Mám autistické dieťa. Cesta a výzva zároveň

erikasadek
13. nov 2009

otvaram tuto temu kedze podobnu som nikde nenasla....

u nas to vyzera , ze asi ano. len cakam na vysledok je to ako cakanie ,ako na kata ☹

velmi sa trapim kvoli tomu uz dlho a bola by som rada , ak by s atu nasli mamicky ktore maju podobny problem...
myslim si ze by sa dalo o tom vela rozpravat a mne osobne dobre robi ak mozem o tom rozpravat a hlavne s niekym kto uz ma doma podobny problem alebo poznal niekoho...

bude to ako skupinova terapia, inak to ani nazvat neviem ale myslim ze sa tu snad niekto najde.. a budem esi mat co povedat...

myslim si ze je to tema, novodoba , ktora zacina trapit mnohe rodiny a nasu spolocnost...
nehovori s ao tom lahko , ani medzi partnermi alebo v rodine, tak uvitam , dobru diskusiu na tuto temu..

dakuejm Vam , vopred ak sa zapojite.. 🙂

ajkasamko
9. jún 2012

@maruskaaa a odkial sa objednavaju tie probiotika, hodite mi pls link, ja som par x objednavala z Iherb-u len tam mi uz zamietaju a nedoslo mi, tak hladam iny zdroj, dakujem

nela1x
9. jún 2012

@mardenad dakujem a tajne v tom verim.. naozaj pre to robim maximum, po nociach vymyslam edukacne hry a vkuse po nom chcem aby mi hovoril, ukazoval, opakoval, gestami znazornoval... uz s tym leziem uplne vsetkym na nervy, ale ja som si povedala ze ho z toho dostanem...Ale vidim, ze kubko ma velky potencial a konecne sa zacina prejavovat to, ze sa mu venujem na 300%... chvalabohu si to mozem dovolit kedze je jedinacik... ale poviem ti pred mesiacom a pol som v taketo rychle a nahle zlepsenie ani nedufala... to bolo fakt strasne s nim... vecer sme od unavy a zufalstva plakavali obaja s manzelom... Este ani teraz sa vobec na rovesnikov nechyta, ale ja vidim ten skok dopredu... len dufam, ze sa to zase nevrati spat ako sa to u mnohych deticiek stalo.. no nic, len dufat, verit, modlit sa a robit pre neho vsetko co sa da.... a aj vam drzim palce... tiez si zacala az teraz aktivne zavadzat zmeny... a ja osobne si myslim ze tych toxinov ma 3 rocne dieta v tele viac ako 2 rocne, tak to trva dlhsie, kym sa ich zbavi... len nepolavit

nela1x
9. jún 2012

@ajkasamko my objednavame tieto a uz ich berie 3 clen rodiny a vzdy obrovske zmeny, mesiac uplne zhorsenie stavu a bolesti hlavy a unava a potom sa stolicou vylucili neuveritelne veci a nahle zlepsenie stavu....
http://www.amazon.co.uk/Kult-Probiotics-Vegetar...

mardenad
9. jún 2012

@nela1x prosím ťa, tie probiotiká sa dajú kúpiť aj u nás? alebo je potrebné ich objednávať? Alebo nemáš nejaké zásoby na vyše? Kúpim 🙂

mardenad
9. jún 2012

@nela1x my sme sa dosť neskoro dozvedeli dg, to, že nerozprával, som nebrala tak vážne, lebo všetci ma presviedčali, že to je ok, že chlapci sú neskorejší vo vývoji, že koľkí začali orzprávať až po 3. roku... no a to jeho divné a neskrotené správanie som prisudzovala obdobiu vzdoru... no ale keď som si vygooglila prejavy autizmu, tak mi bolo všetko jasné...

preto sme teda aj s opatreniami , vitamínmi a zmenani začali dosť neskoro... ale tiež po 6 týždňoch vidíme veľké zmeny... keby tie zmeny nastali aj v správaní, tak by som bola šťatná... 🙂

ajkasamko
9. jún 2012

@maznacik007 my sme boli 2x na genetike , brali nam hrooozne vela krvi , bolo to des a hroza, na vysledky sme cakali 2 tyždne, potom nam zaslali už len spravu domov, kedže bola negativna , keby nebola negativna tak by nas volali ešte raz, teda tak to tam maju zariadene....a na metabolickom sme boli viac x, tam od nas chceli 2x moč, lebo bol prvy x negativny tak si to chceli preverit, tak zas sme si to tam museli odčakat, a kedže bolo vsetko negativne tak nam navrhli odber mozg. likvoru,ale to sme odmietli,lebo sme nechceli davat maleho uspat kvoli tomu,len aby oni niečo zistili, tak sa aj primarka na nas nahnevala,ale potom sme tam už nešli.....takže tiež si myslim,že sme tam chodili zbytočne....

ajkasamko
9. jún 2012

my sme diagnozu presnu mali až teraz z Andreasu, maly ma 3,5 roka,ale už cca od 1,5 - 2 rokov sme tušili že to bude asi autizmus,pytala som sa nasej obvodačky,že maly ešte nerozprava, je flegmaticky, vela x nas nevnima tak nas poslala ku psych. a chodili sme hned aj na logopediu a boli sme aj u tej psychologičky, + ta genetika a metabolicke,ale psychologička v jeho 2 rokov nam hned natvrdo bezcitne oznamila,že on je jasny autista a to sme ešte netušili čo to všetko obnaša a čo to je presne za diagnozu,ale bola to staršna rana od tej psychologičky....... 😒

ajkasamko
9. jún 2012

@nela1x a za aky cas pridu postou a kolko je tam postovne, musim si to prelozit......

ajkasamko
9. jún 2012

@mardenad nam to tiež kazdy hovoril,že ved je v pohode a este bude kecat,ale on nerozprava este doteraz aj ked uz opakuje dost slov,ale nie vzdy ich použiva takze je to fakt individualne, len po 3 rokoch sa zacali dost zmney k horsiemu , zacal nas stipat a buchat,ale nepomohlo,to ked sme mu to skusali vracat, to ho ešte viac vyburcuje a skor si mysli,že sa to am robit tak aj on nas naspät buchne alebo postipe...... 😒

maznacik007
9. jún 2012

@ajkasamko no ved to je to ze my sme uz raz boli a teraz nas volaju znovu na dalsie odbery aj prvy krat nam robili odbery a ziadaju aj spravu od pedopsychiatra... my sme tam ale teda boli nie s psychiatrickou diagnozou aj ked tu mame ale odoslal nas endokrinolog.. no tak som zvedava ze co zase..vymyslia

nela1x
9. jún 2012

@mardenad
@ajkasamko tie probiotika teda co ja viem sa daju zohnat len na amazone... skoda ze skor neprisla na to rec.. prave sme sa tri baby skladali a objednavali... bohuzial zasoby nemam, zatial som brala len jedno balenie, ale kludne sa mozeme dohodnut nabuduce vsetky.... postovne je okolo 5 libier a dodanie tak tyzden...

nela1x
9. jún 2012

@mardenad no ja si myslim, ze si na to prisla tiez este celkom dobre... poznam uz aj pripad kedy to zacali riesit az 6 rokoch na odporucanie ucitelky zo ZŠ.. a to mal maly tych priznakov fakt hodne...
ono ja som fakt zastancom toho, ze mozno skorej a zbytocne ako neskoro...

lios
9. jún 2012

@ajkasamko
@nela1x dievcata ak si budete objednavat tak myslite aj na nas...dakujeeem.

ajkasamko
9. jún 2012

JEJ URčITE POTOM BUDEM CHCIET AJ JA, TAK DAJTE VEDIET KEDY BUDETE CCA ASI OBJEDNAVAT.

albertka
9. jún 2012

@sidus Siduš, my začneme chodiť do škôlky v októbri a tiež chcem vybviť príspevok a tiež máme 20 ročné autíčko, ktoré ale využíva aj manžel na služ. cesty. Tak ma, prosím o priebehu Vášho odvolania informuj, ak nezabudneš, lebo nás to tiež čaká ... Ako sa to ľahko paniam úradníčkam uzavrie, dočerta, sama nemôžeš ísť do práce a zarobiť si ani cent, dieťa musíš voziť 20 km do škôlky, variť mu a jedlo nosiť so sebou, v noci sa nevyspíš, .... ☹ ... Držte sa!

albertka
9. jún 2012

@damnam Ahoj, my sme sa tuším videli na odberoch v TT, však? Rozrávali sme sa pri aute, áno?

albertka
9. jún 2012

@kacena4 Ale zákon o výnimkách z platenia dialn. známky je aspoň pre nás nepoužiteľný, lebo ak by sme išiel napr. manžel na služobku sám o dialnici, tak by známku mal mať. To je výhodné pre ZŤP, ktorí sami šoférujú alebo ich niekto vozí. pre nás bezpredmetné.

damnam
9. jún 2012

@albertka Ano.Rozpravali sme sa na tom parkovisku.Nam na urade povedali ze auto v rodine vobec naskumaju ze to ich nezaujma ,pytal som sa nato a nasledne aj manzelka kazdy inej uradnicky.My ideme znovu ziadat o kompenzacie+auto .

sisstin
10. jún 2012

@meesha já si jako nemyslim, že by měl z toho očkování dysfázii, to fakt ne...to my máme genetické zatížení k vadě řeči. Ale přisuzuju to právě k tomu 9m zastavení ve vývoji, páč běžné dítě s expresivní dysfázií se vyvíjí normálně (max. v širší normě), prostě "jen" dlouho nemluví a pak blbě, může na tom být motoricky hůř...ale porozumění a další věci se prostě vyvíjí v běžné době. A to u nás nebylo, ta zástava tam byla jasně vidět, i když to pak dohnal dost rychle, tak pro expresivní dysfázii tohle typický není. Takže bud měl prostě dvě diagnozy - opožděný psychomotorický vývoj (který má dost dětí) + dysfázii...nebo to prostě způsobilo to očkování, ale to jako těžko říct samozřejmě. Každopádně toho očkování v pěti letech se šíleně bojim a chci to odložit na tu horní hranici šesti let, a pak se uvidí 😉

kacena4
10. jún 2012

@albertka ak vozi niekto dieta do skoly a je mu jednoduchsie po dialnici (aj rychlejsie) tak je to aktualne nie?

sidus
10. jún 2012

@albertka určite dám vedieť. Zajtra tam idem s odvolaním, tak som zvedavá. Čo mám info, tak takéto problémy, ak je auto už v rodine, robia len v Žiline 😠 Čo nechápem, keďže zákon je jeden a platí pre celú republiku. Ak nám zamietnu aj odvolanie, budeme musieť auto prepísať na niekoho z rodiny a dať si novú žiadosť.

karkulka1
10. jún 2012

@sidus Tak tam jednoducho uved, ze muz je zivnostnik a zivitel rodiny a auto potrebuje kvoli praci, takze vy to auto nemate k dispozicii kedykolvek.

mojoli
10. jún 2012

@nela1x možem sa spýtať aké probiotiká berieťe?a kôli čomu,sama si ich nasadila alebo ti ich poradili.Ďakujem

nensyke
10. jún 2012

...ahojte, máme ZTP kartu, chcem sa opítat kde všade a na čo možem využit-uplatnit ZTP kartu...?

nensyke
10. jún 2012

@damnam Ahoj, malý ako sa má? Vypije ten m.B12?

nela1x
10. jún 2012

@mojoli uzivame probiotika bio kult, link je vyssie v diskusii... nam probiotika odporucala aj pediatricka kvoli castym chorobam, aj gastroenterologicka kvoli velkemu nechutenstvu.... ale nepovedali ake probiotika mame davat.. no a tak sme mu chceli dat take co budu co najucinnejsie...

lucka261177
10. jún 2012

@evamarek77 ahojky neviem ci si uz riesila nejako to mliecko ale tak ako vsetky maminy spominali mlieko okamzite vysadit a uplne pretoze je to podla mna povodca polovice problemov.Okamzite vysetrit ci nema uz alergiu ak ju aj nema co by bol zazrak aj takmlieko vysadit vseobecne na autikov neposobi dobre.Aku ma stolicu?nepachne nahodou tak akoby kyslo?U nas to prebiehalo tak ze nejedol vobec asi 4 dni prestal sa postupne hrat nemal silu iba spal potom prestal aj pit uz som sa naozaj bala vtedy treba aj na silu striekackou dodavat tekutiny alebo dieta okupat sprchovat skusat aby sa napilo.Bude to tazke ale uvidis ze sa vsetko zlepsi aj ta strasna hyperaktivita.spomen si co ti jedaval okrem mlieka a to mu ponukni.My papame len tousty maso vzdy bez prilohy musi byt suche nie stava.Rohliky tiez len biele sladkosti.V tych nema rrad gumene makke cukriky a teraz na dovolenke sa stal zazrak a zjedol svoje prve jablko z coho nechapeme lebo on nic mokre do pusy nikdy nedal.Ked to papa drzi to tak aby sa nechytal tej duziny ci ako sa to vola ked uz to nema za co drzat polozi ho a pyta si druhe.nevieme co su polievky zelenina.Krvne testy mal vzdy v poriadku aj ked nechapem ako je to mozne.pije iba cistu vodu nic ine nechce tak mu davam magneziu.

lomax
10. jún 2012

@lucka261177 Dobry večer,mohla bych se Vas zeptat,když synovi nedáváte mléko ani žádné mléčné vyrobky,čím mu doplňujete vápník, aby tělu nechyběl?Předem děkuji za odpověď.

damnam
10. jún 2012

@nensyke Ahoj.Malemu ich davame do flase s vodou zatial to pekne pije.

ajkasamko
10. jún 2012

tie probio každa rozpustate vo vode ten prasok,lebo my zatial mame len tie laktobacilky a vzdy mi chcel len smulacie,lebo si mysli,ze je to cukrik......

inak nam uradnička hned odmietla parkovaci preukaz,a tym padom aj na pohon. hmoty,ale ze mam si skusit podat,ze ked je schopny ze chodi,tak naco si to chcem podavat..... 😠