Mám autistické dieťa. Cesta a výzva zároveň

erikasadek
13. nov 2009

otvaram tuto temu kedze podobnu som nikde nenasla....

u nas to vyzera , ze asi ano. len cakam na vysledok je to ako cakanie ,ako na kata ☹

velmi sa trapim kvoli tomu uz dlho a bola by som rada , ak by s atu nasli mamicky ktore maju podobny problem...
myslim si ze by sa dalo o tom vela rozpravat a mne osobne dobre robi ak mozem o tom rozpravat a hlavne s niekym kto uz ma doma podobny problem alebo poznal niekoho...

bude to ako skupinova terapia, inak to ani nazvat neviem ale myslim ze sa tu snad niekto najde.. a budem esi mat co povedat...

myslim si ze je to tema, novodoba , ktora zacina trapit mnohe rodiny a nasu spolocnost...
nehovori s ao tom lahko , ani medzi partnermi alebo v rodine, tak uvitam , dobru diskusiu na tuto temu..

dakuejm Vam , vopred ak sa zapojite.. 🙂

albertka
9. apr 2013

@anka912 Ešte viete, čo máme: naučili sme sa, že zo záchoda ideme umyť ruky... zažať svetlo, pustiť vodu, mydlo, vypnúť vodu, utrieť ruky, zhasnúť svetlo, zavrieť dvere..... a mám smolu, keď sa náhodou sprchujem vo vani.... to odchádza s umytými rukami, zhasne mi a zavrie dvere 😉 ....

nensyke
9. apr 2013

@albertka Dominik je šikovný chlapček, teraz chodí do školky? a kde?

albertka
9. apr 2013

No, vozím ho do Naháča 4 dni v týždni na 4 h. a som tam zatiaľ s ním. No mali sme minulé leto- jeseň náročné obdobie a teraz sme mali tiež trable so zúbkami... začal sa capkať, hádzať predmety, prestal sa hrať a kým som prišla na to, že je to zo zúbkov, ktoré ho boleli prešliel mesiac, kým sem to doriešili ďalší... ale chvalabohu, zvládol vyvrtať 2 zubky bez anestézy a bol veľmi statočný. Sme na neho hrdí, teraz hrdo ukazuje, že má opravené zúbky 🙂

albertka
9. apr 2013

@nensyke No, vozím ho do Naháča 4 dni v týždni na 4 h. a som tam zatiaľ s ním. No mali sme minulé leto- jeseň náročné obdobie a teraz sme mali tiež trable so zúbkami... začal sa capkať, hádzať predmety, prestal sa hrať a kým som prišla na to, že je to zo zúbkov, ktoré ho boleli prešliel mesiac, kým sem to doriešili ďalší... ale chvalabohu, zvládol vyvrtať 2 zubky bez anestézy a bol veľmi statočný. Sme na neho hrdí, teraz hrdo ukazuje, že má opravené zúbky. Jéj, pozerala som Dalulka ako pekne pracuje za stolíkom, on je taký zlatý, ja by som ho vyobjímala (keby sa nechal) 🙂 ako on pekne a pokojne pracuje 😉

damnam
10. apr 2013

Tak zajtra ideme na metabolicke vysetrenie do Bratislavy.

saurian
12. apr 2013

baby dnes mi dosla nova skvela vecicka... penove puzzle vkladacka

anuska74
12. apr 2013

@saurian
Kde si to objednala?

saurian
12. apr 2013

@anuska74
sport-potreby.sk

marcela1992
13. apr 2013

Ahojte baby.Prosím vás neviete poradiť nejakú hračku pre 6 ročného autistického chlapčeka?Netýka sa to môjho syna ale brata.O dva mesiace ideme k našim na dovolenku a chcela by som mu kúpiť niečo čo by ho zaujalo.Klasické hračky ho veľmi nebavia,skôr lyžičky,fľašky a podobne...Viete mi odporučiť nejakú stránku s takými hračkami alebo viete o nejakej značke,ktorá vyrába hračky pre autistické detičky?Budem vám veľmi vďačná

anuska74
13. apr 2013

@marcela1992
neviem čo ho najviac zaujíma, ale napríklad tu http://shop.f84.sk/hry-pre-deti-s-autizmom/

kubasa2005
13. apr 2013

@marcela1992 majho bavia velmi puzzle napriklad,alebo vlacik

kubasa2005
13. apr 2013

aj Vase deti tak neskutocne kricia?Kubino zacal len teraz ale neviem co snim.Ucitelka ze nevsimajte si to ale to sa neda pocuvat ☹

marcela1992
13. apr 2013

@anuska74
@kubasa2005 dakujem velmi pekne 😉

samiana
13. apr 2013

práve beží na čt24 priamy prenos Duše K s Annou Struneckou (autorka Přemúžeme autizmus? a Doba jedová) a jedným autistickým mužom : priamy prenos, ale bude aj v zázname

http://www.ceskatelevize.cz/ct24/kultura/222453...

ajkuska
13. apr 2013

ahojte, neporadíte mi, nemáte skúsenosti s aminokyselinovou liečbou? synček mentálne aj pohybovo zaostáva, tak by sme chceli vedieť či by mu to nepomohlo? ďakujem.

damnam
13. apr 2013

Vo stvrtok na metabolickom vysetreni Ivko nam urobil radost. O 8hod nam vzali krv a potom sme cakali do 12hod kedy nas zobrala doktorka.Ivko bol cely cas kludny ( ziadne pobehovanie a valanie sa po zemi)pekne sme to zvladli.Dokonca sa napil ked som mu nalial z flase do pohara vody a potom sa napil aj s velkej flase 🙂 to bolo 1krat co dal flasu k ustam a sam sa napil 🙂 🙂 🙂

silvikam
14. apr 2013

@ajkuska Ahoj, a čo je to za liečbu?

ajkuska
14. apr 2013

@silvikam ahoj bližšie na tejto stránke www.aminocure.cz, boli sme na konzultáciu u nich, na ich stránke uvádzajú dobré výsledky, cez pár ľudí som sa na to pýtala, tak povedali, že zaznamenali pokrok hlavne v mentálnej oblasti u detí, ale chcela som poznať viac osobných skúsenosti, preto sa tu pýtam.

anka912
14. apr 2013

@ajkuska ja som sa o to kedysi tiež zaujímala, ale čo mi písali súkromne dve mamičky, tak tie práve nevideli žiadne veľké výsledky

silvikam
14. apr 2013

@ajkuska Pozerala som to, vyzerá to zaujímavo. Ale veru, či to naozaj aj tak funguje ako píšu? Zdá sa mi už toho akosi priveľa - tých zázračných liekov /Karnozín, DMG, Q 10/. Nie je to všetko iba ťahanie peňazí zo zúfalých rodičov.

2671974
14. apr 2013

@silvikam možno aj....

ajkuska
15. apr 2013

@anka912
@silvikam
@2671974
to keby som vedela, či to pomôže a neuškodí, ktovie.

albertka
15. apr 2013

@damnam KTO vás objednával na metabologiu? Ako ste to zvládli?

albertka
15. apr 2013

@damnam Uff, a čo ste tam robili, boli ste na prechádzke? Neviem si predstaviť, že by sme čakali niekde 4 hodiny? A krv mu vzali v pohode? Lebo nášmu drobcovi je problém vziať aj kvapiek na odberoch kvôli MB12 ... jednoducho netečie... preto som na metaboliku doteraz nešla, ak sa mu nepodarí vziať dostatok krvi, testy sa nedajú spraviť.

damnam
16. apr 2013

Poslala nas tam neurologicka Dr Pobiecka.Vyborne az na tu krv .Brali jej dost ☹ Ivka sme dali na postel lahnut na chrbat zena drzala nohy ja som telicko a ruku ,sestricka ruku a dalsia brala krv.Potom sme sa isli najest do auta .Mala nas zobrat 10:30hod ,ale nejako sa oneskorila tak sme isli az o12:15hod.Tak sme sa isli prejst.Ivko bol dobry len sa tulil ked sme cakali.A naucil sa tam pit s flase.Teraz 2dni ked ho beriem zo skolky podam mu v aute 0,5l flasku a pekne sa napije.

albertka
17. apr 2013

@damnam Super, teším sa. My nemáme problém s odberom, že by to fyzicky bolo náročné, zvláda to, pekne sa posmeľuje "neboj sa, bude hotovo" .... ale krv netečie ☹ ... nás dr. Pob. odmietla zobrať ☹ a neurol., u ktorej sme boli nám nerobí žiadne vyšetrenia ani nenavrhuje liečbu... tak si cestu opäť vyšľapeme sami 🙂

zuzka208
17. apr 2013

Baby ma tu niekto deti vo veku 6 rokov ako ste riesili preockovanie???My sme mali ist no nedala som maleho ockovat dr.mame velmi dobru ona sama povedala ze keby mala sama este deti tak by ich nedala zaockovat ani ona ☹ na hygienu nas hlasit nebude ale problem je v tom ze v septembri chodia na kontrolu z hygieny a uvidia ze zaockovany nie je.Pokuta je dost vysoka a tiez sa bojim aby nedostal napr.cierny kasel lebo je dost silny astmatik a casto byva chory,no neviem co robit ako ste to riesili vy??Este som skusila cez neurologa ale nechcel nam napisat ze momentalne neodporucuje ockovanie 😠 viete aby sme boli vsetci kryty tak neviem.

nensyke
17. apr 2013

@zuzka208 Ahoj, ja som tiež nedala I. zaočkovat, ale o pokute 😕 zatial nič neviem... Náš mal v sept. 6 rokov..

alena76
17. apr 2013

@damnam my sme dnes boli tiez na metab testoch na Kramaroch u dr.Kolnikovej. Chodime k nej na neurologiu. Cakanie v pohode, Jonas sa hral s autami a pokupili sme mcqueenové vajicka v bufete, ale ten odber (teda 2x, jeden na lacno, druhy po jedle) des 😒 Drzali sme ho 4. A potom nezniesol na ruke leukoplast, tak si to odtrhol, hned ako sme vysli z ambulancie