Mám autistické dieťa. Cesta a výzva zároveň

erikasadek
13. nov 2009

otvaram tuto temu kedze podobnu som nikde nenasla....

u nas to vyzera , ze asi ano. len cakam na vysledok je to ako cakanie ,ako na kata ☹

velmi sa trapim kvoli tomu uz dlho a bola by som rada , ak by s atu nasli mamicky ktore maju podobny problem...
myslim si ze by sa dalo o tom vela rozpravat a mne osobne dobre robi ak mozem o tom rozpravat a hlavne s niekym kto uz ma doma podobny problem alebo poznal niekoho...

bude to ako skupinova terapia, inak to ani nazvat neviem ale myslim ze sa tu snad niekto najde.. a budem esi mat co povedat...

myslim si ze je to tema, novodoba , ktora zacina trapit mnohe rodiny a nasu spolocnost...
nehovori s ao tom lahko , ani medzi partnermi alebo v rodine, tak uvitam , dobru diskusiu na tuto temu..

dakuejm Vam , vopred ak sa zapojite.. 🙂

anuska74
22. apr 2013

@maznacik007
A čo je dcerke ?

sarael
22. apr 2013

@sisstin Jo jo, já vím. Já jen přemýšlím nad další možností, kterou mi teď Krejčířová nasadila brouka do hlavy, že né jen děti s dysfázií můžou mít auti rysy, ale že jsou i další závažné problémy u dítěte, které z něho můžou dělat autíka, i když ve skutečnosti třeba autista není.
Jako třeba u našeho dítěte říkala, že má podezření spíše na rozvíjející se psychózu v souvislosti s ještě dalším zdravotním problémem. Tam je taky narušená řeč a plno dalších věcí, které by klidně šlo řadit do autismu.
A právě mi zmínila Aplu, o které se vyjádřila, že v dnešní době je autismus velký trend a když má dítě nějaké vážné psychické potíže, které plně néspadají do žádné tabulky, tak se to zhodí třeba na atypický autismus..
Každopádně je to zajímavé vidět věci z různých úhlů pohledu, jen pak člověk už neví, čemu má věřit a nad čím jen mávnout rukou..

tanapeta
22. apr 2013

@deina je tam jasne napísané. Veď si vygúúgli infanrix polio
Ja neočkujem ani ostatné deti, nakoľko dcérka ten autizmus má po očkovaní. v podstate aj zapísaný v diagnostike aj potvrdený. Takže u nás očkovanie už nie

sisstin
22. apr 2013

@sarael jj, bohužel např. schizofrenie se právě u dětí projevuje auti rysy 😔

sarael
22. apr 2013

@maznacik007 Naše holčina už právě bude mít 6. A jak to teda u vás dopadlo? A o co konkrétně šlo?

tanapeta
22. apr 2013

@sarael ono v podstate je aj tak jedno čo máš na papieri, či? Nám tiež 2 roky trvalo kým nám dali autizmus na papier. Tiež si neboli istí. No vec sa nezmenila pre nás. To dieťa ostane také aké je či má disfáziu alebo autizmus v papieri napísané.
Samozrejme nečítala som to celé neviem 100% o čo sa konkrétne jedná

maznacik007
22. apr 2013

dam vam to do IP kocky

sisstin
22. apr 2013

@tanapeta tak ono to tak jedno není, jednak kvůli práci s dítětem a jednak kvůli zařazení do školy atd. 😉

sisstin
22. apr 2013

@tanapeta a v případě sarael třeba i kvůli psychofarmakům 😉

tanapeta
22. apr 2013

@sisstin však s ním pracuj tak ako treba. Ty sama musíš vedieť čo naňho zaberá a čo pomáha. Na to nepotrebuješ nejaký papier. Aj škôlky čo sa týka. My sme dali do autistickej a až rok na to mala autizmus capnutý 🙂

tanapeta
22. apr 2013

@sisstin no v tomto neviem. Ja mojej nedávam absolutne nič

sisstin
22. apr 2013

@tanapeta no spíš to, že třeba děti mají lípnutý autismus a nemají ho, a žádná školka je pak nechce vzít, např. 😉 a co se týče práce, spousta rodičů prostě neví, a nechává to na odbornících a třeba se řídí tím, co se má dělat u úplně jiné diagnozy, než má to dané dítě 😉

sisstin
22. apr 2013

@tanapeta a právě u sarael, kdy holčička má spíš psychozu a měla lípnutej auti,t o je docela průser 😉

tanapeta
22. apr 2013

@sisstin no veď odborníkov som mala na mysli. Tiež sme to nerobili sami samozrejme. No pre mňa ako matku a môj inštinkt to bol jasný autizmus, aj keď psychologičkám sa to nezdalo. Preto sme dali rovno do autistickej škôlky. Každopádne držím palce, neviem koľko má malý,,,neradi dávajú dg. F84 skôr ako pred 3.narodeninami..

sisstin
22. apr 2013

@tanapeta syn má expresivní dysfázku a lehkou 😉

tanapeta
22. apr 2013

@sisstin aha, tak to je iné. Nečítala som celé

sisstin
22. apr 2013

@tanapeta to je právě o tom, že on ve třech letech taky nějaký auti rysy měl, páč měl 10slov že. A jít k nějakýmu mazalovi tady u nás v Pardubicích, tak jako věřim, že by třeba nějaký atypický autismus i dostal 😝 protože oni právě neumí rozlišit, co je "auti rys" způsobený třeba nedostatečnou verbální komunikací a co je fakt auti 😉

sarael
22. apr 2013

@tanapeta No co je na papíře, to je asi už opravdu jedno. Ale v našem případě je hodně, hodně důležité, jestli jde o autismus nebo se právě jedná o psychózu, protože klíčem k úspěchu je správná léčba. A na psychózu je farmakoterapeutická léčba. Tam žádné postupy a obrázky pro autisty neplatí.
Ale autismus jí z papírů stejně smáznout nemůžu kvůli asistence..Možná časem, až ho nebude potřebovat.
Ale tak, jak mi kdysi tvrdili někteří, že na správné diagnóse nezáleží, tak v našem případě to určitě není pravda.

sisstin
22. apr 2013

@sarael myslíš, že na psychozu by ho nedostala? Já myslim, že jo 😉

sarael
22. apr 2013

@sisstin Vážně? Tak to je skvělá správa!! 😉 Víš co, já teprve zjišťuju, co to vlastně psychóza je, s ředitelkou mám teprve sraz, abych to o té asistenci zjistila..

sisstin
22. apr 2013

@sarael záleží, co je míněný tou psychozou. Já se v tom jako moc nevyznám, ale vím, že pokud je to schizofrenie, tak v tomhle dětským věku to má o dost horší následky, než když je to schíza vyvinutá v dospělosti a je to dost závažný 😉

sisstin
22. apr 2013

@sarael takže ted půjdete někam na diagnostiku k psychiatrovi? 😕

sarael
22. apr 2013

@sisstin Já musím pádit pryč s dětma, nebo se mi tady zjančí 🙂 , pak určitě napíšu.

erika2312
22. apr 2013

@tanapeta Ja viem,čítala som aj leták,ale riskla som to,aj ke´d som sa bála,ale iné nedámuž nič,myslíš si že je autizmus z vakcín ? ja si myslím že tam je aj genetika,teda u nás na 100 %,mám čudnú svokru aj bývalého muža,dokonca si myslím že ona trpí schizofréniou,je uplne mimo a vraví od veci,na návšteve mi jazyk vyplazovala,vraví že svetlá vysiela k ľuďom aby ich uspala,je to divná rodina,tak čo sa potom čudovať ,že ani dieťa nie je normálne a vzariadení ktoré syn navštevuje je nás asi 10 rodín kde sú samovrahovia a schizofrenici,ešte dodám že nebohý exsvokor spáchal samovraždu,takže u nás príčina autizmu je genetická a to mi nevyvráti nik

zuzka208
22. apr 2013

@tanapeta to sa cudujem ze ti to tak niekto napisal lebo mne to neurolog napisat nechcel lebo sa kazdy boji ze keby sa nahodou nieco stalo tak aby boli vsetci kryty,a hygiena na teba neprisla?Platila si pokutu ci nie?lebo mne to chcela napisat dr.do maleho karty ale bez doporucenia neurologa to nema vyznam..

erika2312
22. apr 2013

@deina Ahoj,no je tam napísané že deti čo majú mozog poškodený tak neočkovať,na otázku či majú autisti poškodený mozog mi nikto nedokázal dať odpoveď,akurát neurologička čo ho pozná malého mi to odsúhlasila že môže sa dať,ona akurát nedáva suhlas epileptikom a deťom s DMO,osobne poznám ešte 2 deti zo škôlky ,jedno má má mentálnu retardáciu a autizmus majú obaja a nič sa im nikomu nestalo po očkovaní a poznám dievča čo rozprávalo a aj cikalo na nočník a po zaočkovaní proti pneumokokom sa stav zhoršil upadla do ťažkého autizmu

deina
22. apr 2013

@erika2312, no je tam napisane toto: "Buďte zvlášť opatrný pri používaní Infanrix Polio ak... Vaše dieťa trpí nediagnostikovaným alebo progresívnym ochorením mozgu alebo nekontrolovanou epilepsiou. Očkovacia látka sa má podať až po zvládnutí ochorenia." - to sa mi nezda ono. 😒 Ako je to jedno, ak sa rozhodnem neockovat, tak ma k tomu nikto neprinuti. Momentalne zvazujem, ci ano alebo nie. Nemali sme nejake hrozne reakcie po hexe (pri mladsom ano), napriek tomu nemam chut na nom experimentovat.

2671974
22. apr 2013

Dievcata poradite my,znova mame po roku obdobie zlosti ,hnevu,kriku,placu a sama neviem co sa stalo preco?je nieco na ukludnenie?dakujem za kazdu radu

nensyke
22. apr 2013

@2671974 možno vyskušat magnezium B6, alebo aj C. vitamin pomože, ... C vitamin/ silnu dávku/ si dávam aj ja... a cítim sa aj ja lepšie../ nie som taká nervozna.. 😝 /
inač u nás je teraz konečne obdobie pokoja.. len dufam, že mu to dlho vydrží..

2671974
22. apr 2013

@nensyke dakujem ti pekne za radu,zajtra to vyskusam,len chcem trocha aby bol kludny 🙂