Mám autistické dieťa. Cesta a výzva zároveň

erikasadek
13. nov 2009

otvaram tuto temu kedze podobnu som nikde nenasla....

u nas to vyzera , ze asi ano. len cakam na vysledok je to ako cakanie ,ako na kata ☹

velmi sa trapim kvoli tomu uz dlho a bola by som rada , ak by s atu nasli mamicky ktore maju podobny problem...
myslim si ze by sa dalo o tom vela rozpravat a mne osobne dobre robi ak mozem o tom rozpravat a hlavne s niekym kto uz ma doma podobny problem alebo poznal niekoho...

bude to ako skupinova terapia, inak to ani nazvat neviem ale myslim ze sa tu snad niekto najde.. a budem esi mat co povedat...

myslim si ze je to tema, novodoba , ktora zacina trapit mnohe rodiny a nasu spolocnost...
nehovori s ao tom lahko , ani medzi partnermi alebo v rodine, tak uvitam , dobru diskusiu na tuto temu..

dakuejm Vam , vopred ak sa zapojite.. 🙂

mimca20
22. apr 2015

@meesha Nechcem zabrdat, neznasam to z celeho srdca, nechcem ani nic riesit. Ale nemame dost svojich starosti, situacii ci uz voci lekarov, uradov??? A to, ze minulin napise, ze chce klud po tom vsetkom, to je samozrejmost a nic nove, sak nie sme stroje, ktore idu denno denne na milion percent... Sme len ludia, ktori ziju a su..... Nielen tu chodit citat, sliedit, mozno niekomu donasat, resp. diskutovat ze ta a ta to a to napisala.... (lebo aj take su mamicky na mk tomu ver) a potom suuup ako supy utoook?????

mabikatymtor
22. apr 2015

@meesha Tak to som uz niekde citala 😀 Skus popremyslat nabudúce prave Ty,co pises
@minulin Asi tak. 😎

mabikatymtor
22. apr 2015

@mimca20 To si velmi pekne napisala! 😉

minulin
22. apr 2015

@mimca20
@mabikatymtor Mimca, veru, mam tiez taky pocit........... Som rada, ze to nevnimam aj ja takto, ja tiez nenavidim konflikty, ale toto je uz druhykrat, co mam s pani problem.......... :( Je mi smutno z takych ludi :(
Mabika - .......... 😉

meesha
22. apr 2015

Máme toho hodně, ale s tím se holt musime smířit. Děláme to pro svoje děti, já nevím jak ostatní, ale já bych i do smrti vyčítala, ze kdybych tím, ze chci mít klid něco zazdila ve věci, ve které mu mužů pomoct. Já na to jen upozornila, ze je to důležité, nějaké osobní útoky jsou mi ukradené. Vsimni si, ze jsem to psala obecne, ne proti nekomu.
Možná je to tím, ze tu každá hledáme něco jiného. Já sem chodim pro inspiraci, zkusenosti, srovnat si, jak na tom ty naše děti jsou. Jiní zase utesovat a asi pro psychickou podporu. Normálně by to melo byt v symbióze. Ale přece se nebudeme utesovat stylem "to bude dobrý". Nebude. V případě tech, co maji neuzavrenou diagnózu může, ale nemusí. To je realita. Ale může to byt lepší a o to bychom se měly snazit predevsim.

andrejka1974
22. apr 2015

@mimca20 inac dnes som sa bavila s maminou zo skolky a vravela, ze jej dcerka je posledny tyzden ako vymenena , asi je nieco vo vzduchu

minulin
22. apr 2015

@meesha Pozri, adresovala si to priamo mojmu nicku tu prvu odpoved - a vyznela ako urazka. Hovor si co chces, vidis, ze to tak nevnimam iba ja. Uz mam s tebou o tvojich "pocitoch" druhu nezhodu a dovol teda - kto kde pisal , ze sa clovek nemoze povzbudit. Absolutne vytrhavas z kontextu, co tebe vyhovuje, a potom utocis. Sorry, ja nemam 15 rokov, aby si mi musela vraviet, co ano a co nie. Ocneho sme uz riesili, ako som spominala a tej osobe, ktorej som to pisala - vie ako som to myslela, piseme si dlhsie uz......... Trosku ma pozna... A dovol mi reagovat este - uz druhykrat sa tu snazis robit so mnou rozbroje. Cakam, kedy mi zasa kto napise, ako si to ty LEN DOBRE myslela.
niekedy je fajn byt proste CLOVEK
Je mi z teba fakt smutno a budem rada, ak si nabuduce budes pisat skutocne VSEOBECNE a nie oznacovat mna. Ja som sa na teba nic nepytala. A ked sa pytam vsetkych na nieco, zahada a cudo, ze ty si prave vtedy ticho.
HOWGH! 😎

andrejka1974
22. apr 2015

@hatsepset nic neberie doteraz bola uplne v pohode , v skolke ok len doma hroza

mabikatymtor
22. apr 2015

@meesha
@minulin K tomu ze nieje co dodat?Mima,ved ti tu naznacuje,ze nic nerobis????Akym pravom si to dovoluje jedna matka druhej tvrdit a hlavne to,ze je zle byt trosku optimista sakraa???!!Normalne napisem adminovi konika,toto uz neni mozne!!!!

minulin
22. apr 2015

@mabikatymtor uz to neries, nikomu nic nepis, naco? spravia z nej lepsieho cloveka? 😒 dakujem ti, ze sa ma .......ako by som to nazvala.... zastavas... pokracovanie v sprave.

meesha
22. apr 2015

@minulin j a) ja jsem si vubec nepamatovala, ze uz jsme si psali, fakt se tvoji osobou nezaobiram b) kdyz jsi to pripomnela je to podruhe o tomtez. Utesujes lidi radou, at se na to vyprdnou.. Me to strasne stve, protoze vim z vlastni zkusenosti, ze je to to nejhorsi, co clovek muze udelat. Nic vic za tim neni. Kdybych se doted nechala utesovat, ze asi jen spatne vidi po nas, tak mam syna nejen autistickeho, ale taky tupozrakeho, silhajiciho a s mnohem horsi motorikou.

mabikatymtor
22. apr 2015

@meesha Ty si neni normalna :D :D :D :D :D Choreeeeeeeeee,co tu pises.Kde do frasa je napisane,ze sa ma vyprdnut?Ja zasnem teda,co z tebe vylitava.Napada ma krasne ceske prislovie,no z ucty k ostatnym maminam,si ho necham na sukromnu spravu.
Kokos, kde si Ty doteraz zila,ze si tak dokonala a vsetko vies?
Hlavne mas skvelu fantaziu...
😀

meesha
22. apr 2015

@mabikatymtor Pak tu nekdo nechape psany text, tak sry

mabikatymtor
22. apr 2015

Prisla som do tejto skupiny po rady,ale okrem par normálnych tu fakt nikto neni.Vsetci ocividne len citate a nic dalej.Skoda no.
A niektore tu mate tak bujnu fantasy 😎
Som rada,
@meesha ze Ta osobne nepoznam,inak by som Ti musela fakt dat asi facku 😠

mabikatymtor
22. apr 2015

@meesha Pak sakra pis slovensky,kdyz Te nekdo nerozumi,no hold tohle je vole, Slovenskej modrej kun :D SRY

meesha
22. apr 2015

😀 Konecne konstruktivni kritika, mas recht 😀

andrejka1974
22. apr 2015

tak ma dnes z tej malej picne ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ nic sa jej nelubi spala dnes len hodinu a preto teraz vresti, aj ked je von z postielky, aj ked je v nej, ked som pri nej ked som neni pri nej , len vresti ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ uz som na prasky, najedena , napita, prebalena proste vsetko tak ako je ale bude vrestat ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ som uz na prasky ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ nech uz zaspi ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹

minulin
22. apr 2015

@andrejka1974 Aj my mame niekedy take obdobia. Najhorsie je, ze clovek netusi, co sa deje. Tak pevne nervy prajem

andrejka1974
22. apr 2015

@minulin vdaka uz ich stracam ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹

bocianka123
22. apr 2015

@magimary ahoj ,mozem sa opytat ,mate ztp? Ja som nad tym rozmyslala,ale moj " okrem" OVR/NKS nema dg na preukaz *ZTP . Ja budem rada,ked mi teraz schvalia predlzeny rodicovsky,vlani ho dali iba na jeden rok. Tak tento rok som niesla nove spravy. Tak cakam.

minulin
22. apr 2015

@andrejka1974 Kolkokrat aj ja, ver tomu. Ale musime sa naucit to zvladat. A verit Bohu, ze vsetko sa deje pre nieco...

magimary
22. apr 2015

@bocianka123 hej, hej, my máme ZŤP-náš Tady má zase diagnóz more, takže vybavenie ZŤP bolo relatívne jednoduché-teda uznanie ZŤP. samozrejme sme museli mať riadne všetky správy...

@andrejka1974 takéto "ukričané až uvrieskané" dni sme mávali aj my a v podstate jediné, čo sa nám vtedy osvedčilo (aby som prežila ja, deti, i on sám) bola separácia od nás (odo mňa)-ak máš možnosť-skús dať malú v takejto "ťažkej fáze" do postieľky, daj jej tam akékoľvek mäkké hračky, ktorými si nijako nemôže ublížiť a prečkaj, kým "búrka" jej nahromadenej tenzie prehrmí...
nepoznám nič efektívnejšie, čo by viac a rýchlejšie ppomohlo 😢 😒
dieťatko sa tam v podstate vykričí až sa unaví a niekedy aj zaspí...

moja skúsenosť totiž je, že čím viac sa v takejto fáze decuľku venuješ, čím viac sa ho snažiš ukľudniť, čím viac naňho hovoríš, čím viac ho tíšiš, tým viac ho zároveň stimuluješ a zahŕňaš podnetmi a nejakými informáciami, ktorých je už ono preťažené (zväčša bývajú tieto preexponované reakcie dôsledkom preťaženosti, prečerpanosti) a jediné, čo potrebuje je-ticho, pokoj, kľud a žiadne informácie, žiadne podnety, žiadne stimuly... a to dosiahneš tak, že mu ten pokoj dáš...
hoci sa bude upokojovať extrémne hlasno a nervydrásajúco 😢

mabikatymtor
22. apr 2015

@magimary S tymto mozem len a len suhlasit.Robievam to takisto.Cim viac si ho vsimam,tym je to horsie.

mabikatymtor
22. apr 2015

@meesha Inak,uz ti to niekto lajkuje o stosest 😀 😀 😀 😀 😀 Som rada 😝 😝
Nikdy som nikomu nic zle nepriala,ale Tebe jednu dobru vec prajem.Stretavaj len takých ludi,ako si Ty 😠 Budete sa mat spolu dobre 😔

damnam
22. apr 2015

@meesha Mozem sa spytat kolko ma tvoj maly rokov?

meesha
22. apr 2015

@damnam jasne, 5 mu bude.

andrejka1974
22. apr 2015

@magimary hm, ale ako som pisala nic nepomohlo ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ proste sa rozhodla budem si vrestat , potom nejako sa skludnila neviem cim o 20 45 som ju dala do postielky a pri svetle telke tu ma pustenu skoro stale ako kulisu zaspala asi o 21.30 🙂 🙂 🙂 🙂 vypla som svetlo telk a spi uvidim dokedy , proste mame teraz nejaku krizu ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹

andrejka1974
22. apr 2015

@magimary len ona ma take decibely, ze ju az susedia pocuju 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 ja ju necham aj sa vyrevat, ale niekedy to je az bubienky praskajuce tak idem aspon na chvilku za nou, ale teraz to nema velmi ucinok a ked odidem tak prida na intenzite, vsak by bola sranda zmerat hlucnost ona vie dosiahnut v intenzite asi aj lietadlo 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

magimary
22. apr 2015

@andrejka1974 ja to poznám,
aj tie decibely...
žiaľ

ale hlavne, že už spí. 🙂

petra_pd
23. apr 2015

Hľadám rodičov detí so špeciálnymi výchovno-vzdelávacími potrebami, ktorí majú problém umiestniť deti do materskej školy.
Okres Prievidza, resp. okolie.
Kontakt: info@oautizme.sk