Mám autistické dieťa. Cesta a výzva zároveň

erikasadek
13. nov 2009

otvaram tuto temu kedze podobnu som nikde nenasla....

u nas to vyzera , ze asi ano. len cakam na vysledok je to ako cakanie ,ako na kata ☹

velmi sa trapim kvoli tomu uz dlho a bola by som rada , ak by s atu nasli mamicky ktore maju podobny problem...
myslim si ze by sa dalo o tom vela rozpravat a mne osobne dobre robi ak mozem o tom rozpravat a hlavne s niekym kto uz ma doma podobny problem alebo poznal niekoho...

bude to ako skupinova terapia, inak to ani nazvat neviem ale myslim ze sa tu snad niekto najde.. a budem esi mat co povedat...

myslim si ze je to tema, novodoba , ktora zacina trapit mnohe rodiny a nasu spolocnost...
nehovori s ao tom lahko , ani medzi partnermi alebo v rodine, tak uvitam , dobru diskusiu na tuto temu..

dakuejm Vam , vopred ak sa zapojite.. 🙂

adusko123456
20. sep 2016

@majkam6 fuha tam mám dosť , no ak natrafím na nejakú neludskú ,to bude super. Keby to némusím riešiť som šťastnejšia.No nás ešte nechcú na alergologii robiť testy ,vraj je maly. ak neprejde aj tam pojdem to už bude mať aj 3lebo to má za pár t.No a kedže mám neochotnú dr,už viem ako to dopadne lebo tá tam bohvie čo napíše...

oilkatka
22. sep 2016

Ahojte mamičky, ktoré cestujete MHD v BA a máte už preukaz zťp so sprievodcom, viete mi poradiť, dcérka ešte nemá 6 rokov, tak má aj tak zadarmo cestovné a ja ako sprievodca s jej preukazom samozrejme len s ňou zadarmo? Potrebujem ešte pre dcérku nejakú čipovú kartu vybaviť alebo ako to je? dakujem

lili1985
22. sep 2016

@oilkatka nie nic nepotrebujes. Mnzel volal priamo na dopravny podnik a povedali, ze staci iba prekaz a ty ako sprievodna osoba nemusis platit listok.

karkulka1
23. sep 2016

https://m.novinky.cz/articleDetails?aId=415459&...

Som zvedavá, kedy a či vôbec niekedy toto pochopia aj na Slovensku, alebo nám budú naďalej odporúčať "kŕmiť" naše deti karnozínom, či nedajbože neoficiálne MMS a aplikovať u nich tomatisovu metódu...

slnieckoma
23. sep 2016

@karkulka1 aba terapia na slovensku funguje dlho uz

trantabula
23. sep 2016

@karkulka1 áno, je to veľký krok vpred, dufam ze to pomôže aspoň našim autistickym vnucatam

trantabula
23. sep 2016

@slnieckoma to by som teda netvrdila. Nie zo zdravotného poistenia, nie systematicky, nie cielene, nie v takej podobe, aby vôbec dávala zmysel. To co sa píše v tom článku je pre nás a naše deti naozaj hudba buducnosti.

slnieckoma
23. sep 2016

@trantabula pravda je ze niesu u nas na takej urovni a aj napriek tomu si to hradime sami..ale aspon nieco...vzdy sa da co dohanat

karkulka1
24. sep 2016

@slnieckoma to ze je ABA -terapia na Slovensku uz davno viem 😎 , ale je zial dostupna len tym, co su z BA alebo z KE. Na strednom Slovensku nikoho, kto to vie a chce robit nezozenies, hoci by som mu za to mile -rada zaplatila.
A hlavne som mala na mysli to, ze sa u nas neda studovat, za to v Brne od buduceho sk.roka uz zrejme ano a to, ze sa aspon nieco planuje hradit zo zdravotneho poistenia je u nas sci-fi. 😖

slnieckoma
24. sep 2016

@karkulka1 pravdu pises

slnieckoma
24. sep 2016

@karkulka1 ja by som malu do ba aj vozila normálne andreas je beznadejne plny cize aj ked sa da sa nedaa

karkulka1
24. sep 2016

@slnieckoma vies, to je fakt zufale, ze chces pomoct svojmu dietatu a nemozes, nie preto, ze by to clovek nezaplatil (hoci je to velmi-velmi drahe, ale bola by to pre mna jednoducho priorita), ale preto ze "nejsou lidi" ☹ ☹ ☹

slnieckoma
24. sep 2016

@karkulka1 presne..do placu..je moznost...ale proste neda sa..lebo... ☹

googlinqa
24. sep 2016

@oilkatka mas zadarmo len ked ides s nou ked mas ako doprovod a cipovku ak bude mat mala 6 rokov

googlinqa
24. sep 2016

@adusko123456 vsak aj pri adhd by ti mali predlzit

veroni6
24. sep 2016

ahojte vam dával neurolog injekcie názvu celebrolysin?? a ak ano ako to deticky znasali?este nemáme diagnozu v novembri mame termin do autistickeho centra , prvy krat sme boli u neurologa a odporucil tieto injekcie ma niektora z vás s tymto liekom skusenosti?

adusko123456
25. sep 2016

@googlinqa, uvidíme či predĺžia v stredu to budem riešiť, ale moc si od toho neslubujem, ale nevzdám sa len tak. Do práce nemôžem, aj keby som mohla nemám kde dat malého. Plný stav v škôlke. Takže ideme Do TT a ak mi to neschvália znovu podám. No mám pocit, že to neschvália psychologicka to tam moc dobre nepopisala podľa mňa, a ešte som zvedavá čo obvodna popise.

arlene24
25. sep 2016

Prosim, je tu maminka s dietatkom s diagnozou f84.9? Bola nam stanovena tato diagnoza a nech hladam ako hladam... Nemozem o tom nic poriadne najst, info co to vlastne je😒

oilkatka
26. sep 2016

Ahojte mamicky, našla som zaujímavý rozhovor s pani Andreou Šedibovou (z Andreasu) je to už staršie, možno ste to niektoré videli, ale hlavne to pridávam pre tie mamičky, ktoré hľadajú odpovede na niektoré otázky(čo to je autizmus, ako sa správajú detičky s autizmom a pod.), tu je link:

https://www.youtube.com/watch?v=ogMBCKTovo4
bebe02
26. sep 2016

Preposielam z internetu - pozvanka na Uvod do ABA terapie:

BEHAVIORÁLNE INTERVENCIE SK
ÚVOD DO APLIKOVANEJ
BEHAVIORÁLNEJ ANALÝZ Y (ABA)

Dátum: 13.10.2016 Prednášajúca: Mgr. Zuzana Maštenová, BCBA
Miesto konania: Kongresová miestnosť, Hotel Vinársky dom, Holubyho 27, Pezinok
PROGRAM :
12.00 – 12.15 Registrácia
12.15 – 14.30 Ůvod do ABA a Základné princípy správania
14.30 – 14.45 Kávová prestávka
14.45– 16.00 Skinnerova analýza reči
16.00 – 17.00 Úvod do terapie
Cena:
35 €/osoba. Ak sa zúčastnia obaja rodičia, platia len za 1 osobu. Študenti 20 eur/osoba.
Prihlásenie:
Prosím o potvrdenie účasti kvôli zabezpečeniu miest na sedenie. Prihlásiť sa môžete e-mailom
najneskôr do 12.10. 2016
Ďalšie informácie:
zzmastena@hotmail.com
0904/489 275
POZVÁNKA NA ÚVODNÚ PREDNÁŠKU SEMINÁRU

bebe02
26. sep 2016

A aj ZVOLEN:

BEHAVIORÁLNE INTERVENCIE SK
ÚVOD DO A PLIKOVANEJ
BEHAVIORÁLNEJ ANALÝZ Y (ABA)

Dátum: 04.10.2016 Prednášajúca: Mgr. Zuzana Maštenová, BCBA
Miesto konania: Prednášková miestnosť, Kafé Džezva, Tehelná 4, Zvolen
PROGRAM :
12.15 – 12.30 Registrácia
12,30 - 14,30 Ůvod do ABA a Základné princípy správania
14,30 - 14,45 Kávová prestávka
14,45– 16.00 Skinnerova analýza reči
16.00 – 16.30 Úvod do terapie
Cena:
30 €/osoba. Ak sa zúčastnia obaja rodičia, platia len za 1 osobu. Študenti 20 eur/osoba.
Prihlásenie:
Prosím o potvrdenie účasti kvôli zabezpečeniu miest na sedenie. Prihlásiť sa môžete e-mailom
najneskôr do 03.10. 2016
Ďalšie informácie:
zzmastena@hotmail.com
0904/489 275

andrejka1974
30. sep 2016

tak takuto mame diagnozu este sa to overi na mri ,kde sme boli dnes to snad nie je mozne dufam , ze toi az take zavazne nebude co uz chuda rianka musi prekonavat

juvenilní osteochondróza hlavice stehenní kosti (osteochondrosis nebo osteochondritis deformující kyčlí juvenilis, Calvé-Legg-Perthes, coxa plán), aseptická nekróza hlavice stehenní kosti, lokalizované na různých jader v době růstu. Jedná se o poruchu v zkostnatění hlavice stehenní kosti v důsledku poruchy oběhu epifiznoj středu kyčelního kloubu. V rané fázi je poznamenáno expanzí společného prostoru kvůli úniku v zápěstí a vytvoření nekrotické zóny v chrupavek a kostí; ve druhém stupni se objeví zřetelné známky nekrózy, následuje fáze regenerace se remineralizaci a fázi zotavení. Onemocnění má chronický tok, zpočátku relativně omezených příznaky. Diagnóza je stanovena radiograficky. Léčba je konzervativní reliéf kyčelního kloubu, a chirurgická léčba je aplikována na deformaci proximální části stehenní kosti.

peter952
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
andrejka1974
30. sep 2016

@peter952 chuda ma len 4 a pol roka ☹ ☹ ☹ ☹ uz nosi zatial orthezu atlanta

googlinqa
2. okt 2016

@adusko123456 z akeho si mesta?

peter952
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
andrejka1974
2. okt 2016

@peter952 to si myslel vazne ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ty si asi zosalel ☹ ☹ ☹ ☹ ☹

slnieckoma
3. okt 2016

Kočky kde v BA sa robi ABA terapia okrem andreasu???? Teraz od septembra sa malo otvarat nove centrum ale neviem ako sa vola 😒

saurian
3. okt 2016

@slnieckoma neviem presne, ale viem ze p. Trellova chcela nieco otvarat, ale ci v BA alebo Tomasove... neviem.
mmch - v andrease nerobia ABAu. sice idu ako-tak podla jej principov, ale nemaju na to vzdelanie etc.

slnieckoma
3. okt 2016

@saurian vazne? Mno som dostala info ze robia...no teda na nete sa mi nic nepodarilo najst :(