Mám autistické dieťa. Cesta a výzva zároveň

erikasadek
13. nov 2009

otvaram tuto temu kedze podobnu som nikde nenasla....

u nas to vyzera , ze asi ano. len cakam na vysledok je to ako cakanie ,ako na kata ☹

velmi sa trapim kvoli tomu uz dlho a bola by som rada , ak by s atu nasli mamicky ktore maju podobny problem...
myslim si ze by sa dalo o tom vela rozpravat a mne osobne dobre robi ak mozem o tom rozpravat a hlavne s niekym kto uz ma doma podobny problem alebo poznal niekoho...

bude to ako skupinova terapia, inak to ani nazvat neviem ale myslim ze sa tu snad niekto najde.. a budem esi mat co povedat...

myslim si ze je to tema, novodoba , ktora zacina trapit mnohe rodiny a nasu spolocnost...
nehovori s ao tom lahko , ani medzi partnermi alebo v rodine, tak uvitam , dobru diskusiu na tuto temu..

dakuejm Vam , vopred ak sa zapojite.. 🙂

andreabe
23. nov 2011

tak v All Toys je teraz ta draha lacna, mensia za 9,90, ta najvecsia za za 13,99 tusim 😉

magimary
23. nov 2011

@andreabe len škoda, že máme All toys tak od ruky... 😖 😖
a v našom minitescu ju tiež nemajú... 😝

andreabe
23. nov 2011

@magimary vsak ked sa tam vyberiem, mozem ti ju kupit a poslat postou, len si musis vybrat, ktoru chces 😉

nensyke
23. nov 2011

Tak toto mi dnes prišlo, možno že tiež nejakú mamičku to zaujíma. Prezentácia Budapeštanskej hydroterapeutickej nadácie pozýva do Bratislavy 28. novembra. Názov prednášky ,, senzoricko-integračná terapia redukcie symptomov deti s poruchami autistického spektra.

bianka1
23. nov 2011

@andreabe presne ta istá 😉 bola aj menšia za 8€ 🙂

magimary
23. nov 2011

@bianka1 a kedy to asi bolo?
@andreabe , ja by som ťa veľmi nerada obťažovala a otravovala, takže ešte skúsim, čo je v mojich silách 😉,
ale veľmi ďakujem za ochotu 😵

bianka1
23. nov 2011

@magimary my sme dráhu kupovali 26.10 v ten den ako sme boli u dr J 😉 ale v piatok som bola u nas v tescu mali ešte a na zlatých ich majú tiež 😉

lucka261177
23. nov 2011

kocky ked uz gulickovu drahu tak poriadnu ako mame my.ako ste si asi vsimli ta u janosikovej bola cela polepena.my mame taku vysoku ako je samko stala 20 eur ale podla mna stoji za to http://www.amazon.de/Simba-106068431-Kugelbahn-... takto vyzera a maju ju v eurovei a podla mna aj v inych obchdodch len treba mat stastie.

lucka261177
23. nov 2011

http://www.mimibazar.sk/bazar.php?album=188570 velmi zaujimave vecicky ma tato pani a niesu az tak drahe podla mna.

anka912
23. nov 2011

@lucka261177 fakt veľmi pekné puzzle, páčilo sa mi to autíčko a vláčik, hlavne. Ale to sú presne tie typy vecí, na ktoré by mala byť požičovňa, síce tieto nie sú až také drahé, ale väčšinou sú to hračky, s ktorými sa dieťa pár krát zahrá, nejaký čas a už je to preňho nezaujímavé, okukané. A človek aby kupoval stále nové 😖

andreabe
24. nov 2011

@magimary tak vcera som kupila tu gulickovu drahu v tescu, 74dielnu, vyzera celkom dobre musim povedat, stala v akcii 9,90. Takze asi ich prave maju, skus este to vase ts.

didla
24. nov 2011

ja som ju včerakupila v dračikovu za niečo vyše 12 e, taká veľká,, dosť našej malej sa to strašne páči,,

anka912
24. nov 2011

@didla pôjdeme veru aj my pozrieť, ja sa len bojím, že malého to nezaujme a čo potom s tým?

magimary
24. nov 2011

@anka912 predáš, ani 😉

anka912
24. nov 2011

@magimary ja neviem predávať, v živote som nič nepredala!

didla
24. nov 2011

@anka912 no ako malá ma fakt naštve, ked sa mi na to vyprdne,, dnes sme mali ťažký den, v školke hned zautočila na učku, len plakala. ja neviem , čo sa jej stalo fakt, noo potom sa ukludnila, hm no bola som v depresii , že čo bude, bože baby, toto je fakt život, hádzanáááá

nensyke
24. nov 2011

u nás vidím lepšenie, ale nie v učený. 😖 Neviem či tá nootropná tabletka zaunčikovala, ale malý už mi dlhšie pozrie do očí. Dnes ked som ho obliekala nastavil si ruky aby som mu mohla dat pulover. 😉 a po schodoch bez mojej pomoci-ale držal zábradlia prešiel hore do izby. 🙂 ale s triedením stále bojujeme. Dnes som chcela triedit plastové kocky a kovové lyžičky, a zistila som že nemá rád dotyk kovu.Nechcel ani za svet kovovu lyžiku chytit do ruky. S plastovým nemá problém, s tým ho aj krmím. 🙂

anka912
24. nov 2011

@didla s tebou v tom súcitím, pamätám si, ako môj pár krát zaútočil na učiteľku, raz ju uhrýzol až do prsníka, to muselo bolieť.... ale viem, že uňho to bol jediný spôsob obrany, keď už nechcel robiť, nemal ju rád a keď sme tam chodili, tak sa aj občas povracal.
Doteraz má tendencie takto prudko reagovať, keď ho do niečoho viac tlačíme, má taký zvláštny spôsob, že zatne zuby a šúcha si ústa o moju hlavu. Dáva si ale pozor, aby mi nič nespravil. V škole sem tam tiež prudšie reaguje, už aj poškrabal učiteľku, ale nie je to časté, oni keď vidia, že je takýto, tak ho radšej do práce netlačia. Na jednej strane je to dobré, takýto záchvat nikto nechce, ale na druhej ich tým tak trochu vydiera, že nemusí robiť, čo nechce. Doma si ja s nim viem poradiť, aj mu pohrozím a niečo musí aj urobiť, nemôže si zvykať, že bude stále len po jeho, ale od učiteliek to predsa nemôžem chcieť.
Ale toto sú veci, ktorých sa ja dosť bojím aj do budúcnosti, ako veľký bude oveľa menej zvládateľný a keď sa s nim nebude dať rozumne dohodnúť, tak to budeme mať ťažké..... 😢

didla
24. nov 2011

@anka912 tak ja som mala všetkého dosť, len som cítila ako sa mikolená podlamuju,, no tak ona tiež sa niečomj bránila,niečo ju proste rozuršilo. ale ja neviem čo.. tak sa takto zachovala, ja tiež doma mám na nu metodu,, ale učitelka bola v šoku noo tak somsa snažila jej to vysvetliť, ja neviem, ale bysom malu fakt vtedy vyjágalal. síce by mi to nepomohlo veru, hmm ale tak čo, treba si zvyknuť do buducna, noo pekná progozna,, fakt,

anka912
24. nov 2011

K zajtrajším meninám prajem všetkým Katkám len to najlepšie, len samé dobré správy a radosť z úspechov našich detí. neviem, koľko Katiek to tu číta, ale pár sa ich vari nájde 🙂

valika_val
25. nov 2011

@anka912 😵

anka912
25. nov 2011

@valika_val ideš dnes oslavovať?

valika_val
25. nov 2011

dakujem vam baby, nie, nejdem oslavovat, ja meniny nejak nemusim 🙂 vcera som bola posediet s kamoskou chvilku (ved preto som sem nepisala), to mi staci.

magimary
25. nov 2011

@valika_val , aj ja sa pridávam, aj keď neoslavuješ 😅 😉 🙂
ľudkovia, prišla som vám povedať, že ja som dnes nahovorila môjho (obvykle veľmi výrazne odmietajúceho) mužíka aby sme išli do Tesca na Zlaté Piesky-len kvôli guličkovej dráhe (!, najmä pri takýchto mojich výmysloch je tvrdo odmietajúci, všakáno 😅) a oni ju tam NEMALI!!!
že asi sme ju vypredali... 😲 😠 🙄
skoro ma natiahlo... 🙄
takže zbytočne prevezené kilometre a stratený čas... 😠

Takže, anička, ak si doteraz nepredala nič, tak teraz určite predáš, ak by dráhu tvoj maťko nechcel 😉 😅
ešte skúsim zajtra pozrieť tu u nás, ale nedávam tomu ani 5%, že by to tu mali 😖 😠

my sme dnes boli u doktorky aj s dvojhodinovým čakaním a zvládli sme to na výbornú 🙂 😎 ,
Tady sa vôbec nepredviedol ako autík...
ale zase-ani nemohol-ležal na mne ako mrtvolka s vysokou horúčkou 😒
ale tak krásne sa túlil, teda mal normálne na mne položenú hlávku, ako mávajú tuľkavé deti bežne 😵 😔

magimary
25. nov 2011

ale videla som tam, že tam majú Záhadný hrad (!) 😨 😕
som bola prekvapená, že takúto vec tam mali 😉
takže, kto chce, majú to (zrejme vo viacerých veľkých Tescách) za 19,90€ (😝)

magimary
25. nov 2011

jej, a v čechách je nový eshop 😉 (kedy bude konečne aj u nás? 😝 😅 ):
http://www.autismus-a-my.cz/120-ucebni-pomucky-

(Je to Járova Monika 😉)

nensyke
25. nov 2011

@magimary je to super, ale aj cenovo je to krásne, ja si myslým že naše deti tiwto pomocky by mali mat na recept 😵 za symbolicku cenu 😕 lebo to sa nedá z našich platov také niečo kupovat.... 😢

magimary
25. nov 2011

@nensyke veru, veru

nensyke
25. nov 2011

tak naše deti sú choré, 😒 jedine Dadko je pohode.Učenie prebehlo pohode, chcela som to dat na you tobe ale nejak sa mi to pri 80% zamrzne, nebero to, a má to len 13 min tak neviem kde je chyba. Skúšala som to dat už 2x a nič. 🙄

magimary
25. nov 2011

@nensyke no, mne sa to stávalo presne tak isto zo začiatku...
4 hodiny sa mi to sťahovalo a ke´d to bolo na 80% stiahnuté, tak sa to bloklo a viac sa nesťahovalo,
vždy ma išlo rozdrapiť 😒
potom som tam vyčítala, že si mám otvoriť "anonymní okno" a odvtedy sa mi to nezasekáva... skús si to mrknúť, prečítať, ono ťa to povedie, nie je to ťažké, len keby som ti to ja vysvetľovala, tak ťa ešte viac zavediem 😅

u nás je chorý len Tady a to až tak, že už ani cvičiť by nezvládol 😒