• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Mám autistické dieťa. Cesta a výzva zároveň

23. júla 2017 
@sisstin :grinning: :pensive: Mě to bylo jedno,jaké diagnosy k sobě dávají.Prostě je zvláštní a příšerně mluví,at je to co to je :grinning: Furt je to on.
9. okt 2012 o 16:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@fass jj, já jenom, že jsem si vzpomněla, jak jsem ti říkala, že se to fakt nediagnostikuje....tak ted už po novu jo :stuck_out_tongue_closed_eyes: dřív fakt dítě s AS poruchu řeči ve smyslu dysfázie nedostalo, tvrdilo se, že se to vylučuje. Syn má teda "jenom" tu dysfázii, on už je jinak normální, i by normálně mluvil, on i tu gramatiku už má slušnou, ale u nás opravdu, ale opravdu katastrofální výslovnost :stuck_out_tongue_closed_eyes:
9. okt 2012 o 16:37  •  1 dieťa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@sisstin Těžko zatím říct,jak moc je nadaný.Strašně ho brzdí ta řeč a motorika.Když má blbý den není kvůli koktání schopen slovo vyslovit.
9. okt 2012 o 16:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@fass no aspíci jsou s motorikou na štíru, stejně tak dysfatici...takže on to bude mít 2x tak horší, než kdyby měl tu diagnozy jen jednu :confounded: no uvidíte no, já jsem upřímně po tom setkání dysfatiků fakt ztratila o umístění ve škole veškeré iluze a to jsem je ani předtím neměla nijak velký :pensive:
9. okt 2012 o 16:42  •  1 dieťa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@sisstin
Prosím ťa čo je vFA, Sfa NFA, ˇ
ďakujem
9. okt 2012 o 20:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@anuska74 odpoviem ja ak môžem- tak sa označuje funkčnosť autíkov- vysokofunkčný, stredne funkčný a nízkofunkčný. To znamená približne ako dobre vedia fungovať v bežnom živote- hygiena, komunikácia, samostatnosť apod.
9. okt 2012 o 21:43  •  3 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
Ahojte, viem, že píšem dosť neskoro, ale chcem sa spýtať, či si nechce niekto vymeniť termín u dr. Jánošíkovej. Kamarátka tam má ísť s malým zajtra na ôsmu, ale nemôže ísť. Tak ak má niekto neskorší termín a chcel by ho vymeniť, tak sa prosím ozvite.
Ďakujem
9. okt 2012 o 22:24  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@anka912
Ďakujem, sa su pýtam na všetko,ale vidím že správne :slight_smile:
10. okt 2012 o 08:24  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@2671974 Ahoj, malinký je prijatý na diagnostický pobyt? Ak áno, býva to pri našich deťoch bežné, diag. pobyt je zvyčajne 3 mesiace, ale môže sa predlžiť aj na rok a počas diag. pobytu môže byť rodič prítomný v triede. To je v zákone, ak sa nemýlim a ak sú v škôlke ochotní, tak sa dá dieťatku pomôcť. Tvoj drobček je šikulko, keď sa zapája, to je super a dobrá cesta, veľmi držím palce. Aj ja bývam s malým v triede a pomaly sa zapájame v rámci našich možností, tiež odbehujeme a papáme iné ako deti. Veľmi držím palce!!!
10. okt 2012 o 10:49  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
holky, mě hrozně překvapuje, že hodně z vás má diagnozu a vůbec neví, jakou má dítě funkčnost, zda má MR apod. :confused:
10. okt 2012 o 10:50  •  1 dieťa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@sisstin asi je to velmi blbe to mas pravdu,ale preco nam to nepovedali ked nam urcovali diagnozu?ty si naozaj sikulka a vies o vsetkom my mozno take az nie sme ale dufam ze sa polepsime :slight_smile:
10. okt 2012 o 12:00  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@2671974 no ne,já to právě myslím tak,že vám to neřeknou doktoři,to taky patří k diagnostice,je dost rozdíl,jestli je dítě vysokofunkční nebo ne.
10. okt 2012 o 12:12  •  1 dieťa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
mamicky, prosim vas, kde je mozne najst tlacivo na ziadost o vydanie ZTP preukazuje pre autisticke dieta?
10. okt 2012 o 12:12  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mima4 hocikde na nete :wink:
daj si do goooglu a vyhodí ti rôzne upsvary na slovensku... niektoré to majú na stránkach medzi tlačivami, niektoré nie...
ja som si to tlačila z nejakého námestova-tuším...
ale to je jedno, lebo tlačivá sú to univerzálne...
ale môžu ti to podať aj na upsvare hneď pri dverách...
10. okt 2012 o 12:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
10. okt 2012 o 12:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mima4 nie, normálne si zadaj do goooglu "tlačivo na ZŤP" :wink:
nie upsvary :wink:
10. okt 2012 o 12:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
10. okt 2012 o 12:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@magimary díky, už to mám. To vieš, som po obede...tak mi to pomalšie páli :grinning:
10. okt 2012 o 12:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
@sisstin Prosim ta ,ktorom roku dietata sa to dava ?
10. okt 2012 o 12:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@damnam tam, kde to dávajú, dávajú to hneď...
ale dr.J. toto nedáva, ona sa s týmto delením nestotožňuje...
nám to napísala do papierov až psychiatrička na Kramároch...
10. okt 2012 o 12:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@sisstin my práve ideme na ešte jednu diagnostiku tu na SK kvoli tomu, aby nám určili funkčnosť a zistili IQ kvoli tomu, aby sme vedeli či u nás ide aj o MR alebo nie... V Košiciach nám dali dg tak, ako stovkám ďalším - medzi dverami, potom Jan. to len narýchlo potvrdila, ale nikde nemám uvedené , o akú funkčnosť ide...

No a tiež nám budú vyšetrovať porozumenie reči, jemnú a hrubú motoriku a spíše sa, na akej vekovej úrovni v každej veci je malý.
10. okt 2012 o 12:46  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@magimary My chodime len dr.j,ked tam pojdeme tak sa jej nato opytam.
10. okt 2012 o 12:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@damnam povie vám presne to isté, čo som ti napísala...
ona to neuznáva...
ja už som sa jej na to priamo pýtala :wink:
10. okt 2012 o 12:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@sisstin
ja za seba mi ešte žiadnu dg. nemáme a sa tu preto pýtam na všetko, podstate je to pre mna všetko nové, čítam aj odborné články, ale niekdy nevládzem si/teda nateraz prečítať celé sústredene, začnem mať pocit takého zadúšania/ to psychika/ tak sa radšej pýtam tu.
10. okt 2012 o 13:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@anuska74 a ako staré máš dieťatko?
možno si to už spomínala, len som to nepostrehla...
a aké máš ťažkosti s malým? :confused:
10. okt 2012 o 13:10  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@magimary
ešte nemá 3 roky, 2 x vyšetrenie u Šedibovej.je iný to je mi jasné.
ešte ma zaujíma, odkedy sa dá vyšetriť či má MR, odkedy sa dá a u koho otestovať.
ja som o tom presvedčená, že intelekt má v poriadku, aj napreduje, len za mesiac čo sme boli u Šed. pokročil.
Ak bude aj MR. to bude pre mna úder, lebo toto si nepripúšťam :cry: .
Teda nateraz určite nie.
10. okt 2012 o 13:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@anuska74 mentálna úroveň sa dá "zmerať" odvtedy, odkedy je dieťa schopné absolvovať testy...
najskôr však od cca troch rokov...
a ako dopadlo to vyšetrenie u A. Šedibovej?
boli ste priamo u nej, s ňou? :confused:

jo, ale meranie IQ v tomto veku nemá veľkú výpovednú hodnotu...
je to "zaujímavé" najmä pred vstupom na ZŠ (ŠMŠ) -kvôli zaradeniu do správnej triedy
v tomto predškolskom veku sa to môže ešte variabilne meniť...
10. okt 2012 o 13:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@sisstin Ahoj, co myslis, kdyz nam napsali "autismus stredne tezke symptomatiky" - je tim mysleno strednefunkcni? Docela mi to vrtalo hlavou, i kdyz je to asi jedno, ale kdyz jste to tady nakously... :slight_smile: jinak nam zatim taky nikdo nic jineho nerekl, ale u nas je to urcite vekem.
10. okt 2012 o 13:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@meesha jj, jako mělo by to tak být :wink: ale zas záleží na tom diagnostikovi, vím, že v Aple třeba dají VFA s těžkou symptomatikou....v tom aby se taky prase vyznalo že :stuck_out_tongue_closed_eyes:
10. okt 2012 o 13:33  •  1 dieťa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@magimary
X sa hrala so synom, mi sme mali dotazník,2x sme boli s mužom a len sa nás vypytovaal, dokopy nepovedala nič, ved chápem môže sa to všelijak zvrtnúť, zas nebudem tam chodiť a platiť každú chvílu, tu na Mk sa tuším podozvedám viac.
Ale strašne chcem ísť k Dr.J
Ale aby som niekoho neodradila, ako Šedibová je velmi príjemná, aj má skúsenosti, len ja som mal dáky čudný pocit neviem prečo, asi mi niečo zatajovala a ja to vycítim
10. okt 2012 o 13:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok