Mám autistické dieťa. Cesta a výzva zároveň

erikasadek
13. nov 2009

otvaram tuto temu kedze podobnu som nikde nenasla....

u nas to vyzera , ze asi ano. len cakam na vysledok je to ako cakanie ,ako na kata ☹

velmi sa trapim kvoli tomu uz dlho a bola by som rada , ak by s atu nasli mamicky ktore maju podobny problem...
myslim si ze by sa dalo o tom vela rozpravat a mne osobne dobre robi ak mozem o tom rozpravat a hlavne s niekym kto uz ma doma podobny problem alebo poznal niekoho...

bude to ako skupinova terapia, inak to ani nazvat neviem ale myslim ze sa tu snad niekto najde.. a budem esi mat co povedat...

myslim si ze je to tema, novodoba , ktora zacina trapit mnohe rodiny a nasu spolocnost...
nehovori s ao tom lahko , ani medzi partnermi alebo v rodine, tak uvitam , dobru diskusiu na tuto temu..

dakuejm Vam , vopred ak sa zapojite.. 🙂

meesha
3. mar 2012

@lios me by prave zajimalo, co by delala matka neockovaneoho, kdyby mel problem, protoze by nemoc chytil. Myslim, ze by se s tim asi taky tezko srovnavala, ze tomu mohla zabranit, ale... Nic neni cernobile a neexistuje jednoduche reseni. Podle me je opravdu cela ta vec kolem MMR vakciny falesna zavadejici stopa, deti se proste meni v tom obdobi mezi prvnim a tretim rokem, vzhledem k poctu vakcin tezko hledat obdobi, ktere by nebylo "za kratky cas po ockovani". V tomhle verim opravdu vedcum a faktum. Cele to zaclo jako velky podvod, Wakefield mel financni zajem na tom, aby probehl soud s farmaceutickymi firmami, vysledky zfalsoval. I novinari, kteri puvodne celou vec uverejnili se pak chytali za hlavu co to vypustili (prislo se na to az nekolik let pote, prisel s tim jeden investigativni novinar). Bohuzel to, ze bylo vse dementovano uz neni tak "skandalni" a zajimave. Syn je autista jak poleno, a to presto, ze ockovany neni. Ale taky se toho bojim, bojim se regresu, protoze je to proste zatez. ocekavam, ze nas to zase hodi kus zpatky, stejne jako kazda pitoma viroza. Omlouvam se, ze pisu jak negramota, ale drak mi tu visi na ruce a je velmi intenzivni :D

lios
3. mar 2012

@meesha ano, suhlasim, ze sme postavene pred tazku vec..ockovat ci neockovat..obe veci mozu poskodit..vakcina aj ochorenie aj v tom s tebou suhlasim, ze kazde ockovanie je zataz....neviem sa presne vyjadrit ci je vec okolo vakciny MMR falosna, mozno treba zvazit aj silu farmaceutickych spolocnosti a nakolko vedia informacie upratat pod koberec....mozem sa vyjadrit len za mojho syna, ktory ockovany bol a nemal ani po jednej vakcine ziadnu reakciu...jednoducho nenastal ziadny regres v reci a pod...uz ako babo bol iny. Oskarkovi rec nenabehla do 2,5 roka vobec a aj psychomotoricky vyvoj absolutne pozadu..no akosi som presvedčena, ze keby som mala druhe dieta skusim neockovat...mozno len zo zvedavosti :D..pekny vecer

narantuja
3. mar 2012

tady je druhá strana Wakefieldovy kauzy:

http://www.slobodavockovani.sk/news/recenze-kni...

Ta pointa, kterou nikdo nezminuje, je v tom, ze se ve strevech dotycnych deti nasel virus spalnicek prave v uprave, jaka je obsazena ve vakcine MMR.

Kde je pravda, se my nikdy nedozvime, ale jasne, komu by potvrzeni Wakefielkovy domnenky o "moznosti souvislosti s autismem" poskytlo moc spatnou sluzbu a ze se budou branit zuby nehty, aby uz nikdy na toto tema zadna dalsi domnenka nevznikla, natoz jeji potvrzeni.

meesha
3. mar 2012

@narantuja Ta pointa je v tom, ze pote, co byly provedeny kontrolni testy, tak se pritomnost techto nepotvrdila. Metoda PCR, kterou puvodne pouzivali vykazovala velke procento falesne pozitivnich vysledku a laborator nemela potrebnou certifikaci. Ja fakt na ty spiklenecky teorie neverim. Neverim ani tomu, ze by se to podarilo zamest pote, co byl kolem te veci takovy humbuk, pochybuju, ze by se podarilo zfalsovat desitky testu zahrnujicich snad na 400 000 deti (jestli si dobre pamatuju), ktere pak nasledovali po celem svete.
Neverim tomu, ze farmaceuticky prumysl je cisty, ani snad nemuze, protoze se tam z principu toci ohromne penize. Vyzkum je drahy, Metody jsou drahe, Testy leku pozerou spoustu casu a penez, prave proto, aby se maximalne zajistila bezpecnost. Je to byznys jako kazdy jiny. I oni chteji vydelat. A vsude, kde se toci takove penize je prostor pro korupci. Jiste vsichni se snazime podvedome zjistit "kde se stala chyba" a ó, jak je snadne obvinit "zly osklivy famaceuticky kapitalisticky prumysl".
Kez by to bylo tak snadne 😖

meesha
3. mar 2012

@meesha pardon "testy nasledovaly"

alikaa
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
alikaa
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
alikaa
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
magimary
4. mar 2012

@alikaa sorry, ale ja si myslím, že ak si niekto chce "čítať" o očkovaní, tak si to môže prelúskať v téme o očkovaní a jeho rizikách,
toto je predsa len iná téma (aj keď podľa niektorých súvisí, a preto sa spomenúť môže, ale nie to rozoberať, akoby téma bola len o očkovaní),
ja som tu už viackrát k očkovaniu spomínala, že naň nemám žiaden extrémistický názor, ale vyššie uvedené riadky ma tu už trošku vyrušujú... 🤐 😖
nemyslím to v zlom 🙂

alikaa
4. mar 2012

@magimary okej, ja som len odpovedala na otazky a chcela som upresnit informacie. Sama od seba sem uz nic nenapisem o ockovani.

valika_val
4. mar 2012

@alikaa prosim ta, nevies, kde by som nasla ockovaci kalendar napr. svajciarska, svedska, holandska, finska? velmi ma zaujima, ako je poriesene ockovanie napr. vo svajciarsku.

kaja73
4. mar 2012

@valika_val http://www.slobodavockovani.sk/news/kde-su-ake-... tu mas tabulku povinych ockovani v inych krajinach.
Vo vsetkych krajinach maju ockovaci kalendar,ale vo vacsine nie je povinny.
Konkretne linky na ocko.kalendare v tych krajinach,kde je ocko nepovinne nemam.

lios
4. mar 2012

@alikaa absolutne nechcem spochybnovat nikoho nazor, bola to len moja osobna skusenost s ciernym kaslom a nebola prijemna. mam rada ak ma niekto iny nazor na vec..mozem si rozširit obzor a pozriet sa na vec z inej stranky. pekny den

valika_val
4. mar 2012

@kaja73 dik. a nejaka statistika, ako je to s ockovaniami u nich, nie je k dispozicii?
ze kolko deti je zaockovanych...

kaja73
4. mar 2012

@valika_val presne to neviem,ale cez 85-90% to bude. Ono zdobrovolnenim,dako velmi preockovanost neklesa-lekari maju ocko.kalendare a rodicov do toho dost tlacia,ale aspon ma ten rodic moznost odmietnut bez postihu a sudov.
Najviac sa odmieta asi ta MMRka.Preto osypky napr vo francuzku pomerne casto su.
Ale lepsie je ich prekonat v detstve ako potom v dospelosti-ved ani vakcina neucinukje vecne-cca 10-15 rokov.

meesha
4. mar 2012

@alikaa Ajaj, to jsem teda nechtela ....ja se vubec nechtela bavit o pozitivech a negativech ocovani :o to je uplne jine tema. Chtela jsem jen reagovat na to, ze se tu porad propira MMR vakcina, prestoze je temer (!) 100% evidentni, ze tudy cesta nevede. Byt by byla sebevice lakava. Ze je dobre, zjistit si o tom maximalne fakticke informace, prebrat si je, porozmyslet a uvazit, zda se nezkusit zamerit jeste na neco jineho.

Abych nebyla tak negativni, pridavam zajimavy odkaz z nedavne doby, ktery me zaujal - http://www.rozhlas.cz/leonardo/clovek/_zprava/a...

P. S. Jen kratka odpoved na otazky "ktere?" Vsechny, pro nas je kazda nemoc krokem vzad, po posledni ryme mne mrnous prestal jist pulku veci, takze nam zbyly jen asi dve polozky, o chovani nemluve. Kazda nemoc je pro me stres, protoze odmita pit a tim padem i blba teplota nebo prujem je dalsi problem. Verim, ze podobne zkusenosti ma vetsina maminek s auti detmi. Kdyz si predstavim, ze by zbytecne mohl zkoncit treba se spalnickovymi komplikacemi
v nemocnici...., navic mnoho nasich deti ma pridruzene problemy, imunitni, gastro apod., verim, ze je pro ne kazda takova nemoc jeste komplikovanejsi, treba i zivot ohrozujici - protoze at se nam to libi nebo na, treba na ty spalnicky se i dnes umira. .

alikaa
4. mar 2012

@valika_val co sa tyka ockovacich kalendarov v zahranici, nemaju to tak striktne dane ako u nas. Obvykle skoly alebo skolky pozaduju pri nastupe mat absolvovane niektore ockovania, ale nie vsetky tak pozaduju. A je na rodicoch kedy a ci tie ockovania daju.

@meesha no vies, moj nazor je taky, ze pokial pracujes na silnej imunite dietata, ziadna choroba ho neskoli, nanajvys mu prejde miernou formou. Ja si uz vyse roka dost intenzivne studujem o zdravej strave, o vitaminoch, o imunite a jej zosilnovani. A tiez ako liecit konkretne ochorenia. Studujem si aj o homeopatii. Vdaka tomu sme podla mna cela rodina za posledny rok neboli ani raz chori, vsetky zacinajuce choroby sme stopli hned na zaciatku, ani len nadchu sme nemali, ani nas malicky. Na druhej strane kazdy lekar ti potvrdi, ze po ockovani je imunita oslabena a nemalo by sa ist s dietatom niekam do kolektivu aspon tyzden. Bohuzial u niektorych deti je tato imunita oslabena ovela dlhsie a u niektorych sa imunita spamatava aj niekolko rokov. A preto sa tieto rozne problemy - imunitne, gastro, neurologicke, metabolicke a vselijake ine, len nabaluju, lebo imunita je odpisana a nevladze bojovat. Ale je to len moj pohlad na vec, kazdy moze mat iny.

meesha
4. mar 2012

@alikaa Presne, nic neni cernobile 🙂 tak hlavne at vam to hezky funguje a dari se jak doted 🙂

didla
4. mar 2012

@alikaa ja si osobne myslím, že táto téma sa týka aj očkovania,, lebo autizmus sa rovná celý organizmus naopak,, ja neviem,, ja teraz ked dám moju dcéru v 5. rokoch zaočkovať,, a stav sa jej zhoršíí, tak to bude moj koniec, konečne sa trocha rozbehla aj v reči a v uvažovaní, mna by to zabilo, keby očkovanie sposobilo regres, ale bojím sa tých chorob,, ja som tak zmätená, že už nevládzem,, je to iba na mojom rohodnutíí, to ako keby som rozhodovala o jej živote,, nič ťažšie ma nemohlo už stretnuť pri mojom živote s autistickou dcérou.. Bojím sa celkovej buducnosti,, a očkovanie je jeden bod z nej.. hmm veľmi ma zaujívame homeopatia,, som tiež zástancom prírodného liečiteľstva ako tých umelých bordelov,,, ja neviem , čo urobiť, a stále ma to trápi,, lebo čas sa nedá vrátiť späť,, to je to najhoršie,,

lucka261177
4. mar 2012

@didla vitaj v klube pochybujucich 🙂 Ja som si vydychla ked mi pediatricka povedlaa ze v 3 rokoch sa uz neockuje.teraz sa ma az v 5 ako spominas a myslim ze to je len tetanus a este nieco to by malo byt v poho.Premyslam ze pojdem takou strednou cestou.ze MMR odmietniem a tetanus dam ale asi si tiez vsetko este nastudujem predtym.Mne sa videl tiez od mala samko iny akoby to v nom driemalo ten autizmus nemal rad objimanie bol stale v pohybe ale vyvoj bol ukazkovy dokonca aj papal po MMR prestal jest vsetko a rec nenapredovala takym tempom ako mala.Takze ak to MMR nesposobila uricte to minimalne prebudila.Nemoze byt tolko nahod ze auti deti rpestali po tej MMR napredovat alebo nastal uplny regres.

anka912
4. mar 2012

@didla ja by som ťa vari trocha ukľudnila, ak sa dá, môj má už 8 a posledné očkovanie - v 5 alebo 6 rokoch? už neviem, zvládol úplne bez problémov, nevidela som na ňom žiadne zmeny, ani k horšiemu, ani k lepšiemu. A to som ho veru pozorovala poriadne, lebo som o všetkých týchto veciach už vedela.myslím, že tieto väčšie deti už majú predsa imunitu aj nervový systém vybudovaný, horšie a nebezpečnejšie sú tie očkovania v maličkom veku.

alikaa
4. mar 2012

@didla presne na toto sa zameriavaju tie farmafirmy, na vyvolavanie "strachu" z chorob. Skus si o tych chorobach co to nastudovat z viacerych zdrojov, o prejavoch, lieceni beznou medicinou, lieceni alternativnou medicinou. Urcite sa tvoj strach potom minimalne zmensi. Ked ta zaujima homeopatia, tak urcite o tom pokecaj aj s nejakym homeopatom. Len ta mozno zaskoci, ze homeopatia je proti ockovaniu. Daj si vysvetlit preco, kludne sa ozvi aj 10tim homeopatom. Ked si pozistujes vsetky informacie, nastuduj si aj letak danej vakciny, hlavne obsah vsetkych latok (vygoogluj si jednotlive zlozky) a tiez aj bod o neziaducich ucinkoch. Potom si sadni a spis za a proti a vyjde ti vysledok 😉 Drzim palce v patrani 😉

didla
5. mar 2012

@alikaa
@lucka261177
@anka912 jéééj, baby, vy ste takééé milé, ja som už z toho chorá, ani vo sne ma nenapadlo, že toto raz budem riešiť,,,a stalo sa,, hmm tak idem po tom riadne, dnes som volala neurologičke a som sa jej opýtala na jej názor,, povedala mi , že urobíme EEG či čo je to. a uvidíme potom, a že v BA je nejaká lekárka, ktorá toto a odporuča teda podla výsledkov, či je dieťa nutné očkovať a či nie, tušim Dr, Kuková, alebo nejako tak,, no moj manžel do mna hustíí, len aby som ju dala, že ma to bude možno mrzieť ,, no ,, tak,,uvidíme a vlastne malaá má 5,5 roka a povedala, že do 6 rokoch ešte mám čas, tak som zvedavá, k čomu ja dospejem a teda si to omrknem aj s tej homeopatickej stránky...

erifl
5. mar 2012

prosila by som rodičov autistických detí o vyplenie daného dotazníka určeého na napísanie diplomovej práce, prosím Vás je to súrne pomôžte ďakujeeem https://docs.google.com/spreadsheet/gform?key=0... (stačí skopírovať tento odkaz do tej lišty kde sa píse internetová stránka vyplniť a stalčiť odoslať moc ďakujem všetkým ktorí si dajú tú námahu) prosím strašne to súri...ďakujeeem

magimary
5. mar 2012

@erifl a nevypĺňali sme to tu už viaceré? 😕
lebo tých dotazníkov tu už bolo viac a ja osobne už nemám prehľad, či nebol jeden z nich aj tento tu? 😕
tvoj nick mi je nejaký povedomý,preto sa pýtam 😉

a nejde mi ani otvoriť, vypisuje mi toto:
---
Google Docs Google Docs

Sorry...

The form at this URL could not be found. Make sure that you have the right URL and that the owner hasn't deleted it.

Find out more at the Google Docs Help Center.

albertka
5. mar 2012

@lucka261177 Áno, mala som na mysli vaše video 🙂 ... ale aj Magi má krásne fotky z prac. činností 😉 Lucka, pošli mi prosím, info k logico prima, chcela by som to Domkovi k narodeninám - vyzerá, že by ho to bavilo i s logikou by sme sa posúvali o kúsok vpred 🙂

albertka
5. mar 2012

@nensyke Ako pokračujete s MB12? Nám to pekne "zašlapalo"....zatiaľ. 😉

anka912
5. mar 2012

@erifl aj mne vypisuje, že nemám povolenie dostať sa k tomu účtu- po anglicky

nensyke
5. mar 2012

@albertka Ahoj, tak som rada, že máš dobré správy...ešte keby si rozpísala, v čom sa zlepšil malý?

... u nás pomali....zmenilo sa to, že je viac prítomný, zaujíma sa čo sa deje okolo neho,...ale zase jediný problém čo máme že malý furt by len jedol.. 😒 on nemal ani pred tým problém z jedlom..ale teraz to ide do extremu...už aj hladničku otvára sám... a ked nedostane, má nervy...

už vám aj volala dr. že ako ste na tom? nám ešte nie.. 😒