Mám autistické dieťa. Cesta a výzva zároveň

erikasadek
13. nov 2009

otvaram tuto temu kedze podobnu som nikde nenasla....

u nas to vyzera , ze asi ano. len cakam na vysledok je to ako cakanie ,ako na kata ☹

velmi sa trapim kvoli tomu uz dlho a bola by som rada , ak by s atu nasli mamicky ktore maju podobny problem...
myslim si ze by sa dalo o tom vela rozpravat a mne osobne dobre robi ak mozem o tom rozpravat a hlavne s niekym kto uz ma doma podobny problem alebo poznal niekoho...

bude to ako skupinova terapia, inak to ani nazvat neviem ale myslim ze sa tu snad niekto najde.. a budem esi mat co povedat...

myslim si ze je to tema, novodoba , ktora zacina trapit mnohe rodiny a nasu spolocnost...
nehovori s ao tom lahko , ani medzi partnermi alebo v rodine, tak uvitam , dobru diskusiu na tuto temu..

dakuejm Vam , vopred ak sa zapojite.. 🙂

sisstin
14. okt 2012

@alikaa já jako dítě jsem měla imunitu totálně v háji, a též si myslím, že to bylo po očkování 😉 ted jak celkem dobrý, ale do práce jsem ted 4 roky nechodila...co jsem ted začla dělat s dětma, tak jsem to za první měsíc odnesla nachlazením, ale v podstatě já mimo rýmy a kašle nebo chřipky jsem neměla už tak 15let žádný onemocnění, který by vyžadovalo nějakou medikaci, takže na očkování fakt už peču 😝

meesha
14. okt 2012

@sisstin na tetanus bohaté stačí zadera, triska...nestojí to za to 😉 a rozhodne nemusíš jezdit na haiti

meesha
14. okt 2012

@sisstin jo a taky při zraněni už muže byt pozdě, není to 100% a dá se na to umřít, získání protilátek va 14 dni, což je při rychlejším průběhu fakt pozdě.

sisstin
14. okt 2012

@meesha já už prostě do svýho těla nic píchat nenechám, to jsem rozhodnutá....u Tygra se uvidí, zatím jsem posunula pouze...ale např. záškrt se tady nevyskytuje od 60.let, černý kašel dostaly i naočkované děti, pro mě u něj má význam jedině ten tetanus 😉

sisstin
14. okt 2012

@meesha a musíš přijít do styku s kontaminovaným prostředím, takže lidi, co se rýpou v hlíně, u koní a zvířat atd. To u mě nehrozí prostě 😉

sisstin
14. okt 2012

@meesha a Tygr je zrovna z těch, co měl po očkování MMR dost velké problémy, v něčem i regres a pak to najednou dohnal, mě prostě nikdo nepřesvědčí, že to bylo jen tak, že se to prostě stává...fakt ne 😉

nelaja
14. okt 2012

Ahojte,ja len k tomu tetanu-tento rok nan zomrela svagrinina suseda -zranila sa v zahrade

sisstin
14. okt 2012

@nelaja jasně, zahrada, zahrádkářštví, zvířátka, sporty venku atd., to je všechno riziková skupina....já v ní nejsem 😉

alikaa
14. okt 2012

@meesha na Tetanus rozhodne nestaci ziadna trieska ani zadreninka. Tetanove spory dokazu existovat len v prostredi bez kyslika, navyse sa nachadzaju v truse hospodarskych zvierat. Takze na to aby si dostala tetanus, by si si musela sposobit hlboku ranu napr. vidlami ktorymi si pred tym kydala hnoj. Ta rana by nemohla krvacat (okyslicena krv zabije tetanove bakterie), nemohla by si ju nijako vycistit, ani vyvetrat. Samotne ockovanie nechrani proti tetanu, iba proti smrtelnym prejavom ako su tetanove krce. A kedze na SR boli za poslednych 10 rokov zaznamenane 3 pripady tetanu, tak je jasne ake je tazke ten tetanus vobec dostat.

alikaa
14. okt 2012

@nelaja urcite to bol tetanus? Nebola to nahodou otrava krvi??? Podla statistik sa posledny tetanus vyskytol v roku 2010. A inak... nebola proti tetanu ockovana? Kolko mala rokov?

meesha
14. okt 2012

@sisstin Nejses dokud... te kamaradka te pozve na grilovacku, pujdes hledat kadibudku a cestou se - v podnapilem stavu napichnes na vidle. Pak uz jsi rizikova skupina 😀
Jedes z mesta do mesta, na noze mas sandaly, na noze odrenny od novych bot. Auto klekne, zastavis u krajnice, chces auto obejit a slapnes do hovna. Pak uz jsi zase rizikova skupina 😀

to je nadsazka 😉 ale ja nechtela presvedcovat 😉 jen par faktu

meesha
14. okt 2012

@alikaa okyslicena krv, rozhodne nezabrani tetanu, to by neexistoval 😀 tak, jak to popisujes to fakt nefunguje, nadto ty spory nejsou primo v exkrementech, ale i v prachu a pude, kde se zasporuji a preziji desitky let, tudiz si v klidu mohou hovet klidne na te trisce ze chleva (co uz deset let chlevem neni a dotycny z nej ma garaz na motorku). Ja vim, nemoci jsou jen povera farma firem 😉

sisstin
14. okt 2012

@meesha tak jako možnost a je u mě celkem pravděpodobná 😅 😅 😅 😅

alikaa
14. okt 2012

@meesha tak ja vychadzam z dokumentu, ktory je prekladom viacerych zahranicnych studii a z knih doktorov, co sa zaoberali tetanom - http://www.rizikaockovania.sk/dok/vran/Tetanus.pdf neviem kde inde sa da najst iny a lepsi zdroj. Ak mas, daj sem

sidus
14. okt 2012

Ahojte, ako ste riešili alebo budete riešiť školskú dochádzku u autíkov? Budete dávať odklad? V Žiline, kam chodíme s malým do škôlky odklad vôbec nechcú dávať, čo mi príde trochu divné.

meesha
14. okt 2012

@alikaa priznam se, ze tentokrat mi byl zdrojem selsky rozum. Kdyby to s tou krvi fungovalo, tak se tu nemame o cem bavit.
Vete "Samotne ockovanie nechrani proti tetanu, iba proti smrtelnym prejavom ako su tetanove krce" nerozumim. 😀 Krece jsou zpusobeny toxinem, ktere bakterie produkuji, ockovani zabrani krecim-nedojde k pusobeni toxinu, ponevadz nedojde k rozsireni bakerii - tzn. zabrani se rozsireni tetanu. Nebo ne? 😀
Docela me mrzi, ze nemam cas hledat v nejake hlubsi argumenty, chce to vic casu, ja ho ted nemam :( byt by me to docela zajimalo. (Ten tvuj clanek jsem zatim jen proletla, je to typicke alibisticke zlehcovani, vsechny ty antiockovaci veci jsou jak pres kopirak, ale nemam s cim vyrazit do "protiutoku" 😀 vzdavam se , uznavam, tohle neni argument)

alikaa
14. okt 2012

@meesha hehe 😀 ja viem, ze nemas rada antiockovacie clanky, ale nemozes vsetky taketo clanky hned hadzat do kosa. Ani ja teraz nemam cas pozerat ine zdroje a vysvetlovat nejake podrobnosti. Navyse sa to uz vymyka teme, takze ani nie je dovod sa tu o tom detailne bavit.

kaja73
14. okt 2012

@meesha ale @alikaa ma pravdu,na rozvoj tetanu je potrebny prisun kyslika-to je znamy fakt aj pre lekarov-preto tetan hrozi pri hlbokych zle prekrvenych ranach-ako napr vpich vidlami zaspinennymi od konskeho trusu.
Tetanove bakerie su v pode pomerne bezne ,ale oni nesposobuju tetanus.
Tetanus sposobuje toxin ktory tvoria a tvorit ho vedia len za vekmi specifickych okolnosti.
Prave preto sa protitenaove serum bezne picha po velkych urazoch a ani sa neskuma ockoavci status v nemocke-pichnu ti to tak ci tak-ak mas takíto typ rany.
A otazka ci neslo u sesedy o otravu krvi je namieste,pretoze mnohi si to pletu s tetanom a pritom to nema nic spolocne. 😝
a vyskyt tetanu ti sem hodim za posledych 5 rokov na SK.

kaja73
14. okt 2012

@meesha
@nelaja http://www.epis.sk/AktualnyVyskyt/PrenosneOchor... tento rok nebol hlaseny ani jeden pripad tetanu

kaja73
14. okt 2012

@meesha boze zle som to napisala-na rozvoj tetanu je potrebne byt -BEZ- pristupu kysllika. 😝-teda dobre prekrvena,krvacajuca rana neposkytuje podmienky na tvorenie toxinov-aj keby tam tetanova bakteria bola-nic sa nedeje,kym netvori toxiny.

anuska74
14. okt 2012

Chcem sa opýtať, prečo sa nás dr. pri diagnostike pýtala ako chodí dieťa po schodoch, teda čo je typické pre auti. ktorou nohov vykročia pri schádzaní zo schodou?

sisstin
14. okt 2012

@anuska74 jak u autíků nevim, ale u dysfatiků je to jeden ze znaků, že má dítě opožděnou motoriku a nohu střídá do a ze schodů o dost později, než je norma 😉

anuska74
14. okt 2012

@sisstin
ja som si to teraz všímal môj vykročí vždy prevá poatm lavá a ďalší schodí znova to isté neprekladá.

sisstin
14. okt 2012

@anuska74 asi ani nejde o to, kterou nohou vykročí, ale že prostě nestřídá..Tygr začal do schodů ve 3,9 (limit jsou tři roky) a ze schodů v 4,5 (limit jsou 4 roky)

anuska74
14. okt 2012

@sisstin
ďakujem, neprikladala som tomu význam až spätne sa mi niektoré otázky vynárajú, ale proste za hod. nie je možné sa všetko opýtať budem si musieť zapisovať , aby ked zas pojdeme na sedenie k psych. som už bola pripravená, ale tak ešte tu máme našu diskusiu a seper prispievatelky . velká vdaka.

meesha
14. okt 2012

@alikaa presne😀
@kaja73 já vím, ale náhoda je blbec 🙂 chvalabohu je to i tou proockovanosti

Jen pro pořádek, nejsem očkovací fanatik, mám z toho maximalni respekt 🙂

sisstin
14. okt 2012

@meesha víš co, to je na tom to nejhorší..zvážit, zda je pro tebe teda horší ta případná nemoc, nebo ty případné následky očkování...pro mě je furt horší to druhý 😉 ale jak říkám, já ještě nevím, co budu dělat....mám rok na přemýšlení 😉

meesha
14. okt 2012

@sisstin Je to strasny rozhodovani. ja si treba nedokazu predstavit, co by s malym udelaly treba spalnicky. Urcite by ho to zbrzdilo vic, nez ockovani. Na Ukrajine meli ted epidemii, dokazu si predstavit jak to v MHD chytne...jsme odbornik na katastroficke scenare. 😀 Takze za mesic nas ten Priorix nemine.

tanapeta
14. okt 2012

@meesha to chcete očkovať autistické dieťa priorixom? Fú,,odvaha

karkulka1
14. okt 2012

@sarael
nie, syn uz nebol ockovany ani v 3 rokoch (vtedy sa u nas este ockovalo) a ani v 5 rokoch. A pokial to len pojde, tak ani uz nikdy nebude.
Tu je nas pribeh ☹ , uz som ho sem kedysi davala http://www.slobodavockovani.sk/news/autizmus-po...