• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Mám autistické dieťa. Cesta a výzva zároveň

16. septembra 2017 
@mimca20 ďakujem moja rozmýšľam celé dni vkuse až mám pocit že mi hlava narástla :grinning: nejaké nápady už mám napr s magnetickou tabuľou alebo tými hubkami na riad povystrihujem mu nejaké obrázky a ďalej hľadám :slight_smile:
19. sep 2015 o 08:53  •  5 detí  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mimasimi aha a to aj tá dysfuzia je? My máme ísť na foniatriu o mesiac tak som zvedavá ako to dopadne jemu robili vyšetrenie sluchu po narodení asi na 4 deň vtedy sa nepodarilo vyšetriť lebo bol nekludny tak nám robili o mesiac a to už vyšlo V poriadku
19. sep 2015 o 08:58  •  5 detí  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
tak moj dnesny den, boli sme pozvany na oslavu svokri v restike a rianka ma zasa svoj den , este som si stihla dat 2 krat polievku :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: a potom mala spustila svoj revovy rapel :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: medzi tim hadzanie sa vonku na zem, jej cas na spanok :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: takze pekne domov z restiky v dubravke nastastie 2 zastavky od nas, boli sme peso, cast dubravky sa nevyspala, alebo pozobudzala :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: prisli sme domov a mala do 5 minut uplne ticho :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: este ze mi stihli zabalit jedlo v restike :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: tak mala este spi ,ja krasne zjedeny obedik a dostala som chut na vinko, takze si uzivam oslavu sama doma :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
19. sep 2015 o 16:12  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (3)
rianka spala do 18.45 :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: spokojna vyspinkana , spapala veceru, behala po izbicke doteraz a uz isla spinkat :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: muz s detmi dosli okolo 19.00 , doniesli zakusky,tortu uz som spapala :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: takze superny den :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
19. sep 2015 o 20:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (3)
Ahojte, potrebovala by som poradit.. Mam dcerku ktora ma 9 roky a ma stredne tazky autismus a zije s jej otcom doma a ja pracujem v zahraniciu, chcela by som si ju zobrat tu ku sebe, ale neviem co by pre nu bolo lepsie ci ostat v tom prostrediu na ktore je zvykla alebo tu byt so mnou, jej otec mi hovori ze jej tak lepsie chcela by som vas nazor.Co by bolo opravdu pre nu najlepsie. vdaka
20. sep 2015 o 14:52  •  snaží sa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte
Môžem sa k Vám pridať?
Mám chlapeka vysokofunkčný autista má 7 rokov akurát sme nastúpili do školy :slight_smile:
20. sep 2015 o 15:00  •  1 dieťa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (5)
@zebedinka Tak toto je strasne tazka otazka. Pochybujem, ze by sme ti vedeli poradit, nakolko su tu dve velmi tazke prekazky:
1. vasa rodinna situacia, ktoru nik z nas nepozna, nevieme kde v zahranici pracujes a zijes a aky mas vztah s otcom dietata, s dietatkom, ake dietatko je, ako zvlada zmeny, ako znasa cestovanie, zakony, ktore ti dovolia vycestovat s dietatkom, o ktore sa stara jeho otec a pod.
2. krajina v ktorej zijes, aku starostlivost odbornu je schopne poskytnut vasmu dietatku, ake kompenzacie poskytuju, aku starostlivost po dovrseni plnoletosti poskytuju, ci su pre tieto deti pobyty aj celorocne a do akeho veku a pod.

Nemyslim si, ze tu budeme schopni poradit ti relevantne. Mala by si sa porozpravat s octom dietatka, on sa o dieta denne stara a pozna ho urcite lepsie. A tiez si dobre nastuduj, co to bude obnasat, ak sa s takto handicapovanym dietatkom prestahujes do inej krajiny.
20. sep 2015 o 15:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (3)
aj ja mam 7 rocneho autistu :slight_smile: do akej skoly chodite?do specialnej?rada si s vami popisem
20. sep 2015 o 19:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zebedinka neviem, ako je na tom tvoja dcerka s porozumenim, druhy jazyk v skole/ v nejakom inom zariadeni moze to byt pre nu dost velky problem.
My sme to svojho casu dost intenzivne riesili doma, ci odist cela rodina, ja a MM ovladame cudzie jazyky, ale kvoli malemu sme ostali, lebo u neho je to porozumenie dost slabe a treba ho stale cvicit.
20. sep 2015 o 20:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@ludkaol
@mojalaska123 ahojte aj ja mám 7-ročného autistu,kam ste dali deti do školy?
21. sep 2015 o 08:48  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
my sme chodili do Galanty a teraz sme v DS
21. sep 2015 o 11:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@evamarek77 môj Martinko chodí do klasickej školy je integrovaný a má asistenciu. Zatiaľ to pekne zvláda len je unavený už na druhej hodine
21. sep 2015 o 13:10  •  1 dieťa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@ludkaol to je super.ak smiem vedieť do ktorej školky kde chodil?do špeciálnej či do bežnej školky?
21. sep 2015 o 13:50  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@ludkaol My máme Mareka,tiež chodí do bežnej Zš,Andreas mu doporučil individuálnu integráciu+asistenta pedagoga.Dodnes ho riaditeľ zš neintegroval,asistentku mu dal na 2 hodiny denne.Zatial to zvláda perfektne,rád sa učí v škole sa mu páči,je to tá istá budova ako navštevoval Mš-4 roky,takže ich všetkých pozná,a je mu tam dobre.My zatial bojujeme s vedením zš o integráciu,kedže sa s nimi nedá a chcú Mareka vyhodiť,tak sme dali podnet na školskú štátnu inšpekciu,bolo nám povedané,že riaditeľ porušujem školský zákon a kedže ho prijal musí mu vytvoriť podmienky na vzdelávanie,čakáme,kým dojdu a rýchlo sa to uzavrie.Inak je nám zle z postoja vedenia,že si možu dovoliť takto diskriminovať naše dieťa.Sme rozhodnutí podať dalšie podnety,ak sa to nerozhýbe,a samozrejme skusíme aj TV,nech sa zmení dlho zaužívaný názor na naše deti,a dostanú šancu na plnohodnotní život,bez barier
21. sep 2015 o 14:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
@evamarek77 to je mi velmi luto... ale mame podobnu skusenost s MS. A tiez si myslim, ze slovo INTEGRACIA je na Slovensku az prilis cudzie a znamena nieco ako nadavku! Ked ho clovek zmieni - kukaju na neho ako na sialenca... :( je to smutne a drzim palce.... len nech sa o tom vela vravi, lebo ludia su ludia....................
21. sep 2015 o 15:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
Ahojte, prosím, pomohla niekomu dieta aj pri negatívnych testoch u dr. Urgeho??? Počula som, že ju odporúča, aj keď testy na peptidy sú ok.
21. sep 2015 o 16:31  •  snaží sa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@minulin ja si myslím,že pokiaľ sa s dieťaťom dá pracovať,nie je agresívne,baví ho vzdelávanie,tak je integrácia najlepšie riešenie.Deti normálne fungujú pri zdravých deťoch,veľa sa naučia a sú prirodzene začlenené do spoločnosti.Náš Marek chodil 4 roky do bežnej Mš,všetko zvládal v rámci svojich možností,pekne sa nám pustil následne rozprávať,veľa fobii sme zmiernili,naučil sa jesť aj iné druhy jedla,ako tie ktoré jedol stále dokola,krásne kreslí,začal nám hovoriť po anglicky,ked sme sa ho pýtali odkiaľ to vie,povedal,že z hry na PC.Minulý týždeň mali prvýkrát angličtinu,učiteľka nás čakala,ked sme prišli pre neho a pýtala sa,či ho učíme anglicky.Všetky slovíčka, ktoré sa učili vedel.Milo nás prekvapil.Je veľmi milý a šikovný,pripomína mi špongiu,tak baží po nových informáciach.Je veľmi smutné,ked takéto deti nedostávajú šancu na normálny život.Verím,že sa veci,dajú do pohybu a integrácia prebehne,držte palce,veľmi nám na to záleží
21. sep 2015 o 17:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (6)
@evamarek77 Drzim prsty. Aj ja zastavam nazor, ze ak sa da co najviac aby bol zivot bez barier. Len skoda, ze zakony sa pisu, realita ina, a vidis ako pred vami zastaraju dvere... Moj sa vdaka skolke naucil papat jablka, pecivo s maslom. Pre niekoho blbost mozno, pre mna krok dalej. Len skoda, ze to slovo Integracia je pre ludi hotovy hokejovy zapas.. :frowning2:
21. sep 2015 o 19:42  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (3)
dievčatá,chcem Vás poprosiť ak chodí Vaše dieťa do bežnej Zš a je integrované,napíšte mi prosím,správu odkiaľ ste a ako to u Vás prebiehalo.Veľmi mi tým pomôžete,a zistíme ako to vlastne v praxi beží.Budem čakať na Vaše odpovede
21. sep 2015 o 19:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@tinalc mate uz vysledky?
21. sep 2015 o 21:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@magimary ahoj, budem za hlupanu, ale ...... to bude akoze na skype, alebo ? dakujem
21. sep 2015 o 22:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Dobrý deň, môj synček práve začal chodiť do špeciálnej materskej školy. Zvláda to tam dobre, chvália ho. Ale mám pocit, že klasická škôlka by ho posunula viac dopredu. Náš malý ale nerozpráva a má plienky - bude mať 4 roky a je autista. Vzali Vám deti do normálnej škôlky aj pri plienkach alebo nerozprávaní?
22. sep 2015 o 07:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
A ešte som sa chcela opýtať, či funguje aj tu v okolí PN, HC či Nové mesto nad Váhom združenie Sposa?
22. sep 2015 o 07:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@andrejka1974 mňa čaká podobná oslava. Moja mama má v októbri 60 r. a tiež to chce sláviť v podniku. Už teraz s manželom rozmýšlame ako to urobiť, nakoľko ona žije v inom meste a tam bude oslava. Neviem či ho zobrať a lietať tam po ňom jak stíhačka, aby mama mala radosť, že tam vnúčik je alebo ho nechať strážiť svokrovcom a užiť si oslavu. Podľa toho ako si to písala, tak už si si celkom zvykla, že spoločenský život pri takýchto detičkách je skoro nulový. Ani nám matkám takýchto detí asi nič iné neostáva.
22. sep 2015 o 07:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@jahodka789 V trnave,nove mesto,trencin
22. sep 2015 o 09:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@minulin sme dve :wink:
ja som to tiež dostala len ako informáciu a teda v praxi si neviem predstaviť, ako to má asi vyzerať...
ale dala som to sem, lebo niektorí sú možno znalejší a rozlúsknu to lepšie ako ja.
22. sep 2015 o 09:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
Ahojte, pripájam sa aj ja k tejto téme, lebo aj my budeme mať autizmus už čoskoro čierne na bielom. Tiež som dala dcéru tento rok do špeciálnej škôlky a minulý rok bola v normálnej, ale skutočne vidím, že zdravé deti ju ťahali podstatne viac. V tej klasickej škôlke bol chlapec s črtami autizmu a mal plienky, mali ho tam a odnaučil sa tam od plienok. Moja dcéra by mohla byť v klasickej škôlke keby nám schválili asistenta, ale nič. Tak neviem ako to bude.
22. sep 2015 o 11:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Inak dcéra tiež nerozpráva, iba pár slov, aj tie iba keď chce, ale celkom rozumie, tak sa to s ňou dalo.
22. sep 2015 o 11:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok