Mám autistické dieťa. Cesta a výzva zároveň

erikasadek
13. nov 2009

otvaram tuto temu kedze podobnu som nikde nenasla....

u nas to vyzera , ze asi ano. len cakam na vysledok je to ako cakanie ,ako na kata ☹

velmi sa trapim kvoli tomu uz dlho a bola by som rada , ak by s atu nasli mamicky ktore maju podobny problem...
myslim si ze by sa dalo o tom vela rozpravat a mne osobne dobre robi ak mozem o tom rozpravat a hlavne s niekym kto uz ma doma podobny problem alebo poznal niekoho...

bude to ako skupinova terapia, inak to ani nazvat neviem ale myslim ze sa tu snad niekto najde.. a budem esi mat co povedat...

myslim si ze je to tema, novodoba , ktora zacina trapit mnohe rodiny a nasu spolocnost...
nehovori s ao tom lahko , ani medzi partnermi alebo v rodine, tak uvitam , dobru diskusiu na tuto temu..

dakuejm Vam , vopred ak sa zapojite.. 🙂

sanny01
24. aug 2016

Ahojte baby, prosim Vas dnes som bola na urade sa informovat na co ma vlastne maly narok...Tak pani mi dala papiere na vyplnenie, ale oznacila nam len jednu kolonku. ( kompenzaciu suvisiacih so zabezpecenim prevadzky osobneho motoroveho vozidla) Chcem sa spytat, co ste tam zaznacovali to naozaj uz na nic ine narok nema? Dakujem za rady

andrejka1974
25. aug 2016

@sanny01 a na hygienu alebo kúpu autá ak ste plienkovany na plienky ZŤP preukaz parkovací preukaz

nikulka79
25. aug 2016

@andrejka1974 ale nesmie presahovat vraj zivotne min.prijem v domacnosti,ziadne vkladne knizky inac ma narok vraj len na ztp a parkovaci

nikulka79
25. aug 2016

dobre rano mamicky.chcem sa spytat ci robili vasim detom eeg hlavky a ako to prebehlo.nas maly neposedi a nie to este lezat v klude a tiez malo niektore vase babetko bolesti hlavky alebo zavrat,zmurkanie?nas maly si pri zavratoch zakriva ocka alebo jednoducho ich zavrie a ide posliepacky za ruku.lekarka povedala ze to autisticke deti mavaju,ze to je normalne,no on mi zacal stonat v noci za spanku a zacina mat so sebakontrolou

andrejka1974
25. aug 2016

@nikulka79 áno príjem dokladujes vždy v máji a je to násobok životného minima ver mi dostaneš ho aj ty

andrejka1974
25. aug 2016

@nikulka79 podľa mna treba podrobne vyšetriť či sa náhodou nejedna o epilepsiu

nikulka79
25. aug 2016

@andrejka1974 to viem pretoze tie zavrate ma uz castejsie a zacina ma mat strach s deti.inac koli diagnoze 8č nam tu na strednom slovensku kazdy odmietol urobit eeg tak musime ist az do ba.chcem sa spytat ci robili aj malej eeg a vysetrenie zraku?nasi lekari si myslia ze je to koli ociam no ako a kde mu mam zasa hladat ocneho co ho bude vediet vysetrit,ved zacal mat problem ked ideme niekam kde jemu sa nepaci,problem kde je vela ludi a to presne od kedy ma tie zavrate a boli ho hlavka alebo ocka ja uz neviem ale nieco neni v poriadku,je s tale umrncany

andrejka1974
29. aug 2016

@nikulka79 mojej vzsetrovali ocka v roku, ale to som dala preventivne starsia ma silne ocne dioptrie vtedy boli ok odvtedy sme nedali, nespolupracovala by uz teraz eeg nam robili na kramaroch pocas hospitalizacie v 2 rokoch , nam odporucili aj specialne vysetrenie usi to nam robili v celkovej narkoze tiez na kramaroch v 2 a pol roku teraz nas caka koli bedrovymn klbom mri vysetrenie koncom septembra mali sme uz 2 zapaly bedroveho klbu, mame aj specialnu orthezu, na ktoru si zvykame tazko tak uvidime ako to vsetko zvladneme najma mri v celkovej narkoze dohodla som si nadstandart ak my ho nedaju tak to bude naozaj tazke , len tak nezaspi

hanicka78
29. aug 2016

Ahojte baby, my sme žiadali zťp preukaz, parkovací preukaz, príspevok na kúpu auta, príspevok na benzín, na ošatenia a hygienu A volajú nás v stredu, aby sme prišli s babami, že ich chcú vidieť, aj vy ste boli? Máme priniesť aj kópiu technich. preukazu od nášho auta.

hanicka78
29. aug 2016

Ešte som sa chcela opýtať akú značku plienok máte pre detičky, naša má jedna 21kg A druhá 16 kg a pre tú väčšiu som chcela nejaké natahovacie ako sú pampers pants, nie klasické zalepovacie a v lekarni mi povedala, že také nie sú.

cmeli
29. aug 2016

@hanicka78 Bambo Pants XL - 6

magimary
29. aug 2016

@hanicka78 my máme presne tieto, čo dala @cmeli vyššie, máme ich na predpis a sú výborné, majú obrovskú saciu schopnosť...

hanicka78
29. aug 2016

Tu istú značku máme, len zalepovacie, ano sú super, nechápem prečo mi povedala, že iné nie sú v tej veľkosti, koľko kusov vám vide za tých 51€? Musím si ich aj ja v lekárni vypýtať, veľmi ďakujem @cmeli a @magimary

magimary
29. aug 2016

@hanicka78 URČITE sú aj tieto našuchovacie nohavičky, používame ich už niekoľko rokov 😉
v jednom balíku je 18ks, akurát, že neviem presne, koľko vyjde za tú predpísanú sumu.

andrejka1974
30. aug 2016

@hanicka78 my používame fixis veľkosť 5 zatiaľ a dostávame ich okolo 140

magimary
30. aug 2016

@andrejka1974 ale tie sú zalepovacie, myslím že mamička zháňa pre staršiu dcéru práve našuchovacie, aspoň som to tak pochopila

cmeli
30. aug 2016

@hanicka78 fuha, brali sme naposledy cca pred pol rokom (mozno aj davnejsie), uz nepamatam ci bola vtedy ta ista suma od neurologicky ale sbad hej s vyslo nam 6 balickov a nejake pap.vreckovky k tomu (v lekarni nechceli rozoberat balik na kusy a nam to takto vyhovovalo lebo mu stacila uz len 1 plienka na noc)

nikulka79
30. aug 2016

@andrejka1974 takze vsetko len v spanku a co sa tyka ociek to ju ako vysetrili?nas maly neposedi a hlavne nerozprava.da sa to nejak vysetrit?kazal nam neurolog oci vysetrit a pri tom vie aku mame diagnozu a to len koli tomu ze som povedala ze ked drobcek ma zavrate tak zacne zmurkat a zakrivat si oci

hanicka78
30. aug 2016

@andrejka1974 Áno tie máme pre menšie dvojča, cca 140 ks na mesiac nám predpisuje neurologicka, len pre väčšiu som chcela nasuchovacky

nikulka79
31. aug 2016

mamicky skusala niekto s drobcom sa hrat aj s takym to niecim?idem to skusit usit.maleho to do
slova fascinuje ked pozera len video

https://www.youtube.com/watch?v=Qplika3FjPA
mkabzano
31. aug 2016

Ahojte,mame syna autistu a nastupuje do skolky na Zehriansku.Mate niekto referencie o tejto skolke?

sanny01
1. sep 2016

Ahojte prosim Vas nastupuje niekomu v pondelok dietatko do SMS dolinskeho? Ako prebieha prvy den? Myslela som, ze poslu nieco postou alebo mailom( neake oboznamenie) ale neviem nic,ani ci treba nieco zaplatit, co doniest, od kedy do kedy tam bude, kam ist a podobne. Asi skusim zajtra zavolat...

lenna1
6. sep 2016

ahojte dievčatá, chcem sa opýtať neriešil tu niekto z vás nejaké finančné príspevky od štátu? Dnes som sa bola pýtať na úrade práce a povedali mi, že okrem predlženej rodičovskej dovolenky nič neexistuje....

mkabzano
6. sep 2016

@lenna1 Mozes si vybavit preukaz ZTP,parkovaci preukaz a kompenzaciuN napr.na oblecenie,plienky,palivo atd.

slnieckoma
6. sep 2016

@lenna1 okrem toho mas narok aj na ztp preukaz a parkovaci..pripadne aj prispevok na benzin, auto hyg.potreby ale neviem ci to zalezi od posudkovej na urade alebo staci podat ziadost tiez by ma zaujimalo..ja idem ziadat predlzeny rodicovsky no este cakam na dr.co ma dovolenku

lenna1
6. sep 2016

@mkabzano fakt? a dnes som sa tam bola pýtať a povedali že žiadne príspevky pre deti nedávajú, mňa snáď picne....
Takže normálne prídem na úrad práce a soc. veci a rodiny a potom čo? keď mi dnes nevedeli povedať...

mkabzano
6. sep 2016

@slnieckoma prispevok na kompenaciu treba podat zvlast na urade prace,ale treba k tomu dolozit cisty prijem za minuly rok a potvrdenie od zamestnavatela kolko vam bolo vyplatene za PN -ku a to iste aj od socialnej poistovne.

lenna1
6. sep 2016

ja som stále na rodičovskej dovolenke, takže som nepracovala....

mkabzano
6. sep 2016

@lenna1 ale brala si matersku,tak to ti potvrdi sociálna poistovna a zamestnavatel ti potvrdi ze ti vyplatil 0€

lenna1
6. sep 2016

nie ja som nebrala materskú, nakoľko pred narodením syna som bola na rodičovskej dovolenke z dcérkou.....