Mám autistické dieťa. Cesta a výzva zároveň

erikasadek
13. nov 2009

otvaram tuto temu kedze podobnu som nikde nenasla....

u nas to vyzera , ze asi ano. len cakam na vysledok je to ako cakanie ,ako na kata ☹

velmi sa trapim kvoli tomu uz dlho a bola by som rada , ak by s atu nasli mamicky ktore maju podobny problem...
myslim si ze by sa dalo o tom vela rozpravat a mne osobne dobre robi ak mozem o tom rozpravat a hlavne s niekym kto uz ma doma podobny problem alebo poznal niekoho...

bude to ako skupinova terapia, inak to ani nazvat neviem ale myslim ze sa tu snad niekto najde.. a budem esi mat co povedat...

myslim si ze je to tema, novodoba , ktora zacina trapit mnohe rodiny a nasu spolocnost...
nehovori s ao tom lahko , ani medzi partnermi alebo v rodine, tak uvitam , dobru diskusiu na tuto temu..

dakuejm Vam , vopred ak sa zapojite.. 🙂

lili1985
23. jún 2016

@andrejka1974
@sanny01
ani ja neodporúčam Dolinskeho. nám janosikova povedala ze pokiaľ sa da treba ísť do neauti škôlok s nks. mam aj zoznam ak chceš. ale je tam tiež dosť plno. my ideme ku sedibova do f84 na rok a potom sa uvidí. je dobre už teraz dat prihlášku na ďalší školský rok 2017 do týchto škôlok.

sanny01
23. jún 2016

@lili1985 dakujem budem rada, ved to ze by som rada skor nieco neauti aby sa posunul.... Len je velmi tazko nieco najst a aj tak buduci rok budem musiet najst nieco ine, kvoli stahovaniu.

velkeoci
23. jún 2016

@sanny01 skolku Dolinskeho ano. Skolu nie. A ked pises, ze je sikovny, tak nerozmyslala si si nad beznou skolkou, napr.kde chodia aj take aj take deti? Nejaka mensia..? Asi najskor sukromnu by si taku nasla, co je drahsia zalezitost...ja len ci nahodou aj o tonto si neuvazovala?

velkeoci
23. jún 2016

@sanny01 aha, teraz precitala tvoju odpoved, ze nad tym uvazujes, ok🙂

lilitela
23. jún 2016

@meesha Ano, bol by to dalsi krok, nenasla som vsak na to odvahu. Vzhladom na predosle zazitky.
pockam este rok-dva, az bude dcera rozumnejsia.

pencil
23. jún 2016

@sanny01
@velkeoci ak nie Dolinskeho, tak by som urcite zvazila napr. skolku na Drotarskej. Maly kolektiv deti, skvely liecebny pedagog, ale naozaj skvely a hlavne su v triede aj normo deti a je statna.

velkeoci
23. jún 2016

@pencil mozem poprosit link na tu skolku...ak sa neda verejne, mozem poprosit do spravy? Dakujem vopred!

pencil
23. jún 2016
velkeoci
23. jún 2016

@pencil dakujem, si zlata!❤ a ked je pre sluchovo postihnute deticky, beru aj autikov?

pencil
23. jún 2016

@velkeoci beru, musia vsak mat volne miesto

velkeoci
23. jún 2016

@pencil ano, ano, uz citam. Takze vy ste spokojny? To je super!

pencil
23. jún 2016

@velkeoci noo, ja tam dieta nemam, ale bola som tam a velmi sa mi pacilo, vidiet sice, ze nemaju vela penazi, ako sukromne skolky, ale su vybaveni a pocet deti 5 v triede mi prislo maximalny luxus, toto neda ziadna sukromna skolka

velkeoci
23. jún 2016

@pencil 5 deti v triede je naozaj super!🙂

lili1985
23. jún 2016

@sanny01 nech sa páči Drotárska, H rdlickova,Karpatská, Misiková. referencie nemám. len tieto nám poradila Janosikova.

lili1985
23. jún 2016

@sanny01 a este nám odporučila logopediu ústav reči, ale tam deti s PAS neberú.

arcadia
23. jún 2016

Čaute baby, chcem sa opýtať, keď sa tu riešia zariadenia a odborníci. Je možné, že sa asi o pol roka budeme sťahovať do Piešťan, takže musím nanovo nájsť pre synčeka logopeda, špec. pedagoga a škôlku. Syn navštevuje bežnú škôlku. Celkom ju zvláda. zatiaľ máme otvorenu diagnozu VFA. Viete mi niečo poradiť? Chcem si dopredu prezistiť veci, Isto mi rozumiete. 🙂

andrejka1974
24. jún 2016

@sanny01 na hrdlickovu beru len deti, ktore maju aj poruchu sluchu to som uz zistovala a este je aj materska skola na zs zehrianska nas tam sice nezobrali, ale treba ked tak skusit

pencil
24. jún 2016

@andrejka1974 vobec nie, ked maju miesto, tak na hrdlickovej vezmu aj dieta bez poruchy sluchu, beru deti s NKS vseobecne a nemusia mat sluchovy handicap

loginexistuje
24. jún 2016

@pencil a beru aj ked je kombinacia ADHD a PAS ? na Hrdlickovu? ja viem tak ze nie, s normointelektom myslim

viem ze na vlasteneckom odmietli, detto jelenia... a ani hrdlickova ale to je rok a pol dozadu tak ci sa nieco zmenilo

pencil
24. jún 2016

@loginexistuje myslim si, ze aktualne su od septembra plni, mne sa tam podarilo dostat jedneho chlapceka s NKS a auti rysmi pred mesiacom, ale s tym, ze uz to je nadpocet. Preto viem, ze neberu len deti so sluchovym, samozrejme, tie beru prednostne, lebo su definovani ako skolka pre tieto deti, ale ked maju volne miesto, vezmu aj dieta s NKS. Predpokladam, ze deti (nemam to vsak potvrdene) s mentalnym handicapom neberu.

pencil
24. jún 2016

@loginexistuje neviem ako je to s kombinaciou ADHD a PAS u nich, zrejme si treba zavolat a opytat sa

saurian
24. jún 2016

@loginexistuje @pencil nas sused tam chodi do predpripravky, nema sluch.postih., myslim ze ma ADHD, nejaku lahsiu logo dg., subnormu intelekt. urcite maju v triede aj deti so sluch.postihnutim, pretoze sa tam naucil znakovu rec.

andrejka1974
24. jún 2016

@pencil ja ked som to zistovala pred rokom a pol mala som takuto odpoved

monca77
24. jún 2016

synčeka zobrali do škôlky aj na Iljušinovú aj na Žehriansku. Ktorú škôlku by ste uprednostnili? Ja som radšej za Iljušinovú, ďakujem.

cmeli
24. jún 2016

@monca77 jednoznacne Iljusinovu

arcadia
25. jún 2016

haloooo a Piešťany okolie, je tam možnosť integrácie? Najde sa niekto, kto má dieťa integrovane v bežnej škôlke alebo v škole v Piešťanoch? Vďaka.

oilkatka
27. jún 2016

@arcadia skúste túto: Spojená škola Valová 40 v Piešťanoch, tu je link: http://www.spspn.sk/

nikulka79
28. jún 2016

dobre rano.chcem sa spytat ci ma niekto skusenost s homeopatiou.vcera sme zacali.maly je kludnejsi no bojim sa ci mu nemozem ublizit viac

amairim
28. jún 2016

Ahojte. Prosim Vas doplna tu niekto z Vas detickam vitaminy B6,,B9,B12? Akou frmou, vakych davkach ste zaciali?
Dcerke zatial davam len do kakaa makovy olej- kvoli vapniku a rybi tuk. Nabehli sme na GFCFdieu postupne, tak sa bojim, aby jej nic nechybalo. Dakujem

nikulka79
28. jún 2016

@amairim ja davam bkomplex kvapky,calciovy sirup a vigantol pretoze po polrocnej diete a doplnani vsetkych druhov vitaminov nam zacali uz pukat pri dotyku alebo pohybu nielen kosti ale uz aj svaly.mame tu dietu polroka a mozem uz povedat ze s nej upustame.davame pozor na gluten,lepok pretoze ten ide s organizmu velmi pomaly prec a syry,jogurty mu dame 2krat do tyzdna pretoze vapnik a bielkoviny predsa umelo sa nedaju tak nahradit ako v strave