Mám autistické dieťa. Cesta a výzva zároveň

erikasadek
13. nov 2009

otvaram tuto temu kedze podobnu som nikde nenasla....

u nas to vyzera , ze asi ano. len cakam na vysledok je to ako cakanie ,ako na kata ☹

velmi sa trapim kvoli tomu uz dlho a bola by som rada , ak by s atu nasli mamicky ktore maju podobny problem...
myslim si ze by sa dalo o tom vela rozpravat a mne osobne dobre robi ak mozem o tom rozpravat a hlavne s niekym kto uz ma doma podobny problem alebo poznal niekoho...

bude to ako skupinova terapia, inak to ani nazvat neviem ale myslim ze sa tu snad niekto najde.. a budem esi mat co povedat...

myslim si ze je to tema, novodoba , ktora zacina trapit mnohe rodiny a nasu spolocnost...
nehovori s ao tom lahko , ani medzi partnermi alebo v rodine, tak uvitam , dobru diskusiu na tuto temu..

dakuejm Vam , vopred ak sa zapojite.. 🙂

valika_val
19. aug 2011

@llulla tak ja som z toho paf!!! toto vsetko vie a robi a napriek tomu autista??? neexistuje!!

magimary
19. aug 2011

inak, som vám chcela napísať, že to Tadykove správanie posledných dní sa pomaly ale isto vysvetľuje...
mmch., už je to asi o 50% lepšie 😝 😅
ale teda, napokon sa mu toho nakopilo toľko, že až by som sa divila, keby ostal "normálny" 😅 😝
okrem premnoženia kvasiniek (a ich toxínov 😠 🙄 ), mu ešte vyšla aj nejaká úúúúplne zadná stolička (a možno aj viac, ale ja som dnes pri jeho zívnutí zazrela len jednu), ako "bola spomínala" aj @alaska 😉 ..., súčasne sa organizmus presýtil mliekolepkocukrovou bombou 😝...
pričom zrejme jedno s druhým súvisí a zapadá ako puzzle...
vplyvom rastu nového zubu sa oslabila imunita natoľko, že kvasinky zaútočili a srdečne si pritom pochutili na strave, ktorú si samé vypýtali... 😝 🙄 😅
čo už ostávala milému malému Tadykovi?!?
nuž, len brániť sa nevhodným správaním a bojom s nami... 😖 😝
ešte teda nie sme za vodou (stačí mu len povedať: "Tady, nehoď" a už je plieskačka na zemi na svete aj s priľahľým ziapotom a jedom... 😅 😝

inak, aj som zabudla, hneď ráno som chcela reagovať, @anka912 na tvoju poznámočku o "získanom autizme", že s týmto jednoducho nesúhlasím... pretože porovnať cukrovku s autizmom (na podklade teórie presýtenia organizmu) je skrátka z môjho pohľadu úplne nemožné 😉, samozrejme ti neberiem tvoj názor, len ozrejmujem svoj 🙂 😉

valika_val
19. aug 2011

ja suhlasim s vami vsetkymi 😀 😀

a magi, si sikulka 😉

magimary
19. aug 2011

@valika_val 😀 😅 😀
súhlasím so všetkým... 😀
zlatá!
ako vždy 😀

anka912
19. aug 2011

@magimary aj ja súhlasím so všetkými, aj keď neviem s čím
Tá cukrovka to ma len napadla taká choroba, ktorú veľmi jasne určíš z jedného výsledku, na porovnanie s tým, že aut. sa tak ľahko neurčí.
Ale nakoniec, my si tu môžeme písať, čo chceme, v živote to pôjde aj tak ako sa jemu chce.

magimary
19. aug 2011

@anka912 to je jedno...sme tu skrátka taká fajn partička 😅
súhlasíme, nesúhlasíme a máme sa rady 😅 😉 🙂 😵

zajtra ideme teda tam tým "vašim smerom", takže ak všetko klapne, tak ti zazvoním 🙂

anka912
19. aug 2011

@magimary asi skôr poobede, že?
A nevieš kedy majú byť tie kolotoče na ihrisku?

magimary
19. aug 2011

@anka912 no, asi skôr 😕 😉 (ale nehovorím to na 1000%)
a kedy tam budú? ak tam ozaj budú, tak asi celý deň 😅
nevyznám sa v ich "zvykoch" 😅

magimary
19. aug 2011

myslím teda skôr poobede 😅
šak už som ako Tatár 😀

valika_val
19. aug 2011

zavidim...

magimary
19. aug 2011

@valika_val moooooja... keby si tak bola bližšie... 😔 😉
spomenieme si na Teba (aj keď to ti je ...platné... 😒 😅 )...
ďaleký východ...

anka912
19. aug 2011

@magimary OK dohodnuté
a val nespomínala, že pochádza z BA?

magimary
19. aug 2011

@anka912 nie, nespomínala a nepochádza 😉
(aspoň myslím 😕 😅 )
🙂

anka912
19. aug 2011

@valika_val kde si?
že si raz písala, že si z BA, alebo aspoň 400km od KE?

anka912
19. aug 2011

tak asi šla závidieť niekam ďaleko 😵

magimary
19. aug 2011

@anka912 😅 😅 😅
ja myslím, že ani nie, možno do najbližšej postele,
alebo do FB "miestnosti" 😉 😅
idem ju "tam" skontrolovať 😅

anka912
19. aug 2011

@magimary aké rôzne témy a meistnosti vy nepostiháte 😲
mmch- minule som sa chcela registrovať na FB a nezvládla som to!!! Dcéra sa rehotala až sa za brucho chytala. A šak ja to ani nechcem, táto téma mi bohate stačí.

magimary
19. aug 2011

@anka912 nie, nie je na FB,
tak je potom v posteli 😅

inak, registráciu na FB som ja osobne zvládla až na neviemkoľký pokus 😅 😝
ale práve som tam objavila @alaska 😉 , tak som si ju skúsila "objednať" 😅

anka912
19. aug 2011

@magimary a čo potrebuješ podstrihnúť vlasy?
no asi radšej poďme spať, dnes už svetovú ekonomickú krízu nevyriešime

magimary
19. aug 2011

@anka912 cha 😅
veru, aj ja nad tým vážne uvažujem...
dve noci som už ponocovala a už tu vidím dvojmo, takže asi najvyšší čas...
ale ešte idem nachystať mlieko Krpinkovi 😉

tak teda dobrú! a možno zajtra sa vidíme 🙂

alaska28
19. aug 2011

@lucka261177 áno toto robí môj rod (že účelovo spraví niečo aby dosiahol niečo iné a "odrbal" ma. aj ostatné veci čo si opísala, funkčne sa hrá s vláčikmi postaví si kolaje, do vláčikov naloží zvieratká rozstavá ich okolo aj stromy a ľudí..tiež netrepoce a nešpičkuje, má výbornú jemnú aj hrubú motoriku.. chápe srandu ked na neho vybafnem spoza rohu najprv sa zľakne a potom sa začne smiať. má rád hry štýlu barany buc, kukuk, nahánačku..
Presne tak pôsobil a často aj pôsobí a dokonca aj je "vyčúraný"... napr. sa mu nechce zapínať si topánky tak podá kartu pomoc a rehoce sa nám pritom do tváre, alebo sa večer tvári, že mu treba cikať aby sa dostal z postele a nemusel ležať, vymýšla si že chce piť a pod..
No Samko je o mnoho lepší v tej komunikácii.

Holky čo sa týka dg. u dr. J. ak ona dá DA tak ja pochybujem, žeby sa pomýlila, ani jedno také dieťa nepoznám kde sa (možno) nezhodla s inými dr. je že vylúčila autizmus a dieťa bolo napr. VFA, alebo atyp.
Helgina malá môže byť VFA no aj VFA je DETSKY AUTIZMUS.. ak jej malá mluví funkčne a má normointelekt, je velký predpoklad že je VFA, ale ten sa odvíja aj od adaptability, takže ak je aj šikovný nadaný autík, ale má velké úzkosti a nie je schopný bežného fungovania ako je práve Marianka od Evky čo napísala "jak jsem se mámy ptala jestli mne neco bolí" ona sa sama naučila čítať, písať robiť na PC, funkčne krásne hovorí , vie sa sama o seba postarať doma, ale aj napriek tomu im dala thorová NFA práve kvôli tej extrémnej úzkosti.
Ja si myslím, že my tu tažko môžeme niekoho cez net dg a určite má väčšiu váhu názor dr. čo sa tým celý život zaoberá a videla to dieťa .. ja si myslím, že skutočne už to mám hodne napozerané aj načítané ale netrúfla by som si povedať toto nie je autík, toto je určite autík..

@magimary ak helgina malá ide do autistickej triedy tak si myslím, že autík je.Pretože každá škola si robí aj svoje testy aspoň u nás to tak je, chcú správy, chcú to dieťa vidieť a pochybujem, žeby ju zobrali do auti triedy. Tam ju proste videlo viac odborníkov, viacerí dali minimálne auti rysy ktoré napr. thorová úplne odmieta, že to nie je žiadna diagnoza a deťom s auti rysmi sa má dávať atyp. autizmus.. lebo na rysy napr. v CR nedostane dieťa ani PnP , ani ZTP ani asistenciu proste NIČ a problémy pritom veľké.

Lucka aj my sme si dlho u malého mysleli, že je to povahou, tiež je ex taký ako opisuješ svojho, to je ale práve znak aspíkov dospelých dosť často.. tým netvrdím, že to u vás tak je.. ja som presvedčená, že môj ex má nejaké auti prejavy a to s ľudmi dokáže sa kamarátiť, je nadaný dokáže takmer všetko čo chytí do ruky no napr. neznáša fyzický kontakt od malička, nemá moc empatie už ako dieťa bol zvláštny, rozprával neskoro s ničoho nič sa zobral mame z obchodu 2 ročný a trafil 3km domov... v meste! a pod. proste je tam viac zvláštností u neho. Oni autíci práve často vyzerajú že nechcú, že keby chceli tak by mohli.. to tu bolo aj v tom zozname mýtov, čo dávala magimary aj thorová o tom píše. od thorovej PAS tam je strašne veľa príkladov, popisov detí testov, kde si môžete dieťa otestovať, vrele tú knihu doporučujem.. aj keď mne v 2 rokoch podľa tej knihy malý na autíka nevychádzal tak teraz už hodne.. ono sa to vekom veľmi mení prídu veci čo nerobil a začal, veci čo robil a prestal, ten auti obraz je každú chvíľku iný..

Lucka oni sú každý iný a každé dieťa to má inak namixované. My to tu skutočne ťažko rozriešime :( ak chceš mať istotu tak fakt len čím viac názorov skúsených diagnostikov.. a čas ukáže,. Ona tá škôlka je práve dosť zlomová.. Ja som s rod. chodila 3 mesiace v prvej triede mal 2 deti čo nerozprávali vôbec.. Jeden klučík prestal po tom, čo musel byť sám v nemocnici, ale ukazoval a druhý nič.. No a další rok už mluvili obaja a obaja nemali žiadne iné zvláštne prejavy. kdežto rod ten vôbec nechápal že teraz musí sedieť a počúvať rozprávku, alebo cielene niečo robiť, cvičiť s deťmi a pod. A toto si myslím (v zjednodušenej forme) by zvládol aj dysfatik, proste by to "usedel" aj keby všetko nerozumel a odcvičil lebo by to odimitoval.. Preto sa často chodí dg aj do kolektívu kde sa dieťa sleduje medzi rovesníkmi ako sa zapája, hrá, aký je v interakcii. Mne môj rod prišiel celkom šikovný v tých 3 rokoch tiež mi prišlo, že v ostatnom okrem reči moc nezaostáva no ale ked som ho videla denne medzi deťmi -rovesníkmi v tej škôlke tak som asi mesiac chodila domov s plačom.. tam som videla tak hrozné rozdiely, bola som s tým denne konfrontovaná bolo to tažké, no postupne som sa s tým vyrovnala.

@magimary ja si myslím, že pri atyp a VFA môže dieťa mať ktorúkoľvek zložku zachovanú aj zdielanie pozornosti. ako ste napísali so sistin Tadi to robí na predmet svojho záujmu. Roderik to robí tiež,ideme v električke vidí plagát s logami a 5x ukáže na plagát, otočí sa na mňa očný kontakt všetko a ja musím povedať "áno roderik to sú logušká" a on zase a takto dokola.., spraví to na farbičky v knižke, ešte pár veci. ale nespraví to na kvetinu, na vtáka, na oblaky, slnko, trávu a pod... kdežto sisstinin malý to robil ako píše ona na všetko..
tam proste ide o nejaký súbor príznakov povedzme 150 a ak ich má 75 je to autista.. každé dieťa má v nejakom období nejaký ten auti prejav, ale vymizne a je to jeden, dva, tri .. autista ich má viac. A zase žiaden autista ich nemá 150.. (tých jednotlivých prejavov) fakt ti odporúčam tú knižku PAS.. tam je to tak podrobne všetko aj konkrétne deti opísané..to už ale písala Anka.

tak nám dr. J nedávala svietiacu tyčinku :DD škoda!! rod by si ju určite zobral a bud zapol alebo mi podal s očným kontaktom a s nejakým žiadostivým zvukom, prípadne by ukázal a poprosil.. ak by to nevedel sám zapnúť..

Lucka to je predsa super, že malý tak krásne napreduje.. určite to vylučuje tažšie formy a aj to je už dosť dobré...

Valika ako opisuješ malého to akoby si opisovala rod.. a ten presne toto robil odsúval deťom ruky, vtedy som sa hrdila, že aký je asertívny,že nejačí, nestrká do detí ako iné deti jeho veku, ale pekne krásne zoberie ruku prcka a dá ju inde.. a toto fakt možno v roku a pol už robil. Odrážadlo by ho tiež zaujalo, otváranie a zatváranie dverí tiež miloval na domčekoch..v svojho času okolo 3 rokov neodstrkoval ľudom ruky ked sa ho dotkli ale mal obdobie, že si tú hlavu potom utieral, akoby tí ludia mali lepru.. ale potom to zase prestal robiť a dnes to v pohode toleruje aj sa sám liepa po ľudoch čo sú mu sympatickí a začnú s ním nejakú interakciu.. sám od seba málokedy, ale nevadí mu to..

magimary tá absencia áno nie je práve dosť typicky auti.. rod.naučili nejaké gestá v škôlke, no na toto mi povedali, že je to extrémne tažké pre autíka.. no známa čo má auti dcerku pomerne silnú nemluví, nerozumie, tak ju áno naučila. a vedela to funkčne, celkovo ona má super imitáciu a v 4 rokoch vedela ukázať hádam 50 slov na obrázkoch na výzvu.. a to je NFA od viacerých diagnostikovaná..

rod nie používal ako malý ale prestal, teraz občas sa to objaví ale za funkčné to nepovažujem. a áno tiež extrémne zriedka spravil ale nevie to ani na výzvu ani funkčne..

Valika to nie je gesto čo popisuješ dupkanie a pod ale je to IMITACIA a to je v tomto veku dosť slušné,že to malý vie!! to sa rod naučil nedávno.. dvíhanie rúk keď chce na ruky JE gesto.. to ale robil aj rod už pomerne skoro (ako bežne deti zvyknú) dokonca v rannom detstve tak v 2 rokoch používal BAM ked chcel dole.. neviem odkial to nabral to slovo ale bolo to regulérne slovo ked chcel niečo dať dole alebo on chcel ísť dole..

On mi v 2 rokoch hovoril také veci ako "mäsko ham" pizza bude a pod.. ešte aj teraz občas niečo takto "zadrie".. ale zriedka teraz dokola hovorí podte a "a poď" čo mu často hovoríme..občas ocko, baba, mama, mnam mnam, ham, toto, tam, ale už veľmi zriedka ako malý mal tých slov oveľa viac.. napr. sa mi stávalo išli sme po ulici a on úplne čisto "báger" a fakt tam bol a v živote pred ani po tom to už nepovedal.. ja už som dosť skeptická pri ňom lebo už som x krát zažila aj stavy, že nabiehala reč a potom zrazu to odišlo.. alebo niečo vkuse hovoril mesiace aj funkčne a zrazu akoby to nedokázal..

Inak teraz premýšlam ako to magimary píše, že rod už v 10 mesiacoch rozumel zákazu nono... to si pamätám lebo som hľadala normu kedy to deti chápu a to chápal.. horšie to bolo s realizáciou :D jeho to čo nesmel o to viac bavilo.. ale moc dobre vedel, že robí zle.. ešte aj napr. odpútal našu pozornosť aby sme ho nevideli a potom to rýchlo spravil. veľmi bol rafinovaný od mala..

valika malý je šikulka s tými gestami!!!

sistin rod ukazuje v zmysle zdielania pozornosti, takže že nikdy to autíka nenaučiš si nemyslím 🙂 inak tie gestá áno-nie sme ho presne tak učili a nič z toho :(( on je ale veľmi zlý v tej oblasti komunikácie..

anka ja som tiež paranoidná a vzťahovačná :D vitaj v klube..🙂

valika si myslím že s tým havom ako to popisuješ, je to paráda!!! na takého prcka malého!!

wandah-ten GAPS zaberá času, čo? Mňa už občas prechádza inšpirácia čo malému variť :( my sme na tom podobne akurát dávame med a bielko.. a kupuješ úplne všetko bio, aj mäso? Mne teraz až malý začal jesť sušené datle,doteraz odmietal sušené ovocie.

valika rod generalizuje ale určite to nechápal vo veku Teuška!!

valika mince vedel rod skoro hádzať a aj šroubovať uzávery na flašiach, chápal napr. že si flašu musí otočiť ak chce niečo z nej dostať a pod. Preto aj nám dr. J stále tvrdila, že on nemá MR:.

Ale teo mi príde výrazne lepšie na tom čo sa týka imitácie, giest, generalizácie a pod..

magimary inak idem si objednať laminovačku z talkive 🙂 okolo 17 euro stojí. mrkni tam majú tam rôzne.

valika moc dobre to poznám.. ja tiež chodím sama ako kôl v plote :((( a nudím sa s rod si toho moc nepokecáme ked ho bavia aktuálne len kanále.. No dnes sme sa dali do reči s takou pani so psom tak som jej všetko hovorila o rod, zaujímalo ju to hodne a potom sa normálne rozplakala!!! že také krásne dieťa, šikovné a musí mať také problémy :(( to aj suseda pod nami mi furt hovorí, že on je tak krááásny (poznám aj krajšie deti :DDD) a že ona cíti, že on sa z toho autizmu dostane.. no málokedy sa človek stretne s pozit. reakciou.. pani mi kývala ešte aj ako sme šli s autom okolo..

Anka hej jemná aj grafo je rozdiel aj sa inak hodnotí v testoch v inej kategorii. Napr. rod má tú jemnú len veľmi málo pod úroveň veku lebo sám nestrihá inak ok.. ale grafomoto to je prúser pritom v 3 rokoch ju mal krásne na norme.. a potom prestal kresliť a dovi dopo..

Valika Maťko Mišky M. mal najprv dg AS ale potom ho rediagnostikovali na VFA čo ja viem. a kreslí náááááádherne!!! videla som aj nedávno nové zošity je to niečo úžasné ale on je nadaný vo veľa oblastiach to nie je zase až tak časté v rámci spektra..

@wandah čo je filiálna terapia? to som nikdy nepočula..

@andreaba Andrejka, Wandaj ja mám inú skúsenosť 🙂 mne rod u vašej terapeutky stále len plakal :(( a začal mať dosť silné obranné-agresívne prejavy dovtedy ich nemal... on proste nebol v 2,5 rokoch na tej úrovni porozumenia čo sa od neho požadovala... potom sme mali pauzu začali sme chodiť k N.O a malý rozkvitol, tešil sa tam a ani raz tam neplakal. Ono je to ako kto ktorému dieťaťu "sadne".. ak nesadne, tak je dobré hľadať dalej, píšem z vlastnej skúsenosti.
Jeden prístup vyhovuje jednému a druhému zase vôbec, každé dieťa je iné..mne zase max. vyhovuje naša DSS tam som úplne spokojná..

valika zase raz rod 🙂 ten tiež miloval a aj miluje krabice.. mal obdobie, že do nej zaliezol a sme ho museli v nej posúvať po zemi, alebo hojdať 🙂
čo sa týka tvojej druhej témy, malý mal s tým tiež problém a postupne sa mu to uvolnilo (sťahovala som každý den len kam to išlo spočiatku hádam 2 roky nič..a potom možno okolo 3 rokov to šlo.. neriešila by som . dnes už sa to nerieši ak nie je výrazný problém, príroda to vyrieši a ak nie, tak existuje hormonálny krém na to (ak myslíš to čo ja, nestíham čítať článok)

wandah- ak chodíš s malým do DSS to si asi videla aj môjho malého 🙂 je u autíkov..

@erikasadek-môj sused si zase zobral egypťanku, žijú v egypte majú malú holčičku 🙂 jeho manželka chodí v burke, tak je to tu taká exotika keď sú na návšteve 🙂

erika manžel je fešák!!!

lulla-chápem ťa no netráp sa dopredu, vôbec ešte nevieš ako to dopadne. Ešte sa môže plno vecí zmeniť a tvoj malý je veľmi veľmi šikovný.. ak by aj bol auti tak VFA alebo AS a tam sa dá veľa poriešiť.

No tak som polku vymazala a aj tak to bude zase mega dlhé no reagovať na 10 strán napísaného textu stručne je zložité.. Magi schválila som ťa 🙂 na FB mám veľa albumov aj s rod "dielkami" tak mrkni ako staval a tvoril vo veku tádika 🙂

magimary
19. aug 2011

@alaska28 Už aj idem objednávať 😉
http://www.preskoly.sk/kategoria/knihy-beletria... ---) je to táto kniha? 😕
a tá laminovačka, kde to majú? 😕
inak, keď budeš vedieť, že sa robí ten kurz (čo sme raz spomínali, tak mi prosím posuň informáciu)
a dík za schválenie na FB, pokukám, keď sa vrátime z "víkendu" 😉
teším sa!

alaska28
19. aug 2011

hej hej to je ona, je síce drahá ale ja sa k nej často vraciam 🙂 laminovačka na www.talkive.sk kupovala som cez nich už aj mixér a fén a som spokojná 🙂 chcem tú olympiu či ako sa volá ale aj peach sú dobré. a celkom lacné ich tam majú. mne tá moja tescová odišla :(

lucka261177
19. aug 2011

@alaska28 aky hormonalny krem?inak mam pocit ze toj a moj syn su identicki.a samko komunikuje len trosku.presne ako vravis v kolektive by bolo vidiet ako je na tom zle.ja som len chcela dufat ze sa to zlepsuje ale ono je to len o tom ze je uz velky aze sa naucil s vela ecami pracovat ☹ uz som si zase ista ze je autik a to som tu vyskakovala ze nieje ☹

alaska28
19. aug 2011

Lucka Samko je na tom URČITE lepšie ako rod. on to čo píšeš v oblasti komunikácie a reči nedáva ani teraz 🙂 veď môžeme sa niekdy stretnúť 🙂 v zálesí je vraj nové ihrisko 🙂 ja tam mám sestru to som písala a do malinova viem tiež trafiť 😉 a uvidíš ten rozdiel!
a zlepšovať sa bude, má dobre našlápnuté 🙂

Hormonálny krém na báze kortikoidov. (ale tie sú v tak minimálnej dávke, že určite menej škodia ako narkóza.. no pomôže to tak v 90 percentách..

tu hádžem odkaz na ten článok kde o tom píšu a viem, že to aj nejakí ľudia tak riešili. http://www.erekcia.estranky.sk/stranka/fimoza

a tu je diskusia http://www.emimino.cz/diskuse/predkozka-7704/st...

alaska28
19. aug 2011

magimary túto si kúpim idem objednávať :D http://www.talkive.sk/index.php?page=shop.produ...

llulla
19. aug 2011

@wandah wau,uzasne ako sa drobec z tych problemov dostal.Ja som toho isteho nazoru,ak je autizmus ziskany (ja si na rozdiel od vacsiny ludi myslim,ze autistom sa clovek nenarodi,resp.sa narodi malokedy),je liecitelny.Len malokto sposob ako na to.Ja prave citam o premnozeni candidy v tele,pretoze si myslim,ze aj tam bude pes zakopany a tato vasa dieta mi na to celkom sedi.V podstate vytvarate kysle prostredie v tele,ci? Ak sa mozem opytat,Oli nepapa ziadne sladke jedla?Myslim tym,ci vobec nicim nesladite.A ani sladke ovocie?Naozaj uzasne 🙂 Pokrok,co ste dosiahli je naozaj vydrety,klobuk dole pred vami,ste bojovnici 🙂

@helga1 tak to ma mala paradnu predstavivost 🙂 A krasne kresli 🙂

@anka912 mna to tak niekedy prepadne,neviem sa premoct...Proste asi potrebujem cas...Ale zas neplacem v kuse,to ma tak vezme,pri nejakych situaciach.K Janosikvoej ideme 4.10.,uz teraz mam z toho stres.

Aj mne to cele teoreticky do seba zapada.Ja prikladam vyznam tym kvasinkam a ockovaniam...A najhorsie je,ze prve ockovanie mal este nesprisaty,oslabeny,vyhladovely,dehydrovany.Druhe a tretie mal s tym silnym soorom a co je najlepsie,tak ked bral Diflucan na soor,zaroven bral aj atb na zlateho ztafylokoka v nose (toho si ako bonus k sooru priniesol z porodnice).Takze je podla mna jasne,ze ked som mu Diflucanom vytierala 2 dni jazyk a sucastne bral tusim 5 dni atb,tak ta candida v crevach asi zostala premnozena 😠 Potom mal este parkrat soor,ale to uz preslo relativne v pohode.A posledne ockovanie-MMR mal s komplikaciami (rovnako ako druhe-horucky aj po podavani paralenu+nurofenu)...Ocnemu kontaktu sa zacal vyhybat po tom,ako mu dala dr kvoli prisatemu kliestovi preventivne atb-zas sa premnozili candidy...A napr-posledne 2 dni mal pred spanim sacharidovu bombu,raz presladenu kasu (polotovar,chutila ako cisty cukor,fuj,viac nedam),druhy krat presladeny puding a dnes mal teda velice divne doobedie,na nic nemal naladu+biely povlak na jazyku a cervenu ritusu...

llulla
19. aug 2011

@valika_val myslim si,ze veru je..Zial...Este ma napadlo,moj drobec tiez miluje klavir.Od uplneho malicka.Doma ma hrackarsky a musim ho pred nim schovavat,stale by na nom bud hral (on tym,ze nerozumie,ako by mal,tak miluje hudbu),alebo ho nosi za mnou a ukazuje,aby som mu hrala ja+spievala 😀 A ma rad aj gitaru,na tej mu sem-tam hra dedo a on ho napodobnuje 🙂

llulla
19. aug 2011

@alaska28 vyborny typ na tu knihu,pozriem,co este maju v ponuke a objednam si ju. Ta kniha o GAPS sa da kupit kde?ALebo k nej existuje web stranka?

yukki
20. aug 2011

@valika_val a čo Ti povedala Reichelová? či ešte Tea nevidela?