• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Mám autistické dieťa. Cesta a výzva zároveň

9. decembra 2016 
a toto je Kubicko :slight_smile:
15. máj 2012 o 21:07  • Odpovedz  • Páči sa mi to (8)
@nela1x a další krásavec... :sweat_smile:
15. máj 2012 o 21:20  • Odpovedz  • Páči sa mi to (3)
@nensyke su to nase krasne milovane deturence... su taki krasni aby vykompenzovali ine... aby sme ich lubili este viac.. ak sa to vobec este da :slight_smile:
15. máj 2012 o 21:22  • Odpovedz  • Páči sa mi to (6)
@damnam a v tom centre reci mu pomahali aj vyjadrovat sa neverbalne? u Kubka je ten problem ze aj keby to uz vedel vyjadrit (ci uz verbalne alebo neverbalne) co chce, tak radsej len place a mrci a tak nikto nevieme co vlastne chce, potom zbytocne chyta hysaky a my z neho :slight_smile:))
15. máj 2012 o 21:27  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@damnam inač musím ta pochválit, že aj ty sa venuješ malému...nie každý muž to vie :frowning2: ...moj radšej utečie do záhrady, alebo ked ho už nanutím, tak aj sa učí s malým aj TV pozerá naraz.. :angry: :rolling_eyes:
15. máj 2012 o 22:14  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@alena76 Kazdy hrame natom co mame.dcere som to tiez takto ukazoval naucila sa potom chodievala cikat do kupelne do odtoku vedla vane.
@zuzka208 Aj my sme boli na EEG v Trnave v nemocnici,dopadlo to dobre.
15. máj 2012 o 23:05  • Odpovedz  • Páči sa mi to (1)
@nela1x My sme tak daleko nedosli lebo posledne hodiny nechcel pracovat s dr.Buntovou.Nas chyti nasu ruku a tak si pyta tiez nekedy nevieme co chce.
15. máj 2012 o 23:14  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@nensyke My sme tam tiez hodili okolo tej neurologicky az jeden pan nam povedal kde to je,chodte o trochu skor nech potom zbytocne nestresujete.
15. máj 2012 o 23:23  • Odpovedz  • Páči sa mi to (1)
@nela1x Jonáš nás tiež asi 2. týždeň chytá za ruku a dovedie k tomu, čo chce...a niektoré slová naznačuje napr. tak, že povie prvé písmeno alebo slabiku. To začal sám od seba.
16. máj 2012 o 00:34  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@damnam jasné, ja to chápem..len som myslela, že sa to bude malému zdať iné ten nástroj :wink: alebo neviem vlastne, možno by to pochopil a možno sa muž zapojí...muž nie žeby sa mu nevenoval, ale skôr ho zoberie niekam von s ostatnými ďeťmi alebo tak.. a doma je väčšina vecí na mne.
16. máj 2012 o 00:38  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@zuzka208 hm tak to ma mrzí, že si dostala takú správu, no našej malej robili na myjave EEG, no kým sme sa k tomu dostali , to bolo, sa bála, čo jej ide robiť a tak, no vieš si to predstaviť, kým som ju k niečomu presvedčila,, som bola už normálne na nervy a moj muž tam bol s nami, toho tam skoro vystrelo, ten nemá trpezlivosť,, ani neviem, či jej to dobre natočila, ešte nemáme výsledky, lebo mali čosi v počítači a nedalo sa tam dostať, musím tam ja veru zavlolať,tak pri našich deťoch je to možné aj epileptické záchvaty,, im ten mozog pracuje nejako opačne a tie vonkajšie vplyvy na nich,, no neboj bude dobre,, niekto máslabu epilepsiu, že ani o tom neviem,, len treba urobiť to EEg,, aby bola istota, ja idem s malou k Mihályovej v piatok, no tak neviem, či jej ten intelekt aj dobre zmerali, no neviem,m ona ho potrebola kvoli tej špec. škole,, keby nemala mentálnu retardáciu, tak by musela chodiť do normálnej školy,,
16. máj 2012 o 08:51  • Odpovedz  • Páči sa mi to
naše dnešné cvičenia (a možno inšpirácie pre vás :slight_smile:):
16. máj 2012 o 11:21  • Odpovedz  • Páči sa mi to (9)
@magimary Ten vlacik ten je dobry ,to si musime urobit.My skladame tvary do vyrezaneho kartonu ale tam moze ist podla zarezov,ten vlacik je lepsi.Zvieratka nam idu na 100%,tam sa ucime ocko usko,chceli sme mu aj kupit dalsie ,len sme boli u dr.buntovej ta mala dopravne prostrietky a to mal maly poskladane za minutu.Ta zelenina to ste kde kupili?
16. máj 2012 o 11:46  • Odpovedz  • Páči sa mi to (1)
@damnam tvoj Ivko je riadny šikuľko :wink:
zeleninu dostal od mojej švagriny (ale myslím, že ju kupovala v tescu v Partizánskom :wink:).
Aké zvieratká vám idú na 100%-myslíš puzzle, či vkladačky, či aké?
16. máj 2012 o 12:41  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@magimary aky je zlaty :slight_smile: Podla foto ho to aj velmi bavi.
16. máj 2012 o 13:00  • Odpovedz  • Páči sa mi to (1)
@redangel32 hej, myslím, že ho to hodne baví... :wink:
no, zaujímavé je, že najmä vtedy keď to má takto naštruktúrované "v krabiciach"...
keď mu dávam podobné úlohy "len tak" (ako na zabavenie), tak to buď úplne zignoruje, alebo to akoby absolútne nevedel... uteká, vzpiera sa, nesústredí sa, stráca sa v tom...
nie je to vždy, ale stáva sa to často... :wink:
16. máj 2012 o 13:03  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@magimary asi mu to takto lepsie "sedi". :slight_smile:
16. máj 2012 o 13:05  • Odpovedz  • Páči sa mi to (1)
@redangel32 hej, jemu všetko lepšie sedí, keď to má v "šablónach" a "tabuľkách"...
maximálne mu to zníži úzkosť a tenziu a on môže sústredenejšie pracovať :wink:
16. máj 2012 o 13:07  • Odpovedz  • Páči sa mi to
prodám knížku "Nebij mě, můj milovaný synu" , cena 100Kč +45Kč poštovné :wink:
16. máj 2012 o 13:44  •  1 dieťa  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Toto su nase ulohy, a nase deti.
16. máj 2012 o 14:10  • Odpovedz  • Páči sa mi to (6)
@magimary já četla v Strukturované úkoly pro děti, že by se jim měl lepící páskou rozdělit i ten stůl na tři části :wink:
16. máj 2012 o 14:11  •  1 dieťa  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@sisstin hej, viem :wink:
no Tadykovi to stačí takto... a má to oddelené krabicou...tam, kde končí krabica, dáva urobené úlohy ... a stačí to tak...
a ja mám skôr teraz tendenciu čím-viac štruktúru odbúravať, aby sa naučil "žiť" i bez nej,
lebo on je na nej naozaj až závislý... :unamused:

@damnam , krásne deti :dizzy_face:
16. máj 2012 o 14:16  • Odpovedz  • Páči sa mi to (1)
@mardenad Ahoj a ted už záchvaty nemá po vysazení kapek?
16. máj 2012 o 14:16  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@magimary Jak se prosím jmenují ty kostky co chlapeček z nich staví komín,ty jak se dávají do sebe :slight_smile: chtěla bych pořídit pro dcerku:slight_smile:
16. máj 2012 o 14:17  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@holesov , takto:
16. máj 2012 o 14:21  • Odpovedz  • Páči sa mi to (2)
@damnam Ahoj, tak som to našla v Trnave...no zvonku strašná budova, :frowning2: taká nízka... ale v nutry pohode....Rozprávala som sa tam s psych. a logop. a vraj nemožu nás zobrat lebo chodím aj Buntovej....tak musím si to rozmyslet...lebo potom nemožem chodit tam ani na rehabili. ani na canist. ter. :stuck_out_tongue_closed_eyes:

jejha, aby som nezabudla, krásne detičky...
16. máj 2012 o 15:06  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@damnam Tuším si volal mojej neterke, či možete chodit na jazdenie....Potom keby ste išli, zastavte sa aj u nás.. :slight_smile:
16. máj 2012 o 16:54  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@magimary Super moc děkuju jste hodnááááááááááá :slight_smile:
16. máj 2012 o 17:32  • Odpovedz  • Páči sa mi to (1)
@holesov ja som len jedna :sweat_smile:, tykáme si :wink: :slight_smile:
16. máj 2012 o 17:44  • Odpovedz  • Páči sa mi to
dobře:slight_smile: júúúúúúúúúúú máte tolik dětí? :slight_smile:
16. máj 2012 o 17:46  • Odpovedz  • Páči sa mi to (1)
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok