Mám autistické dieťa. Cesta a výzva zároveň

erikasadek
13. nov 2009

otvaram tuto temu kedze podobnu som nikde nenasla....

u nas to vyzera , ze asi ano. len cakam na vysledok je to ako cakanie ,ako na kata ☹

velmi sa trapim kvoli tomu uz dlho a bola by som rada , ak by s atu nasli mamicky ktore maju podobny problem...
myslim si ze by sa dalo o tom vela rozpravat a mne osobne dobre robi ak mozem o tom rozpravat a hlavne s niekym kto uz ma doma podobny problem alebo poznal niekoho...

bude to ako skupinova terapia, inak to ani nazvat neviem ale myslim ze sa tu snad niekto najde.. a budem esi mat co povedat...

myslim si ze je to tema, novodoba , ktora zacina trapit mnohe rodiny a nasu spolocnost...
nehovori s ao tom lahko , ani medzi partnermi alebo v rodine, tak uvitam , dobru diskusiu na tuto temu..

dakuejm Vam , vopred ak sa zapojite.. 🙂

cmeli
17. nov 2013

viete prosim niekto poradit ocnu ambulanciu s chapavym personalom pre 3,5 rocneho nerozpravajuceho autistu v Bratislave?

damnam
17. nov 2013

@silvikam Ahoj.Nam to poradila dr J.Je to cisto na zaspatie.Ivko do pol hodinky zaspi.

nensyke
17. nov 2013

@damnam všetko najlepšie mu želám. 😉

damnam
17. nov 2013

@nensyke Dakujeme.

ivet37
17. nov 2013

@cmeli doktorka elizova na kramaroch netreba sa hanbit povedat ze je autista

ivet37
17. nov 2013

a ozaj klobuk dole ja som atistou opatrovala obdivujem vas

silvikam
17. nov 2013

@damnam dakujem. A kolko miligramove mam kupit?.

damnam
17. nov 2013

@silvikam My sme kupili 3mg-90tab cena 8,39e.Davame stvrtku tabletky.

pastelka28
18. nov 2013

ahojte...mam na Vas otazocku...mamicky skusili ste uz tej sprej do nosa MB12?????mozme ho mat v Milane v jednj lekarni mi ho mozu pripravit, tak sa neviem rozhodnut..pomozte mi prosim,hlavne sa bojim neaky vedlajsich ucinkov...dakujem za ak mi niekto pomoze

vladka306
18. nov 2013

Ahojte chcela by som sa spýtať či je tu niekto zo Zvolena alebo Banskej Bystrice.Potrebovala by som zistiť kontakt na nejakého zubára.Dcéra má Aspergerov syndrom takže nejakého ochotného a tolerantného lebo bez revu to u nás nepôjde.Dakujem

tanapeta
18. nov 2013

@pastelka28 u nás je zakázaný a má nežiadúce účinky ak sa používa dlhšie ako 3 mesiace. poškodzuje sliznicu nosa.

magimary
18. nov 2013

@vladka306 neviem, ako to máte ´daleko, ale toto je zubár, ktorý sa špeciálne venuje aj autíkom:
ZUBÁR, KTORÝ OŠETRUJE AUTÍKOV:
http://www.najzubar.sk/?clanok=zubar&id_zubar=1...

vladka306
18. nov 2013

@magimary Dakujem za info od nás to máme asi 120 km čo je dosť daleko. Ale ak nezoženiem niekoho bližšie tak sa objednám aj tam.

nova33
18. nov 2013

@pastelka28 ahoj, neskúšala si samkovi dávať karnozin extra? Ja som o ňom počula, že deťom pomáha sa rozrozprávať. Len sú po ňom také aktívnejšie.

tanapeta
18. nov 2013

@nova33 my sme dávali

nova33
18. nov 2013

@tanapeta a pomohol? Lebo niektoré baby ste to už tu spomínali,, že zdravé detičky to rozrozpráva a autistickým detičkám pomǒže na to sociálne.

pastelka28
18. nov 2013

@nova33 no veru nie to som neskusala...a to sa da kupit u nas bez predpisu v lekarni???

tanapeta
18. nov 2013

@nova33 nám pomohol sociálne. Viac začala rozumieť a konečne začala sama zaspávať a spať celú noc. Ale už neberieme a pokroky nasledujú aj tak bez neho.
Nám na rozrozprávanie najviac pomohli komunikačné kartičky a kanisterapia..tá teda riadne pomohla

nova33
18. nov 2013

@pastelka28 kúpiš na stránke www.carnomed.sk volá sa to Karnozin extra

nova33
18. nov 2013

@tanapeta ja som o tom karnozíne počula tu na koníkovi a potom som sa pýtala neurologičky. Povedala mi, že mám mu dať ešte čas a o tri mesiace uvidíme, ći mu ho nasadím. Ja by som ho chcela vyskúšať. Mǒže sa užívať aj napríklad s pikovitom( vitamíny B)? A tá kanisterapia ako prebiehala?

tanapeta
18. nov 2013

@nova33 s vitamínmi sa používa zároveň spolu s colostrumom.
Kanisterapia sú psíkovia. Dieťa sa terapeuti snažia povedať aspoň "sadni, ľahni, očko, uško, chvostík" a podmieňujú to dieťa to povedať. Väčšina detí, keď napr. zistí, že pes zareaguje na "sadni" tak môže mať snahu to aj ono zopakovať.

nova33
18. nov 2013

@tanapeta a to ste chodili v bratislave na kinesterapiu? Náš malý opakuje dosť vecí a slov z rozprávok. Ale stále je to málo na jeho vek. Doma máme psíka, má ho rád, najma sa s ním naháňa. Povie mu: iďi a pes musí utekať. Keď sa psovi nechce, tak malý mu to dá rozkazom 😀

tanapeta
18. nov 2013

@nova33 hej v BA. Chodili do škôlky

nova33
18. nov 2013

@tanapeta v súkromnej, čo má šedibová? Inak díky za info 🙂

tanapeta
18. nov 2013

@nova33 hej

alicka1982
18. nov 2013

@pastelka28 ahojky, vraj nie su zname vedlajsie ucinky a pozri tu - su tam aj videa deti, ktore sa uzdravili a aj opis toho spreja, ci injekcii, podla toho v akej forme by si to mala.http://www.recoveryvideos.com/autism/methy...
http://stankurtz.org/

hovoria tam normalne deti autisticke, ktore sa uzdravili, su tam rozne videa a pod.ja by som to iste skusila. v USA to doporucuju. iste neuskodi, a ked moze pomoct, preco nie?

alicka1982
18. nov 2013

@pastelka28 A tvoj syncek rozprava, ci nerozprava vobec? A ake mas stadium, ci spravanie? drzim palce!!

saurian
19. nov 2013

ahojte koho zaujima, v piatok je v PK prednaska "Využitie posilnení pri tréningu mandov", je to nieco z ABA-y - témou je tréning mandov ako prvá a pre dieťa najdôležitejšia oblasť zručností. Mand je žiadosť od dieťaťa smerom k nám. Bude sa rozprávať o tom ako dieťa naučiť pýtať si od nás čo chce/nechce alebo potrebuje.
Mali by sa vysvetliť a modelovať techniky učenia vokálnych mandov aj v znakoch, najčastejšie chyby.

bocianka123
19. nov 2013

@saurian čas? môže to byť zaujímavé.

saurian
19. nov 2013

@bocianka123 poslem do IP