Mám autistické dieťa. Cesta a výzva zároveň

erikasadek
13. nov 2009

otvaram tuto temu kedze podobnu som nikde nenasla....

u nas to vyzera , ze asi ano. len cakam na vysledok je to ako cakanie ,ako na kata ☹

velmi sa trapim kvoli tomu uz dlho a bola by som rada , ak by s atu nasli mamicky ktore maju podobny problem...
myslim si ze by sa dalo o tom vela rozpravat a mne osobne dobre robi ak mozem o tom rozpravat a hlavne s niekym kto uz ma doma podobny problem alebo poznal niekoho...

bude to ako skupinova terapia, inak to ani nazvat neviem ale myslim ze sa tu snad niekto najde.. a budem esi mat co povedat...

myslim si ze je to tema, novodoba , ktora zacina trapit mnohe rodiny a nasu spolocnost...
nehovori s ao tom lahko , ani medzi partnermi alebo v rodine, tak uvitam , dobru diskusiu na tuto temu..

dakuejm Vam , vopred ak sa zapojite.. 🙂

anuska74
14. feb 2014

@pencil Tak ak si spokojná tak to je super.
V andreasi sú napr. terapie teraz zadarmo nám veľmi pomohli. Môj chodil už aj do sanatoria v dialogu a uplne sa chytil asi aj preto, že je naučený učiť sa cielene.z andreasu a taktiež doma. Tvoje dieťa je menšie, ja by som ti odporúčala ešte aj plus andreas lebo pokial pomaličky dôjde k zlepšeniu treba s dieťaťom stále pracovať.

pencil
14. feb 2014

maminy, ako zvladate ihriska? Mala je inak vcelku na ihrisku zatial dobra, dokonca na smyklavke aj na poradie krasne pocka. Ale len do momentu, pokila nejde o hojdacku. Tu nezvladame. Odmieta z hojdacky ist dolu. Ale brutalne. Samozrejme, ze na jednej hojdacke nejde byt hodinu, dve, lebo uz tam vznika celkom slusny rad a chcu sa hojdat aj ine deti. Malu musim cistym nasilim z hojdacky dat dolu, na zemi to samozrejme pokracuje neskutocnym amokom, nie len, ze je plesknuta o zem a vresti, ako keby som jej za ziva rezala ruky, ale aj kope a mlati okolo seba a po case sa aj tak snazi dostat spat na hojdacku, ako to riesit? Prosim radte, lebo ja som sa prave teraz z dalsej "takej akcie" prave vratila a poviem vam, depka jak Brno!

tetadada
14. feb 2014

@pencil myslím, že tá terapeutka - volá sa Zuzka sa prepracuje aj do BA, je to medzinárodná koučka , som padala na zadok, keď som videla aká je mladá a čo má za sebou. Viem dať kontakt a môžte komunikovať, myslím, že chodí po Slovensku.

miri6136
14. feb 2014

@stepfania22 dakujem za názor a hlavne som sa naučila, ako postupovať pri rozprávaní, my ked mu podávame pohár s pitím, hovoríme dokola čaj. ked chceme od neho aby sedel, tiež mu niekolkokrát povieme bohužiaľ ako psíčkovi sadni si , máme tiež mladšieho syna, vedia sa spolu aspoň šantiť, akože sa bijú, tulia sa k sebe. inak sa spolu nehrajú. mladší syn pomaly rozpráva, jasnejšie rozpráva, no uvidíme. ked urobil pokrok, veľmi sme boli šťastní, že to dokázal. je to náš anjelik. tiež sa chcem k nemu správať ako ku zdravému, no niekedy si to uvedomím, že to tak na neho nemôžem ísť. pribrzdím. čas ukáže. Naozaj, každý je iný. ale tento pokec je super.

meesha
14. feb 2014

Pokud by nekoho zajimala ABA, mam jednu ze zakladnich knih v pc. Muzu poslat emailem.

rastiq28
15. feb 2014

Pracujem v Prahe už 6 rok s dospelým Autistom. Bolo by dobré nájsť vo vašom okolí zariadenie, kde by vám mohli pomôcť. Ináč zariadenie v ktorom pracujem má aj svoje vydavateľstvo a ak by vás zaujímala ja nejakátá literatúra tak tu je link http://www.modry-klic.cz/index.php?nid=3339&lid... akovidíte tá modr je symbolol Autizmu... 🙂

ba0terka
15. feb 2014

Ahojky. Jdu sem zase hodit reklamu,protože jsme se už celkem rozjely a přeci jen je u nás větší soukromí jak tady 🙂)) https://www.modrykonik.cz/group/5427/

petaov
16. feb 2014

@erikasadek Ahoj, chtěla bych se zeptat, když jsi tohle téma založila, kde jste byli na vyšetření, kde Vám potvrdili autismus? Poslední dobou u syna pozoruji zvláštní chování..., a nevím, kam se chodí, jestli zajít k praktickému lékaři a ten nás někam pošle? Předem díky za odpověď.

jannulina
17. feb 2014

Maminky viete mi poradit hladam kontakt na dr.Janosikovu mam toto cislo 0905808236.nemozem sa tam dovolat nemate popripade niektora iny kontakt alebo mailovy? Vopred dakujem.

saurian
17. feb 2014

@jannulina
to mas spravny tel., volaj okolo 7,20 rano. skusaj. je tazke sa jej dovolat, cez den zvycajne tel neberie

jannulina
17. feb 2014

@saurian dakujem vtedy aj telefon zvoni ale nic.. no musim skusat...dakujem pekne

vuvina
17. feb 2014

@jannulina ja by som ti odporucila volat este skor tak okolo 7.00 😉

jannulina
17. feb 2014

skusim zajtra rano je tam asi riadny natresk fuu drzte palce 🙂 dcerka bude mat tri roky zijeme v zahranici a nerozprava .boli sme u logopedicky ta odporucika dr.janosikovu ..fuu strach ale aj na druhej strane nechcem to zanedbat

vuvina
17. feb 2014

@jannulina Drzim palce, aj my sme boli nedavno.....

ritag
17. feb 2014

Ahojte maminky, moja najlepšia kamarátka pracuje už takmer 2 roky s autistickým dieťatkom v ABA programe a majú neskutočný úspech a čo je hlavne ovláda ABU na dosť vysokej úrovni, čiže poradí, pomôže a ukáže Vám ako pracovať, absolvovala aj sériu školení u supervízorky na Slovensku a z toho čo viem, tak je tento druh terapie veľmi úspešný, pracujú v detskom centre a prijímajú nove detičky tak ak by ste mali záujem napíšte mi poštu a ja Vám pošlem na ňu kontakt. Pôsobia v Košiciach.

alikaa
17. feb 2014

Ahojte, chcela by som sa opytat, ci tu niekto skusal MMS kvapky. Podla tejto stranky mali pred rokom vyliecenych 125 autistov, tak ma len zaujima, ci to niekto skusal
http://www.mms1.wbl.sk/Autizmus.html

@petaov erikasadek zije vo Francuzsku, takze ti asi neporadi.

meesha
17. feb 2014

@alikaa Never kazdy kravine, kterou na nas nalici, ani kdyz je to cistic bazenu 😀

meesha
17. feb 2014

@alikaa Ne, vazne, zlus cokoliv, ale tohle mi prijde uz za hranou. 🙂

petaov
18. feb 2014

@alikaa Ty bys mi, prosím, poradila, kam zajít a co vyšetření všechno obnáší? Asi se zajdu poradit s praktickou lékařkou. Ale zase nechci, ať na mě kouká jak na blázna, že už z něj dělám autistu, třeba je to jen extrémní období vzdoru. Co jsem si tu tak četla, tak autistické děti moc nemluví. Malý mluví už dlouho, sice trochu komolí, ale zásobu slov má bohatou. Spíš, jestli nemá nějakou okrajovou formu, protože ty jeho záchvaty jsou někdy jako blesk z čistého nebe, aniž by to mělo příčinu.

saurian
18. feb 2014

@petaov
ahoj neviem poradit kam v CR, ale skus sa spytat vedla v diskusii https://www.modrykonik.sk/forum/prozivam-to-ste... tam by ta mali baby nasmerovat na dobreho psychologa - diagnostika aj v CR, poradit ktorych lekarov je dobre obehnut. drzim palce.
ono pises velmi malo, ale vacsia cast deticiek s autizmom zacali s recou az po tretom roku, tiez pri mnohych komunikacnych poruchach, najma kde ma dieta narusene aj porozumenie, sa deticky v mensom veku spravaju dost podobne s autistickymi. drzim palce

alikaa
18. feb 2014

@meesha Mala som donedavna rovnaky nazor, ale kamarat to nedavno vyskusal sam na sebe a vyliecil si za par tyzdnov dlhodobe zdravotne problemy, momentalne lieci astmu jeho mamy, ktora je tiez na ustupe a jeho kamarat si vyliecil cukrovku. Preto by som rada spoznala viac ludi, co to skusili a povedali mi svoje skusenosti.

@petaov Bohuzial v tomto ti neporadim, len som reagovala, lebo viem, ze erikasadek zije v zahranici. Vyskusaj tu druhu skupinu co sem dala saurian.

meesha
18. feb 2014

@alikaa Tak bud opatrna, vis jak to je, univerzalni lek proste existovat nemuze, 😉 jak je neco na vsechno, tak ej to vzdycky podezrele 🙂

alikaa
18. feb 2014

@meesha a preco by nemohol? Na nete mas vela vypovedi ludi, co si s tym poliecili vsetko mozne. Doteraz som hladala niekoho, koho poznam osobne a chcela by som tych ludi najst viac. Cerveny kriz robil vyskum v Ugande a malariu s tym zlikvidovali za 4 dni. Je to normalne registrovane ako liek, takze ziadne sarlatanstvo. Ale kedze je to velmi lacne, tak farmafirmy tomu reklamu urcite robit nebudu, by na tom skor prerobili ako zarobili.

meesha
18. feb 2014

@alikaa Neni to registrovane

meesha
18. feb 2014

@ladida.l Dekuji 🙂

alikaa
18. feb 2014

@meesha registrovane to je od 19. juna 2013. Tu je anglicka verzia - http://www.ema.europa.eu/docs/en_GB/document_li... a tu je slovenska verzia - http://ec.europa.eu/health/documents/community-...
Ano farmafirmy zabojovali a preto sa cerveny kriz od toho distancoval, ale ako mi potom vysvetlis toto ich video? -

https://www.youtube.com/watch?v=6w9eRFdYKvY


A potom preco sa mojmu kamosovi vsetky zdravotne problemy vyliecili, ktore trvali niekolko rokov?

alikaa
18. feb 2014

Jaj a este som zabudla dat link na facebookovu skupinu Americkych mamiciek, ktore alternativne liecia autizmus a maju velke uspechy. Jedna z metod ktorou liecia su aj MMS kvapky. Tak sa tam mozes pridat a popytat sa - https://www.facebook.com/groups/AutismCD/

janka7911
18. feb 2014

Ahojte mate niekto dieta v francesco skole v Presove? Chcem dat svojho chlapca do skoly lebo zatial je doma do skolky nechodi lebo nemam moznost ho dat a potrebovala by som vediet ci je tu nejaka mamicka ktora ma dieta v tej skole alebo niekde v Kosiciach a ste s nou spokojne. Dakujem za odpovede