Mám autistické dieťa. Cesta a výzva zároveň

erikasadek
13. nov 2009

otvaram tuto temu kedze podobnu som nikde nenasla....

u nas to vyzera , ze asi ano. len cakam na vysledok je to ako cakanie ,ako na kata ☹

velmi sa trapim kvoli tomu uz dlho a bola by som rada , ak by s atu nasli mamicky ktore maju podobny problem...
myslim si ze by sa dalo o tom vela rozpravat a mne osobne dobre robi ak mozem o tom rozpravat a hlavne s niekym kto uz ma doma podobny problem alebo poznal niekoho...

bude to ako skupinova terapia, inak to ani nazvat neviem ale myslim ze sa tu snad niekto najde.. a budem esi mat co povedat...

myslim si ze je to tema, novodoba , ktora zacina trapit mnohe rodiny a nasu spolocnost...
nehovori s ao tom lahko , ani medzi partnermi alebo v rodine, tak uvitam , dobru diskusiu na tuto temu..

dakuejm Vam , vopred ak sa zapojite.. 🙂

jenny6
22. mar 2017

@ghlouskova Jeden zaujímavý článok. Paralen a autizmus http://journals.sagepub.com/doi/full/10.1177/03...

peter952
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
andrejka1974
23. mar 2017

@zuzicka220 kazde dietatko je ine moja ma porozumenie velmi slabe skoro ziadne, nerozumie mi sme cisto plienkovany, nic nerozpravame, nic neopakuje mentalne sme na urovni 1 rocneho dietata hoci budeme mat 5 rokov 9.4. ale snazime sa ju chapat chodi do specialnej skolky pre autistov, len u nas je to geneticky dane chyba nam chromozom 12 co ma za nasledok autizmus a tazku mentalnu retardaciu, pritulit sa dala az v 4 rokoch a to len obcas, nepozna nebezpecenstvo, neznasa cudzie prostredie zmenu jedalnicek mame kzdy den iny, jeden den to zje druhy uz nechce na jedlo ide cuchom ak zle vonia nedostanem ho do nej, chodime v kociku pretoze trpime nedokrvenim stehenych kosti nosime specialnu orthezu na ktoru si casom zvykla , pohyb vonku chaoticky beha sem tam ,casto nervozna hadze sa o zem ale uz sme sa naucili s nou pracovat vieme co robit ak chyti amok, ak nechce jest ak place co je vynimocne ale lubime ju velmi

nikulka79
23. mar 2017

@jenny6 ano zistilo sa aj v at ze po vakcine sa nesmie podat paracetamol

meesha
23. mar 2017

@nikulka79 po vakcine neni vhodne davat paracetamol, protoze se tim, tusim, blokuje imunitni odpoved a snizuje se ucinnost vakciny

meesha
23. mar 2017

@nikulka79 jo... nasla jsem to, hlavne se o tom mluvilo v souvislosti s preventivnim pouzivanim paralenu PRED ockovanim. https://www.vakciny.net/AKTUALITY/akt_2009_26.htm

nikulka79
23. mar 2017

To vam presne nenapisem lebo som sa venovala pacientke ale v tv v rakuskych spravach vraveli ze vakcina a paracetamol spolu nemozu byt,taktiez tehotna mamicka tiez nema uzivat paracetamol.mne v nemocnici ked som drobceka cakala povedali ze praveze paralen mozem,radsej som si zobrala magnezium,trochu som aspon na bolest zabudla,znizila vysoky tlak a ukludnila sa🙂

meesha
23. mar 2017

Mozna to bylo v ramci jakehosi vyzkumu, ze paralen v tehotenstvi zpusobuje adhd. Ted na to koukam v nejakem "popularnim" clanku, ale co je to za studii, kdyz neuvadi kolik a jak dlouho to ty lidi brali? :o nicmene tam pisou, ze zatim z toho tezko neco vyvozovat. Asi se s takovymi zpravami jeste setkame mockrat, jsem moc zvedava, jestli se nejakeho rozuzleni uz nase generace dozije 🙂

majkam6
23. mar 2017

@meesha takze co podavat proti vysokej teplote pri ockovani? a co je vlastne lepsie paralen ci nurofen?

nikulka79
23. mar 2017

tak ostava uz len ten nurofen

meesha
24. mar 2017

@majkam6 nejsem odbornik, ale spis doporucuji nurofen (dokonce nekdo i udaval, ze je setrnejsi - nejde se s nim tak snadno predavkovat a hlavne je dulezite nedavat ta analgetika pred ockovanim preventivne, ale az kdyz se opravdu objevi reakce.

janka7911
26. mar 2017

Ahojte máte niekto dieťa v súkromnej škole v Klokočove?

bebe02
3. apr 2017
ghlouskova
3. apr 2017

Dňa 4.4.2017 0 15:30 sa uskutoční prednáška
prof. MUDr. Daniely Ostatníkovej, PhD.

Autizmus očami neurobiológie

z cyklu ACVA rodičom

Miesto konania: Veľká poslucháreň LFUK, Sasinkova 4, Bratislava.

Vstup voľný.

V prípade záujmu, potvrďte na email: vyskum.autizmus@gmail.com

matusvocik
3. apr 2017

Podávate deťom zvýšené dávky vitamínu d? Prípadne aké máte skúsenosti?

nikulka79
3. apr 2017

@matusvocik podavam ale koli nedostatku a diete.skusenost?prestali mu pukat kosti

peter952
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
nikulka79
3. apr 2017

@peter952 ake video.ja ich mam plno

peter952
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
nikulka79
3. apr 2017

@peter952 no ot by bolo dobre.skoda ze tam nemozem ist ale mame v blave termin v maji tak sa na vela veci chcem popytat

cmeli
3. apr 2017

ani neodpovedali na otazku ci bude zaznam a prosbu aby ho urobili...

peter952
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
menatko
3. apr 2017

@matusvocik https://vedomec.com/2016/03/30/nechcete-mat-die...
Teraz v januari 2017 sa uzavrela studia, ktora potvrdila to co sa pise aj v tomto clanku.
Tu je studia v ang.jazyku :
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/28217829

nikulka79
4. apr 2017

@menatko mi berieme vitamin d od narodenia,taktiez som brala pocas teh.a aj kojenia.epi zachvat nam prestal po zobrati pyridoxinu takze u nas to s tym d ckom tak neni ale berieme stale.8tyzdnov sme brali horcik a sa mi zda lepsie.je kludny a epi zatial tiez nie.co sa tyka este vit.d berieme espiro to nam znasa ovela lepsie a je vraj urceny pre as

slnieckoma
4. apr 2017

@nikulka79 my sme teraz zacali tento..ten vas je na predpis?? Mozem poprosit foto?

nikulka79
4. apr 2017

Nie neni na predpis.krabicku uz nemam lebo som dala manzelovi kupit no potom sme nasadili magnezium a krabicka koncila v kosi…su to take gumene tabletky s pomarancovou prichutou.letacik najdete na internete

matusvocik
4. apr 2017

dakujem...prave na tu študiu naražam...s manželom sme to čitali..a manžel vyluštil, že podla tej študie by sme mu mali davať až 10 kvapiek vid d denne....teraz davame ten rakusky oleovit 2 kv denne.....môžem mu davať viac? 10 kvapiek sa mi zda vela ale bolo pisane že treba davať take veľke davky...len či nemaju deti z toho vedlajšie učinky...a môžem mu take davky podavať aj s inymi vitaminmi?...od detskej doktorky sa nedozvieme nič lebo tá ma odpoved iba jaaa neevieeeem asi nieeeee 🙂))

nikulka79
4. apr 2017

@matusvocik aké staré máte dieťa podľa toho si nájdite koľko môže mať príjem. no musíte aj pamätať .že dostáva príjem aj cez kozu a stravu.to čo je všetko na internete popísané nemusí byť pravda .mi sme vyskúšali už všetko.ak máte podozrenie dajte si najprv dieťaťu odobrať krv na komplexnu.kontrolu a hlavne čo sa týka imunity a podľa toho postupujte.mi berieme stále striedavo vitamíny a minerály kvôli tomu aby si organizmus nezvykol.Mi berieme od narodenia a nepomohlo nám to no je to na zamyslenie.pretoze dcéra má devätnásť a nedostávala žiadne kvapky a teraz deti vyjdú z pôrodnice a už sú liekmi dopovane.nepacilo sa mi to ale dávala som a dávam stále.tiez není dcko ako dcko.niekde píšu že áut.dieta nesmie omega3.nam to raz lekárka dala a bolo mu z omega3zle.mal kŕče.kupila som kvapky tie nič no potom esprico.to ma aj magnézium no tiež omega ale súper.berieme mesiac a potom to zamenime s kidimag.magnezium pomáha na regeneráciu neurónov v mozgu no ten môžme tiež Max.8tyzdnov brat.tak to stále zamiešame. Máme tiež kids vitamíny tie tiež Max.mesiac a potom zamena.tieto sa mi tiež páčia lebo sú vytvorené zo sus.zeleniny čo maly odmieta

menatko
4. apr 2017

@nikulka79 je tam napisane ze zlepsenie u 75% deti. Zalezi aj na davkovani samozrejme. Nam pomohol. 😉

slnieckoma
4. apr 2017

@menatko vy aky davate?