Mám autistické dieťa. Cesta a výzva zároveň

erikasadek
13. nov 2009

otvaram tuto temu kedze podobnu som nikde nenasla....

u nas to vyzera , ze asi ano. len cakam na vysledok je to ako cakanie ,ako na kata ☹

velmi sa trapim kvoli tomu uz dlho a bola by som rada , ak by s atu nasli mamicky ktore maju podobny problem...
myslim si ze by sa dalo o tom vela rozpravat a mne osobne dobre robi ak mozem o tom rozpravat a hlavne s niekym kto uz ma doma podobny problem alebo poznal niekoho...

bude to ako skupinova terapia, inak to ani nazvat neviem ale myslim ze sa tu snad niekto najde.. a budem esi mat co povedat...

myslim si ze je to tema, novodoba , ktora zacina trapit mnohe rodiny a nasu spolocnost...
nehovori s ao tom lahko , ani medzi partnermi alebo v rodine, tak uvitam , dobru diskusiu na tuto temu..

dakuejm Vam , vopred ak sa zapojite.. 🙂

saurian
3. sep 2014

@anka912
mas krasneho syna!
mne to neda ale musim ti napisat - ja som vdacna za vsetky tvoje prispevky, citam ich rada, aj "vedomostne" - na pochopenie autizmu mi vela dali.
som zacala citat diskusiu nieco pred dvoma rokmi, ked nam vyjadrili u Kubiho podozrenie na autizmus, citala som aj cast diskusie spatne.
tvoj postoj - na jednej strane akceptacia reality, ze proste je to tak ako je, ze priroda zlyhala, na druhej strane mi pride ze stojis rovnymi nohami na zemi a budujes si stastie seba, svojej rodiny aj syna s kartami, ake vam zivot rozdal. u mna mas velke sympatie a obdiv.
a drzim palce aby to proste slo 😉

anka912
3. sep 2014

@saurian ďakujem 🙂

ajkuska
4. sep 2014

@saurian
@anka912
tak krásne ako saurian by som to ja nevedela napísať, ale mám taký istý postoj, diskusiu som prečítala celú a pozorne som sledovala aj váš vývoj a tiež mi to pomohlo mnohé veci pochopiť.

anka912
5. sep 2014

Dnes som rozmýšľala nad tym, ze naše deti su čudne a trčia z radu ešte aj v špeciálnej škole. ( chodíme do klasickej špecky, kde je jedna autitrieda). Vačšinou ked ideme do skoly, tak uz je otvorená, ale dnes sme prišli pár minút skôr a čakali sme asi s 15 inými deťmi a 2-3 rodičmi. Všetci tam stali a čakali, len moj poskakoval, búchal do železného zábradlia lebo sa to ozývalo, bezdôvodne sa nahlas smial... Bola tam mama s jednou novou prvačkou, na prvy pohľad úplne ok, rozprávali sa spolu o všetkom, ta po Matovi pozerala s otvorenými ústami. My fakt nepatríte nikam, uz len na inú planétu. A ked to tak reálne vezmem, tak Mato je tam najťažší prípad, zo všetkých deti , co tam poznám. Ostatne sa spolu rozprávajú o živote, hrajú sa, naháňajú, len ten moj nechápe ( skoro) nič a nikoho .

zuzka208
5. sep 2014

@anka912 Neber to tak 😉 mame to velmi tazke vsetci co mame taky osud,je obdobie kedy naozaj na nas vsetko pada,kedy vsetko citime intenzivnejsie ako inokedy a zas pride obdobie kedy sa to otoci.Ja mam ten isty pocit ako ty aj v skole.Mojmu sa od rana do vecera nezavru usta a tie zvuky,a zmeny hlasu a kridelkovanie atd.najhorsie je ze vsetko co pocuje u nas doma alebo aj vonku lebo proste vsade lebo ma velmi dobru pamät,tak vsetko vytara.Ako napr.dnes sedime na imunologii mali sme plateny termin ale cakali sme este 10min.nez nas zobrali a on spustil"joj zasa som utratila vsetky peniaze tolko penazi,nemozes prdkat u pani doktorky 😀 musis si to nechat na doma 😅 a vstci sa pozerali a nestacili sa cudovat.

anka912
5. sep 2014

@zuzka208 tak to sa veru asi dobre čudovali.... Človek niekedy nevie, či je lepšie, ked dieťa nehovorí alebo hovori 😵

janka7911
6. sep 2014

@minka7 Ahoj autizmus sam o sebe je psychicka porucha a neexistuje ziaden stroj ktory zisti u dietata autizmus taky este nevymysleli. A ten eeg priztroj je taky nepresny ze dietatu s tazkou epilepsiou ukazal ze je Vsetko ok. A to je fakt lebo poznam osobne ten pripad.

jahodka789
6. sep 2014

Dobrý den, má niektorá z vás skúsenosti s použitím doplnkov MB 12, karnozín alebo DMG Liquid? Ďakujem za odpoveď. A tiež ak by ste mali link kde sa dám MB 12 kúpiť - či aj tu na SR?

nensyke
6. sep 2014

@jahodka789 Ahoj, tu sa možeš prihlasit ked chces... http://andreas.sk/index.php?www=mb12dotaznik
Hm, skúsenosti?? Za všetky tie lieky čo som malému nakúpila, už by sme mali za to nove auto.. :/ ale treba skúšať možno niečo pomože alebo aspoň zlepší stav.

alana1111
7. sep 2014

dievčence idem k vám po radu.potrebujem poradiť čo by som mala synovi davať na pravidelnú stolicu ☹ máva problém že ide niekedy aj na 5 den ☹ nedáva to najavo že by mu niečo bolo ale určite to nieje podla mna v poriadku u dr sme zatial neboli. Ďakujem

nensyke
7. sep 2014

@alana1111 aj nás ma s tým problémi, on by aj mohol mat stolicu lenže si to zadržiava a sama neviem co s tym ☹

barla5
7. sep 2014

@alana1111 môj zdravý syn už odmalička chodieval tak raz za týždeň, zadržiaval a potom mal veľmi tvrdú stolicu a samozrejme bolesti. Užíval sirup duphalac a po ňom chodieval častejšie. Je to na predpis.

janka7911
8. sep 2014

Ahojte ja man ten istu probleem posledny cas zadrziava a ja to riesim cipkom .da sa kupit v lekarni bez predpisu.

denisocka
8. sep 2014

kočky,mate niekto dieťa na GAPS diete ?

pencil
8. sep 2014

@denisocka ja mam na GFCF (neviem, ci som to napisala spravne), ale este kratko, za to pri vyluceni mlieka sa to hodne zlepsilo, teraz cakam, co urobi lepok.

denisocka
8. sep 2014

@pencil ciže si šla postupne na to ?

kabulko1
9. sep 2014

@jahodka789 ahoj, my objednavame tento: http://www.vitaminyvspreji.sk/vitamist-b12-3 . nas maly ho berie cca polroka a odvtedy pribral 5 kil a viac mu chuti, sam si pyta papat, neni taky vyberavy

saurian
9. sep 2014

@jahodka789 aj nas je na MB12, skoro rok. a efekt? zacal sa viac "zaujimat" o jedlo, pyta si jest, tiez sa mu zlepsil spankovy rezim, zlepsila koncentracia, viac blabotal.

alana1111
9. sep 2014

@saurian a ten MB12 objednavas teš tu na sk?

pencil
9. sep 2014

@denisocka ani nie, este som len na zaciatku, no prve letelo prec mlieko, lebo to nam aj bez testov (viditelne) robilo velky problem, potom nam v moci nasli vysoke hladiny opoidnych peptidov, ale v krvi nic, tak nam doporucili vysadit aj lepok, mlieko sa dari vysadit, no s lepkom mam problem, este mi to moc nejde

jahodka789
9. sep 2014

@kabulko1 Aj našemu lepšie chutí jak som mu začala dávať B vitamíny, ale zatial vyberanosť ešte zostala. Vie, že ked nezje jedno dám druhé, alebo si aj sám vyberie zo skrinky hlavne sladkosti.

jahodka789
9. sep 2014

@denisocka my sme tiez vysadili mliečko a hned po pár dnoch bolo vidiet zlepšenie. Teda začal viac papať - ale to aj z B vitamínov a začal blabotať. Tak polroka skoro vobec nehovoril a teraz sa tešíme že aspon dzavoce. Lepok je problém lebo bezlepkový chlebík mu nechutí a je zvyknutý papať dosť aj pečivo. Tak aspon dávam cereálne.

denisocka
9. sep 2014

ja som objednala MB12 cmulaci z USA , je 3x lacnejsi

denisocka
9. sep 2014

ja som vyskušala DMG kapusle , len tak zo zvedavosti som ich dala mensiemu ,lebo v 3 rokoch nerozpraval a sice všetko chapal,co sa týka slov bol lenivy opakovat . za par dni sa rozhovoril , a to možem potvrdit ze to nebola nahoda , niektre deti nehovororia ,lebo im chýba ten vitamin B15 - DMG. U starsieho to zas malo iny ucinok,bol z DMG besny jak ďas .http://www.prirodauzdravuje.sk/alternativnamedi... . Ibaže, z USA to vyjde par šupiek , takže tolko moja skusenost co sa tyka ne-rozpravania http://www.iherb.com/now-foods-dmg-125-mg-100-c...

strociatka
10. sep 2014

Ahoj maminy, prosim vas viete poradit? Moja starsia (uz bude mat 7r.) aspergerka s tazkym ADHD - neurologicka nam kvoli vysokemu svalovemu napatiu napisala dlhodobe uzivanie magnezia denne 1x 250mg. Ale zial ten jej sice zmiernuje hyperku, no vyvolava tazke hnacky, az tak, ze to nevie regulovat a vcera mi prisla zo skoly pomaly s placom domov, ze mala az take vodnate hnacky, ze mala cele gatusky hnede, mokre. Davam jej protihnackovu stravu, je uplne bezmliecna a prechadzame aj na bezlepkovu stravu, no ked vysadim magnezium sa to upokoji, ale ked ho znova nasadim, tak zas priiserne hnackuje, co robit?

saurian
10. sep 2014

@alana1111 najprv som objednavala z ITA, teraz objednavam ten "slovensky" z vitaminyvspreji.sk

saurian
10. sep 2014

@jahodka789 nam tiez dlho trvalo kym sme nasli ten "spravny" chlieb a pekarenske vyrobky, nechutili mu, ale pravdupovediac sa ani necudujem. teraz bezlepkovy chlieb kupujeme priamo v pekarni, je velmi podobny tomu "skutocnemu", chuti mu. maju tam aj ine veci ako makovnik, orechovnik..... tiez polotovar rohlikov/zemliciek, velmi podobnych tym obycajnym. pozri tu http://www.pekarenharmonia.sk/ myslim ze aj posielaju na dobierku. ked kupime chlieb, cast z neho este cerstvy dame po 2-3 krajce do mrazaku a vytahujeme 🙂

pastelka28
10. sep 2014

Prosim Vas poradte mi idem poziadat prispevok na auto,co je najlepsie aby mi doktor napisal?nakolko vozim 3 krat do tyzdna syna do skolky 15 km od nas vzdialene..a je to hrozne chodit autobusom nakolko este mam aj 5 mesacne babo...vopred dakujem za rady... 😒

pastelka28
10. sep 2014

@mmmmm123 ahoj...velmi s tebou sucitim,ked som si precitala tovj prispevok,hned s ami zobrazil pred ocami moj Saminko..prese to iste co pises..nasledovalo to postupne aj mys me zle znasali ockovanie a potom to islo dolu vodou.,nam diagnostikovala detsky autizmus tiez dr.Janosikova v 3 a pol roku.. ☹ ale nezufaj stale mas nadej este kym pojdes ku nej a mozno Ti podozrenie vyvrati.. 😒 budem velmi drzat palce..

didla
10. sep 2014

@anka912 hm noo mila anka,, možno ked som to písala, to vyzerá s mojou nádejne, ale ja si myslím svoje,,nejako intuitívne ,, tá buducnosť asi nebude ružová, niekedy padám na samé dno zufalstva,, 😢 ale potom zasa som troška v nádeji , že predsa su ludia na tom horšie,, naše deti aspon chodia, jedia samé,, aj ked stále dokola to istéé, a zvládaju potrebu, hygienu, ale aj tak, ked vidím ako skoro 3 deti rozprávaju, rozumeju, premýšľaju,, ide mu srdce puknuť,, aj ked bohužial to nikdy nezmením,, sa bojím toho, že ja to nebudem zvládať ,, nie malá,, no,, druhý ročník uvidíme ako zvládneme abecudu a som veľmi zvedavá či bude dakedy čítať , to porozumenie je tu chabéé, síce vekom príbuda, ale dosť pomaly, jej mániou su šnurky,, je tým fascinovaná, tvoj jazdí aj na korčuliach to je super, moja na bicykli nevie,, hm ach,, bojím sa proste čo dalej, nedokáže sa správať v spoločnoti, nedokáž sa zaradiť, asi nerozumie prečo a načo, ale bojujme dalej,, a tešme sa z maličkostíí aspon, ked už nie naplno aspon ja, ja hlavne neverím, žiadnym metodam a dietám a šarlatánom, proste nie, možno to niečo zmierni , som rada, že dačo je a nebudem ju trápiť dietami