Mám autistické dieťa. Cesta a výzva zároveň

erikasadek
13. nov 2009

otvaram tuto temu kedze podobnu som nikde nenasla....

u nas to vyzera , ze asi ano. len cakam na vysledok je to ako cakanie ,ako na kata ☹

velmi sa trapim kvoli tomu uz dlho a bola by som rada , ak by s atu nasli mamicky ktore maju podobny problem...
myslim si ze by sa dalo o tom vela rozpravat a mne osobne dobre robi ak mozem o tom rozpravat a hlavne s niekym kto uz ma doma podobny problem alebo poznal niekoho...

bude to ako skupinova terapia, inak to ani nazvat neviem ale myslim ze sa tu snad niekto najde.. a budem esi mat co povedat...

myslim si ze je to tema, novodoba , ktora zacina trapit mnohe rodiny a nasu spolocnost...
nehovori s ao tom lahko , ani medzi partnermi alebo v rodine, tak uvitam , dobru diskusiu na tuto temu..

dakuejm Vam , vopred ak sa zapojite.. 🙂

anka912
29. jan 2013

@kubasa2005 ak myslíš Sposa Bratislava, tak majú aj svoju stránku aj kontakt, číslo funguje, viackrát som naňho volala
http://www.sposa.sk/index.php?option=com_contac...

kubasa2005
29. jan 2013

@anka912 Ja som im pisala niekolko krat lebo by sme tam radi chodili obcas...neodpisali mi.Mozem im teda zavolat a beru tam ludi?maly ma 7r.Su tam niake podmienky?dakujem moc

anka912
29. jan 2013

@kubasa2005 každopádne zavolaj, a porozprávaj sas Pani Štubňovou, mailov im tam chodí asi moc a sa to tam stratí.

kubasa2005
29. jan 2013

@anka912 viem ze sme si otom pisali ale neviem ci sa tam nieco plati a co poskytuju?myslim ci tam treba chodit niako casto alebo dake podmienky dik

anka912
29. jan 2013

@kubasa2005 my tam nechodíme- priamo do Sposy, lebo nie sme z BA, poznám ich len z pobytov v lete a pár krát sme ich boli pozrieť priamo v ich budove, ale podmienky ako často, alebo či to niečo stojí nepoznám, bohužiaľ, zavolaj tej pani, ona je fakt milá a ústretová

kubasa2005
29. jan 2013

@anka912 dakujem

evamarek77
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mojoli
30. jan 2013

ahojte maminky.Tak u nás sa niečo stalo, moj 9,5ročný syn už chce ribyť všetko sám,myslela som si že ho to po dvoch dnoch prejde,že je to len také vzplanutie... ale nie už to trvá vyše dvoch týždňov, úolne sám si spravý raňajky/ vysype si do mysky granko hviezdičky,zaleje mliekom/okrem zalievania čajíka/to sa bojím,tak to my velkodušne dovolil.Aj sa sám umyje,zuby tak poctivo že mám niekedy aj ja Výčitky.očeše sa,oblečie,postel si spravý, a komplet oblečený aj čapicu ,šál.stojí pri dverách a zahlási že! mami už som hotový, už podme".Tašku si berie sám,v škole mi otvára dvere, tak neviem asi my ho vymenili.... 😨 Ja viem že tá škola mu vela dá ale až tolko,som v nemom úžase,snaží sa pomáhať aj v domácnosťi,pri varení ,soju izbu si rád upratuje sám..... Len dúfam že mu to dllllho vydrží.Držte nám palce ... blíži sa puberta tak sa bojím

anka912
30. jan 2013

@mojoli to je super, bude z neho riadny usilovný chlap! Toto je pre nich najdôležitejšie- nielen aby to vedeli, ale aj CHCELI robiť

damnam
30. jan 2013

Dnes rano som sadol do auta a isiel som zaniest odvolanie .Potom som sa vratil pre manzelku a isli sme s detmi na logopediu.Teraz som prisiel domov a volali nam, ze to prehodnotili a vsetko nam schvalujú- par.preukaz benzin aj auticko 😀 😀 😀

anuska74
30. jan 2013

@damnam
teším sa s tebou, super truper 😀

albertka
30. jan 2013

@damnam My ideme tiež vyplňať žiadosť o auto 🙂 držte palce.

2671974
30. jan 2013

@albertka budeme drzat,my to chceme tiez tak potom my povies ako ste postupovali ahoj,drzim palce 🙂

albertka
30. jan 2013

Potrebujem radu - vyrábala som malému pomôcky, kartičky, tlačila obrázky, laminovala , ale takmer všetky suché zipsy, ktoré som na laminované kartičky, obrázky nalepila sa mi odlepili , ani na režim. kartičkách nedržia - kto mi poradí lepidlo, ktoré bude držať riadne ako hluchý dvere 😉

nelaja
30. jan 2013

@albertka odlepili sa tie samolepiace? Lebo tie drzia velmi silno,asp on mne,kupujem v galanterii

biba30
31. jan 2013

co je skratka DMG? ako sa vola ten liek celym menom?

biba30
31. jan 2013

vcera som bola s Madison na musik terapii a som sa nasmiala aj so synom, vybrala si bubny na hranie a pani ju sprevadzala na klaviri a spievala . mate niekto skusenosti s musik terapiou? ako to posobi na autistov?

biba30
31. jan 2013

pre mojoli
ja mam 9 ,5 rocneho syna, je zdravy, napriek tomu neposlucha, nechce pomahat v domacnosti, vecne papuluje, je drzy ako plostica, tak to ja by som sa mala obavat jeho puberty a nie vy!!!! vymenime?!?

zrzulka007
31. jan 2013

@janka7911 moja dcérka vylieza na každého, učitelky v škôlke ale aj k cudzím ľudom sa rada túli

albertka
31. jan 2013

@nelaja nie samolepiace, lepila som disperzným lepidlom, potom som skúšala lepidlo na plast a nedrží to. Samolepiace som sa bála kúpiť, aby sa po opakovanej manipuláciii neodlepili. Neviem, či by bolo dobré nejaké dvoj-trojzložkové lepidlo. Tak pekne som si to nachystala, že budeme hneď
pracovať a zatiaľ mi všetko stojí na stole...

sisstin
31. jan 2013

@albertka kup si ty samolepící, to nemáš šanci urvat 😉

anka912
31. jan 2013
sidus
31. jan 2013

@alexiss27 som myslela, či nie ste niekde z Kysúc náhodou, lebo bola by taká možnosť zriadiť v Kysuckom Novom meste škôlkarskú triedu pre autíkov, ponúkla sa pani riaditeľka zo špeciálnej školy, že by bola ochotná to vybaviť, keby boli aspoň 4 deti, zatiaľ sú len 2, tak zisťujem, či by niekto nemal záujem 🙂

nelaja
31. jan 2013

@albertka mne sa samolepiace neodlepili ani po roku pouzivania

anka912
31. jan 2013

@albertka ak máš doma nelepiace suché zipsy, tak ja som ich nelepila ale prisinkovala spinkovacím strojčekom- môjmu to nevadí- prípadne to prispinkuj na bokoch, aby to nebolo rušivé

kubasa2005
31. jan 2013

Kubinove prve vysvecko smiala som sa ze slovensky jazyk1,samozrejme hudobna 1,vytvarna1,telesna 1,matematika 2, rozvijanie grafomotoricky zrucnosti a pisanie 2, rozvijanie komunikacnych schopnosti a socialnych zrucnostii 2, praacovne vyucovanie 1 😀

cmeli
31. jan 2013

pekne inspiracie z fb:
kuriatko na stipci https://www.facebook.com/photo.php?fbid=1015139...

ladova krajinka pre zvieratka https://www.facebook.com/photo.php?fbid=3804808...

cmeli
31. jan 2013

ak by predchazajuce linky nefungovali:

lalinko2010
1. feb 2013

@evamarek77 ahoj, môžeš poberať aj nezamestnanecké a aj opatrovateľské. keď ti malý dovŕši 6 rokov, tak v apríli už môžeš vybavovať príspevok na opatrovanie. prípadne ak chceš, tak ešte môžeš ísť na pnku pokiaľ ti príde odpoveď na opatrovanie, čiže sa zaeviduj na úp, hneď sa daj na pnku, to zanes bývalému zamestnávateľovi, ale buď v evidencii, ale vlastne ty do evidencii môžeš ísť aj počas toho ako budeš poberať opatrovateľský príspevok.

karkulka1
1. feb 2013

@lalinko2010 porad mi prosim: mozem ist ja s malym na OCR, ked MM na neho pobera opatrovatelsky? Alebo moze na OCR byt len MM?