Mám autistické dieťa. Cesta a výzva zároveň

erikasadek
13. nov 2009

otvaram tuto temu kedze podobnu som nikde nenasla....

u nas to vyzera , ze asi ano. len cakam na vysledok je to ako cakanie ,ako na kata ☹

velmi sa trapim kvoli tomu uz dlho a bola by som rada , ak by s atu nasli mamicky ktore maju podobny problem...
myslim si ze by sa dalo o tom vela rozpravat a mne osobne dobre robi ak mozem o tom rozpravat a hlavne s niekym kto uz ma doma podobny problem alebo poznal niekoho...

bude to ako skupinova terapia, inak to ani nazvat neviem ale myslim ze sa tu snad niekto najde.. a budem esi mat co povedat...

myslim si ze je to tema, novodoba , ktora zacina trapit mnohe rodiny a nasu spolocnost...
nehovori s ao tom lahko , ani medzi partnermi alebo v rodine, tak uvitam , dobru diskusiu na tuto temu..

dakuejm Vam , vopred ak sa zapojite.. 🙂

zuzanada
24. júl 2010

Ahoj @ruth, ozývam sa trochu neskoro, ale boli sme na dovolenke. Ja som chodila s malým do Bánovej celý tento rok na taký adaptačný pobyt. Miesto je tam obmedzené počtom vychovávateľov. Myslím, že na jedného vychovávateľa môžu byť max. 2 deti. Ak máš o tú Bánovú záujem radšej sa nakontaktuj na pani Matušákovú, alebo Grenčíkovú. S nimi sa môžeš potom bližšie dohodnúť. Ak chceš telefónne číslo tak ti ho môžem napísať do IP.

erikasadek
autor
24. júl 2010

@karkulka1 vies co nehovor nic ze je postihnuty , huby po tom je niekomu./!!!!!!!! 😠
nehanbi a ides dalej... stare zvedave babky.. 😠

inak podobne som mala roky aj ja uz je to lepsie teraz tak sa tes 😉

@mon25 dik moja moj sen bol vzdy smart .. 😉 😵 ale kde dam deti jedine brechajuci za autom.. 😀 😀 😀
ale nei bola si videla si tu je umenie soferovat a, parkovat kto sa nauci tu parkovat tak je macher na cely zivot tu sa musis vtesnat do neskutocnych priestorov a potom s nich vyjst 😀 😀 😀

erikasadek
autor
24. júl 2010

inak uz ked sme pri aute tak patovy pri skuske auta som povedala z eto bude mamine auto , kedze jedno velke uz mame 😉

apato si zapamatal krasne auto a odteraz kazdu chvilu ked vidi twingo tak krici mamine auto 😀 😀 😀 😀 😀

slavkadamko
24. júl 2010

@erikasadek a ty nepredáš kusok mora??? 😀
no ja už mam aj meno pre tvoje autičko " Chuck Norris " dokaže všetko 😀 😀 😀 mne inštruktor v autoskole povedal ked sme išli cez Bystrany(obec neprisposobivých)-"120ka a zapnuť stierače!!!" 😀 takže mi dažd.senzor treba 🙂
no a ten interaktivne palubny pocitac asi nerozumie "reči tvojho kmena" 😀 nam GPS tiež niekedy nerozumie a Timka na to povie"a tej Hanči nestreliš po pysku že ti pyskuje??????"
dnes som to tvoje autičko videla life pri maxe v PO,a šla som ho obkukať,a počujem ako mužíček hovorí deťom"ma ho erika ,tak šla mrknuť či bude dobre aj nam" a deti na to "noooo zbohom" 😀 nechapu že ja potrebujem male lebo s tým našim dokážem zaparkovať len na dialnici na odpočívadle 🙂 takže v tomto si nadomnou vyhrala 😀

slavkadamko
24. júl 2010

@mon25on ma zachovany zivotny priestoru-1m2 mu stačí-stôl,stolička a počítač 🙂 no a teraz trmpolinu využíva večer na výskok do postele 🙂 vraj "celkom prakticka vec" 🙂

erikasadek
autor
25. júl 2010

@slavkadamko ty ma vies tak super rozosmiat.. 😀 😀 🙂
tak t aposteklim nasim autiockom rodinnym presne kao vidis vo videu.... 😉
http://www.kewego.fr/video/iLyROoafvZAd.html 😉

beka_s
25. júl 2010

@petulka29 myslím že tam nejaká porucha je ale to by mal posúdiť odborník, náš maroško síce nebočí od ľudí ale musí mať stále niečo v ruke čo môže natriasať a tak. Najlepšie to však môže posúdiť odborník. Skús sa porozprávať s kamarátkou a vysvetliť jej že lepšie je pozrieť pravde do očí a začať bojovať ako čakať. Možno pár komunikačných cvičení a problém sa odstráni a naozaj bude všetko v poriadku. Držím palce a určite si s ňou pohovor prípadne ju zavolaj na návštevu týchto stránok.

beka_s
25. júl 2010

@karkulka1 ten výrok nemá chybu. Aj my zbožňujeme vodu a máme ten istý problém. U nás však našťastie pomáha uplácanie a jeho láska k žalúdku alebo zvieratám. Takže ho uplácame a skoro vždy zaberie Corka alebo konik. Síce padneme do druhého extrému, hlavne keď ideme na koníka ale tu použijeme formulku "Konik musí ísť spinka a odvedieme ho do stajne dáme mu papať vykefujeme ho (ak sa to dá volať kefovanie, lebo raz veľmi pritlačí raz len hladná/ a ideme aj my spinkať hahaha 😝 😎

erikasadek
autor
25. júl 2010

trosku mimo temu ale mozno niekoho zaujme.. 😉
http://www.psychiatriepropraxi.cz/pdfs/psy/2006...

erikasadek
autor
25. júl 2010

toto su profesionane stranky dala mi ich jedna znama a najdete tu vela zaujimavych veci.. od pediatrie az po psychiatriu..
tu je moznost si precitat co sa tyka neurologie nieco , je to pre lekarsku verejnost a vedecku takze sa necudujte ze jeto tak profesionalne pisane; 😉
http://www.neurologiepropraxi.cz/

zuzanada
30. júl 2010

Ahojte dievčatá, vy ste tu už tak "medicínsky" podkuté a prišli mi výsledky z genetiky, robili mu aj nejaké metabolické testy a vyšiel zvýšený glycín, alanín, lyzín a tyrozín. Nieviete, čo to môže znamenať? Inak záver z toho všetkého by mal byť O.K., len k tým zvýšeným hodnotám sa nevyjadrili. Možno je to v pohode, ale aj tak by som chcela vedieť niečo bližšie.
Dík. 🙂

slavkadamko
2. aug 2010

@zuzanada snad ti niekto poradi,ale ked je to ok tak to bude OK 🙂
a k tomu spánku -snad to my maminy niekedy doženieme 😉 ja milujem spánok, som dobrá v posteli....vydržím v nej ležať celý deň 🙂) no drobcom to asi nevadí 🙂 damko chodi spat o 22-23,00 a vstava o 5tej už asi pol roka a tiež som už z toho na prášky,takže spánku zdar babulky 🙂

zuzanada
4. aug 2010

Ahojte dievčatá, tak už ma nejaké zvýšené hodnoty vôbec netrápia. Práve mi boli oznámené výsledky z MR a môj Matesko má zmeny na mozgu!!!! Ja neviem, čo tá moja predchádzajúca neurologička robila, keď to nezistila a stále ma odbíjala, že to len moc zveličujem!!!! Baby nedajte sa!!! Bojujte za svoje deti a keď sa Vám niečo na nich nezdá, terba si vydobiť vyšetrenie, lebo inak Vás načisto zhovadia!!!

Som rozčúlená a strašne a ešte aj ten šok§ 😢 ☹

andreabe
4. aug 2010

Zuzi, to je mi luto ☹ , a co to presne znamena? Da sa to nejako upravit napr.nootropikami?
Ja uz lekarom takmer vobec neverim..vsetko si sama preverujem a aj neurologicku som zmenila, ta nasa s nami nerobila absolutne nic, v sukromnom centre nam urobili EEG, nasadili vitaminy, poradili..Za vsetko musi clovek platit a riesit si sam, inak je odpisany.. 😠 A neviem naco si potom platime zdravotne poistenie 😠
A MR je magneticka rezonancia? Zaujimave, ze to nepoznali z EEG, ci to Mateskovi nerobili?

zuzanada
4. aug 2010

MR je magnetická rezonancia, EEG mu síce robili, ale hrozne pri tom škriekal, ale výsledok bol inak v norme. Na EEG sa to asi nedalo zistiť. Inak vôbec neviem, či sa to dá nejako upraviť a ani, čo to vlastne znamená...... všetko mi vysvetlí až 2.9. neurologička. Lekárka, ktorá mi túto správu povedala sa mi k tomu vôbec nechcela vyjadriť. To ma trochu naľakalo. Možnože to nie je nič vážne, možno je to len nejaká neškodná malá anomália (to sa teraz takto utešujem, aby som sa načisto nezbláznila a dokázala aspoň trochu normálne fungovať). 😒

andreabe
4. aug 2010

zuzi, tak budem drzat palce, je mozne, ze je to len nieco ´´neskodne´´, potom daj vediet, ako ti to neurologicka vysvetlila. Tiez sa na to neurologicky v septembri opytam, nam robili totiz iba EEG, ktore bolo v poriadku.
Opytam sa jej aj na MR..
Napis na odlahcenie, ako ste sa mali na dovolenke, pacilo sa Mateskovi?

zuzanada
4. aug 2010

@andreabe , na dovolenke bolo celkom fajn a našťastie nám aj počasie vyšlo. Už pomaly zabúdam, že som nejakú dovolenku mala. 😒 Malý sa dosýta vybláznil v bazéne a boli sme aj na krátkom výlete vláčikom do susedného mesta. Celý týždeň som sa mu venovala skoro (až na malilinké) výnimky sama. Všetci sa ho boja, kôli jeho nepredvídateľným záchvatom zúrivosti. Ja už viem, čo na neho platí (pokoj a pohoda), tak sme si užili spolu aj večerné prechádzky. Boli sme ako taký dvaja "frajeri". 😉 Zmrzliny sme sa dojedli, že už celý rok nemusím žiadnu ani vidieť. 😉
A čo ty? Kde ste boli vy? Inak my sme boli len "hen" v Štúrove.

andreabe
4. aug 2010

@zuzanada , super, je dolezite, ze vies ako na neho a viete spolu komunikovat a vyjst 😉 Sturovo je nahodou super 😉 , my sa este chystame do Podhajskej na 3 dni, snad nam to vyjde.
My sme boli v Taliansku, tiez bolo super, maly bol uzasne, cestu tam ani nemukol,vypytal sa akurat cikat, inak celych 9 hodin presedel, ani nemrnkol 😵 Tam bol stastny ako blcha, vyblaznil sa v mori, strasne sa chlemtal na vlnach 😅
ani si nemapetam, ze by sme tam s nim mali nejaky problem. Jedine trosku vzbudzoval pozornost tym svojim chodenim a pozeranim do boku, ale kto ho prilis nepozoroval, ani si to nevsimol 😵
Zacal nam tam trochu viac dzavotat alebo lepsie povedane slabikovat, asi mu tam bolo fakt dobre, uzival si, ze nas ma oboch tyzden pri sebe 🙂
Ale vsetko dokonale nebolo, hned prvy vecer som dostala strasnu crevnu chripku, prelezala som 3 dni bez pohnutia v posteli, jediny pohyb bol na wc a do postele 😝 Potom to dostal moj muz, ale on lezal len jeden den,potom sme dali aj vylet do Benatok, trochu zaberak,2 autobusy+lod, ale maly to zvladol lepsie nez my 😀 Nastastie on neochorel, ma dobru imunitu, nebyt nasej choroby, tak idealna dovolenka 😉
Od zajtra mam do utorka volno, tak sa mu tiez este povenujem, potom sa ozvem az v utorok, kedze doma nemame pc 😒 Majte sa zatial krasne 😉

jarka82
4. aug 2010

Ahojte vsetky dlhsie som tu nebola 🙂 ako sa mate? my sme boi na tom autistickom vysetreni. Diagnozu autista sme nedostali darilo sa mu velmi dobre 🙂 dali mu 1 rok v skole aby trosku vyspel 1 rok je pre take dieta dost a moze sa uplne zmenit. Takze nas zavolaju o 1 rok na prehodnotenie 🙂 povedali nam ze oni hned diagnozu nedaju iba ked je dieta velmi lahko autisticke alebo ma len crty preto tieto deticky radsej sleduju a prehodnocuju.

habbs
4. aug 2010

Kto vie po anglicky,urcite ste nevideli. Najlepsie by bolo keby niekto zrobil titulky.

http://cyberwiseman.blog.cz/1004/autism-yesterd...

erikasadek
autor
5. aug 2010

@habbs no neboj sa uz sme toho videli vela 😉

Biomedical/Non-Drug/Supplements

Got
WorseA No
Effect Got
Better Better:
Worse No. of
CasesB
CalciumE: 3% 62% 35% 14:1 2097
Cod Liver Oil 4% 45% 51% 13:1 1681
Cod Liver Oil with Bethanecol 10% 54% 37% 3.8:1 126
Colostrum 6% 56% 38% 6.1:1 597
Detox. (Chelation)C: 3% 23% 74% 24:1 803
Digestive Enzymes 3% 39% 58% 17:1 1502
DMG 8% 51% 42% 5.4:1 5807
Fatty Acids 2% 41% 56% 24:1 1169
5 HTP 13% 47% 40% 3.1:1 343
Folic Acid 4% 53% 43% 11:1 1955
Food Allergy Treatment 3% 33% 64% 24:1 952
Hyperbaric Oxygen Therapy 5% 34% 60% 12:1 134
Magnesium 6% 65% 29% 4.6:1 301
Melatonin 8% 27% 65% 7.8:1 1105
Methyl B12 (nasal) 15% 29% 56% 3.9:1 48
Methyl B12 (subcutaneous) 7% 26% 67% 9.5:1 170
MT Promoter 13% 49% 38% 2.9:1 61
P5P (Vit. B6) 12% 37% 51% 4.2:1 529
Pepcid 12% 59% 30% 2.6:1 164
SAMe 16% 63% 21% 1.3:1 142
St. Johns Wort 18% 66% 16% 0.9:1 150
TMG 15% 43% 42% 2.8:1 803
Transfer Factor 10% 48% 42% 4.3:1 174
Vitamin A 2% 57% 41% 18:1 1127
Vitamin B3 4% 52% 43% 10.1:1 927
Vitamin B6 with Magnesium 4% 48% 48% 11:1 6634
Vitamin B12 (oral) 7% 32% 61% 8.6:1 98
Vitamin C 2% 55% 43% 19:1 2397
Zinc 2% 47% 51% 22.1:1 1989

erikasadek
autor
5. aug 2010

ahh ta tabulka bola zmasakrovana 😀

erikasadek
autor
5. aug 2010

@andreabe som rada ze ste mali super dovolenku 🙂
vlastne vsetky 🙂 🙂 dobr 🙂 sa to cita; 😉

jarka no to je super sprava ale pozorujte stale teraz nikdy nveies i ked dufam ze uz len budete napredovat a tvoj strach bude len neopravneny.. 😉

habbs
5. aug 2010

A co tak toto? Je to o vsetkych chorobach aj autizme.
http://www.cez-okno.net/clanok/veda/nie-sme-cho...

habbs
5. aug 2010

@habbs ,tak som si pozrel uz aj tu tretiu cast,(vyliecenie autizmu) .
Keby to clovek vedel skor ,tak nema take problemy.

slavkadamko
5. aug 2010

@habbs myslim že ste jediný chlap ktorý do tejto témy píše...je to úžasne že sa aj muži zapajaju do netových diskusii a zvlášť takýchto...takže klobuk dole 🙂 moj ma info len z mojho rozprávania,povedal "ty čitaj aja budem pozerať,takže vyhral lebo v telke je toho minimum 🙂 sice aj tak by sa k netu nedostal,mame to spravodlivo podelene-syn-počitač a ja notebook 🙂 držte sa

slavkadamko
5. aug 2010

@erikasadek patriček ti už prázdninuje,že? a ako nechýba mu to centrum? alebo už rano stoji nastupený pri dverách? 🙂 inač ostrihaný je veľmi chutnučký 😉 škoda že si nemôžem vyminusovať par desiatok rokov,potom by si po mne pod oknami strieľala 🙂

erikasadek
autor
6. aug 2010

@slavkadamko ahoj no uz konecne nechyba mu on ked nema nevidi tak nepyta 😒
proste akoby utalo..
ale ja som rada aspon si konecne oddychnem..
ale mam svoje nove auticko teda nove nie, ale je moje nie kao muzove velke s tym ani nahodou a pato s amu tesi vola ho mamine auto... 😉 ideme maminym autom..
som sa zamiala chcela by si co?? 😀 😀 nemozes odpocitat roky ale is zlata beriem to ako kompliment mojmu synovy.. 😉

ako prazdninujete dalej???
my z achvilu budeme plne funkcni s muzom bude mat 2 tyzdne dovolenky a tak bude non stop disnye a parc asterix a ocean zalezi od pocasia;. 😉
boze tak rychlo presli tie przdniny ☹
@habbs nieoc o si pozerala ja som to predtym videla takze si my neukazal nic nove.. 😉teda apson mne, ale je vela druhou autizmu je to velmi siroke a nie na kazdeho funguje dieta, a ine veci. 😉
je to velmi zlozite... jedno je fakt da sa v niecom pomoct... a su urcite druhy kde sa da skoro na 100% pomoct ale su kde to pomoze trochu ale nebude to na 100% 😉
ale som rada ze si sa pridal.. 🙂

erikasadek
autor
6. aug 2010

@slavkadamko inak nastupeny pri dverach nie je nikdy on sa dotera znevie sam poridne obliect ☹ nejde mu to stale dobre...

on skor zapnut telku a alebo playstaion moje nervy stale je to vojna ze nie!!! pato keby nesiel aj tyzdne vonku tak je mu to jedno. da s apovedat.. ☹

slavkadamko
6. aug 2010

@erikasadek ani naš sa do obliekania moc nehrnie a ani mu to nejde,ale za to vyzliecť sa ked vidi vodu tak to su sekundy 🙂 my už sme po dovolenke-týžden na Liptove-nááádhera...no Damko asi ešte stale dovolenkuje-každe rano mi prinesie plavky a musim mu ic obliecť 🙂
- s tym tvojim Chucko Norrisom maš pravdu-chcela by som takééééééé 😉 no moj mužiček najnovšie ukazoval deťom v dráčiku to detske auto na baterku a vraj "tak taketo kupime mamine na narodky a s tým može zaparkovať aj v Tescu pri pokladni"-no a deti si teraz ked je vonku nejake babo na autičku tak všetci svorne-aha mamine auto 😀
-inak joshovi držim palce s tymi kiahnami-nech to už mate za sebou...a to akože v detskom kutiku v carrefoure bol chlapček s kiahnami a za poplatok sa s nim detičky mohli pohrať??? 😀 😀 😀