Mám autistické dieťa. Cesta a výzva zároveň

erikasadek
13. nov 2009

otvaram tuto temu kedze podobnu som nikde nenasla....

u nas to vyzera , ze asi ano. len cakam na vysledok je to ako cakanie ,ako na kata ☹

velmi sa trapim kvoli tomu uz dlho a bola by som rada , ak by s atu nasli mamicky ktore maju podobny problem...
myslim si ze by sa dalo o tom vela rozpravat a mne osobne dobre robi ak mozem o tom rozpravat a hlavne s niekym kto uz ma doma podobny problem alebo poznal niekoho...

bude to ako skupinova terapia, inak to ani nazvat neviem ale myslim ze sa tu snad niekto najde.. a budem esi mat co povedat...

myslim si ze je to tema, novodoba , ktora zacina trapit mnohe rodiny a nasu spolocnost...
nehovori s ao tom lahko , ani medzi partnermi alebo v rodine, tak uvitam , dobru diskusiu na tuto temu..

dakuejm Vam , vopred ak sa zapojite.. 🙂

nensyke
6. aug 2013

@ajkuska Skus malého objednat aj na metaboliku, tam tuším sa dá zistit, či má všetko v poriadku...

ajkuska
6. aug 2013

@timkaa
@saurian
neviem koľko toho mandľového mlieka môže vypiť nikde som sa to nedočítala, inak neberie žiadne vitamíny, len rybí olej a olej z tekvic. semienok. Zje všetko čo mu pripravím, hociakú zeleninu aj ovocie len papriku a uhorky nemá rád, ale už som ho naučila papať aj kyslú kapustu, ale tak niekedy ma prepadnú pochybnosti či mu niečo nemôže v strave chýbať ak nepije mlieko a nepapá "lepok".

ajkuska
6. aug 2013

@nensyke ďakujem, ale už sme boli, časť výsledkov máme v poriadku, ďalšiu časť ešte nemáme a v moči mal zvýšené oligosacharidy, ale to neviem čo znamená ani mi to nepovedali, len zopakovali odber a znova máme čakať mesiac, už dva mesiace čakáme za celkovými výsledkami, na nervy.

nensyke
6. aug 2013

@ajkuska Ja idem s malým 2. septembra, ale ako píšeš, už som tam bola aj ja viac krát a nič konkrétne nepovedali... skus malému nasadit Vitacalcium, ale to je len moj názor..

nensyke
6. aug 2013

@ajkuska ale aby som bola úprimná, na metabolike zistili že má zvýšený cholesterol / sme na Gapse/ a niečo o ketoze hovorili... ☹ ,/ nedávam mu žiadny cukor, ani med/ ale viac tiež neviem.. ☹

mardenad
7. aug 2013

Mal by niekto záujem? My to už nepotrebujeme. Je to su suchým zipsom. ( na zadných stranách + samoliací pás suchého zipsu. )

timkaa
7. aug 2013

@mardenad a to chces predat ci darovat? aj ste sa tym riadili? my zatial piktogramy nepozivame, mozno by sa nam to zislo, ja si ale stale neviem predstavit ze take dieta skor pochopi postupnost krokov na zaklade piktogramov ako si zapameta samo sled nejakych cinnosti.

mardenad
7. aug 2013

@timkaa darujem.
Moja ja ti neviem... My sme to ani nepoužívali. Mali sme to nalepené na stene na WC , ale nič sa nedialo. On je dosť samostatný. Jediné, čo zvykol okomentovať stále, keď videl tie obrázky, že ( ten obrázok v strede) majú v školke 😀

timkaa
8. aug 2013

ok tak mi to prosim dones, ked k nam pridete, dufam ze to stale plati 🙂 Tvoj maly je velmi sikovny, mne vobec nepripada autisticky podla tych pokrokov co obcas napises, tak som na neho uz velmi zvedava, ze v com sa mu zhorsilo auti spravanie, ako si minule spominala...

mardenad
8. aug 2013

@timkaa joj moja, ja poznám autíkov, čo sú na tom omnoho lepšie, ako Adam a predsa sú autíci. Veď ti porozprávam 🙂
Ok, donesiem ti to.

mardenad
8. aug 2013

@timkaa aj tu ukazoval na ten obrázok, že majú v školke 🙂

timkaa
8. aug 2013

@mardenad uz sa tesim 🙂 ja osobne nepoznam ziadneho ineho...

silvikam
11. aug 2013

Ahojte. Prosím Vás mamičky , ktoré dávate deťom Magné B6, to dávate to klasické Magné B6 a koľko, alebo nejaké detské? A ak dávate iba B6 tak koľko na deň, pri 4 ročnom dieťati - 19 kg. Ďakujem.

timkaa
11. aug 2013

@silvikam v pribalovom letaku Magne B6 sa pise:
Zlozenie: Dihydrát magnéziumlaktátu 470 mg (zodpovedá 48 mg Mg2+) a pyridoxíniumchlorid (vitamín B6) 5 mg v 1 obalenej tablete.
Po dosiahnutí 10 kg hmotnosti: 10 až 30 mg / kg / denne (0,4 až 1,2 mmol / kg / denne) vo forme roztoku a to 1-3 ampulky denne. Od veku nad 6 rokov (20 kg telesnej hmotnosti) môžu užívať aj tablety a to 4 až 6 tabliet denne.

Ja som zacala davat ked mal syn 1 a 3/4 roka, na odporucanie lekarky, aj ked hodnoty horcika mal v norme, zacali sme s ampulkami, ktorych obsah sa vypije, je to ako sladky sirup, ale je ich malo a vyjdu drahsie, potom som zacala drvit tabletky (nie su horke) a s troskou sladkej tekutiny som malemu dala na lyzicu. Odporucili mi vtedy pol tabletky denne (mal 15 kil), ale kedze sa zle delili, davala som celu, ale len kazdy 2-3 den. a tak fungujeme po roku stale. Starsie dieta znesie urcite aj vacsie mnozstvo, ale pokial to niekto vyslovene neodporucil, tak asi viac ako 2 denne by som nedavala. Tiez by ma zaujimalo, kolko tu uzivaju starsie deticky...

barla5
11. aug 2013

dnes ten môj takto porozkladal rajčiny po byte. Aj som to merala, po dĺžke 98 cm, a šikmo 70 cm. Rozdiely max. 0,5 cm. A pritom toľko vecí nezvláda. Ja by som to tak presne neuložila.

miau31
12. aug 2013

@barla5 poukladal to presne do vzorky na koberci 😉

silvikam
12. aug 2013

@timkaa Ďakujem. A pomáha Vám to?

timkaa
12. aug 2013

@barla5 mne tie casti vzorky pripominaju kacky, a akoby kazdej z nich chcel urobit oko 🙂

barla5
12. aug 2013

@miau31
@timkaa dobrý postreh, to som si nevšimla

timkaa
12. aug 2013

@silvikam tazko povedat, nejake super viditelne zmeny nie su, ale v podstate obe zlozky uvolnuju svaly a ukludnuju, hlavne po nejakom nervovom vypati je dobre ten horcik doplnit, co sa tyka vitaminu B6, prispieva aj k lepsej crevnej imunite, dokonca jedna psychologicka mi vravela ze je dobry aj proti stereotypnemu spravaniu, (ale to som nejako nepostrehla), co sa mna tyka, ja hlavne vidim, ze ked ho dlhsie nedam (zabudnem), tak je maly taky podrazdenejsi, urevanejsi...

mamina87
13. aug 2013

ahojte ci pekne ranko........tak boly sme pri specialnej psychologicky a povedala ze syncek ma crty autizmu a ze mu prospeje specialna skolka. Chcem sa Vas opytat ze ako ho mam nieco naucit......teraz ho odnaucam od plienok a bol v pohode nepytal sa ale ked som mu stiahla gate tak sa vycikal a teraz mi to pripada ako keby sa mi zatal ...........a este ako ho mam naucit ze sa ma o hracky rozdelit ...........lebo to je tiez katastrofa ............som tu len na skok ...........ideme akurat von zatial prajem pekny den 😎

mamina87
13. aug 2013

@mardenad je to este volne ?????

mamina87
13. aug 2013

moj syncek 🙂

silvikam
13. aug 2013

@mamina87 Jáj zlatučký je. Aj my sa s plienočkami trápime. Ale môj nemá auti., ale ničo iné. Ale chodím sem do diskusie sa poučiť, inšpirovať. Všetko dobré.

mamina87
13. aug 2013

@silvikam dakujem a tiez mas chlapceka?

silvikam
13. aug 2013

@mamina87 Áno, má 4 roky.

mamina87
13. aug 2013

@silvikam a co je malemu?

silvikam
13. aug 2013

On je od narodenia nedoslýchavý, má OVR a psychomotorické zaostávanie. Jedno z druhým veľmi súvisí. Tak asi tak. Inak je v pohode a už konečne robíme pokroky, naučil sa učiť sa. Tak sa každý deň 1-2 hodiny učíme. Už mu to ide fajn a teší sa z úspechu. Tak aj Vám prajem, aby sa darilo? A koľko má synček rôčkov?

silvikam
13. aug 2013
mamina87
13. aug 2013

@silvikam moj mal tri ale on zase nevie sa na nieco sustredit a ked o to sam nema zaujem tak ani s nim nepohnem a uz neviem ako na neho ☹