• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Mám autistické dieťa. Cesta a výzva zároveň

20. mája 2017 
@emka1 na tom cukre moze nieco byt...my sme na diete, a tam cukor nie je povoleny - a cuduj sa svete, pri jedeni mi konecne pokojne obsedi v stolicke (dovtedy mi tam zjedla vzdy iba jedno susto,a potom vybehla prec...a zas si dobehla pre dalsie ... a zas odbehla :slight_smile:...
28. feb 2015 o 13:31  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
Mamicky, Janosikova nas poslala do Francesca v Presove, robia tam aj diagnostiku? ako dlho sa caka na termin? vdaka
28. feb 2015 o 23:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@foryou25 Tak my sme čakali len dva dni, ale mali sme šťastie lebo niekto sa odhlásil. Ale inak sa čaká tak 6 týždňov. Ale chod tak iba keď bude malé v pohode vyspaté a v dobrej nálade.
1. mar 2015 o 13:01  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@majkam6 a ako si bola spokojna tam s diagnostikou,? ak nechces tu napis mi prosim IP, vdaka
1. mar 2015 o 13:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte,chcem sa spýtať ci moze byt podozrenie na autizmus pri predčasne narodenom dieťati...Mame 2roky,začína sa nam viac a viac rozvazovat jazyk,ale čomu sa čudujem je ze Oliver napodobňuje rukami ako sa točí pračka ked perie,dokaze pri nej stať a pozerat ako žmýka a este prednedávnom točil vsetko co mal v ruke (to uz nejaku dobu nerobi)
1. mar 2015 o 13:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@silviasko Ach, je to presne ako náš Eduško, keď mal dva rôčky. Eduško je 12 ročný autista. Ale určite sa ešte neboj !!! Aj tak Ti nikto u dvojročného dieťatka nepovie. Vôbec to nemusí nič znamenať.
1. mar 2015 o 14:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@nezabudka1410 co si mam všímať?A ako sa to vyvíjalo u Eduska?
1. mar 2015 o 14:10  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@nezabudka1410 a ako to zvladate uz 12 rokov?
1. mar 2015 o 14:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@silviasko presne robi to aj moj, ze toci vselijakymi predmetami Janosikova povedala ze to je typicke pre autistov, ale nato aby bolo dieta autista, treba toho viac, nie len jednu vec..moj je tiez predcasniatko, teda mam dvojicky narodene o 2 mesiace skor
1. mar 2015 o 15:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@nezabudka1410 skuseny klinicky psycholog ti povie aj v 2 rokoch, janosikova sa napriklad vyjadrit vie aj ked nie na 100% vzdy
1. mar 2015 o 15:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@foryou25 mne sa zdá uplne normálny ako zdravé dieta,len to točenie.A co si mam este všímať?
1. mar 2015 o 16:12  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@silviasko napriklad ako sa sprava ku inym detom inym osobam, ci ich neignoruje, ak nieco ma donesie ti to ukazat ze aha co mam, a taketo veci
1. mar 2015 o 16:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@foryou25 ma rad deti,vzdy sa im teší a hra sa s nimi,objima ich.Z ludi všeobecne nema strach,len z doktorov.Chodi bez pomoci od 14 mesiacov,rozpráva,ale nevie este povedat súvislú vetu,udržuje očný kontakt,reaguje...vidí sa mi zdravý,len ma zmiatla ta pracka s točením
1. mar 2015 o 16:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte. Vyzera to ze sa asi budeme stahovat znova do Ba. V decembri nam diagnostikovali detsky autizmus, boli sme v Kosiciach aj v Presove. Rada by som isla v Ba do Andreasu na vysetrenia. Chem sa opytat ako to je v Ba so skolkami? Teda viem ze je problem umiestnit aj zdrave dieta. Ako to riesite? Chodi niekto do tej skolky F84, patri to k andreasu? Alebo na iljusinovej? Je sanca sa tam dostat? Ako je to tam financne? Tu mi Simonko chodi na 4hodiny do klasickej skolky na 4h. a nieje s nim zatial ziadny problem a skolka mu aj velmi prospela, velmi sa zlepsil ale v Ba ho tazko niekde umiestnim kedze este ani presne nemame ani byvanie poriesene a chceme ist az koncom skolskeho roka skrz malu.
1. mar 2015 o 17:10  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@silviasko tak nie je ocom mas uplne normalne zdrave dieta si myslim ;)
1. mar 2015 o 18:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
@lenkao prosim ta kto vam diagnostkoval autizmus?v presovr ci v po?u koho ste boli, vdaka
1. mar 2015 o 18:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@foryou25 Od Juna sme sledovany u psychologicky ale pri poslednej nasteve mala podozrenie tak nas poslala aj psychatrovi lebo nechcela nic zanedbat. Boli sme najpr v Kosiciach u pedopsychiatricky Rozenbergerovej a ta nas upozornila na to ze to vidi na autizmus alebo vysoky intelekt. Este nas poslala na vysetrenia geneticke, metabolicke a foniatriu a odporucila nam diagnosticke centrum v presove a tam sme boli u Mikovej a plus tam este bola este jedna a oni sa vyjadrili ze poskodenie autistickeho spektra.
1. mar 2015 o 19:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lenkao smiem sa opytat - kde ste boli na geneticke, metabolicke a foniatriu a co to su vlastne za vysetrenia? Dakujem
1. mar 2015 o 19:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lenkao Aj sa Šimonko nejako inak prejavoval, či si mala Ty nejaké pochybnosti? Lebo, ak zvláda klasickú škôlku, tak ako klobúk dole ...
1. mar 2015 o 19:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte,chcela by som dcérku prihlásiť na ABA terapie do Andreas,nevie mi niekto povedať že o koľkej a v ktorý deň v týždni to býva?Je to len jedna hodina do týždňa,alebo sa dá aj viac objednať?
1. mar 2015 o 19:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lenkao aha, ale ked pises pedopsychiatricka uvazovalo o vysokom intelekte tak asi u vas to bude Asperger vsak?
1. mar 2015 o 19:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@foryou25 a co to točenie?No dufam,ze mas pravdu.
1. mar 2015 o 19:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@silviasko tak to mozno bolo len taka forma jeho hry, ale pises ze uz to nerobi tak sa nemusi bat naozaj
1. mar 2015 o 19:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@minulin Genetiku sme bolu tu v He a metabolicke v Ke tam este moc mame zaniest len Muza seklo tak akosi nebolo kedy a foniatriu este len ideme tu lebo musela som ho preobjednat lebo bol chory. Vysledky este nemame. Foniatria je so sluchom, metabolicke ze ci metabolizmus nema vpliv na travenie ale to nam tvrdila ze jeho pripad to nebude.
@mimasimi Ano vela si trieskal hlavu niekedy bol schopni si aj celo rozbit keby som nezasiahla, skieka, hadze vecami, napr c dvoch rokoch a 4 mesiacoch sa na tetsko tablete naucil cisla a uz v dva a pol roku vedel aj pismena a dokazal pisat cele slova na tom tablete aj dost pismena kade tade cita a uz pozna aj male tlacene. Do teraz nema osvojene poriadne hygienicke navyky a proste pocikavanie a ucvrkavanie je normalne niekedy aj pokakavanie, dlho kakal len do slipov. Skolke sa jeho stav dost zlepsil aj hygienicke naviky ale stale to nieje ok. Ale na vianocnej besiedke sme nechapali ako tancoval a spieval, to ho bavy a my si mysleli ze on ani nebude chcet a bol najlepsi a to neprehanam. On ako zacali tak isiel az do konca az taky extrem. Aj ucitelky tvrdia ze v nom nevidia rozdiel od ostatnych deti. My sme nejak s tou diagnozou uz neratali. Prv ma to napadlo ci to nemoze byt ono ale on je dost sikovny. Jaj a este nemal rad cudzie zeny, ked sa mu prihovarali tak skliekal alebo sa hadzal o zem a hadzal veci co mal v rukach. teraz uz to take nieje.
1. mar 2015 o 19:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lenkao tak, to je šikulko. Najlepšie je ísť k Jánošikovej, tá najlepšie povie. Na detský autizmus mi nepríde, možno asperger, alebo bude vysoko inteligentný. A vzdor tiež robí svoje ...
1. mar 2015 o 19:55  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Máme už diagnozu Autizmus stanovenú v Autistickom centre vo Viedni a sme zapísané v poradovníku na ABA terapiu,ale tam nám povedali,že to bude min pól roka trvať pokiaľ na nás príde rad.Tak to chcem skúsiť v Andrease.
1. mar 2015 o 19:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@minka7 na vasom mieste pockam na tu vieden. ja sice vela neviem o tom, co je v BA, ale pisali tu zeny, ze tato terapia by mala byt intenzivna, a nielen raz do tyzdna ako v ba...
1. mar 2015 o 20:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lenkao dakujem za info a mozes mi napisat, ako tie vysetrenia prebiehaju? a pri kom ste konkretne boli? ak chces, napis mi spravu, dakujem moc... snad nevadi, ze tykam... :slight_smile:
1. mar 2015 o 20:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@minka7 v andrease su terapie aba terapie minimalne 3 krat do tyzdna po hodine , kazda terapia sa plati 15 eur a da sa tam chodit aj po obede, my chodime v pondelok, utorok a piatok hned po skolke od 12.00 do 13.00
1. mar 2015 o 20:12  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
minulin vďaka za info :slight_smile:
1. mar 2015 o 20:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok