Mám autistické dieťa. Cesta a výzva zároveň

erikasadek
13. nov 2009

otvaram tuto temu kedze podobnu som nikde nenasla....

u nas to vyzera , ze asi ano. len cakam na vysledok je to ako cakanie ,ako na kata ☹

velmi sa trapim kvoli tomu uz dlho a bola by som rada , ak by s atu nasli mamicky ktore maju podobny problem...
myslim si ze by sa dalo o tom vela rozpravat a mne osobne dobre robi ak mozem o tom rozpravat a hlavne s niekym kto uz ma doma podobny problem alebo poznal niekoho...

bude to ako skupinova terapia, inak to ani nazvat neviem ale myslim ze sa tu snad niekto najde.. a budem esi mat co povedat...

myslim si ze je to tema, novodoba , ktora zacina trapit mnohe rodiny a nasu spolocnost...
nehovori s ao tom lahko , ani medzi partnermi alebo v rodine, tak uvitam , dobru diskusiu na tuto temu..

dakuejm Vam , vopred ak sa zapojite.. 🙂

trantabula
4. okt 2016

@minulin ohľadom urážok na toho Peter pana, alebo kto to vlastne je. Vo zvyšku celkovo, ide to dolu vodou.

pencil
4. okt 2016

@trantabula no ano, ide to dolu vodou..

Nove informacie sa tazko prinasaju. Na SK chyba, nie je vyskum, nie su studie, nie su centra, ktore by sa mohli globalne venovat autizmu na narodnej baze.
Ja osobne tiez som velmi obmedzena vlastnou neschopnostou naucit sa jazyk a studovat zahranicne zdroje, kde sa venuju autizmu, maju vyskum, centra, multidisciplinarne prepojenia a pod. Takze viem len o tom, co sa "pohne" tu. A ako vidis, moc sa to tu nehybe 🙂

minulin
4. okt 2016

@pencil
@trantabula osobne ja som sa presunula iba na skupinu a moj blog, kde pisem o nasom zivote s autizmom a momentalne vsetku energiu venujem studiu specky a organizacii, ktoru sme s mamickami zalozili.... takze ja tu uz moc neprispievam, ale kazdy den ma niekto oslovi a chce poradit, a ak viem, poradim... No vzdy upozornim, ze este nemam titul, skor ako mamka mamke... o ostatni asi toho tu mali plne zuby, preto sa kazda mamina stiahla ... 🙂

trantabula
4. okt 2016

@pencil ahoj, nie je to podľa mňa iba o autizme, ja napr. mam kapacitu čítať aj cudzojazicne zdroje, ide o celkový pristup k všetkym možnym zaostavaniam a porucham. Mňa mrzí, ze napr. všetky seriózne informácie zostávajú stranou a vymieňajú sa iba polopravdy, senzácie a blbosti. Je to smutné. Existuje veľa dobrých metodik, ktoré velmi pomáhajú pri deťoch s poruchami, ak sa dobre a zodpovedne robia, aba verbal behavior, montessori pedagogika, feuersteinova metodika instrumentalneho obohacovania, sindelar metodika riešenia čiastkových deficitov. Každý sa zdraha ponúkať tvrdú prácu a drinu, nikto naopak neváha ponúkať senzačne riesenia. Ak napr. Poviem slovo dobre o aba terapii, napadne ma hneď par ludi, že niečo propagujem, no možno, ale iba úprimne, na základe vlastných skúseností a odmakat si to musí kazdopadne každý sám, nejde to bez intervencie rodiča. Naopak každému je ľahšie kúpiť nejaký karnozin, sadnúť na zadok a čakať zazraky.

pencil
4. okt 2016

@trantabula tak to mas pravdu

Inak si ma dobre pobavila, priznam sa, ze Karnozin som aj ja vyskusala a siel kade lahsie. Nebolo to riesenie..

adusko123456
4. okt 2016

@googlinqa Veľký Krtíš akurát včera som podala žiadosť na predĺženie rodičovskej. Posudkovy lekár sa vyjadrí do 2t, a potom ešte mesiac čakať. Je to fakt dosť možno aj viac ach.

nikulka79
4. okt 2016

@slnieckoma ideme 19teho oktobra

peter952
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
peter952
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
peter952
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
damnam
5. okt 2016

@mkabzano Nam ju poslali z nadacie Krystalove kridlo za postovne 2,6e.

lubkalubka1
7. okt 2016

Ahojte, chcela som sa spýtať, keď mám od psychiatra a neurológa diagnózu detského autizmu, tak musím mať aj od Dr. Jánošíkovej napísanú na papieri? Nemôžem sa jej správy dočkať. Neviete mi poradiť, či stačí dať za na sociálne len tieto dve správy? Ďakujem pekne za odpoveď. L.

slnieckoma
7. okt 2016

@lubkalubka1 mozes skusit dat..ale posudok od janosikovej je dost akceptovany..ak si u nej bola pockaj na spravu. Ja som mala iba spravu od nej a schvalili mi dokonca aj spatne kedze mala mala v aprily 3r

celka12
7. okt 2016

školenie v metodike ABA v Andrease aj pre rodičov https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdYJee... možem odporučiť, absolvovala som

lilitela
8. okt 2016

Ahojte, chcela som sa vas opytat ako "trestate" svoje deti? Rozumeju trestu? Ako znasaju zakazy? Ako vychovavate v krizovych situaciach ak potrebujete vysvetlit nieco, co tazko chape a akceptuje? Funguje vam motivacna vychova alebo pouzivate skor formu nejakej hry? Vdaka.

peter952
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
meesha
8. okt 2016

@peter952 promin, nevis. a ani na kazde pas dite neni univerzalni recept.
@lilitela zakazy vylozene ne, ale baziruju na dodrzovani pravidel, to chape. Ze nekam nesmi, a tak. Ale to nastavovani trva asi tak milionkrat dyl nez u standardniho ditete. :D a je to souboj nervu. Obecne se to snazim nastavit tak, aby vedel co ma udelat, misto negace co nesmi. Hodne zalezi na konkretni situaci

lilitela
9. okt 2016

@peter952 a ty mas obe deti autisticke? Ci iba jedno je autista?

matusvocik
9. okt 2016

Ahoj mam 5.5 r syna cakame na diagnostiku ... Zacali sme gfcf dietu a zaznamenali sme obrovsky rozdiel v spravani a dokonca nemal ani zvysene peptidy mal v norme. Otazka na vas co mate s touto dietou skusenost niekde som sa docitala ze by mal pit filtrovanu vodu a jest nejake lieky proti kvasinkam candida a lieky na lepsie stiepenie latok pri traveni.davame mu probiotika.stale mam pocit ze mu nieco vadi a niekedy je trosku mimo aj ked nejedol ani lepok ani mliecne takze si myslim ze mu vadi este nieco.pripadne boli ste u nejakeho konkretneho lekara na vysetrenie ci vam vadi aj nejaka ina potravina?my sme boli asi pred 2 rokmi na testy u gastroentologicky a alegiu na lepok ani mliecne nema.

lauri33
10. okt 2016

@lilitela Obávam sa, že peter952 nemá žiadne dieťa s autizmom, že sem privanul z nejakých špecifických dôvodov....

jarapd
10. okt 2016

Ahojte, su tu nejake mamicky autikov z okolia Prievidze alebo Partizanskeho? Prosim ozvite sa mi do IP chcem vas poziadat o rady ohladom skoliek a skol v okoli dakujem

lilitela
11. okt 2016

@lauri33 zrejme. uz sa neozval. zrejme nema ani paru o spravani autistickych deti.

celka12
12. okt 2016

pekný článok, rozhodne stojí za prečítanie http://www.sancedetem.cz/cs/hledam-pomoc/deti-s...

minulin
12. okt 2016

@lauri33
@lilitela Urcite neni v psychickej pohode.... Staci pozriet, co pise, a ako uraza, ked je v uzkych... Uz som to riesila s adminom a stale nic ☹
Skoda, ze tu pustaju na forum take individua... Netreba ho brat vazne

andrejka1974
12. okt 2016

tak mame potvrdene diagnozu M.perthes
Perthesova choroba je charakterizovaná zníženým prívodom krvi do hlavice stehnovej kosti, čo vedie k ischémii a avaskulárnej nekróze.

Príznaky perthesovej choroby
Ochorenie začína vo veku 5 – 7 rokov. Častejšie sa vyskytuje u chlapcov.
Ischemická nekróza hlavy stehnovej kosti začína už vo včasných štádiách ochorenia. Postupne sa vytvorí nové krvné zásobenie, ktoré vedie k prestavbe kosti. Ochorenie trvá od niekoľkých mesiacov až po niekoľko rokov v závislosti od rozsahu nekrózy hlavy stehnovej kosti.
krívanie, najskôr bolesti pri pohybe, neskôr aj v kľude
bolesti najčastejšie vyžarujú do oblasti kolena
obmedzenie pohybu v bedrovom kĺbe, najmä rotácie.
mame zatial predpisanu nadalej orthezu atlanta a musime ju mat stale okrem spanku , co je obcas dost namahave kontrolu mame o mesiac vidim to na dlho chuda takto sa trapit

lilitela
12. okt 2016

@minulin nenasla som urazky asi to admini zmazali.

andrejka1974
12. okt 2016

@lilitela toto mi napisal ako alternativnu liecbu peter952 @andrejka1974 mozno toto by pomohlo, osobne skor verim alternativnej medicine ako klasickej, ale je to na kazdom ktorou cestou sa vyda, alebo da sa to aj kombinovat klasicku liecbu a alternativnu.

http://www.medicalnewstoday.com/articles/297012...

andrejka1974
12. okt 2016

@lilitela pozri si toto a uvidis co je to za cloveka

minulin
12. okt 2016

@lilitela tak super, aspon to 🙂

lilitela
12. okt 2016

@andrejka1974 osobne vtom nevidim problem. Nejde o marisu ale vytazok z nej. Lieky sa vyrabaju z roznych veci, jedov, rastlin,svinstiev. Problem vidim v tom ze ide o okjedinelu studiu, inymi slovami je to v plienkach a potrva roky kym sa to overi. A dalsie roky kym sa to zavedenie na sk ci eu. Mozno stoji za to sledovat to, ak sa ta to tyka. Tak neviem ci ta chcel peter nasmerovat alebo proste len trpi tym ze si mysli ze je jediny ktory sleduje nejake "trendy".