Mám autistické dieťa. Cesta a výzva zároveň

erikasadek
13. nov 2009

otvaram tuto temu kedze podobnu som nikde nenasla....

u nas to vyzera , ze asi ano. len cakam na vysledok je to ako cakanie ,ako na kata ☹

velmi sa trapim kvoli tomu uz dlho a bola by som rada , ak by s atu nasli mamicky ktore maju podobny problem...
myslim si ze by sa dalo o tom vela rozpravat a mne osobne dobre robi ak mozem o tom rozpravat a hlavne s niekym kto uz ma doma podobny problem alebo poznal niekoho...

bude to ako skupinova terapia, inak to ani nazvat neviem ale myslim ze sa tu snad niekto najde.. a budem esi mat co povedat...

myslim si ze je to tema, novodoba , ktora zacina trapit mnohe rodiny a nasu spolocnost...
nehovori s ao tom lahko , ani medzi partnermi alebo v rodine, tak uvitam , dobru diskusiu na tuto temu..

dakuejm Vam , vopred ak sa zapojite.. 🙂

beka_s
23. jún 2010

@slavkadamko , ešte nás detox. čaká máme tam ísť 7.júla a už mám trému ako pred maturami. Ale aj my napredujeme, už mesiac berieme kyselinu listovú a úplne vynechávame mlieko teda klasické, s múkou to je ťažšie lebo ľúbi sladkosti, takže to ide pomalšie. Ale máme prvý výsledok : začali sme jesť mäso a nakreslil dobrovoľne prvý obrázok. Síce sú to len farebné dlane ale nemuseli sme ho nútiť sadnúť si ani k spolupráci. Dúfam že všetko ostatné čo spravíme bude mať podobný výsledok. Aj tebe a všetkým ostatným prajem veľa veľkých malých krôčkov vpred

zuzanada
23. jún 2010

Ahojte baby,
ja Vás obdivujem že dokážete byť tak dlho hore a potom normálne od rána fungovať. Ja teda padám okolo 21. hod. väčšinou s malým polomŕtva do postele. Asi som fakt nemožná, ale ráno ho obliecť a došikovať do škôlky a potom poobede ho dostať domov na zastávku autobusu, prežiť nejako odchody iných autobusov a potom zase zo zastávky domov je fakt fuška. A potom doma zase podľa jeho nálady. Včera napríklad vôbec nevedel pochopiť telefonovanie. On nokdy do telefónu nič nepovie, len trochu počúva. Včera volal ocino a ešte straká. Potom sme ich do večera hľadali po celom dome a po dvore. Vôbec nevedel pochopiť, že ten koho počul v telefóne nie je v jeho blízkosti. 😒 Ja som neni ani tak fyzicky ako psychicky unavená. Nedá sa mu veľa vecí vysvetliť tak, ako iným deťom. Však to asi poznáte.

mon25
23. jún 2010

Slavi, bola som dnes na Kramaroch pre vysledky hematologike, imuno-alergologicke, metabolicke a neviem este ake....a pytala som sa na vlasovu analyzu, ktoru oni robia sprostredkovane tiez cez biomol PL, ale ja ju asi spravim cez nich, lebo potrebujem, aby mi niekto k tomu spravil konzultaciu, ukazali mi vysledky ako pridu z Polska, mna zaujimaju hlavne tazke kovy, ktore na Slovensku nikto inak nevytestuje, takze toto vsetko tam je + rozne porovnania k inym latkam mineralom a tak, ale treba proste niekoho kto Ti to skonzultuje. To by Ti mali poskytnut vo Finclube.

jarka82
24. jún 2010

Ahojte vsetky 🙂 som v tejto teme nova a chcem sa opytat ci nie je niektora medzi vami s dietatkom s tymto syndromom so severneho irska alebo uk? My zijeme v severnom Irsku a radi by sme spoznali niekoho kto by sa snami rad podelil o starosti ale aj radosti s pokroku nasich deticiek. My este sice nemame diagnozu na papiery ale je tam ta moznost a na vysetrenie cakame uz 6 mesiacou...

erikasadek
autor
24. jún 2010

@jarka82 ahoj jarka, urcite s anajdu.. 😉

inak mozno s amoja znama zato nenahneva jej dieta bolo diagnostikovane, ako autista v anglicku so syndromom asperger... a po 2 rokoch dieta zacalo normalne komunikovat, zaclo byt uplne normalne proste nie je uz autisticke;. 🙂
takze som rada kvoli nej , aj kvoli malemu , som rada ked sa veci takto maju. 🙂

jarka82
24. jún 2010

dakujem erikasadek no nas nehovoril do 3 rokou vobec teraz uz ako tak komunikuje ale neni to na urovni inych deti v jeho veku a vraj nema dobre rucne zrucnosti tak neviem v podstate este to nevieme na 100% ale vraj ma tam nejake nabehy tak uvidme snad nie. Od septembra nastupi do specialnej skoly na rok kde bude mat vlastneho logopeda dennodenne a pomocnika ktory s nim bude robit nejake ulohy. Povedali na rok a uvidi sa ako bude postupovat je dost mozne ze po roku prejde do uplne normalnej skoly,aj ked to nechapem dieta uplne normalne len velmi zive a ze nekomunikuje ako ostatny,a hned autista? samozrejme ma svoje oblubene veci ale ved to aj ostatne deticky.... Tak to je super sprava ze sa stoho dostal ale vraj s autizmu sa neda nikdy vyliecit 😕 taha sa to stebou po cely zivot nasa psychologicka povedala vraj ma vela v toho hlave on je az moc mudry len nevie ako to dat von z tej hlavicky.... 😅

val223
24. jún 2010

Jarka pozri si internu postu - som ti nechala odkaz, diky
Eri ja uz som konecne skoncila - takze som uz doma - na buduci tyzden by mi konecne mali dat titul. Ako sa mate? Ak budes mat niekedy cas tak sa ozvi - kludne i rano kedze som uz doma ! pa 🙂 🙂

erikasadek
autor
24. jún 2010

TY POTVORKA ahoj moja zlata...... dufam ze sa nehnevas;.. 😉

erikasadek
autor
24. jún 2010

@jarka82 vsetko ti urcite vysvetli val.. 😉 😉

jarka82
24. jún 2010

Dakujem Erikasadek 😵

habbs
25. jún 2010

Cawte.Chcem sa opytat.Pomohol ten metyl B12 sprej detom? Najblizsiu dobu si ho planujem objednat z Madarska.Odpovedali mi na mail,cena je 24,52 eur+cca 10eur postovne. Myslim,ze je to dost,ale nevadi.Preto sa pytam.Dakujem.

mon25
25. jún 2010

habbs, to je dost vela penazi teda 😕
my ho mame za 9 EUR + postovne z Talianska, vychadza cca okolo 2 EURa podla toho, kolko sa nas nazbiera....
ja ho davam kratko, ale maly sa mi zda vnimavejsi, aktivnejsi, zacal blabotat slabiky... tu ho dava este Slavka a jej maly sa tiez vylepsil po nom, ja badam az miernu hyperaktivitu, ale nic hrozne, jej sa maly zase skludnil... ved vyskusaj uvidis 😉 potom daj info 😉

erikasadek
autor
25. jún 2010

ahojte len na kratko dnes mi prisiel oficialny papier schvali patovy od septembra specialnu asistentku , na 12 hodin tyzdene, co je fajn kedze v stredu sa francuzsku nechodi do skolky. 😉
tak sa radujem.. 🙂
chcela som sa podelit

a este jedna vec dnes mi pato odlomil so svojej bagetty trosku a povedal pre teba;.
som rada nikdy to neurobil, aj ked som ho pytala, proste len jemu nikdy sa nechcel delit tak mi bolo sladko pri srdiecku.. 🙂

habbs
25. jún 2010

Tak vy to mate podstatne lacnejsie.Hm,Ak by ste nahodou este objednavali dajte prosim vediet na mail.Dakujem.

A este neskusal niekto chelataciu pomocou DMSA?
http://cgi.ebay.com/Autism-Detox-Cleanse-Metal-...

mon25
25. jún 2010

erika, super to je fakt pekne, ze sa Patko podelil s tebou, to akoby ti povedal "lubim ta " 😵
k asistentke gratulujem 😉, inak ja vzdy ked citam aka je vo FR skvela starostlivost a ake su uzasne moznosti,
tak mi pripada, ze citam krasnu rozpravku 🙂 velmi velmi to tebe aj Patrickovi zelam a samozrejme trosku zavidim, za seba ale aj za vsetky mamicky, ktore sa musia sami tazko dopracovat k informaciam, objednat liecbu prevazne zo zahranicia a este vsetko sami uhradit pri mizernych prijmoch 😠

habbs, pave minuly tyzden sa objednaval, ratam najskor za 2 az 2 a pol mesiaca znovu, skus sa potom pripomenut, ked chces pockat 😵

erikasadek
autor
25. jún 2010

@mon25 dakujem az mi je luto ze to pisem, len s achcem podelit o radost.. 🙂
ja sa modlim ze aj vy to budete mat coskoro.. 🙂 zelam vam to.. 😉

mon25
25. jún 2010

erika, ja viem 😉 my sa vsetky tesime s tebou 😵

erikasadek
autor
25. jún 2010

🙂 😵 vazim si to.. 😉
ja sa tiez tesim ked mate neaku dobru novinku.. 🙂

slavkadamko
25. jún 2010

erika ja som ti vravela že z Paťka vyrastie jeden nádherny a šikovny anjelik 🙂 teším sa s tebou a viem si živo predstaviť tu tvoju nesmiernu radosť 🙂 pus Paťulkovi 😵 k tej asistentke srdečne blahoželám a verím že Paťkovi to dosť pomôže...my sme sa boli pytať v auti škôlke v PO či by Damko mohol nastúpiť od sept. a bolo nám povedané že maju plno ale že skusia niečo vymyslieť ☹ tak uvidime čo nám ešte v školke v KE
mon ja dufam,že nam finclub poskytne aj konzultacie,no aj tak to budem ešte rozoberať s našou lekarkou...a ako vam dopadli tie výsledky metab.,imuno...?
habbs - mon ti už odpovedala aj za mna,vdaka moni 🙂 🙂 🙂 myslim že najlepšie je ho vyskušať,nič tým nepokazíš,no náš malý začal byť tiež viac hyperaktívnješi,ale máme ake take malé pokroky,ja budem objednávať o mesiac tak ti dám info...aj "kreativita" už nastupila- v pondelok mi do kapustnice nasypal 1kg muky 🙂 ved polievka musí byť aj podbitá,no nie? 🙂 🙂 🙂
chelaciu idem skusiť ale MMS-už ju mám doma,od zajtra to skusim na sebe a uvidim či to dam aj malemu

erikasadek
autor
26. jún 2010

@slavkadamko dakujem. 🙂 🙂 🙂 dajte mi potom vediet ako vam pomahaju vsetky tie pripravky chemicke, a vitainove.. ja ich nedavam, ale budem rada ked budete pisat ako pomahaju; 🙂 😉

mon25
26. jún 2010

Slavi, vysledky dopadli OK, niektore boli mierne vyssie, niektore mierne nizsie, ale 95 % v norme. Vyssi ma cholesterol, co docentka hodnotila kladne, nakolko pri testovani vacsej skupiny autikov jej vo vacsine pripadov vychadzal nizky cholesterol. Potom nizsi testosteron, co vidim tiez pozitivne, citala som studiu, kde testovani autici mali testosteron vysoky. Potom hranicne zelezo, to budem ale doplnat len v strave, autikom sa zelezo doplnat nedoporucuje. Alergie nema ziadne, ale to nemusi nic znamenat vo vztahu k diete GFCF napr. Ale bola som zvedava na soju, pretoze Fosfoser, kt. som zatial nenasadila je prirodne notropikum zo soje. Tie chemicke notropika mi neodporuca, vraj sa deti po nich zvyknu vylepsit, ale po case sa zase zhorsia. Docentka sa stara hlavne o daunikov, ale aj o autikov ......
Este k tej vlasovej analyze, ta poskytuje celkovy obraz o hladine mineralov a.i. v tele, z krvi sa to dobre vytestovat neda, pretoze telo si moze niektore latky doplnat napr. z kosti, takze celkovy obraz je sice dobry, ale telo ma tej latky v skutocnosti nedostatok. To je take moje laicke pretlmocenie 😉

slavkadamko
26. jún 2010

erika ja malemu nedávam nič chemicke, davam mu len vit.a homeo...tiež budem rada ked budu davat maminky info ako ktore doplnky ich detičkám pomahaju 😉
mon to je super že ma maly vysledky v poriadku,a ako ste dopadli s tou sojou? boli ste u doc.Sustrovej? my sme k nej boli objednany v maji,no niečo nam do toho prišlo,a najbližši termin mame až v dec. ☹ ten fosfoser tiež zvažujem, no kym som neposlala vlasky tak som mu nechcela nic davať okrem MB12 aby to nejak neskreslovalo vysledky... Fredik drží GFCF dietu? my sme vysadili zatiaľ len mlieko,a to bol u nas už uspech nakolko Damko bol na nom doslova zavisli 🙂

mon25
26. jún 2010

Slavi, ano, u Doc. Sustrovej, ja som tiez chcela dat najprv urobit vsetky mozne odbery a potom podla vysledkov zacat s vitaminmi a vyzivovymi doplnkami. Ja tiez nic chemicke neplanujem davat, ako som uz pisala .... Ja som nasadila bezlepkovu, s tou bezlaktozovou som chcela pockat kvoli vysledkom na opioidne peptidy.
Nas teda objednala do 2 tyzdnov 😕 , teraz je na lieceni, skus potom znovu zavolat, ony su zlate tam, povedz ze uz mate diagnozu a potrebujes to cim skor kvoli liecbe 😉
Inak ta soja a vsetky testovane alergeny ( 21 ) dopadli negativne.
Okrem MB12, davam iba C-cko z UK, a Omega 3-6-9.

slavkadamko
26. jún 2010

mon dakujem, skusim jej ešte zavolať po liečení snad nas vezme skor 😉
habbs tie videa su dobre,odporucam pozrieť,ja som ich este nevidela no ostala som v nemom užase pri tom DAN lekarovi,kolko rodičov sa postavilo 😲 no a ešte ohladom MMS aj toto je dobry članok
http://www.cez-okno.net/clanok/alternativna-med...
ja s nim zajtra začínam-tak uvidime,možno sa ma moj diabetolog o 3tyzdne na kontrole opyta že čo pri nom robim 😀 😀 😀

mon25
26. jún 2010

Slavi, tak drzim palce 😉 budes si davat kvapky alebo kupel ?

slavkadamko
26. jún 2010

mon - len drž budem to potrebovať, neskutočne sa toho bojim ako všetkého noveho 🙂 ,ale po prečítani knihy MMS tomu viac a viac verim, budem takým pokusným kralikom 😉 😉 😉
- moja dcerka mi dnes pozdravila "ahoj tekvička!" 😀 - no čoho som sa to ja dožila !?

slavkadamko
26. jún 2010

karin tu už dlho nebola,čo je s nou? vari šla na dovču na Maledivy ??? 😉 😉 😉

slavkadamko
26. jún 2010

...a ešte sa musím babulky pochvaliť- mame dalšie slovíčko "ňami" 🙂 🙂 🙂 dnes ho Damko opakoval dookola kým nespapal 4kg melonu 🙂 sedel pri nas v kuchyni,v rukach štvrt melona a hlavička v ňom a ked ked sme mu tlieskali a radovali sa že sa mu to podarilo tak za každým sústom bolo ňami 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 nesmierne sa z neho tešííííím

mon25
26. jún 2010

Slavi, Karin fici na FB 😉, ja som si s nou pisala, mam pre nu spraye 😵 , tak uz bude mat " takyyyyyyy......." 😀
Tekvicka je chutne, nahodou 😵
Slavi, robis si tie ATEC testy cez ARI ? ( Strunecka, str. 243-247 ), ja som si teraz robila po mesiaci co som nasadila bezlepkovu a terapie a vysli mi ovela lepsie vysledky 🙂 malo by sa to robit vzdy aspon 1x mesacne podl atoho ci nasadis nejaku novu liecbu al. terapiu