Mám autistické dieťa. Cesta a výzva zároveň

erikasadek
13. nov 2009

otvaram tuto temu kedze podobnu som nikde nenasla....

u nas to vyzera , ze asi ano. len cakam na vysledok je to ako cakanie ,ako na kata ☹

velmi sa trapim kvoli tomu uz dlho a bola by som rada , ak by s atu nasli mamicky ktore maju podobny problem...
myslim si ze by sa dalo o tom vela rozpravat a mne osobne dobre robi ak mozem o tom rozpravat a hlavne s niekym kto uz ma doma podobny problem alebo poznal niekoho...

bude to ako skupinova terapia, inak to ani nazvat neviem ale myslim ze sa tu snad niekto najde.. a budem esi mat co povedat...

myslim si ze je to tema, novodoba , ktora zacina trapit mnohe rodiny a nasu spolocnost...
nehovori s ao tom lahko , ani medzi partnermi alebo v rodine, tak uvitam , dobru diskusiu na tuto temu..

dakuejm Vam , vopred ak sa zapojite.. 🙂

saurian
7. nov 2013

@tanapeta
no ved ja som tiez neratala ze bude akykolvek problem, lebo ku ziadosti som napisala papier ze teda podavam ziadost a ziadam podla paragrafu toho a toho toto a toto - presny paragraf a cast znenia ku kazdemu bodu, dg ma stanvoenu a uzatvorenu.

tanapeta
7. nov 2013

@saurian nám posudkár pravdepodobne nedočítal správu lebo v odôvodnení napísal, že je len podozrenie na autizmus a pritom autizmus už bol stanovený. Tak som sa nasrala, neonovou fixkou podčiarkla vetu, kde bola jasne stanovená dg. A vypísala som mu, nech pán posudkách vyskúša ísť s takýmto dieťaťom v MHD, že aké je to nebezpečné, a že nemienim v meste, kde máme (andreas) škôlku platiť stále za odtiahnutie vozidla, že nám ho už raz odtiahli a pod. a že zjavne to nedočítal. Strašne som bola nasraná, už ani neviem čo všetko som mu tam napísala aj ten § presne, že podľa neho nárok má, tak nech neporušuje zákon. A uznali. Neskôr sme pýtali kompenzácie na auto a naftu a to išlo tak hladko už, že som sa sama čudovala

dai
7. nov 2013

@majka99999 je velmi mily - ja mam predcasniatko a chodime k nemu cez 2 roky... vie to s detmi aj rodicmi. je mily a priamy

majka99999
7. nov 2013

@le_to moj neznasa, ked vrtaju susedia, a ponorny mixer. Ale motorova pila alebo zbijacka mu nevadia.

timkaa
7. nov 2013

@saurian ahoj mne este nevolali z UPSVaR, a tiez uz presiel mesiac , co som tam bola, ale ja som niesla papiere iba kde vybavuju rodicovsky, o preukaz ZTP som zatial neziadala. Ale chcela som sa opytat, co ti povedali ze schvalia na 1 rok? rodicovsu dovolenku alebo nejake kompenzacie?

damnam
7. nov 2013

@saurian Aj my chodime ku pedopsychiarovi len kvoli uradu,ze on ma nastarost autizmus.Prinesieme papiere od dr J a neurologicky a on to opise a ideme na urad. 🙂

saurian
7. nov 2013

@damnam
no lebo mi sme uz aj boli pedopsychiatrovi objednani ale nakoniec sme neboli(som myslela ze to budeme potrebovat do skolky), ked som objednavala sestricka sa pytala ci sme boli u psychologa a u ktoreho, tak potom ze ona to vlastne aj tak len opise. takze asi tak. tak o rok pojdeme 😉
vy chodite do skolky v tt prosim ta? alebo inde? ako ste spokojni? thx

narantuja
7. nov 2013

@majka99999 Jestli mas pocit, ze ztraci dosavadni znalosti a schopnosti, je to důvod, aby ses objednala. Mozna je toho malo, aby se něco zjistilo, mozna, ze se nejake varovne signály zjisti a bude vas chtit videt znovu, aby se vidělo, jak se to vyviji dal, mozna, ze nejaky problém bude patrny uz ted.

Jestli plánujete navstevu neurologa, urcite to s nim prober. Nečekej ale vic, než názor, opřeny o to, že už mu ordinací prošlo hodně dětí s nejrůznějšími problémy. Detailni vyhodnoceni vývoje dítěte není jeho obor.

Z toho, ze Marecek vyselektoval tatku z vítání a loučení, se neda na nic usuzovat, když tobe ochotně zamava a raduje se z tvého prichodu.

K motorickému neklidu. Existují hodně aktivní děti, ale jde o zdravou aktivitu, když mají takové děti sedět 4 hodiny ve škole, tak to bezproblémů usedí a hezky se soustředí a pak existuje diagnoza hyperaktivita. Motoricky neklid je něco mezi. K autistickym detem patri ledasco, nektere jsou klidne, jiné hyperaktivni a další třeba pasivní.

Předměty a to, co se deje na monitoru pocitace, bude zajímat mnoho autistu, problém je v tom, ze je mimo mísu zájem o lidi a o kontakt s nimi.

damnam
9. nov 2013

Pouziva tu niekto melatonin?

meesha
9. nov 2013

ano. kudy chodim, tudy velebim. diky tomu se mrnousovi pred mesicem narodila segra :d

meesha
9. nov 2013

@damnam rozumej, diky melatoninu 🙂

damnam
10. nov 2013

@meesha Kolko davate s tabletky?

anka912
10. nov 2013

@meesha blahoželám oneskorene!

anka912
10. nov 2013

Dáva-dával tu niekto dieťaťu čaj Brahmi- memory tea?

meesha
10. nov 2013

@damnam Staci mu ctvrtka. Usinal dlouho po pulnoci, ve dve, ve tri. Ted vykoupeme, dame, zhasneme, kouka do iPadu a do pul hodky je tuhej. :D

meesha
10. nov 2013

@anka912 diiiik 🙂

damnam
11. nov 2013

@meesha Aj my davame stvrtku ,tiez zaspi do pol hodiny 🙂

cecil36
11. nov 2013

@damnam a na co je dobry ten melatonin?
@meesha

damnam
11. nov 2013

@cecil36 Na zaspavanie.

cecil36
11. nov 2013

@damnam to sa da normalne kupit v lekarni, ci to mate na predpis? Moj sice zaspi relativne rychlo, ale budime sa aj 20 krat za noc 😒

damnam
11. nov 2013

@cecil36 Nam to poradila dr J, da sa to normalne kupit bez receptu 90 tabliet 8e.

cecil36
11. nov 2013

@damnam dakujem velmi pekne za radu 🙂

pastelka28
11. nov 2013

ahojte mamicky...tak dnes sme boli u Dr.Janosikovej na diagnostiku...maly je autista ☹ ☹ ☹ ...len by som sa cchela spytat ktora mamicka bola u nej,ze kedy Vam dala neaku spravu,alebo Vam ju poslala domov??lebo mne nedala nic... ☹

anuska74
11. nov 2013

@pastelka28
Fú, to ho hneď takto napevno zdiagnostikovala?
Správu dosť podrobnú ti pošle tak do 2 týždňov.
Inak môžeš sa pridať aj do skupinky na Fb, tam sa skôr dočkášh rád ako napr .požiadať o zťp a pod.

saurian
11. nov 2013

@pastelka28
Nám došla sprava do týždňa

pastelka28
11. nov 2013

no ano povedala nam ze Samko je autista ale nic viac... ☹ no tak uvidime budeme cakat....a na fb kde??kde sa mam pridat,??

saurian
12. nov 2013

... uz mam 3 rocky ...

tanapeta
12. nov 2013

@pastelka28 poslala do mesiaca?? asi tak cca

anuska74
12. nov 2013

@saurian Jej fešák, ale vyzerá byť väčší, aj na 5 r.

saurian
12. nov 2013

@anuska74 fesak je urcite o tom niet pochyb 😀 😀 😀
a ci vacsi - pediater povedal na trojrocnej prehliadke ze je krasne tabulkovy, tak neviem - 106 cm a 17 kg. 😉