Mám autistické dieťa. Cesta a výzva zároveň

erikasadek
13. nov 2009

otvaram tuto temu kedze podobnu som nikde nenasla....

u nas to vyzera , ze asi ano. len cakam na vysledok je to ako cakanie ,ako na kata ☹

velmi sa trapim kvoli tomu uz dlho a bola by som rada , ak by s atu nasli mamicky ktore maju podobny problem...
myslim si ze by sa dalo o tom vela rozpravat a mne osobne dobre robi ak mozem o tom rozpravat a hlavne s niekym kto uz ma doma podobny problem alebo poznal niekoho...

bude to ako skupinova terapia, inak to ani nazvat neviem ale myslim ze sa tu snad niekto najde.. a budem esi mat co povedat...

myslim si ze je to tema, novodoba , ktora zacina trapit mnohe rodiny a nasu spolocnost...
nehovori s ao tom lahko , ani medzi partnermi alebo v rodine, tak uvitam , dobru diskusiu na tuto temu..

dakuejm Vam , vopred ak sa zapojite.. 🙂

kreativna
24. nov 2013

ešte som zabudla povedať dcerka bude mať v januari 4 roky a od kedy sa jej to stalo začala velmi vela piť 3-5l tekutin denne a cukrovku nema a všetky testy su vporiadku,v sučastnosti sa to pitie znížilo a začala mi papať aspon polievku vyvar a to musí byť číri precedeny aby tam nič neplavalo a to len z jej oblubenými rezancami.dieta nie je podvyživene priam naopak vyzera uple baculato ako keby bola neviem aky papkáč je to až neuveritelne ona je príkladom porekadla "rastie ako z vody"

anuska74
24. nov 2013

@kreativna
A dcérka rozpráva, ako je na tom s rečou. rozprávala bľabotali si pred tým očkovaním? pripisuješ to zhoršenie očkovaniu?

zrzulka007
24. nov 2013

@ruzicka383 mne lekárka povedala, že sa to má prejaviť do max.5 dní

ruzicka383
24. nov 2013

@zrzulka007 tak chod za nou a povedz jej,ze nevidis ziadne zmeny,prave naopak,

narantuja
24. nov 2013

@kreativna mb12 je vitamin B12 v methylové formě (methylkobalamin). Tím nejočekávanějším efektem, pro který ho rodiče autistických dětí zkoušejí, je zlepšení řeči, může mít i pozitivní vliv na socializaci. Některým dětem se po něm zvýší apetit. Nic z toho, co jsem napsala, ale neplatí paušálně pro jakékoli autistické dítě.

kreativna
25. nov 2013

@anuska74 pred tým ako sa to stalo rozprávala,blabotala vedela aj zvieratka napodobniť a potom zrazu nič len mama a až teraz zo 3 mesiace čo začala rozprávať a aj sa jej podarí povedať celu vetu len niekedy prehadzuje písmenka v slove ale zlepšila sa v rozprávaní aj komunikovaní i ked su situacie kedy absolutne nekomunikuje a občas si aj očká zakrýva.ja osobne to pripisujem očkovaniu neviem ako iné maminy,mne teraz najnovšie povedala neurologička že vaše dieťa nie je autista aj ked všetko tomu nasvedčuje,vaše dieta bolo poškodené ťažkými kovmi z vakcíny a nepovedala mi z akej a ked som jej povedala nech to napíše do karty tak nenapísala,povedala len že sa to stáva a takýchto detičiek pribuda a napísala len že neočkovať,kontraindikácia z neurologického hladiska

kreativna
25. nov 2013

@narantuja mb12 je aj v inej forme ako spray?pytam sa preto že u mojej dcerky nieje šanca vstreknut jej to do nošteka,skor jej dam do striekačky a do pusy alebo rozpustím v tekutine a vypije mi to z flašky

le_to
25. nov 2013

@kreativna probiotika = infant dophilus
mb12 niečo o tom píšu tu... http://www.vitaminyvspreji.sk/vitamist-b12-3

le_to
25. nov 2013

@kreativna to sa dosť podobá na správanie môjho syna

le_to
25. nov 2013

@kreativna píšeš o mojom synovi ? 😀

le_to
25. nov 2013

@kreativna aspoň že neurologička bola úprimná a povedala pravdu ako to je, to nam tvrdila, že autizmus to nebude ale z neurologického hladiska vraj všetko v poriadku a to syn do 18 mesiacov ani nechodil

mardenad
26. nov 2013

Mám na predaj DMG sirup a sprej MB12 , kto má záujem, píšte mi do IP 🙂

timkaa
26. nov 2013

Ahoj, nebola si spokojna s ucinkom DMG? Jeden ste vybrali? Napis do ip kolko za neho chces. Inac tie piktogramy na wc si potom uz niekomu dala?

timkaa
26. nov 2013

@mardenad predosly prispevok patril tebe 🙂

mardenad
26. nov 2013

@timkaa nie nie, s DMG som veľmi spokojná. Mám iné dôvody na predaj 😀 napíšem ti do IP

damnam
26. nov 2013

Ahojte, konečne máme tablet. Mohli by ste mi napísať nejaké stránky s úlohami a hrami pre autikov? Dakujem

saurian
26. nov 2013

@damnam
a aky mate? iPad? ak hej, napis, poslem co vyuzivame s drobcom, + mame nejake aplikacie ktore vyuzivame so starsim (VD).
vela tipov najdes na i-sen.cz, ja tiez odtial vela tipov cerpam

damnam
27. nov 2013

@saurian kúpili sme tablet asus meno pad10 102.

saurian
27. nov 2013

@damnam
no tak s tym neporadim 🙂

damnam
27. nov 2013

@saurian aj tak dik. 🙂

tanapeta
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
tanapeta
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
kreativna
28. nov 2013

@tanapeta ano moja dcerka vie vyfukať soplíky.podarilo sa mi ju dostať do školky medzi zdrave deti na 4 hod.denne.p.riaditelka je fantastický človek zobrala si ju pod ochranné krídla,povedala že to s nou len tak nevzda i ked tam je jediné dieťa ktoré prebalujú a má niekedy svoje tahy napr.leží pod stolom a nikto sa k nej nemože priblížiť.no zvladaju to aj ked prechody z jednej miestnosti do druhej jej robia velke problémy a pod.vieš jeden dobry učitel je niekedy za 10 psychologov.spolu s p.učitelkami prežívami emkine pokroky a mame s nej radosť.ono sa zdá ako keby pomaličky ta toxicita sz dcerky vyprchavala aj jazýček sa krasne rozvezuje rozprava vela ale je to nezrozumitelné ale už sa aj p.učitelky učia jej rozumieť a podarí sa jej povedať aj zrozumitelnú vetu,stale su tu však ešte problemy v každej oblasti ale ja verím že pojde čím dalej tým lepšie,lebo je neuveritelne šikovná v niektorých veciach dokonca sa mi zdá až prefíkaná niekedy a ja sa tiež učím ako ju previezť týmto ťažkým obdobím a urobiť pre nu to najlepšie a ty vieš dobre aké je to náročné a niekedy na prášky a som si vedomá aj toho že su detičky horšie ako moja poškodené,konkretne sa z jednou maminou priatelim a je podstatne mladšia odo mna a jej synček je jej prvé dieťa a unho to šlo presne tak ako u emky ale rýchlejšie a dopadol ovela horšie.tým som chcela aj povedať že na veku až tak nezáleží lebo sa to stalo aj mladým maminam aj starším.

tanapeta
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
kreativna
28. nov 2013

@tanapeta ani ja malu nepchám žiadnymi liekmi okrem toho nešťastného encephanolu ťo jej predpísala neurologička a brala ho len 3 dni a velmi zle nan zareagovala.no ale mala brala kvapky z trad.činsk.med.to bol začiatok a do 2-3 tyždnoch začala po nich rozprávať ale vieš neda sa posudiť či tomu pomohla detoxikacia ťažkých kovov alebo by začala rozprávať aj tak,potom som jej dlho nedavala nič a teraz jej davam magneb6 ampulkové pol ampulky denne do čaju a omega 3-kyseliny,kyselini listovú pol tabl.denne rozpučím tiež do čaju ,vitamín c 12 kv.denne,musím nájsť nejaký kvalitný vitamín c len neviem kde hladať a teraz začínam davať probiotikum biogaga,lebo mame problem s bruškom boli sme aj v nemocnici 3 dni.vieš že tieto deti maju problematické papanie a tým pádom aj trávenie a kakanie.a poviem ti že mala bola anemická a ako jej davam tu kyselinu listovú teraz jej robili testy v tej nemocnici a ma ukažkový krvny obraz čo je zaujmavé kedže poriadne neje nemože mať ani živiny tak si myslím že pomohla ta k.listova,ale neber to tak že dieťa užíva niečo stale to nie,trebars mesiac maximalne 3 a potom prestavka.ak maš nejaku skusenosť s nejakými vitamínmi alebo mineralmi a pod.možes sa o nu podeliť

kreativna
28. nov 2013

@tanapeta a ešte som zabudla raz za 5 týždnov chodím s malou do bratislavy k jednému moc fajn lekárovi a on ju lieči kraniosakrálnou/viscerálnou terapiou ale myslím si že ten lekár ma v sebe obrovske kvality lebo z malou to robí zázraky neda sa to opísať to by si musela zažiť na vlastnej koži a aj ako emka s ním krásne spolupracuje,takže snažím sa hladať všetko možné aj nemožné len aby malej bolo čo najlepšie

tanapeta
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
kreativna
28. nov 2013

@tanapeta mudr.boris kučera,poznáš ho?

tanapeta
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
kreativna
28. nov 2013

@tanapeta a tvoje dieťa vydržalo to sedenie a meranie na tom prístroji?no moju by som isto nedonutila a pomohol ten karnozín?ty ved to by sme aj mi potrebovali na omladnutie a podla toho čo som našla na nete je dosť drahý.vyzera to celkom dobre a dlho ste ho brali?toto počujem prvý krát o tom karnozíne.