin007
9. mar 2012

@narantuja podla toho, co tu citavam, by som povedala, ze vela mamin je uz na vysokej odbornej urovni, co sa tyka ich deti. len som dala knihu prof. Struneckej do pozornosti

nensyke
9. mar 2012

@tin007 ahoj, určite tie mamičky ktoré maju doma internet su na vysokej odbornej urovny, len lutujem tie mamičky a ich deti, ktoré doma nemaju internet..

narantuja
9. mar 2012

@tin007 nemela jsem v umyslu zapochybovat o rozsahlych znalostech zdejsich maminek o autismu. Jen jsem chtela naznacit, ze pro vetsinu z nas je obsah knihy, ktery vyzaduje znalosti fyziologie, biochemie, metabolismu, bunecne a molekularni chemie, imunologie ... a to jeste v anglictine v reci vedeckych studii, nedosazitelny.

lios
9. mar 2012

@nensyke aha jasne, ved pamatam ...som velmi zvedava ako to dopadne a co ste mali vlastne zvysene ked to Bzduch nechcel povedat..ake mas skusenosti s Gapskou? Z mojho okolia len same pozitiva...aj ked ja som uz davno citala syndrom travenia a psychologie ale nevedela som sa rozhybat. Asi som potrebovala dokazy... 😕

nensyke
9. mar 2012

@lios ja mám s tým dobré skusenosti, nič tažké, malý všetko spapá, lahko sa to varí.....len hlavne aby ti to malý zjedol, horšie bude ked to nebude chcet spapat... 😖

lios
9. mar 2012

@nensyke a pokroky? vidis zmeny?

nensyke
9. mar 2012

@lios určite, prestal nás kusat, ukludnil sa, dotyky mu už nevadia,/ pred tým ked som ho hladkala, tak mu to vadilo, teraz už nie/ dá sa s ním pracovat....atd...

marhav
9. mar 2012

Ahojte chcela som sa opýtať,či niektorá nepočula o metode G-terapy ,ktoru robí doktor Oswal v Indii na prírodnej báze , že vraj tam bola aj nejaká rodina z Madarska a výsledky sú dobré ,čítala som o tom na rojko.sk a j na iných zahraničných stránkach ,neviem ,čo vy na to ,ale ja si myslím ,že každá z nás hladá a neprestane dokial vie ,že ten jeho drobec má nejaku šancu ísť aspoň o kúsok dalej.

mardenad
9. mar 2012

@tin007 waw, prečítala som si úrivky z tej knihy a mám dosť,... ani len netušíme koľko svinstva dávame do tela, od umelých sladív a konzervantov, farbív v sladkostiach, cez ortuť v amalgamových plombách, až po tie svinstvá vo vakcínach... Bože chce sa mi kričať!!! 😢 ... a je toho toľko veľa, že keby sme chceli žiť zdravo, tak by sme sa museli vrátiť do doby , keď žili naši prarodičia v dedinách, papali to, čo si vypestovali-biopotraviny, neboli obkolesení žiadnými elektrospotrebičmi a tým hnusným elektrosmogom, v ktorom žijeme teraz, lebo v jednej izbe nájdeme aj 10 elektrospotrebičov, liečili sa bylinkami, nie chemikáliami, atd...

od dnes čo sa týka malého:

-prestávam zohrievať v mikrovlnke, hlavne nie v plastových nádobách, -vraj plastová nádoba + mikrovlnka = rakovina, takisto voda v plastovej fľaši v lete v zaparenom aute, nebezpečne toxikovaná sposobuje rakovinu prsníka, a hlavne som čítala, že pri detoxikacii autistických detí treba vynechať plastové nádoby a mikrovlnky,

-odstránim z izby čo najviac elektrospotrebičkov

-malému zubnú pastu bez flouridu

-probiotiká som už nasadila, aj omega 3 mast. kys.

-Vit. C tiež

- kúpim qoenzým Q

-končíme so sladkosťami a sirupmi, oddnes len čaje s medom

atd... začíname od znova, , ... 😒
držte palce, verím, že sa posunieme ďalej samozrejme aj s príslušnou terapiou a logopédom 🙂

SILNO VERÍM 🙂 🙂 🙂

tin007
10. mar 2012

@mardenad Myslis dobu jednovu? ;)

nensyke
10. mar 2012

@mardenad je to super, držím vám palce a hlavne ked si sa rozhodle zdravo žit, tak aj tie vitamíny nech su prírodne.... napr. C vitamín nech je z citronu a nie nejaké sirupy, probiotiká je tiež super ale najlepšie probiotikum je štava kyslej kapusty, atd.

mardenad
10. mar 2012

@nensyke Ja viem, že najlepšie by bolo všetko prírodné, to áno, len vieme ako je to s mašimi autíkmi, ktzorí spapaju max .3-4 jedlá, veeeeľmi ťažko doňho dostanem niečo v prírodnej forme, ale vyskúšať môžem... počula som, že vynikajúci zdroj probiotík je v bryndzi, ale nie v takej z obchodu, ale zo salaša, keby sme takú jedli, boli by sme zdraví 🙂

včera som našla veľa dobrých recenzíí na MB12, idem to skúsiť aj ja. Rodičia tam opisujú ako dieťa žačalo už po mesiaci nachytávať slovnú zásobu, potom spájalo 2 slová, potom 3-slovné vety a za 1 rok už rozpáva tak, že sa mu ústa nezastavia a veľa sa pýta, ...tiež že ustúpila hyperaktivita a sústredenosť narástla. Tak ja to vidím optimisticky, autizmus nevylieči, ale ked sa symptómy zmiernia a mal by rozprávať, tak pre nás by to bol taký skok hodný zázraku. 🙂

mardenad
10. mar 2012

@tin007 dobu jednovú? ? nepochopila som, čo je to? 🙂

nensyke
10. mar 2012

@mardenad na B12 je dobré sojový produkt ,, Tempeh,, prírodné../nie smažené/

nensyke
10. mar 2012

@mardenad nechcem sa tu robit ,, mudru.. len dost mamiček si myslí, že ideme na zdravu stravu a dalej nakupuju,, nezdravé veci,,.... napr. najlepšie pre naše deti kupovat nie ovocne čaje ale čistý zázvorový čaj, med je tiež zdravý ale s mierou, na 1,5l zázvorového čaj treba dat 1 malú lyžičku medu.
..ked varíš treba si vybrat aj na to hrnec, nie plechový...je toho ozaj moc...a ked chceš možem ti rozpísat v IP.

nensyke
10. mar 2012

http://autista-valerik.blogspot.com/ doporučujem prečítat blok a o Valerijkovi ... 🙂

narantuja
10. mar 2012

@nensyke ovocne caje resim povarenim ovoce. Mam diky tomu cajik, ovocne pyre ke svacine a navic syn netoleruje syrove ovoce, ale povarene ano.

nensyke
10. mar 2012

@narantuja tiež dobrý nápad, tak to som ešte nevyskušala..keby si mi ešte o tom viac napísala...kolko varit, ako varit..atd.

narantuja
10. mar 2012

@nensyke ja to delam od oka, ale vetsinou mi z jednoho většího jablka vyjdou 2 hrnky čaje. Ovoce nakrájím, krátce povařím 2-4 min, nechám 10 min odstát. Dá se udělat ze sušeného ovoce, ovocných slupek, přidat bezový květ, v zimě hřebíček, skořici ...

zuzka208
10. mar 2012

Ahojte,baby prosim vas tie co ste na MB12 my sme dnes uzili prvu davku,ale maly stvrtku vyvrackal,prenho to nema sladkastu chut,na ktoru je zvyknuty napr.z antibiotik.Chcem sa spytat nemohla by som mu to zmiesat napr.s cukrom,alebo medom?Samozrejme ze len v malom mnozstve,lebo sa bojim ze to inak nebude chciet.