Mám autistické dieťa. Cesta a výzva zároveň

erikasadek
13. nov 2009

otvaram tuto temu kedze podobnu som nikde nenasla....

u nas to vyzera , ze asi ano. len cakam na vysledok je to ako cakanie ,ako na kata ☹

velmi sa trapim kvoli tomu uz dlho a bola by som rada , ak by s atu nasli mamicky ktore maju podobny problem...
myslim si ze by sa dalo o tom vela rozpravat a mne osobne dobre robi ak mozem o tom rozpravat a hlavne s niekym kto uz ma doma podobny problem alebo poznal niekoho...

bude to ako skupinova terapia, inak to ani nazvat neviem ale myslim ze sa tu snad niekto najde.. a budem esi mat co povedat...

myslim si ze je to tema, novodoba , ktora zacina trapit mnohe rodiny a nasu spolocnost...
nehovori s ao tom lahko , ani medzi partnermi alebo v rodine, tak uvitam , dobru diskusiu na tuto temu..

dakuejm Vam , vopred ak sa zapojite.. 🙂

damnam
3. feb 2014

Chcel by som jednu radu,ako ste učili deti fúkať z nosa.

ajkuska
3. feb 2014

ahojte, chcela by som sa vás spýtať či ste sa zapojili s deťmi do výskumu ACVA (Akad. centrum výskumu autizmu)? A ak áno prečo a ak nie tiež prečo. ďakujem.

saurian
3. feb 2014

@ajkuska
ahoj neviem ci mas na mysli nejaky konkretny vyskum, ja som tam len nedavno vyplnila dotaznik ale zatial nic.

ajkuska
3. feb 2014

@saurian presne myslím to vyplnenie dotazníka, lebo ja som vyplnila, len to že chcem informácie a teraz mi písali, že chcú adresu na zaradenie do výskumu a ja sa neviem rozhodnúť, čo im odpísať. Teda adresu som im dala len neviem či sa chceme zúčastniť výskumu.

saurian
3. feb 2014

@ajkuska
ja som vyplnila, ved uvidim co ponuknu, aspon by som mala pripadne info, a potom sa uz rozhodnem ci nam to vyhovuje, ci nie.

ajkuska
3. feb 2014

@saurian vďaka, aj ja nad tým rozmýšľam, že to takto spravím. hádam sa bude dať rozhodnúť aj potom ak budem vedieť viac konkrétne o čo ide.

anka912
3. feb 2014

Dnes som bola pre výsledky eeg - tak ze chorobe ložisko tam nevidela, ale že Maťo ma velmi pomalé vlny, asi ako predškoláka, nie 10 ročný. Stretli ste sa uz s niečim takým? Neviem či to je práve ta MR co ma, či to je nieco iné. Pýtala som sa, či sa tomu dá nejako pomôcť, to mi povedala ze lieky by nedávala lebo zvyšujú hyperaktivitu a drazdivost a tu uz ma aj teraz veľkú. Jedine mi poradila fosfotabs z finclubu- asi pred 5 rokmi bral Maťo fosfoser memory, to je nieco podobne len v tabletkach. Veľkú šancu na zmenu ale nevidím, on je proste cely mimo. Jedine ze by to bolo tak ze v 15 bude mat vlny na 10 rokov ???
Presne to tam mame napísané: eeg záznam je vzhľadom k veku pomalši s dominantnou theta aktivitou- podľa Googlu theta vlny vznikajú keď človek spi a on bol hore a este aj hral hru..... 😲 😲

cmeli
3. feb 2014
orleta
4. feb 2014

ahojte,mate niektora skusenosti s homeopatickou detoxikaciou?

albertka
5. feb 2014

@damnam Ahoj, tak toto ani náš malý nezvláda... trénujeme, ukazujeme, fúkame a má z toho akurát zábavu, našťastie máme sopeľ tak 5 dní v roku max. .... vtedy používame odsávačku na vysavač, v pohode si sadne a odsajeme.

albertka
5. feb 2014

Priatelia, máte niekto skúsenosti s parciálnymi epileptickými záchvatmi u našich detí, užívaním Convulexu?

damnam
5. feb 2014

@albertka Ahoj,teraz sme prišli od dr.J tá nám poradila nejaké zlepsovaky tak budeme skúšať.Dobre sme si pokecali,odporučila nám EEG. Tak sme potom išli k dr Pobieckej,objednať sa ,ale nebola tam zajtra zavoláme. Ako sa ináč máte? Prosím ta, nevieš nám poradiť nejakú stránku, kde su dobre edukacné hry na tablet?

mishka11
5. feb 2014

@ajkuska
@saurian Ahojte, aj ja som vyplnala dotaznik, prisla mi pozvanka na skolenie ABA terapie. Nic viac.
Do vyskumu ma asi nezaradili.

saurian
5. feb 2014

@mishka11
a dala si sa na tu ABA-u? ja keby som vedela dobre anglicky, tak nevaham.

stepfania22
5. feb 2014

@orleta ahoj , my sme skusali asi pol roka bol maly na homeopatikach ale unas to nefungovalo.. . žiadne viditelne zmeny...:(

mishka11
5. feb 2014

Tiez neviem dobre po anglicky 🙂 takze nic z toho.

mojoli
6. feb 2014

a zase niečo nove. mna moj syn prekvapuje stále: " Maminka ja som rád že si mne Maminka,mám ta strašne rád",nieje to ešte ono ,používa namiesto moja- mne ale aj tak som si poplakala. Má 10 a pol ..ja sa nevzdávam...dopracujeme sa aj dalej? však už vie klamať,odvrávať,napísať na dvere že "NEVIHRUŠOVAŤ"
a ked som mu povedala že má tam chybu,tak povedal že nevadí lebo "Mami však si to pochopila" zlaté nie?

666666666
6. feb 2014

prajem vám pekní deň volám sa Ivan a mám dcérku autistku potreboval by som zopár rád prosím vás ozve sa niekto ďakujem

cucu2
6. feb 2014

Ahojte vsetci- chcela by som darovat 2% z dane na nejake zdruzenie alebo organizaciu, ktora sa venuje autistom, len ziadne nepoznam- PORADTE.D

mpg
6. feb 2014

@cucu2 ja som darovala pred prár rokmi ANDREASU, Bratislava - im to aj trochu pomôže.

magimary
6. feb 2014

@cucu2 neviem, či je to tvoja cieľová skupina, ale je tu jedna maminka @kubasa2005 ktorá zbiera 2% pre svojho autistického syna Jakubka na špeciálnu terapiu

a je ešte aj organizácia Sposa (Spoločnosť na pomoc deťom s autizmom)

esta33
6. feb 2014

Ahoj, môžeš pozrieť www.dvepercenta.sk. Sú tam neziskovky, ktoré sa uchádzajú o 2%. Jednou z nich je občianske združenie Nádej pre autistov. A myslím, že sa dá darovať aj online.

cucu2
6. feb 2014

@mpg -dakujem, uz som si nasla aj ich stranku- nahovorim aj kolegyne 🙂

kubasa2005
6. feb 2014

@cucu2 ahoj mam autisticke dieta ktore moze vdaka 2percentam chodit na specialne plavanie. dakujem moc

kubasa2005
6. feb 2014

@magimary dakujem moc pani si uz asi vybrala dakujem

magimary
6. feb 2014

@kubasa2005 ja by som ti tiež rada prispela, ale mne 2% ani nevyjdu 😒

cucu2
6. feb 2014

@esta33
@magimary dakujem za tipy. Obzerala som rozne neziskovky, ale radsej si necham od vas poradit- predsa lepsie tie neziskovky poznate, lebo s nimi mate konkretne skusenosti

kubasa2005
6. feb 2014

@magimary to je vporiadku ani mne nevychadza . ☹

kubasa2005
6. feb 2014

@cucu2 Andreas aj Sposa maju vela sponzorov,ale je to navas len to nenechajte prosim statu 😀

kubasa2005
6. feb 2014

@cucu2 Dobry aniel je dobra neziskovka